Csepel.hu
Egy kép a múltból: nemes hagyományok ébrednek
Hosszú folyamat végére került pont vasárnap a csepeli Kis-Duna partján: vízre bocsájtottuk négy kenuból álló flottánkat.
Egy múlt évi nemzetközi magyar cserkészrendezvény, a “Jubileumi Tutajtúra 1913 Vág – Tisza 2013” jóvoltából négy kenuból álló vízitúra-felszerelés került a 96. Sólyom cserkészcsapat kezelésébe. A kenuflottát a világ bármely sarkában élő magyar cserkész, magyarországi vízitúrázáshoz igénybe veheti. A kitűnő adottságok miatt a hajók csapatunk kezelésébe, a csepeli Sport- Szabadidő-, és Rendezvényközpont Hollandi úti csónakházában kerültek elhelyezésre.
Izgatottan vártuk a kenukat. Június 29-re, a Magyar Vízitúrázás Napjára érkeztek meg hozzánk. A hajók magyar vízimadarakról kapták nevüket: Alka, Bíbic, Cankó, Daru.
Cserkészeinkkel egy rövid oktatás után talpig mentőmellénybe, evezőbe öltöztünk, majd vízre szálltunk, és a flotta nekiindult első útjának. A Molnár-szigetet gyorsan körbejártuk, majd a parton annak rendje és módja szerint alaposan kitakarítottuk és elpakoltuk gyönyörű kenuinkat.
A névadást követően előkerültek a pezsgőspoharak, ezúttal a csepeli vízicserkészet újjáéledéséhez kívántunk egymásnak: Jó Munkát!
Forrás: Csepel.hu
Nagy örmmel vettem részt a vízrebocsátási rendezvényen, mint a 96-os Sólyom Cserkészcsapat 1920-ban alapított azonos nevű elődje egyik alapítójának, Versics Bélának fia. Az eredeti csapat is, csepeliként erőteljes kapcsolatban volt a Dunával. Saját építésű csónakházuk volt a Kis-Duna partján, ahol saját készítésű és vásárolt vizijárműveiket tárolták és ezekkel bejárták a Dunát, melynek mentén nyaranta táboroztak. Pl. Dunavecsén, Pentelén, Tökölön, stb.
A Csónakházról egy fényképet küldök az Adminnak. talán bemutatja azt is.
JÓ MUNKÁT ! CSERKÉSZEK !
és üdvözlet az olvasóknak !
“A hajók magyar vízimadarakról kapták nevüket: Alka…..!”
Mé nem má mingyán pingvin?! Az is sarkvidéki madár! 😀
.
Itt egy másik ornitológiai csoda:
“A hét madárdala: Erdei fülesbagoly”
“Záporeső csak úgy szakad, filesbagoly csak dalolgat….?!” 😛 😀
Tisztelt ADMIN !
Köszönöm a gyors reagálást a kb. 1930 táján apám által készített kép bemutatását.
Akit esetleg érdekel a Csepeli 96-os Sólyom Csekészcsapat első életszakaszának képei – 1920-tól 1943-ig, megtekintheti azokat és Csepel helytörténeti vonatkozásait honlapomon : http://www.v39endre.fotoalbum.hu címen.
Ez nagyszerű! Jó látni ezeket a régi csepeli képeket és a hozzájuk kapcsolódó történeteket!
Üdvözlöm Tenk András Úr !
Ön szerint mi a nagyszerű ? A csónakház képe, vagy mindaz, ami a honlapon látható ?
Ha esetleg megnyitja a 207. albumot, látható, hogy azt már 3176 alkalommal megnyitották és az első képet 1645 alkalommal megnézték.
Igyekeztem a honlapon az általam megtalált érdekességeket bemutatni.
Üdvözlettel
Vezér Endre