Valasztas.hu, MTI, Csepel.info
Tizenkét országos pártlistát vett nyilvántartásba pénteki ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB), így a korában már nyilvántartásba vettekkel együtt 18 pártlista közül választhatnak a szavazók április 6-án. A testület határozatai nem jogerősek, három napon belül felülvizsgálati kérelmet lehet benyújtani velük szemben a Kúriához.
A Valasztas.hu adatai szerint az viszont már biztosnak vehető, hogy 19 egyéni jelölt közül választhatnak majd április 6-án a csepeli és soroksári polgárok. A jelöltek közül a baloldaliak vagy legalábbis a baloldalinak látszók vannak többségben – úgy tűnik sokan elégedetlenek az ellenzéki összefogással.
Az NVB nyilvántartásba vette a Sportos és Egészséges Magyarországért Párt (listavezetője Pásztori Patrícia), a Szociáldemokraták Magyarországi Polgári Pártja (Schmuck Andor Ákos), a Független Kisgazda-, Földmunkás és Polgári Párt (Hegedüs Péter), az Együtt 2014 Párt (Tiner György), az Új Magyarország Párt (Táncsics Péter), a Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppárt (Szili Katalin), Magyarországi Cigánypárt (Horváth Aladár), a Zöldek Pártja (Ács László), az Új Dimenzió Párt (Kovács Szabolcs), a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség (Makay Zsolt), az Összefogás Párt (Szepessy Zsolt László) és a Seres Mária Szövetségesei (Seres Mária) országos listáját.
Korábban nyilvántartásba vették a Fidesz-KDNP (Orbán Viktor), a Jobbik (Vona Gábor), az LMP (Schiffer András), az MSZP-Együtt-PM-DK-MLP (Mesterházy Attila), A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt (Kásler Árpád) és a Munkáspárt (Thürmer Gyula) listáját.
Országos listát azok a jelölőszervezetek állíthattak, amelyek legalább kilenc megyében és a fővárosban legalább 27 egyéni jelöltet tudtak állítani. Az országos listák bejelentésének határideje kedd 16 óra volt, eddig az időpontig 31 pártlistát jelentettek be a jelölőszervezetek.
A csepeli egyéni országgyűlési képviselőjelöltek:
-
Barabás Gyöngyvér – ÖP
-
Blaskó András Zoltán – FÜGGETLEN KISGAZDAPÁRT
-
Daróczi József – MCF
-
Dr. Gál András Tamás – EP
-
Kállai József – KTI
-
Kölbl Gábor – MRPP
-
Lehmann Viktor – JOBBIK
-
Németh Szilárd István – FIDESZ-KDNP
-
Perseg Imre – ÚMP
-
Rózsa Gyula Attila – SZOCIÁLDEMOKRATÁK
-
Dr. Szabó Szabolcs – MSZP,EGYÜTT,DK,PM,MLP
-
Szaniszló-Bénus Benjamin – ÚDP
-
Szarvas József – JESZ
-
Szedlacsek Enikő – SMS
-
Tenk András – LMP
-
Dr. Thürmer Gyula – MUNKÁSPÁRT
-
Dr. Vidákovics László – MSZDP
-
Völgyesi Krisztián – 4K!
-
Zsell Pálné – NEMZETI ÉRDEKÉRT PÁRT
Az szatyros- nokia dobozos – titkos trezoros MSZP szerint meg nincs demokrácia… szerintük csak akkor volt, mikor kizárólag ők indulhattak.
A Jobbik jelöltje Lehmann Viktor,és nem Léhmann!
Javítjuk.
Köszönet! Mert tudjátok,a Lé az egész más,de erről a csepeli elvtársak talán többet tudnának mondani….
Gratulálok az indulóknak, azoknak is akik maguk szedték össze az aláírásokat, s azoknak is akiknek a Fidesz aktivistái!
Divide et impera. Oszd meg és uralkodj! Szíts közöttük ellentétet, hogy uralkodhass felettük! (Talmud)
A “pártlistadömping” miatt megvizsgálnák a többes ajánlásokat
MTI|2014. márc 08. 18:41
Az országos pártlisták nagy száma miatt megvizsgálná a többes ajánlások statisztikáját a Nemzeti Választási Bizottság (NVB), a testület szombati ülésén ezért – egyhangúlag hozott jegyzőkönyvi döntéssel – kimutatást kért a Nemzeti Választási Irodától (NVI) arról, hányan tettek többes ajánlást, illetve hány ajánlást tettek a több jelöltet ajánló választópolgárok.
Az NVB Litresits András MSZP-delegált javaslatára kért tájékoztatást az NVI-től. A bizottsági tag arról beszélt, a törvény ugyan lehetővé teszi azt, hogy egy választópolgár több ajánlást is tegyen, ám szerinte a pártlisták magas száma miatt indokolt lehet a vizsgálat. Utalt arra, hogy jelenleg – egyelőre nem jogerősen – 18 pártnak van országos listája.
A delegált szerint elfogadhatatlan, hogy az országos listát állító pártok egy része eddig “közéleti tevékenységet érdemben nem gyakorolt”, mégis van listája, azaz szerepelhet majd a listás szavazólapon.
Litresits András azt mondta, miután megkapták az NVI-től a kimutatást, indítványozni fogja az ajánlóívek és az azokon szereplő többes ajánlások összevetését is, különös tekintettel arra, hogy az íveken szereplő aláírások megegyeznek-e. Véleménye szerint az ajánlások ellenőrzésekor az aláírásokat is össze kellett volna vetni a központi nyilvántartásban szereplő aláírásmintákkal, így kiszűrhetők lettek volna az esetleges visszaélések.
Közölte, úgy látja, a pártlisták nagy száma a pártfinanszírozási törvénynek köszönhető. Szerinte egyes pártoknál “adott esetben százmillió” forint közpénz megszerzéséről lehet beszélni, ami “kéthetes ajánlásgyűjtés alapján teljesen nonszensz”. Szerinte az NVB felelőssége, hogy a többes ajánlások ügyét tisztázza.
El kellene halasztani a választást, amíg ki nem derül, mely aláírások hamisítottak!
Szabálytalan választás nem legitimálja a leendő győztest, egy év múlva is választási csalástól lesz hangos az ország! Kell nekünk Ukrajnát másolni? A felelősség azé, aki alkotta illetve megszavazta a csalásra lehetőséget nyújtó választási törvényt! A KÉK CÉDULÁS VÁLASZTÁS után lesz Magyarországnak egy TÖBBES ALÁÍRÁSOS VÁLASZTÁSA is!
Csalással állított országos listát több törpepárt?
2014, március 8 – 11:16
A 2011-ben a kormány által elfogadott új választási törvénynek köszönhetően a korábbinál jóval könnyebben teljesíthetők a képviselőjelölt-állítás feltételei, hiszen 27 egyéni jelölt elindításával, azaz 13 500 aláírás összegyűjtésével akár már országos lista állítható. Ez pedig többeket arra sarkallt, hogy az állami milliárdok megcsapolásáért pártokat hozzanak létre.
Az aláírások összegyűjtést megkönnyítette, hogy idén már egy választópolgár tetszőleges számú jelölt indulását is támogathatta. Nem véletlen tehát, hogy gombamód szaporodtak az eddig szinte teljesen ismeretlen pártok, melyek közül jó néhány meglehetősen gyanús körülmények között gyűjtötte össze a kellőszámú ajánlást.
Jelen állás szerint 19 párt állított országos listát. A 444.hu információi szerint ezek közül több, biztosan nem törvényesen gyűjtötte össze az aláírásokat. Az informátoruk nem kívánta név szerint megemlíteni az érintett szervezeteket, ez érthető is, hiszen senki sem szeretne egy rendőrségi nyomozásba akár csak tanúként is szerepelni.
A lap úgy tudja, hogy az aláírásgyűjtés utolsó három napja volt a legproblémásabb. Az ismeretlen törpepártok egymás között adták-vették, csereberélték az aláíróíveket. Az adatokat egyszerűen átmásolták a beszerzett ívekről a sajátjaikra, az aláírásokat pedig odahamisították.
Piacokon ment a cserebere
A 444.hu úgy tudja egyes piacokon külön szlengje is volt az ajánlóívekkel való üzletelésnek. A feles kifejezés például azt jelentette, hogy valakinek már volt 250 aláírása. Ha talált még egy felest, akkor lemásolták egymás íveit, és mindenkinek megvolt az szükséges 500 ajánlása.
A teli számított az aláírásgyűjtés aduászának. Ez 500 nevet, címet és személyi számot jelentett, az ilyen forrásoknak hamar híre ment. Az adatokat pedig akár többször is el lehetett passzolni az érdeklődőknek.
