Hirado.hu
Az elszakadás mellett döntöttek Krím lakói. A szavazók több mint 95 százaléka támogatta, hogy az Ukrajnához tartozó terület csatlakozzon Oroszországhoz – derült ki azután, hogy megszámlálták a voksok háromnegyedét. A népszavazás eredményét eddig csak Oroszország ismerte el. Washington újabb szankciókat helyezett kilátásba, Kijev pedig cirkusznak minősítette a referendumot.
A 95 százalékot is meghaladta azon választók aránya, akik a Krím félszigeten tartott vasárnapi népszavazáson támogatták, hogy az Ukrajnához tartozó autonóm terület csatlakozzon Oroszországhoz – derült ki a voksok háromnegyedének megszámlálása után tett hivatalos nyilatkozatokból.
A részeredmények megerősítették a szavazóhelyiségek bezárása után közölt közvélemény-kutatási eredményeket, amelyek előrejelezték, hogy az elsöprő többség az orosz csatlakozás mellett voksolt.
A nyugati országok már korábban bejelentették, hogy nem fogadják el a népszavazás eredményeit. Barack Obama amerikai elnök Vlagyimir Putyin orosz államfővel folytatott telefonbeszélgetésén úgy fogalmazott, hogy Washington soha nem fogja törvényesnek elismerni a népszavazást. Egyúttal újabb szankciókat helyezett kilátásba Moszkva ellen.
Az új ukrán vezetés is cirkusznak minősítette a referendumot.
Putyin viszont – az Obamával folytatott beszélgetésen – azt hangoztatta, hogy a népszavazás teljes egészében megfelelt a nemzetközi jogszabályoknak.
Az Európai Unió is további büntetőintézkedésekre készül Oroszország ellen.
A nyugati nézőpont szerint a népszavazás növeli a megosztottságot Ukrajnában, így az erőszak kockázatát is. Moszkva szerint viszont az orosz ajkú lakosság biztonságát a jelenlegi ukrán vezetés nem tudja garantálni.
A hétfő hajnali közlés szerint a népszavazáson részt vevők 95,7 százaléka tette le voksát az Ukrajnától való elszakadás mellett, míg a maradásra csupán 3,2 százalék szavazott. Valamivel több mint egy százaléknyi szavazat érvénytelen volt.
A részvételi arány meghaladta a 82 százalékot.
Szimferopolban már vasárnap este többezres tömeg ünnepelte a népszavazás eredményét. Szerhij Akszjonov krími miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy a helyiek kinyilvánították: “haza kívánnak térni”. Bejelentette, hogy a Krími Autonóm Köztársaság hétfőn hivatalosan kérvényezni fogja Oroszországhoz való csatlakozását.
A népszavazás nem hivatalos végeredménye hétfőn várható.
Putyin szerint jogszerű volt a népszavazás, Obama újabb szankciókkal fenyeget
Vlagyimir Putyin orosz államfő vasárnap azt mondta Barack Obama amerikai elnöknek, hogy a nemzetközi jognak teljes egészében megfelelt az a népszavazás, amelyet az Ukrajnához tartozó Krímben aznap tartottak az Oroszországhoz való csatlakozásról. Telefonbeszélgetésükön Obama azt hangoztatta, hogy nem ismeri el a népszavazást, és újabb szankciókat helyezett kilátásba Moszkva ellen.
Washington már korábban közölte, hogy nem fogadja el a krími referendumot. “Amint azt az Egyesült Államok és szövetségeseink is világossá tették, a katonai beavatkozásért és a nemzetközi jog megsértéséért Oroszország egyre nagyobb árat fog fizetni, és nemcsak az Egyesült Államok és szövetségeseink által foganatosított intézkedések, hanem saját destabilizáló cselekedeteinek következményei miatt is” – szögezte le Jay Carney fehér házi szóvivő közleményében.
Az elnöki telefonbeszélgetésen Obama lényegében megismételte ezt az amerikai álláspontot, míg Putyin – a Kreml közleménye szerint – azt hangoztatta, hogy a referendum megfelelt a nemzetközi jognak.
Az orosz elnök példaként utalt Koszovóra is, amelynek Szerbiától való függetlenségét a nyugati világ nagyobb része is támogatta.
Vlagyimir Putyin leszögezte: a krími lakosságnak is lehetővé kellett tenni, hogy szabadon kinyilváníthassa akaratát.
Egyúttal aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy az ukrán hatóságok nem tudnak gátat szabni az orosz ajkúak elleni erőszaknak, amelyet “szélsőséges nacionalisták és radikális csoportok” gerjesztenek.
A nyugati országok szerint viszont az erőszak inkább az oroszbarát erők tevékenységének tulajdonítható.
Obama arra helyezte a hangsúlyt, hogy a katonai beavatkozással Oroszország megsértette Ukrajna szuverenitását. Az elnök további amerikai és európai szankciókat helyezett kilátásba Oroszország ellen.
Az amerikai elnök hangsúlyozta, hogy Washington tovább dolgozik partnereivel a válság diplomáciai megoldásán, és ennek keretében kész tárgyalni az orosz kormányzattal is.
Putyin is kiemelte, a nézeteltérések ellenére Moszkvának és Washingtonnak közösen kell dolgoznia azon, hogy Ukrajnában stabilizálódjon a helyzet.
Az orosz elnök úgy vélte, hogy az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetnek (EBESZ) Ukrajna teljes területére megfigyelőket kellene küldenie.
Japán és Kanada sem fogadja el a krími népszavazás eredményét
A japán kormány felszólította hétfőn Oroszországot, hogy ne csatolja területéhez a Krími Autonóm Köztársaságot, amelynek lakossága vasárnap népszavazáson az Ukrajnától való elszakadásra voksolt. A referendumot Kanada is törvénytelennek minősítette.
