Közös nyilatkozatot adott ki Magyarország és Kína kormánya

Hirado.hu

Közös nyilatkozatot adott ki Magyarország és Kína kormánya

Orbán Viktor miniszterelnök február 11-13. között hivatalos látogatást tett Kínában, és a két fél eszmecserét folytatott a kétoldalú kapcsolatokról és a közös érdeklődésre számot tartó nemzetközi és regionális kérdésekről.

Közös nyilatkozatot adott ki Magyarország és Kína kormánya a kétoldalú együttműködés elmélyítéséről csütörtökön. Orbán Viktor magyarországi látogatásra hívta meg Li Ko-csiang miniszterelnököt, aki elfogadta a meghívást.

A dokumentum – amelyet Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője bocsátott az MTI rendelkezésére – rögzíti, hogy Li Ko-csiangnak, a Kínai Népköztársaság miniszterelnökének meghívására Orbán Viktor kormányfő február 11-13. között hivatalos látogatást tett Kínában, és a két fél eszmecserét folytatott a kétoldalú kapcsolatokról és a közös érdeklődésre számot tartó nemzetközi és regionális kérdésekről. “A két fél úgy véli, hogy napjainkban a világ többpólusúvá válása és a gazdasági globalizáció mélyül és fejlődik, a kulturális sokszínűség és az információs társadalom fejlődése folyamatosan halad előre, s egymás után merülnek fel a különböző kérdések és kihívások. Az új helyzetben a feleknek erősíteniük kell a kommunikációt és koordinációt, valamint a gyakorlati együttműködést, a kölcsönös előnyök és a közös nyereség elvei alapján elő kell mozdítaniuk a közös fejlődést, hozzá kell járulniuk egy harmonikus világ kialakításához, amelyet a tartós béke és a közös felvirágzás jellemez” – olvasható az utolsó vezetői találkozó után Pekingben és Budapesten is kiadott magyar-kínai közös nyilatkozatban.

Forrás: Hirado.hu

20 hozzászólás “Közös nyilatkozatot adott ki Magyarország és Kína kormánya” bejegyzésre

  1. grün szerint:

    “Orbán Viktor Kínába érkezett, és többek között arról beszélt, hogy Kínának óriási előnye a politikai stabilitása, hasonlóan Magyarországhoz.
    A politikai stabilitás, mint olyan, Kínában amúgy a kommunista párt hatalmában és egypártrendszerként ölt testet, de ez nyilván csak részletkérdés.”
    .
    Gondolkoggyunk Béláim! 😛 😛
    .
    http://444.hu/2014/02/12/a-keleti-politika-nem-turi-az-onallosagot-nem-turi-a-fuggetlenseget-es-nem-turi-a-szabadsagot/

  2. ebihal szerint:

    Mekkorát röhöghetnek a kínaiak a háta mögött!

  3. Borka-Szász Tamás szerint:

    Éljen az örök és megbonthatatlan magyar-kínai barátság!!!

    Azt hiszem, Nagyapó nagy bajban lesz. Mindig azt ismételgeti, hogy a “kommunista lop, meg hazudik”….
    Nagyapó! Orbán Viktor most éppen kommunistákkal fog kezet és üzletel! És Önnek nincs ehhez egy szava se?
    Vagy a kínai kommunista az jó kommunista? (pontosabban: van az a pénz, amiért jó lesz?)
    :))))))))))))))))

  4. Bugi szerint:

    Mi van Borka elvtárs, fáj, hogy fejlődnek a gazdasági kapcsolatok?

  5. Tóth Kati szerint:

    Borka szász arról beszélj ti mit tettetek hazánk felvirágoztatásáért?Én arra emlékszem,amikor az elvtárak uralkodtak rajtunk csak a nyomor,a kilátástalanság volt az úr.Miért fáj az nektek,ha épül,szépül és gyarapszik a hazánk?Miért nem mentek a jó büdös francba már végleg?
    Borka szász és te honnan szerezted a vagyonodat?Csak tökösen elvtárs!

  6. Tóth Kati szerint:

    Borka szász bárhova nyaltatok,csak az adósságot halmoztátok.Nem volt köztetek soha senki,aki értett volna ahhoz,amit épp csinált.Csak a pénz megszerzése az lebegett a szemetek előtt.Fogalmatok nincs róla mit jelent a “hazádnak rendületlenül”.Mocskos hazaáruló,dilettáns banda a tiétek.

