Csepel.hu
Történelmi hadijátékkal emlékeztek meg 1848. március 15-ről a Herman Ottó Általános Iskola diákjai és pedagógusai. Reggel az osztályok tanulói huszárezredekként felsorakozva trombitaszóra vonultak be a tornaterembe, ahol megemlékező műsorral felidézték a nemzeti ünnep eseményeit. Az 1848-as forradalom és szabadságharcról szóltak a versek és a közös ének, a megzenésített Nemzeti dal.
Ezután Bezzeg Judit intézményvezető megnyitotta a hadijátékot, amelynek 16 állomásán játékos vetélkedőn keresztül bővítették ismereteiket a nemzeti ünnep történelméről a tanulók. Előzetes információgyűjtés után, tablókat, zászlókat és menetleveleket készítettek a versenyre, külön értékelték az 5-6. és 7-8. osztályosokat, valamint az alsó tagozatosokat.
A játékmesterek – Berecz Éva, Kovácsné Gergely Julianna és Visnovitsné Németh Katalin pedagógusok – közösen alkották meg a fejtörő feladatsorokat, melyek teljes egészében végigvonultatták a márciusi forradalom eseménysorát. „A titkosírás állomáson például a nagy hadjáratot próbáltuk kicsit közelebb hozni a gyerekekhez. Kossuthtól kellett segítséget kérniük az osztrák-Habsburg hadakkal szemben, itt leleményességükre és történelmi tudásuk felhasználására egyaránt szükség volt. A hagyományoktól eltérően olyan programot szerveztünk a délelőttre, melyben a diákok jól érzik magukat, s ugyanakkor játékosan tanulnak” – tájékoztatta oldalunkat Berecz Éva angol-történelem szakos pedagógus.
A csapatok osztályteremről osztályteremre vándorolva menetlevéllel a kezükben keresték fel az állomásokat, ahol közösen oldották meg a kreatív feladatokat. A zene puzzle és ének tudásról számot adó teremben toborzó dalokat énekeltek, festményről csataképeket ismertek fel, de volt olyan helyszín, ahol történelmi huszárok öltözékét rakták rendbe vagy jelképesen „ágyúgolyót” hajítottak medicinlabdával.
„Úgy gondoltuk, hogy az előzetes projektmunkai felkészüléssel, a játékos programok részvétén sokkal több információ jut el tanítványainkhoz, jobban át tudják élni az eseményeket, mintha megnéznének egy negyedórás ünnepi műsort. Minden oldalról megpróbáltuk úgy megközelíteni ezt a témát, hogy a történelem, irodalom, zene, képzőművészet és a sport is helyet kapjanak” – tette hozzá Visnovitsné Németh Katalin magyar-történelem szakos tanár.
Az iskolások jó teljesítményükért cserébe különböző díjakban részesültek, illetve múzeumlátogatást kaptak ajándékba.
Forrás: Csepel.hu
a tek nem vonult ki?
Nagyon régen, mink is nyertünk ilyen versenyt, I. helyezés 🙂 sose fogom elfelejteni, sírtam az örömtől, azóta is őrzöm az oklevelet róla. és jó MAGYARként kitűztem kokárdámat a fehér ingemre ma is és mindörökké, Isten engem úgy segéljen! és lebegteti a szél a fakó, de büszke MAGYAR nemzeti SAJÁT zászlómat az erkélyen 😉
SZERETLEK MAGYARORSZÁG! Be vagy ám a szívembe írva! 😉