A japán kormány szóvivője kijelentette, hogy Tokió nem fogadja el az elszakadás 95 százalékos támogatását mutató népszavazás eredményét. Egyúttal arra szólította Oroszországot, hogy tartsa magát a nemzetközi jogszabályokhoz, és tartsa tiszteletben Ukrajna szuverenitását és területi egységét.
Japán az ukrán válság kérdésében továbbra is együttműködik a nagyhatalmak hetes csoportjához (G7) tartozó többi országgal – szögezte le a szóvivő.
A szintén a Hetekhez tartozó Kanada miniszterelnöke, Stephen Harper ottawai közleményében törvénytelennek minősítette a népszavazást. Úgy vélte, hogy Oroszország “illegálisan elfoglalta” a Krímet, és a szavazás eredménye “pusztán az orosz katonai ellenőrzést tükrözi”.
A Hetek európai tagországai és az Egyesült Államok már korábban bejelentették, hogy nem fogadják el a népszavazás eredményét.
Elemzők: Moszkva egy hónapon belül annektálhatja a Krímet
Moszkva a helyzet és a reakciók rövid tanulmányozása után, várhatóan egy hónapon belül annektálja a Krím-félszigetet – jósolták a krími népszavazást értékelő hétfő hajnali előrejelzésükben londoni stratégiai elemzők.
Az Eurasia Group nevű globális politikai-gazdasági kockázatelemző csoport szakértői szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök az ukrajnai válság eddigi szakaszában “gyors és agresszív” lépéseket tett, és nincs jele, hogy módosítana e taktikáján. Putyin erőteljes eltökéltségét akarja bemutatni hazai közönségének, és valószínűtlen, hogy hosszabb kivárással megkockáztatná a lendületvesztést – fogalmaznak az Eurasia elemzői.
A ház felidézi, hogy a legutóbbi felmérések alapján az oroszok 79 százaléka támogatja a Krím annektálását, és Putyin támogatottsága 72 százalékra, évek óta nem mért magasságba szökött.
Az Eurasia szerint a Krím “kvázi-függetlensége” és/vagy laza államszövetsége Oroszországgal továbbra is elvi lehetőség, ám Putyin elszántnak látszik arra, hogy “zsebre tegye a Krímet”.
A cég elemzőinek alapeseti forgatókönyve az, hogy Ukrajna – immár a Krím nélkül – ismét lépéseket tesz az Európai Unió felé, és az EU az Egyesült Államokkal együtt masszív politikai, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) bekapcsolódósával pedig hasonlóan nagyarányú pénzügyi támogatást is nyújt Kijevnek.
Putyin azonban várhatóan további erőfeszítéseket tesz Ukrajna nyugati orientációjának akadályozására. A legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy Oroszország zavargásokat szít Kelet-Ukrajnában, és a májusi elnökválasztáson egy “baráti” jelöltet fog támogatni. Putyin emellett valószínűleg arra is játszik majd, hogy a várható készenléti IMF-hitelprogram végrehajtása kudarcba fullad, mert a kijevi kormány nem lesz képes a programhoz kapcsolódó feltételrendszert Kelet-Ukrajnában érvényesíttetni, és középtávon ismét orosz segítségért folyamodik – jósolják az Eurasia Group londoni szakértői.
“Avatott kézzel végigjátszva” ennek a forgatókönyvnek van is esélye a sikerre, bár azt nagyon nehéz elképzelni, hogy bármely jövőbeni kijevi kormány ismét teljesen alá tudná vetni magát az “orosz direkciónak” – fogalmaznak az elemzők.
Az Eurasia szerint Putyin másik opciója az invázió Kelet-Ukrajnában; ennek valószínűségét a cég 40 százalékosra becsüli.
A ház szerint Oroszország könnyedén provokálhat a térségben olyan erőszakcselekményeket, amelyeket aztán ürügyként használhat fel a beavatkozásra, főleg akkor, ha Putyin arra a következtetésre jut, hogy csak így lehet megakadályozni az ukrán politika nyugati orientálódását.
Az Eurasia Group szakértői szerint azonban Kelet-Ukrajna katonai inváziójának és megszállásának mindent egybevetve olyan ára lenne vérontás és gazdasági károk formájában, ami végül várhatóan visszatartja az orosz elnököt ettől a lépéstől.
A cég szerint az EU-külügyminiszterek valószínűleg egyelőre meglehetősen enyhe szankciókról döntenek, köztük orosz illetékesek beutazási tilalmáról és külföldön tartott vagyoneszközeik befagyasztásáról. A listán jó eséllyel olyanok szerepelnek majd, akik közvetlenül részesei a hatalom megragadásának a Krímben, de Putyin néhány közelebbi munkatársát is érinthetik az EU-szankciók.
Az Egyesült Államok emellett felgyorsíthatja a pénzmosással vagy alvilági kapcsolatokkal gyanúsított “prominens oroszok” elleni vádemelési eljárásokat.
Az Eurasia szakértői a következő egy hétben még nem várnak nyugati szankciókat orosz vállalatok ellen, ilyen lépések azonban a következő EU-csúcson a ház szerint már szóba kerülhetnek. A Krím néhány hét múlva várható orosz annektálása után az Egyesült Államok és az EU jelentősen kiszélesítheti a beutazási tilalommal és vagyonbefagyasztással sújtott orosz illetékesek listáját, és erre a listára akkor már orosz cégek is rákerülhetnek.
“Iráni stílusú”, súlyos gazdasági szankciókat csak arra az esetre valószínűsítenek, ha Oroszország katonai inváziót hajt végre Kelet-Ukrajnában.
A ház forgatókönyve szerint Oroszország várhatóan szintén beutazási tilalmakkal válaszol a következő napokban, főleg olyan amerikaiak esetében, akiknek tevékenysége kapcsolódik például a guantánamói börtöntáborhoz. Nagyon kevés amerikai és uniós állampolgárnak vannak azonban pénzügyi eszközei Oroszországban, így Moszkva várhatóan valamilyen “aszimmetrikus” szankciókhoz folyamodik a nyugati vagyonbefagyasztások ellenlépéseként. Ez jelentheti egyes fegyverzetkorlátozási megállapodások végrehajtásának felfüggesztését vagy az Oroszországban tevékenykedő nyugati vállalatok munkájának nehezítését – áll az Eurasia előrejelzésében.
