Kreatív játszóház a Vermes iskolában

Csepel.hu

Kreatív játszóház a Vermes iskolában

Pályázni érdemes és kell is! Ezeket a megállapításokat, a Vermes Miklós Általános Iskola bizonyította a legjobban, mert pályáztak a „Tehetséghidak Program” című kiemelt projekt keretében megvalósuló, „Az Én Gyermekem is Tehetséges” című programsorozat záró elemére.

Az iskola Akkreditált Kiváló Tehetségpontként pályázhatott a Mini Pilot projektre, amit a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége írt ki. Saját tanulók mellett, a környező óvodák nagycsoportosai és általános iskolásai is részt vettek az eseményen, melyre március 8-án került sor.

A kis vendégek négy helyszínen játszottak. Az első helyszínen csapatban jól játszható óriás játékok segítségével oldottak meg logikai problémákat. Az iskola segítő diákjai ismertették a feladványt, és segítettek a megoldásig eljutni, a meghívott gyerekeknek.  Itt megismerkedhettek az „igazi Rubik-szőnyeggel”, az óriási hamburgerek talányával, és versenghettek a különböző kalapok, sapkák megszerzéséért. A második helyszínen, konstruktív játékokkal időgépet építettek a csapatok. A munka befejezése előtt bemutatták alkotásukat, annak elképzelt funkcióit, működésének módjait. A csapatok végül egymás alkotásait fejezték be, megértve és továbbgondolva az építést elkezdő, négyfős csoport elképzeléseit, instrukcióit. Öröm volt nézni, ahogyan szárnyalt a gyerekek fantáziája, és ez által a kreativitásuk is, egyértelműen fejlődött. A harmadik helyszínen páros, és egyéni logikai problémákat ismerhettek meg a „verseny” résztvevői. Fontos szerepet kapott a kitartó próbálgatás, az elmélyült problémamegoldás.

Végül az aulában felszabadult játék következett olyan eszközökkel, melyek jól fejlesztik az egyensúlyérzéket, a mozgáskoordinációt, a reflexeket, vagy csak egyszerűen a lazítást, a játék örömét szolgálják.

A szombati programsorozat végén a főszervezőtől, Blazicsek Anikó matematikatanártól kértem egy kisebb összegzést a két napról.

„ Úgy érzem, hogy a játékok zöme a tehetségfejlesztésen túl alkalmas arra, hogy a gyerekek egyre ügyesebben tudjanak csapatban együttműködni, egymás véleményét meghallgatni, elfogadni. Iskolánk tehetséggondozásának, ez az egyik legmeghatározóbb pillére. A gyerekek sikeres jövőjének elengedhetetlen feltétele, hogy felnőttkorukban majd együtt tudjanak működni a társakkal a különböző közösségekben. Boldog életet csak az tud élni, aki kapcsolataiban is megtalálja a helyét.

A gyerekek, a szülők, és a kísérő tanárok is kipróbálhatták a „felnőtt-megőrzőnkben”, az iskolánk logikai játékait. Mancaláztak, Quartoztak, Pylosoztak, ördöglakatokkal bíbelődtek. Természetesen mentordiákjaink segítségére, játéktanítására számíthattak. A sok megismert játék hatására a szülők többsége jegyzetelt, hogy milyen játékot szeretne feltétlenül otthonra is, a család örömére megvásárolni. Nagyon megtisztelőnek éreztük, hogy a környező iskolák tanítói, tanárai, igazgatói a szombati pihenésüket áldozták arra, hogy kis tanítványaikat elhozzák hozzánk játszani. Köszönöm a lelkes kollégáknak, diákoknak a sok munkát!

A program végén mindenki kapott egy meghívót, az április 11-re tervezett Csillagnapunkra, amelyet Becz Miklós tanár úr vezetésével valósítunk majd meg. Erre az alkalomra utazó planetáriumban ismerkedhetnek a gyerekek az égi jelenségekkel. Szárazjégből üstököst főzhetnek, naptávcsővel vizsgálhatják a Napot, és különböző, csillagászattal kapcsolatos remek programot tervezünk számukra. A célunk egyértelműen az, hogy a tehetségek ne vesszenek el és kreatív gyerekek „érkezzenek” a középiskolákba.

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !