Bukarestben is dobogón a csepeliek

Csepel.hu

Hatalmas emlékversenyt rendeztek a román fővárosban az elmúlt hétvégén. Három nap alatt három szakágban és két korosztályban küzdöttek meg egymással az utánpótlás korú birkózók, soraikban természetesen csepeliekkel.

Bukarestben a „Centrul Sportiv Apollo”-ban három szőnyegen gyűrték egymást a fiatalok minden nap reggel 9 órától este 20 óráig, de a hatalmas létszám miatt szombaton még 22:30-kor is döntő mérkőzéseket vívtak. A magyarok összesen huszonegy érmet (négy arany-, nyolc ezüst-, kilenc bronz) nyertek és tizenhárom 5. helyezést szereztek. Szabadfogásban a Csepeli ABI-Pénzügyőr SE sportolói két ezüst, a Csepeli BC birkózói két bronz medált nyertek Bukarestben.

A hatvannál is több tagú magyar küldöttségből a kadetoknál szabadfogásban Tóth Bendegúz, kötöttfogásúban Váncza István és Racolta Eduárd tudott aranyérmet nyerni, míg a juniorok versenyében a kötöttfogású nehézsúlyú Mertse Ádám állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A kadet Gheorghe Berceanu és Vasile Iorga valamint a junior Stefan Rusu és Ioan W. Popovici- emlékversenyeken összességében jól teljesített a magyar delegáció, így a szomszédos országban rendezett verseny ismét jól szolgálta a fiatalok felkészülését.