A cég szakértői szerint jelentős az esélye annak is, hogy Oroszország a következő hetekben nemfizetésre hivatkozva korlátozza Ukrajna földgázellátását. Oroszország jelenleg évi 110 milliárd köbméter földgázt szállít Ukrajnán keresztül, ebből 80 milliárd köbméter Európába irányul. Ha a Gazprom az Ukrajnának szánt 30 milliárd köbméterből “lecsíp valamennyit”, vagy éppen teljesen leállítja Ukrajna ellátását, akkor Ukrajna valószínűleg az Európának szánt gázszállításokat csapolná meg, növelve az európai földgázellátási hiány kialakulásának kockázatát, függően attól, hogy mennyi ideig tart az orosz szállítások korlátozása – jósolták az Eurasia Group stratégái.
Forrás: Hirado.hu
Népszavazást Kárpátalja magyarlakta részein is!
Ne zavarjon, hogy amíg a Krímben többségben vannak az oroszok, addig Kárpátalján kisebbségben vannak a magyarok.
Majdnem hivatalos adat: a szavazatok 100 százalékos feldolgozása után a krímiek 96,77 százaléka voksolt az orosz csatlakozásra 83 százalékos részvétel mellett.
(forrás: gazeta.ru)
Bugi, Te nem szeretnéd, ha nemzet-testvéreink hozzánk csatlakoznának? / ha kisebbségben vannak is!/.
ás a székelyek? Martonyi idétlen nyilatkozata után mindez csak álom marad!
Ez a Barack csávó rendesen bekeményített jenkiéknél.:)
http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/03/06/executive-order-blocking-property-certain-persons-contributing-situation
(Arról van szó,hogy aki besegít az ukrán kormány ellen,annak elkobozzák a vagyonát.)
Te Bugi, tanulj már meg olvasni, mielőtt hozzászólsz egy témához. Azt írtam, hogy Kárpátalja magyarlakta (!) részein.
Munkácson és a többi kárpátaljai településen, ahol a magyar kisebbség él, szerinted nem laknak magyarok?
Doki, a tipikus jobbolddali barmolást hozod, ahelyett, hogy józanon gondolkoznál! Ukrajna szétrobbanása Magyarországnak csak kárt okozna. Nézd meg az egyébként is szétbarmolt forint-árfolyamot!
A krími parlament percekkel ezelőtt kikiáltotta a félsziget függetlenségét Ukrajnától.
A BBC közben azt írja, hogy az EU-ban némi tanácstalanság érződik az oroszellenes szankciókat illetően. Az uniós tagország Bulgária bejelentette, hogy nem támogatja a szankciókat. Más uniós tagországok is óvatosan fogalmaznak az oroszellenes fellépésről, mert az beláthatatlanul elmérgesítheti a válságot.
Turcsinov ideiglenes ukrán elnök elrendelte 40 ezer tartalékos katona azonnali behívását és mozgósítását az orosz határ közelébe.
A Krímben tartózkodó ukrán katonáknak úgy szól a parancs, hogy önkéntes alapon vegyenek részt Ukrajna védelmében.
Jelentések szerint a krími ukrán katonák nem akarnak harcolni az oroszok ellen.
(gazeta.ru)
Egy Oroszországban végzett közvélemény-kutatás szerint az oroszok 91 százaléka támogatja Krím csatlakozását.
94 százalék véli úgy, hogy Oroszországnak joga és kötelessége megvédenie a határain túl élő oroszokat.
(gazeta.ru)
Balos!
Jobboldali barmolás aggódni a Kárpátalján élő magyarokért? Nem emlékszel, hogy mi történt a 90-es években a délszláv háborúban? A szerbek erőszakkal besorozták a délvidéki magyarokat és őket küldték a horvátországi magyarlakta falvak ellen… Az, hogy téged hidegen hagy a külhoni magyarság helyzete, az téged minősít, de hidd el, hogy sokan nem akarják, hogy még egyszer a magyarok vére folyjon egy háborúban, amihez semmi közük nincsen.
Kárpátalja lakosságának csak 12%-a magyar. Egy népszavazás egyértelmű (és az elszakadáspártiaknak demoralizáló) eredményt hozna. Nem kell a kardcsörtetés (ezt már tegnap is írtam egy a Krímmel kapcsolatos bejegyzésnél), mert a krími helyzet teljesen más.
Ráadásul szerintem a kárpátaljai magyarság sem fogalmazott meg olyan egyértelmű igényt, hogy elszakadna. Ezt a hangulatot csak néhány itthoni hőbörgő kelti.
Le kellene higgadni!
Ha eddig nem volt világos
Azért a lényeget ne hagyjuk számításon kívül, mert valójában erről van szó!!!
Három óriás harca, na miért?
Orosz, Kína, USA……….
A többit, mindegyik igyekszik maga számára bevonni, maga mögött tudni……….
Óriási propagandával, amely nem mindig a valóságot tükrözi.
Olvassák el a mai brüsszeli külügyesek, de különösen NO. rendkívül tétova, határozatlan javaslatait, a “szankciók” elodázását, mértékét illetően!
Ez sem mellékes!
http://www.magyarhirlap.hu/orosz-milliardose-a-nemet-rwe-olaj-es-gaztermelo-vallalkozasa
Gordon!
Nem hinném, hogy hőbörgés lenne a kárpátaljai magyarokért aggódni egy esetleges háború miatt. Szerintem nem nekem kéne lehiggadnom, mert úgy látszik nem sokatokban maradt meg, hogy a délszláv háborúban mennyi vajdasági magyart soroztak be erőszakkal, hogy egy olyan háborúban harcoljanak, amihez semmi közük nem volt.
