Fidesz.hu
A Kossuth tér az Országház miatt szimbolikusan a magyar államiság központja, így gyakori helyszíne az állami ünnepeknek, külföldi államfők és más vendégek köszöntésének, valamint egyéb közéleti, politikai rendezvényeknek.
Ennek ellenére a parlamentet körülölelő köztéren az elmúlt évtizedekben egyre-másra szaporodtak a szobrok, amivel párhuzamosan egyre kaotikusabbá vált a nemzet főterének összképe. Az Országgyűlés ezért 2011-es határozatában úgy döntött, hogy képzőművészetileg egységes arculatot ad a nemzet főtérének.
Korábban a Kossuth téren állt az országzászló és a forradalmi áldozatok öröklángja, a II. Rákóczi Ferenc-szobor. Itt helyezték el a tér névadója, Kossuth Lajos születése 150. évfordulójára elkészült Kossuth-szoborcsoportot is. Továbbá az 1956-os Kossuth-téri sortűz áldozatainak jelképes sírja és emlékműve pedig a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium falán kapott helyet.
A Dunaparton helyezték el Kovács Béla és József Attila szobrát. A Földművelésügyi Minisztérium előtt Nagyatádi Szabó István volt látható. A tér északi részén pedig Károlyi Mihály szobra állt, amelyet 2012-es elszállítása után Siófokon állították fel ismét.
Az új rendezési tervvel összhangban a megújult Rákóczi-emlékmű és a József Attila-szobor már a végleges helyén áll. A Kossuth-szoborcsoport főalakja is a helyére került, a következő hónapok feladata pedig a nyolc mellékalak elhelyezése lesz. Az Andrássy- és a Tisza István-szobor a tervek szerint május végére készül el. A nyár derekára már a tér teljes egészében megújul, addigra a mélygarázs és az Országgyűlési Múzeum is teljes üzemben működni fog.
Méltó helyre került a József Attila szobor
A tér rekonstrukciója során teljesen megújultak a zöldfelületek. A több, mint 23 ezer négyzetméternyi felületből 11 ezer 800 négyzetmétert borít gyepszőnyeg, a parkosított részeken 133 fát és 92 ezer darab cserjét ültettek. Az 55 ezer négyzetméternyi új térkőburkolat egyes részein a nyári melegben párásító berendezések hűsítik a levegőt.
A megújult tér központi részén kapott helyet az új Országzászló. A 33 méter magas, tűhegyes árbocon 28 négyzetméteres zászló lobog majd, mellette pedig az Országház felújított homlokzatát visszatükröző vízfelület gazdagítja a látványt, és akadályozza meg a behajtást a térre.
Forrás: Fidesz.hu
Remélem, többet nem csúfítják a teret hanuka-gyertyatartóval! Az a zsinagóga elé való!
Viszont ha jól láttam van “vizesárok, amelyen Parlament látható tükörképével aposztrofálnak.” Csak nem körbe “árkolták” az épületet, eddig s ne tovább! Lehet potyogni, úszni…………
Nem érdemlik meg….Persze a mi pénzünkből semmi se drága.