MNO
Kállay-Saunders András és a Running című dal képviseli Magyarországot az 59. Eurovíziós Dalfesztiválon május 6. és 10. között Koppenhágában.
A Dal című magyar válogatóverseny szombati döntőjében, az M1-en és a Duna World csatornán élőben sugárzott showműsorban a nyolc finalista mezőnyét a négytagú zsűri szűkítette négyre, közülük a tévénézőktől Kállay-Saunders András és a Running kapta a legtöbb sms-szavazatot. A dal szerzői: az előadó és Szakos Krisztián. A 29 éves, New York-i születésű énekes (édesapja Fernando Saunders világhírű amerikai producer, basszusgitáros, énekes, dalszerző) a zsűritől is a legmagasabb pontszámot (30) kapta.
Szintén bejutott a legjobb négybe Bogi és a We All, a Fool Moontól az It Can’t Be Over, valamint Király Viktor és a Running Out of Time című dal. A nézők több mint 150 ezer szavazatot küldtek sms-ben a négy legjobbra.
„Harmadszor indultam idén A Dalban, nem adtam fel, szerintem az emberek is látták rajtam, mennyire szeretném képviselni Magyarországot az Eurovízión. Az is lehet, hogy megérintette őket az előadásom őszintesége és hitelessége” – mondta Kállay-Saunders András, miután újra elénekelte a győztes dalt a verseny végén. Kállay-Saunders András tavaly a My Baby című dallal a legtöbb pontot kapta a zsűritől, a közönség azonban akkor nem őt, hanem ByeAlexet választotta. Ha most sem győzött volna, akkor jövőre talán negyedszer is megpróbálta volna: „Már gondolkoztam is azon, hogy milyen dalt kellene írni”.
A Running témája komoly, a gyerekek elleni erőszak, egy szomorú, igaz történet, amely az énekes egy amerikai barátjával esett meg. „Szakos Krisztiánnal ültünk a stúdióban, ő zongorázott valamit, én meg elkezdtem énekelni rá, és amikor visszahallgattam, az valahogy emlékeztetett a történetre, amit a barátom mesélt gyerekkoráról. Rögtön elkezdtem írni a szöveget” – idézte fel a dal megszületésének történetét.
A zsűriben Rúzsa Magdi és Kovács Kati énekesnő, Csiszár Jenő rádiós műsorvezető és elnökként Rákay Philip, az MTV Zrt. vezérigazgató-helyettese kapott helyet. A szombat esti műsorban fellépett a Muzikfabrik együttes, amely az online akusztik szavazás nyerteseként adta elő This Is My Life című dalát. Szintén színpadra lépett ByeAlex, a dal digitális kommentátora, aki tavalyi versenydala, a Kedvesem különleges változatát énekelte el, az MR Szimfonikusok kíséretében. Az eredeti szám a 10. helyen végzett a 2013-as malmői Eurovíziós Dalfesztiválon.
Idén 37 ország vesz részt az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) által szervezett versenyen, Magyarország dala az első koppenhágai elődöntőben, május 6-án hangzik el. A dalfesztivált ezúttal azért rendezik Dániában, mert tavaly Malmőben egy dán énekesnő, Emmelie de Forest nyert Only Teardrops című dalával; ő szombaton videóüzenetben köszöntötte a magyar nézőket.
Az Eurovíziós Dalfesztivált először 1956-ban rendezték meg, a legjobb magyar helyezést Bayer Friderika érte el, aki Jenei Szilveszter szerzeményével, a Kinek mondjam el vétkeimet? című dallal 1994-ben negyedik lett Dublinban. A verseny korábbi indulói közül sokan világsztárrá váltak, köztük a svéd sikercsapat, az ABBA, a brit Cliff Richard, Olivia Newton-John, a Shadows együttes, az izraeli Ofra Haza vagy az egykor svájci színekben induló kanadai Céline Dion.
Forrás: MNO
Szégyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az bizony, de még mekkora szégyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Annak aki nézte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Annak aki nézte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
“A jelenlegi kereskedelmi tévék és a rádiók kizárólag érdekkörök szerint válogatják az általuk műsorra tűzött produkciókat. Például a minap hallottam A Dal egyik zsűritagjától, hogy mindenkiben tudatosulnia kell, hogy a zene az üzlet. Nekem a zene ennél többet jelent. Persze annak idején bennünket is lenyúlt a Hungaroton vagy az ORI, akkor is volt, akinek csak üzlet volt. Szegénységi bizonyítvány. Ha bárkit megkérdezel a 35 év fölöttiek közül, azt fogja mondani, hogy hallgathatatlanok a zenei rádiók, konzumzene szól többségében. Panelekre, futószalagon megírt dalok, többségében angolul, elkendőzve a silány szöveget. A tehetségkutató versenyekben előfordulnak kiváló énekhangok, de ennél sokkal fontosabb lenne a dal, az üzenet, az egyéniség, a közönségnek adni akarás, az önazonosság. Ezek nélkül a hang önmagában kevés, egy kis idő elteltével sokszor kiderül, hogy meztelen a király. Mert nem a színpadra lépéskor, hanem a kétórás, élő produkció végén legyen nagy taps, és akkor kell látni boldog arcokat. És ez az, amit nem lehet üzletileg megszervezni.”
Beszélgetés Vörös Istvánnal.
http://csepel.info/?p=32600#comment-195856
izé..
http://www.quart.hu/quart/interju/20140221-voros-istvan-prognozis-zenekar-interju.html
ki ez a majomképű negro? ez kit fog képviselni? a magyarokat nem, az bjztos.
Szóval ki is a papa? Most olvasom, és már nem csodálkozom a zsűri “vajazó”véleményén.
Tucatdalocska, a kutya sem fogja észrevenni. Igaz, amilyen jó hírünket keltik liberálbolsi
“honfitársaink” nincs az a dal, amivel nyerni tudnánk.Dühöngő antiszemita, rasszista
taplók vagyunk nekik, ahol bakancsos banditák grasszálnak.Minden cikk, amit rólunk
írnak erről szól.A külföldi haverok azt kérdezik: tényleg ölik nálatok a zsidókat?
Konrád György, a Kerteszek, Heller asszony megírták a tutit. Most majd megszívjuk.
Reménykedjünk, már csak 13 olyan ország van előttünk, aki még nem nyert.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
majom. kit képvisel, s ráadásul min?