Magam is azt javaslom maradjanak higgadtak, és próbálják meg reálisan értékelni a hozzánk eljuttatott, információk, dezinformációk, halmazát.
Számomra feltűnő, hogy jó néhányan szájzárat alkalmaznak, egyáltalán meg nem szólaltak, szólalnak ebben az ügyben. Önök nem vették észre? Vajon miért???
Pedig hát, szinte naponta fejtették, fejtik ki véleményeiket más témákban.
Magánügyük, de ennyire? Még is miért nem? Önök szerint???!
Egyébként a székelyek sem fogalmaztak meg elszakadási terveket. Egy egységes EU régió gazdaságilag előnyös lenne a térség szempontjából. A Krímben viszont más a helyzet (orosz csapatok jelenléte), mert az oroszok kész helyzetet teremtettek. Magyarországnak viszont nem érdeke egy katonai konfliktus, sem Ukrajnával sem Romániával.
Az ukrán hadsereg ahhoz nem elég egységes és erős, hogy az oroszokat “kiverje” az orosz többségű Krímből, de ahhoz elég erős, hogy Magyarországgal szemben megvédje Kárpátalját. Aki mást mond az felelőtlen bolond.
Doki szerint:
2014. március 17., hétfő – 12:58
Gordon!
“Nem hinném, hogy hőbörgés lenne a kárpátaljai magyarokért aggódni egy esetleges háború miatt.”
Szerintem ti nem a kárpátaljai magyarokért aggódtok, amikor a konfliktus élezésének lehetőségét szeretnétek megragadni (népszavazási provokáció egy olyan területen, mely nem akar elszakadni Ukrajnától és ahol a magyarok elenyésző kisebbségben vannak).
“Szerintem nem nekem kéne lehiggadnom, mert úgy látszik nem sokatokban maradt meg, hogy a délszláv háborúban mennyi vajdasági magyart soroztak be erőszakkal, hogy egy olyan háborúban harcoljanak, amihez semmi közük nem volt.”
Szerintem viszont le kellene higgadnod, mert a konfliktus további élezése csak további alkalmat ad a kb. 100 ezer fős kárpátaljai magyarság (ebben nők, gyerekek és öregek is benne vannak) elleni támadásokra az urán nacionalisták részéről.
Fel kellene fogni, hogy már nagyon kevés magyar él Kárpátalján, nem akarnak elszakadni senkitől, nem akarnak “revíziót, nem akarnak 1939-et, és nyílt konfliktust se szeretnének a Nyugat-ukrajnai nacionalistákkal. Aki meg erre biztatja őket a kényelmes pesti lakásából az felelőtlen ember.
Szóval: Gordon nyugalomra inti a hőbörgőket.
Aki meg eddig átmenekült a határon azt nem toloncoltuk vissza. A magyar kormány tudja a dolgát, már hetekkel ezelőtt felmérték egy esetleges menekülthullám megfelelő fogadásának lehetőségeit (helyi intézmények, orvosi ellátás, egyebek). Ne legyen rá szükség, de ha szükséges, akkor van “hova nyúlni”.
Röffencs!
Nooormális?!
“Az ukrán hadsereg ahhoz nem elég egységes és erős, hogy az oroszokat “kiverje” az orosz többségű Krímből, de ahhoz elég erős, hogy Magyarországgal szemben megvédje Kárpátalját. Aki mást mond az felelőtlen bolond.”
.
Tehát Magyarországtól meg kell védeni Kárpátalját?!
Aki ezt mondja az egy kötöznivaló felelőtlen bolond! 😛 😛 😛
http://www.vg.hu/kozelet/politika/mar-karpatalja-elszakadasat-vizionalja-egy-orosz-elemzes-423712
grün(wald)!
Szövegértésből korábban is gyenge voltál és azóta sem lettél erősebb.
Ülj vissza a söröd mellé! 😀
“Már Kárpátalja elszakadását vizionálja egy orosz elemzés”
Az oroszoknak most Ukrajna destabilizálása lehet a céljuk. Egyre másra fognak napvilágot látni az ilyen és ehhez hasonló (nyilván rendelésre készített) elemzések.
Föderáció?
Elszakadás?
Én még várnék ezzel…
Egy elmérgesedő és elhúzódó konfliktus ráadásul gazdaságilag sem érdeke Magyarországnak (ha a szomszédban “áll a bál”, akkor hozzánk is kevesebb működőtőke érkezhet).
“Már Kárpátalja elszakadását vizionálja egy orosz elemzés”
Etikus szerint:
2014. március 16., vasárnap – 17:43
Gondolni kell, (nem kellene), kell a paksi beruházásra, és ha már “keletre nyitunk” stratégiára is.
Ki is végzi a kivitelezést? Nem biztos, hogy felejthető lesz addigra, a fenti “kinyilvánításunk.”
A fenébe is! Tegnap írtam, és már íme itt van!
Tesztelés is lehet, (akarjuk, nem akarjuk), de egyfajta provokáció is, mert amit eddig “színleltünk” az nem a karizmatikusságra jellemző. Emlékeznek-e még 2013-ra? Strasbourg, Brüsszel stb.
A nemzetközi helyzet fokozódik…………..
12:37-es, 12:57-es!?
Röfike!
.
“Az ukrán hadsereg ahhoz nem elég egységes és erős, hogy az oroszokat “kiverje” az orosz többségű Krímből, de ahhoz elég erős, hogy Magyarországgal szemben megvédje Kárpátalját. Aki mást mond az felelőtlen bolond.”
.
Miiért kellene Magyarországgal szemben megvédeni Kárpátalját az ukrán hadseregnek?!
Ez már a irredentizmus és a revizionizmus alapesete!
Aki ilyet mond az a felelőtlen bolond! 😛 😛
Grün(wald)!
Olvasd el újra! 😀
Aztán újra…
aztán újra…
Kellemes olvasást! 😀
Gordon!