A szemérmesebb jelöltek riválisukkal együtt látogatták végig a másik aláíróit, hogy írják már alá a saját ívét is. Ez is törvénytelen, de legalább megadja a lehetőséget a választóknak, hogy eldöntsék, akarják-e támogatni a trükközni vágyót.
Teljesen törvénytelen az ívekkel történő üzletelés
Az aláíróívek eladása, csereberélése több jogszabályt is megsért. Az adatvédelmi törvény súlyos áthágását jelenti, ha a gyűjtő a rajta szereplő adatokat egy harmadik fél számára kiadja. Továbbá kimerítik a közokirat-hamisítás vétségét is ugyanis a jelölő polgárok aláírását meg kellet hamisítaniuk, akinek valószínűleg fogalma sincs arról, hogy akaratán kívül akár több, számára teljesen i pártot is ajánlott.
Csak a jobbikos utasította el a gyanús jelöltet
A szélsőliberális 444.hu szombati cikkében további választási csalásokról számolt be az ajánlásgyűjtéssel kapcsolatban. Egy budapesti választókerületből több gyanús történetről is beszámolót kapott a portál.
“A helyi választási bizottság minden tagja furcsának találta, hogy az ívek közül több tucatnyin az ajánló adatai egy féle tollal voltak beírva szépen sorban szabályosan, az aláírások pedig másik színű tollal.”
A bizottság tagjai is gyanúsnak találták, hogy az aláírások eléggé hasonlítottak egymásra, de végül csak a Jobbik által delegált bizottsági tag szavazott a jelölt indulása ellen. Elindulhatott ugyanitt az a jelölt is, akinek minden második ajánlása hibás volt – írja a 444. Állítólag nála 40 íven keresztül (320 ajánlás) végig egy sorral el volt csúszva egymáshoz képest az ajánló személy neve, és az édesanyja neve. Minden bizonnyal a másolás közben vétettek hibát, azonban vizsgálat nem indult az ügyben, hanem ezeket az ajánlásokat nem vették figyelembe.
A 444. hu állítása szerint kaptak olyan levelet is, amelynek a szerzője tudni véli, hogy választókerületében a fideszesek lefénymásolták a saját ajánlási íveiket beadás előtt, és az adatokat átadták a bizniszpártoknak, hogy így is segítsék a nem kormánypárti szavazatok elaprózódását.
Csak a kampánytámogatásra hajtanak
A közvélemény-kutatási adatokból egyértelműen látszik, hogy a parlamentbe kerülésre csak a már jelenleg is az Országgyűlésben bent lévő pártoknak van esélye. A három nagy, a Fidesz-KDNP, a Jobbik és a baloldali Összefogás bejutása nem kérdéses, míg az LMP esetében nehéz megjósolni, hogy sikerül-e majd elérniük az öt százalékos küszöböt.
A többi országos listát állító pártnak gyakorlatilag semmilyen esélyes sincsen erre. Azonban az új kampánytámogatási rendszernek köszönhetően, így is jelentős összegekhez juthatnak:
– 27-53 jelölt állításáig 149 millió forint
– 54-79 jelölt állításáig 298,5 millió forint
– 80-105 jelölt állításáig 447,5 millió forint
– 106 jelölt esetén 597 millió forint
Annak ellenére megkapják ezen összegeket, hogy értékelhető politikai tevékenységet nem folytatnak. A kampánypénzek felhasználását pedig meglehetősen lazán fogják ellenőrizni.
444.hu nyomán – alfahir.hu
Kíváncsi lennék, hogy az alábbi szervezetek hogy szedték össze Csepelen az induláshoz szükséges ajánlásokat?:
FKgP
EP
KTI
MRPP
ÚMP
ÚDP
JESZ
SMS
Nemzeti Érdekért Párt
Szociáldemokraták
MSZDP
Ezen pártok aktivistáit nem lehetett látni standolni, sőt az FKgP-nek 2002 óta nincs alapszervezete a kerületben.
17. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság tagjai és póttagjai, névszerint dr. Filipné dr. Udvardi Beáta, Csébi Józsefné Felkai Péterné, dr. Klinghammer Júlia tagok, Tóth Endre és Hajduk Katalin póttagok, az ő felelősségük a 2014-es országgyűlési választás tisztaságának biztosítása.
Tisztelt Választási Bizottság! Szíveskedjenek megvizsgálni a többes aláírásokat, mert enélkül nem lesz legitim a választás eredménye! Önöknek a saját lelkiismeretük szerint kell dönteniük, mert itt valami nagyon bűzlik!
