Tanulmányi kirándulás Recsken

Csepel.hu

Tanulmányi kirándulás Recsken

A Nagy Imre Általános Művelődési Központ képzőművészeti pályázatot hirdetett a közelmúltban a csepeli önkormányzat támogatásával „A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja” tiszteletére, „Történelem – Diákszemmel” címmel.

Öt csepeli általános iskola és három középiskola diákjai adtak be pályamunkákat, melynek eredményeként rendezett az ÁMK közművelődése egy megrázó, gondolatébresztő installációt. A kiállítást dr. Markó György történész, a korszak egyik szakértője és Tóth János tankerület igazgató nyitotta meg.

Németh Szilárd polgármester miután megtekintette a kiállítást jutalomként egy recski tanulmányi kirándulást ajánlott fel a résztvevő tanulóknak, melyre május 16-án került sor.

A Nagy Imre Általános Művelődési Központ Közművelődési csoportja munkatársainak szervezésben külön busszal meglátogattuk a Recski Nemzeti Emlékparkot, ahol egy helyi pedagógus idegenvezetésével megtekintettük a tábort.

„Az emlékparkban a volt rabok visszaemlékezései alapján kirakták a tábor épületének útjait, alapjait. Felépült egy valósághű barakk is, melyben kiállítás található az összegyűjtött emlékekből. A kényszermunkatábor túlélői 1988-ban megalapították a Recski Szövetséget. Az itt töltött, sosem feledhető évek, valamint elhunyt rabtársaik emlékének megőrzésére emlékművet állítottak, amelyet 1991 őszén Antall József néhai miniszterelnök avatott fel. Tiszteletünk jeléül, a halottakra emlékezve megkoszorúztuk az emlékművet” – számolt be oldalunknak Hollné Farkas Enikő művelődésszervező.Megrázó és meghatározó élmény volt felnőttnek és gyereknek egyaránt a diktatúra működésének gépezete, mely eltorzította az emberi viselkedést és az alapvető társadalmi és emberi normákat megkérdőjelezte. 

A diákok és a pedagógusok a nap további részében egy kellemes parádi ebéd után még megnézték a Cifra istállót és a Kocsi – múzeumot, majd hazaindultak.

A pályázaton díjat nyertek névsora:

– Megosztott I. helyezett:
Horváth Beatrix – Somodi Renáta (közös alkotás)
és Baranyi Dzsenifer
Csete Balázs Szakközépiskola
Felkészítő tanár: Mráz Katalin

– II. helyezett:
Kovács Olívia
Weis Manfréd Szakközépiskola
Felkészítő Tanár: Baginé Kovács Katalin

– III. helyezett:
Szabó Dzsenifer – Diósi Dália (közös alkotás)
Kazinczy Ferenc Általános Iskola
Felkészítő tanár: Tényi Sarolta

– Külön díj:
Szász Tamás
Katona József Általános Iskola
Felkészítő tanár: Vasas Róbert

Forrás: Csepel.hu

 

Itt lehet hozzászólni !