Emlékeztetnélek rá, hogy az urán nacionalisták eddig is intéztek támadást a kárpátaljai magyarok ellen. A vereckei emlékmű megrongálása talán nem a magyarok elleni kirohanás volt?
Nem állok sem az oroszok, sem pedig az ukránok oldalára. Ukrán részről azért, mert a tüntetésekben részt vett a magyarellenes Szabadság Párt, orosz részről pedig a krími tatárok miatt nem. Szenvedtek ők éppen eleget Sztálin alatt. Én csak egyet szeretnék, hogy a kárpátaljai magyarokat hagyják békén.
Egyébként pedig nem tudom kit zavarna, ha Kárpátalja 78 többségben magyarlakta települése visszakerülne Magyarországhoz. 1999-ben lett volna esély a vajdaság magyarlakta területeit visszaszerezni, hozzátenném, nem háború útján. Mivel Magyarország mint NATO tag részt vett a Szerbia elleni háborúban, így lehetőség lett volna arra, hogy a békefenntartó csapatok felügyeletével, törvényes úton a Délvidék magyarlakta településein népszavazást írjanak ki a hovatartozásról. Ezt évekkel ezelőtt Csurka István nagyon jól ecsetelte, de Martonyiék lesöpörték a javaslatot…
Röfike!
írd le újra és újra, amíg egyértelművé nem teszed a Kárpátalja megvédését az ukrán hadsereg részéről Magyarországtól!
Biztosan meg akarjuk támadni őket?!
Lehet, hogy bevállalnák a magyar hadifogságot is?! 😛 😀
A kopizás nem az én műfajom – azt Pabar Alajostól kérd, ő a műfaj koronázatlan királya. 😀
népszavazást Magyarország Svájchoz csatlakozásáról!
95 százalék Svájchoz csatlakozna. na ki akar Lidl árufeltöltőként havi 937 ezret keresni?
Obama elnök teljesen tanácstalan — írja a gazeta.ru orosz hírportál. Szankciókat vezetett be néhány orosz és ukrán vezető tisztségviselővel szemben, de ezeknek lényegében semmilyen elrettentő erejük nincsen.
Dmitrij Rogozin krími miniszterelnök-helyettes is rajta van a listán, mire Rogozin azt mondta: “Obama úr! Nem tudja, hogy nekem egy fillérem sincsen nyugati bankszámlákon? Mit tetszett befagyasztani?”
(gazeta.ru)
Obama elnök bejelentette, hogy korábbi programjait lemondva holnap (kedden) Európába utazik válságtanácskozásra.
Csak csendben jegyezném meg; a Magyar Honvédség létszáma a tartalékokkal együtt sem töltené meg a Puskás stadiont. A technika pedig elférne a küzdő téren! Szóval az a helyzet, jobb ha mi nem gondolkodunk területi revízión.
Orosz szakértő: “Magyarország csapatokat küldhet Kárpátaljára azzal az ürüggyel, hogy a magyar és a ruszin lakosságot védelmezi”
Ukrajnában megismétlődhet az 1990-es évek jugoszláviai forgatókönyve, és a Krím félsziget példáját több ukrajnai régió, így Kárpátalja is követheti – olvasható a Nyezaviszimaja Gazeta című orosz napilap hétfői számában megjelent elemzésben.
A krími népszavazás után az a kérdés került előtérbe, hogy Ukrajna “milyen határokkal és milyen politikai rendszerrel jut ki a válságból” – fejtegette a független újságban Alekszej Fenyenko, a Moszkvai Állami Egyetem (MGU) világpolitikai tanszékének munkatársa…
jóságos!
Itt lép be az albán probléma!
Hová tennénk azt a rengeteg orosz hadifoglyot?! 😛 😀
“Obama úr! Nem tudja, hogy nekem egy fillérem sincsen nyugati bankszámlákon? Mit tetszett befagyasztani?”
Az MSZP politikusait viszont fájdalmasan érintené (simonság). 😀
Orosz szakértő: “Magyarország csapatokat küldhet Kárpátaljára azzal az ürüggyel, hogy a magyar és a ruszin lakosságot védelmezi”
Felesleges hangulatot kelteni.
Ez a forgatókönyv nincs napirenden.
A kárpátaljai magyarok vezetői (Tóth Mihály, Dupka György) kérik, hogy ne hergeljék őket az elszakadásra. Ukrajna súlyos válságot él át, s az ott élő magyarok nem akarnak céltáblák lenni.
Megszólalt Mihail Gorbacsov az Interfaxnak, amit a a BBC átvett: “A krími népszavazás egy történelmi hibát korrigál és nem szabadna szankciókat alkalmazni Oroszország ellen. A Krím félszigetet korábban a szovjet törvények, vagyis a kommunista párt törvényei szerint csatolták Ukrajnához, de nem kérdezték meg az emberek véleményét. Most azonban az érintett emberek korrigálták ezt a hibát. Ez az, ami üdvözlendő.”
The Crimea referendum corrects a historical mistake and should not spark sanctions against Russia, ex-Soviet leader Mikhail Gorbachev has told Interfax news agency, as seen by BBC Monitoring: “Crimea was previously attached to Ukraine under Soviet laws, that is, under the [Communist] party’s laws and without asking the people. But now the same people have righted that mistake. This is to be welcomed.”
Elhallgattatni, nem megy neked az oroszszakértés. A magyarokat meg ne keverd bajba. Doki, ez rád is vonatkozik. Nem kellene sík hülyének lenni. Magyarországnak az a jó, ami a külhoni magyaroknak jó. Nekik meg az a jó, ha a többségi társadalom nem fordul ellenük, ha nincs balhé és nincs polgárháború. MIndannyiunk érdeke, hogy Ukrajna minél hamarabb túllépjen ezen a válságon. Márpedig ezen nem segít Oroszország agressziója, kritikán aluli viselkedése. Putyin úgy viselkedik, mint akinek elment az esze. Óriási hiba volt és nagyon messze menő hatása lesz, hogy ilyen mértékben beleszólt a szomszéd ország életébe.