Én még ebben a 4K nevű anarchista bandában is erősen kételkedek. Nem lepne meg, ha az MSZP, EGYÜTT, DK, PM, MLP keze is benne lenne a dologban, mert a 4K tagjai ott voltak nem egy Bajnai által rendezett megmozduláson. A KTI-ről meg aztán sokat nem is kell beszélni, mivel Kállai József 2010-ben az MSZP jelöltje volt.
Természetesen azokat is terheli a felelősség (sőt szinte csak őket), akik a Választási Bizottságban erre nem figyelnek.
Kétségbe ejtő, hogy a jövő politikusai, akik képviselhetnek bennünket, ilyen módszerekkel akarnak maguknak és családjuknak, privilégizált életet biztosítani.
Milyen munkát várhatunk el, ezek után a közjó javára?
Úgy indulni, ahogyan teszik (fentiek alapján), milyen lesz a vég? Börtön évekkel terhes?!
Tisztaság, lelkiismeret fel nem merülhet? Hová lehet még süllyedni, a hatalom, a zsákmány szerzés miatt?
Jelszóvá vált a csalás, hazugság…………….stb. minden áron!
Brávó, homokra építkezünk, továbbra is. Tényleg van fejlődés, vagy ez is csak egy nagy hazugság? Bele a szemünkbe? Mi meg nyeljük, mint kacsa a nokedlit?
Hová lett a 2000 éves tudás, lomtárba?
Ciceró a politikusokról!
Tacitustól tudom, hogy azért lesz valakiből politikus, mert lopni akar.
Jancsó Miklós:
„Ha azt állítják, hogy az állam ügyeivel való foglalkozásra rendszerint azok adják magukat, akik semmiféle tisztességes tevékenységre nem alkalmasak, hogy még a velük való versengés is szégyenteljes dolog, a velük való küzdelem pedig szánalmas és veszélyes.”
Ez az SMS nem a Stranou moderného Slovenska nevű párt?
Nem, Seres Mária Szövetségesei.
Doki mielőtt belemész ilyen találós kérdésekbe előtte körültekintőbbnek kellene lenni. .Képzeld el,hogy a KTI kampánycsapata egész héten kint volt a sétáló utcában a piacon emberekkel beszélgettek és aláírást gyűjtöttek teljesen korrekt módon. Üdvözlettel Kállai József a KTI Csepeli jelöltje. Bízva abban,hogy legközelebb mielőtt véleményt formálsz érdeklődöl.
No akkor tisztelettel várjuk a többi párt jelentkezését is helyreigazítás kérése céljából!
Kedves Kállai József!
Az 500 aláírásból mennyit gyűjtött össze egyedül a KTI kampánycsapata?
Csepelinfónak meg a Fidesznek kellemetlen a választásról írnia, mert kilóg a fideszes lóláb az új választási törvényből. Kussol az egész csepeli fideszes bérkommentelő banda.
Vátesz! Hülyeség amit ír! A zeses parasztgyerek biztos tud jobbat!!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
Nagyapó is a csepelinfó szerkesztője, meg beosztás szerint ügyeletes admin is, mert csak azok látják időrendi sorrendben a hozzászólásokat! Mások nem lapozzák végig több oldalra visszamenőleg, hogy valamelyik poszthoz nem érkezett-e hozzászólás!
Váteszről meg annyit tudunk, hogy több néven is írogat. 😀
És még neki áll feljebb…
Gordon is a csepelinfó szerkesztője, s ma ő a beosztott admin!
Vátesz sokat ivott – most ne vegyük komolyan.
Ahogy írtam, paged 3-ra senki nem megy vissza kommentelni, csak az admin, mert ő a saját gépén időrendben látja a hozzászólásokat, nem a posztok sorrendjében. Egyébként meg moderálni sem tudna, ha nem így lenne. Gordon, te már régen lebuktál, amikor éjszakai hozzászólásomra válaszoltál másnap. Az utolsó öt hozzászólás már rég lecserélődött akkorra, így senki sem tudott volna reagálni egy régebbi poszthoz írt kommentre, csak az admin.
Bugi, nagyapó, Gordon biztosan admin, Egyébként meg mit ugrálsz, Bugi is szokott a polgári nevén hozzászólni, a többiek már többször megnevezték, csak én nem tehetem, mert nekem “hivatalosan” jó véleményem van az ő civil személyéről.