Ha sokáig tökölünk Putyinnal mégsem lesz 13%-al olcsóbb áramunk tíz-tizeöt év múlva!
Tekerhetjük lábbal Paksot! 😛 😀
Gyorsítanak az oroszok. Március végétől bevezetik a rubelt, de egy évig az ukrán hrivnya is érvényben marad a Krímben.
Április elsejétől átállnak a moszkvai időszámításra. Krímben most 21 óra 26 perc van, Moszkvában 23 óra 26 perc.
Egy népszavazás esetén nem lefutott előre az eredmény, mert a ruszinok mindig is kiálltak amellett hogy ők egy önálló szláv nép. Amennyiben Ukrajna nem ismeri el őket, akkor akár felkeléssel is érvényt szereznek jogaiknak.
Oroszországnak egész más a véleménye Kárpátaljáról, mint Ukrajnának!
http://www.vg.hu/kozelet/politika/mar-karpatalja-elszakadasat-vizionalja-egy-orosz-elemzes-423712
Az orosz történész emlékeztetett arra is, hogy 1991. december 1-jén Kárpátalja az autonómiára szavazott, de a kijevi hatalom nem fogadta el a döntést. Az ukrán kormány, ellentétben a magyar, szlovák és lengyel kormánnyal, nem ismerte el a ruszinokat külön nemzeti kisebbségnek. 2007-ben ugyanakkor Kárpátalja megyei tanácsa őslakos nemzetiségnek ismerte el őket, 2013 novemberében pedig megjelentek a területen a közös magyar-ruszin autonómia létrehozásának tervei az 1991-es népszavazásra alapozva.
Fenyenko szerint “Magyarország csapatokat küldhet Kárpátaljára azzal az ürüggyel, hogy a magyar és a ruszin lakosságot védelmezi”. A docens arra utal, hogy a magyar alkotmány kimondja Budapest felelősségét minden magyarért. Magyarország példáját Lengyelország is követheti, amelynek történelmi gyökerei vannak a nyugat-ukrajnai Volin és Lviv megyékben. Mindemellett Románia szintén felléphet területi követelésekkel Ukrajnával szemben Észak-Bukovinában, de a Duna két szigetére is igényt tart.
A legutóbbi, 2001-es népszámlálási adatok szerint Kárpátalja lakosságának nemzetiségi összetétele a következő (mivel a népszámlálás idején ruszin nemzetiség hivatalosan nem volt elismert, így a ruszin (rutén) lakosság ukránként szerepel):
Nemzetiség fő %
Ukrán 1 001 149 79,89
Magyar 151 533 12,09
Orosz 31 318 2,50
Román 31 183 2,49
Cigány 14 631 1,17
Szlovák 5 645 0,45
Német 3 578 0,29
Zsidó 2 419 0,19
Fehérorosz 2 821 0,23
Egyéb 8 883 0,71
Összesen 1 253 160 100
Ruszin (rutén) nép lélekszáma
Ukrajna, Kárpátalja 1 000 000
Észak-Amerika 200 000
Szlovákia 120 000
Lengyelország 100 000
Egykori Jugoszlávia 60 000
Nyugat-Európa 40 000
Magyarország 20 000
Románia 30 000
Összesen 1 570 000
T. grün úr! Málenykij robot! Felépittethetnénk velük Paksot!
T. jóságos!
Utána becserélnénk őket fűtőanyagra?!
Itt nem a felépítés a nehéz, hanem az üzemeltetés!
Olyan mint az autó! Megvenni könnyebb mint üzemeltetni, hisz az autós az állam legjobban tejelő tehene! 😀 😛
Érdemes elgondolkodni azon, mi a fontosabb, a népek önrendelkezése – krími orosz, baszk, dél-tiroli, erdélyi magyar, koszovói albán – avagy a pillanatnyi hatalmi helyzet?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
“Fenyenko szerint “Magyarország csapatokat küldhet Kárpátaljára azzal az ürüggyel, hogy a magyar és a ruszin lakosságot védelmezi”
Kérdezem, hogy kik és milyen megfontolásból mennének? Önkéntesre gondolok, mert kötelezően igen érdekes lenne.
Vajon hanyadszor fogunk lemondani egykori területünkről, honfitársainkról?
Föladták a leckét a magyaroknak.
Akár stratégiává is válhat a népi kezdeményezés, valóban demokratikus szavazásokkal rendezhetővé válhat a térség.
Egészen jó ötletnek tűnik, kiváltképpen az esetleges konfliktus elkerülése érdekében.
Átkaroló hadművelet, demokratikus eszközökkel……..no ezt nem könnyű kivédeni.
Fénysebességre kapcsol az orosz törvényhozás, amilyenre még a magyar törvényhozás sem volt képes.
A forgatókönyv szerint holnap találkozik Putyin a krími vezetőkkel, aláírják a csatlakozási kérelmet, majd a dolgot megtárgyalja a kormány, utána az orosz alsóház és felsőház. Minderre másfél napot szánnak. A törvényt utána elküldik az orosz Alkotmánybíróságnak, amelynek nem egészen egy napja lesz arra, hogy alkotmányosnak találja a csatlakozási szerződést. Március 21-én (!) pedig a Duma már ratifikálja is a szerződést.
Az egész folyamatra kb. négy napot szánnak, tehát semmi tökölés nem lesz. Oszt do szvidányija!
“уже на 21 марта запланирована ратификация соглашения в Думе.” (gazeta.ru)
Az idő a legdrágább, megállíthatatlanul rohan. Ugye, Grűn úr?
T. 21:31-es
A Majdanon hónapokig voltak önkéntesek, egész jól bírták. Új hatalom. Azóta? Eltűntek?
…
“Arszenyij Jacenyuk miniszterelnök a kormányülésen bejelentette, hogy újabb 6,8 milliárd hrivnyát, azaz körülbelül 170 milliárd forintot különítenek el védelmi célokra a határőrség és a belügyi egységek számára. Ezt elsősorban szociális programok leállításából fedezik. Ígéretet tett arra, hogy a programokat felújítják, amint „megvédték az országot és újra növekedésnek indul a gazdaság”.”
Pedig még nincs is IMF.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
Ugyan már szigetország!
Ezek gyorsak?!
Nálunk egy országeladás megvan egy nap alatt! Lásd Paks! 😀
Kevésbé húzós ügyek mint MANYUP lenyúlás vagy játékgép betiltás egy negyed órával szavazás előtt Arrogáns Anti magánindítványára rögtön!
Sittes Paja kivont golyóstollal, igazi vívó reflexszel röptében írta alá a közlöny-nyomda alkalmazottja felé dobott jegyzőkönyvet! 😛 😀
Öreg Farok!
Csörcsiltől kérdezte az egyik képviselőnő a háború alatt:
Mi lenne, ha a kultúrától elvont pénzeket a háborús költségekre fordítanák?!
Mire Winston megkérdezte:
Rendben Hölgyem, de akkor miért harcolnánk?! 😛 😀
Szorgalmazza továbbá, hogy az ukrán parlament hívjon össze alkotmányozó nemzetgyűlést az összes ukrán régió egyenlő képviseletével “egy új, föderatív (állami berendezkedést teremtő) alkotmány előkészítésére”, amely az alapvető polgári és szabadságjogok mellett biztosíthatná az ország “szuverenitását, területi épségét és katonai-politikai szempontból semleges státusát”. Ez utóbbiak megvalósulását Oroszország, az Egyesült államok és az Európai Unió garantálná, egy erre vonatkozó
Orosz megoldás az ukrán válságra
ENSZ biztonsági tanácsi határozat elfogadásával. Az új alkotmányban kell biztosítani, hogy az orosz az ukrán mellett második államnyelv legyen, a többi nyelv pedig az európai normáknak megfelelően regionális, illetve kisebbségi nyelvi státust kaphasson. Az alaptörvénybe kell foglalni Moszkva feltételei szerint, hogy minden térség önállóan és közvetlenül megválaszthassa saját – kulturális, gazdasági, szociális és más téren széles jogkörökkel rendelkező – törvényhozó és végrehajtó szerveit, amelyeknek azonban tilos lenne beavatkozniuk az egyházi és a felekezetek közötti viszonyokba. Az orosz rendezési terv szerint az új alkotmány elfogadását követően közvetlenül általános választásokat kell tartani a leendő szövetségi állam minden alkotórészében. Forrás: MTI, ITAR-TASZSZ, Reuters, AFP
Fenti anyagnak címe:
Orosz megoldás az ukrán válságra
T. 22:05-ös
Amikor háborúba indulsz, te még nem tudod, hogy az már régen eldőlt.
Különösen, ha már az indulásnál bajok vannak a felszereléssel, a katonák etetésével. (no ez esetben nem a hazugságokra gondolván)
Már az elején kölcsönből, segélyből, kell finanszírozni…….Uram Isten!
Most olvasom, hogy a 21 orosz és ukrán vezető személyiségre rótt nyugati szankciók azért sem érnek semmit, mert az orosz törvények tiltják 2013 óta, hogy orosz állami tisztségviselők (közszereplők) külföldön bankszámlával rendelkezzenek, s ezt állítólag szigorúan ellenőriznek.
“государственные деятели уже с 2013 года не имеют права владеть активами за рубежом в рамках так называемого закона о национализации элит.” (gazeta.ru)
szigetország! “уже на 21 марта запланирована ратификация соглашения в Думе.” ezt ki érti idióta Dr. grün t.t.-n kívül? (Már március 21.-én, tervek szerint, ratifikálják a megállapodást az országgyűlésben).
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
Az orosz közszereplőkre vonatkozó törvényről szóló cikket tovább is olvastam, ez áll benne:
“A törvényt az Orosz Föderáció nemzetbiztonságának garantálása, a lobbitevékenység szabályozása, a befektetői eszközöknek a nemzetgazdaság javára történő széleskörű felhasználása és a korrupció letörésének érdekében fogadták el — közölték a Kreml honlapján.”
“Закон был принят «в целях обеспечения национальной безопасности Российской Федерации, упорядочения лоббистской деятельности, расширения инвестирования средств в национальную экономику и повышения эффективности противодействия коррупции», — пояснялось на сайте Кремля.”
Etikus nagyon szép az idézett hír. Csak egy kis gondom van, hogy a magyar az “európai normáknak megfelelően regionális, illetve kisebbségi nyelvi státust kaphasson.” Hasonlóan, mint a Felvidéken, Délvidéken, Erdélyben?
Vannak kétségeim (l. Verecke).
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
nagyapó!
Az orosz mondat a következőt jelenti:
“már március 21-ére tervezve van, hogy a Dumában ratifikálják az egyezményt (Krímmel)”
“уже на 21 марта запланирована ратификация соглашения в Думе.”
szigetország köszönöm, de szerintem az én fordításom szebb.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
nagyapó!
Csak jelezni akartam, hogy az oroszok nem tökölnek a Krímmel való újraegyesítés másutt megszokott hosszadalmas folyamatával, hanem pár nap alatt lezavarják a procedúrát. Az Alkotmánybíróságnak kb. annyi időt hagynak, hogy gyorsan átfussák az iratokat — de az Alkotmánybíróság véleménye már megszületett. Meg a ratifikáció eredménye is elkészült.
nagyapó fordítása valóban szebb, én próbáltam a magyartalansággal együtt szó szerint leírni a magyar megfelelőt.
O.K. Értem.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
“Nálunk egy országeladás megvan egy nap alatt! Lásd Paks!” – jajgat Grün(wald?)
Paks és az ország most nem lett eladva, hanem épp az a legfontosabb változás a maszopos tervekhez képest, hogy az atomerőmű magyar tulajdonban marad (az MSZP ugyanis úgy akart megegezni Oroszországgal, hogy a ruszkik tulajdonrészt is kapnak – csak erről a maszoposok nem szeretnének beszélni).
Viszont anno az MSZP volt az aki bár nem egy nap alatt, de hat nap alatt eladta a magyar energiaszektor jelentős részét a külföldieknek. Grün(wald?) szerintem erre gondolhatott és ez lehet a györkere a külföldön megnyitott maszopos számláknak is.
Hol vannak véleményeikkel?
Felix, Pabar, Jóságos, Robi, stb………
Nem feltűnő senkinek, hogy nagy ívben kerülik a témát?
Most mutogatják igazi karakterüket.
Pufi! Azt kiszámoltátok, hogy soha az életben nem térül meg az az atomerőmű? A lényeg, hogy a haveroknak is jut egy rész, zsebbe. Ebbe te nem vagy benne, mert ahhoz kevés vagy. 😉
Valamit mindenki “elfelejt”. Az orosz fekete tengeti flotta (1/2eszű1/2x kérdezze idióta Dr. grün t.t.- ki/mi az?) létszáma 25 000 fő. A Krímben, az orosz katonai repterek és azok biztosítói létszáma 20 000 fő. Nem volt teljes, mert békeidőben minek, ezt töltötték fel az oroszok, amit mi megszállásnak aposztrofáltunk (1/2eszű1/2x kérdezze idióta Dr. grün t.t.- kit/mit jelent?).
Nehéz dolog.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
Akik azt hiszik, hogy az EU és az USA majd megoldja Ukrajna problémáját, azok tévednek!
A szellem kiszökött a palackból, Ukrajna ugyanúgy részekre fog esni, mint Jugoszlávia! Nehogy már azt higgyétek, az oroszoknak megfelelne egy erős gazdaságú, nyugati katonai szövetségbe tartozó Ukrajna! Akkor inkább sok kis ország, amely egymás ellen acsarkodik! Ott az lesz, ami a 17-dik században, nyugaton a lengyelek, északkeleten az oroszok, keleten a kozákok, délen a tatárok, középen meg a hatalmas füves puszta, ahol ezek a hatalmak összecsaphatnak! Az oroszok köszönik nem kérnek a zsidó szupremáciából, azt már megtapasztalhatták Lenin alatt, meg amikor Jelcin uralma alatt a zsidó oligarchák szétlopták az országot. Az orosz nép kevéssel is beéri, ha azt a saját fajtája vezetése alatt élvezheti.
Nézzétek, hogy tudnak örülni, a hazájuk picinyke részének visszatérésének!
Köpni tudnék, azért meg nálunk még az erdélyi magyarokat is lerománozzák azok a tetvek, akik a kenyerüket féltik idegenbe szakadt magyar testvéreinktől! Aki ezt teszi, azt a Siratófalig kellene korbáccsal hajtani! Tessék tudomásul venni, mi magyarok csak együtt maradhatunk meg a gének és kultúrák harcában, aki ezt nem veszi tudomásul, szabad az út, önként mehet beolvadni a ködös Albionba vagy máshová!
fghfjhgkjhk! Melyik haverra gondol? Dobrev asszonyra (Agóra Marketing Kft.), vagy Józsa Istvánet.ra (Gépkar Kft), akik keményen loptak Paksról?
Mindegy tolvaj szoci mindegyik.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
T.23:32-es megjegyzés………..
Hol vannak a 23:16-ban felsorolt “kebel barátai?” Önnek nem tűnik fel, hogy mennyire lapítanak e témában, hogy kimutathassák valódi énjüket?!
Őszintén már nem is várom fejtegetéseiket, mert csak sértegetni, és kakit keverni tudnak leginkább. Tényleg arra születtek?
Az amerikai hozzászoktak ahhoz, hogy az utóbbi 25 évben mindent erővel rendeztek le a nagyvilágban, ha érdekei úgy kívánták. Lásd Irak, Afganisztán szétbombázása, más független (!) országok folyamatos fenyegetése (Irán, Szíria, stb. stb.) Most arról szenteskednek álszenten, hogy csak a tárgyalás a megoldás kulcsa. Na, bagoly mondja verébnek…
Az amerikaiak most először ütköztek akadályba az oroszok kapcsán, s nem értik, hogy az oroszok miért nem riadnak vissza a szankcióktól. Az orosz kemény dió, sokaknak beletört már a bicskájuk, de nem hitték el.
kárpátalja lakosságának 12%-a magyar, a többsége ruszin vagy kisorosz, akik ugyanúgy utálják a maukat ukránnak nevező bohócokat, mint mi, vagy az oroszok.
az ukrán egy soha nem létezett fiktív népség, mint a szlovák vagy a román. ukrajna oroszország, és a közös orosz-magyar határ a kárpátokban húzódik.
“fghfjhgkjhk szerint:
2014. március 17., hétfő – 23:17”
ilyeneket kár hazudozni. ki 10 percet szán egy kis számolásra, az ilyen ökörséget nem írna le.
DE! ha piacilag soha nem térülne meg, akkor is fel kell építeni. áram akkor is kell…
az ellátásbiztonságot és energiafüggetlenséget nem szokták forintosítani is beleszámolni.
számoláshoz meg annyit:
19m MWh-t termel majd paks2 évente. jelenlegi piaci ár nyomottan is 45EUR, azaz 855m EUR/ÉV 90 éven át.
igen 90, mert paks2nek alapból 60év az üzemideje, ami hosszabítható 25-30 évvel.
méghogy nem térül meg….euró tízmilliárdokat fog hozni paks2
http://index.hu/kultur/media/2014/03/17/atomtamadast_propagal_az_orosz_kozteve/
Etikus, kint van. Végig rosszul értettük, amit írtál.
Valóban rosszul értettük!
Ugyan is én azt kértem, hogy a linkkel együtt (11:05-öst) is légyszi törőlni!
a 17:19-es felett.
Köszönöm.