  7. nagyapó szerint:

    Eetásak! Csodálatos ahogy pörögnek a damaszkuszi úton!
    Micsoda? A komcsik ágálnak Kína ellen? Azok a komcsik, akik Che Guevara pólóban olvasták a vörös könyvecskét?
    Amikor lehetett lopni a sanghaji világkiállításon, akkor sem Idióta Dr. grün t.t., sem csecsemő béka, sem Borka-Szász egyetlen egy betűt nem írt Kína ellen. Igaz az ország abból nem, csak a szocik kaszáltak.
    Kapjanak egy kicsit a fejükhöz!

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop

  8. ebihal szerint:

    nagyapó!
    Ha nem vette volna észre, Orbánon röhögünk, aki egyre több hülyeséget hord össze!
    Mi csodáljuk a kínaiakat, főleg a türelmüket, hogy nem rúgják p…n a Vezírt és küldik
    haza!

  9. orbanikus szerint:

    nagyapó, (gondolom egy vén fideszes kommunistát takar a nick) :
    Orbán 1992-ig liberális elveket vallott, a pártja is ebben az időben szorosan együttműködött az SZDSZ-szel. Azonban ettől az évtől számolva a konzervativizmus felé fordult, és ezzel párhuzamosan pártja strukturális átalakítását, centralizálását szorgalmazta, ezzel a Fidesz eredeti liberális jellegének megőrzését szorgalmazó Fodor Gábor és támogatói nehezményezését váltva ki. Ez és az egyéb ellentétek végül Fodor Gábor és társai (többek között Ungár Klára, Hegedűs István, Szelényi Zsuzsanna és Molnár Péter parlamenti képviselők és választmányi tagok) távozásához vezettek[6]. Az új elnöki pozícióba 1993-ban őt választotta a Fidesz kongresszusa, amely 1995-ben a párt nevét Fidesz – Magyar Polgári Pártra változtatta. A párt foglalta el az 1994-es választási veresége után egyre inkább széteső MDF helyét a magyarországi politikai jobboldalon.

    Itt a damaszkuszi út….

    lehet letérdepelni….térdre, s amit akarsz! 🙂 vén homofob….

  10. orbanikus szerint:

    …. amit elfeledtem, elvek nálatok sose voltak, csak érdekek, orbán papi kőzúzdája,gülüszemű matócsi közgép cégei, s a többi pártelvtárs bújtatott lenyúlásai….

    rosszabbak vagytok, mint az öreg kommunisták!…. 🙁

    reflux érzés van tőletek….

  11. "?!" szerint:

    Magyarország Kormánya és a Kínai Népköztársaság Kormánya közös nyilatkozata a kétoldalú együttműködés elmélyítéséről az új helyzetben

    (Peking, 2014. február 13.)

    Li Ko-csiang-nak, a Kínai Népköztársaság Államtanácsa miniszterelnökének meghívására Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke 2014. február 11-13. között hivatalos látogatást tett Kínában.
    A látogatás ideje alatt Orbán Viktor miniszterelnök találkozott Hszi Csin-ping-gel, a Kínai Népköztársaság elnökével, tárgyalást folytatott Li Ko-csiang miniszterelnökkel, és találkozott Csang Tö-csiang-gal, a Kínai Népköztársaság Országos Népi Gyűlése Állandó Bizottsága elnökével.
    A két fél eszmecserét folytatott a kétoldalú kapcsolatokról és a közös érdeklődésre számot tartó nemzetközi és regionális kérdésekről. Magyarország Kormánya és a Kínai Népköztársaság Kormánya (az alábbiakban: a “két fél”) egyetértett abban, hogy az alábbi Közös Nyilatkozatot adják ki:

    1. A két fél úgy véli, hogy napjainkban a világ többpólusúvá válása és a gazdasági globalizáció mélyül és fejlődik, a kulturális sokszínűség és az információs társadalom fejlődése folyamatosan halad előre, s egymás után merülnek fel a különböző kérdések és kihívások. Az új helyzetben a feleknek erősíteniük kell a kommunikációt és koordinációt, valamint a gyakorlati együttműködést, a kölcsönös előnyök és a közös nyereség elvei alapján elő kell mozdítaniuk a közös fejlődést, hozzá kell járulniuk egy harmonikus világ kialakításához, amelyet a tartós béke és a közös felvirágzás jellemez.

    2. A két fél úgy véli, hogy a diplomáciai kapcsolatfelvételük óta eltelt több mint 60 év során a hagyományos magyar-kínai barátság folyamatosan fejlődött, a két ország minden területre kiterjedő együttműködése folytonosan mélyült, és nagy eredményeket ért el. 2014-ben esedékes a Kína és Magyarország közötti diplomáciai kapcsolatok felvételének 65. évfordulója, és egyben a két ország baráti együttműködési partnersége létrehozásának 10. évfordulója is. A két fél hangsúlyozza, hogy ezt az alkalmat megragadva folytatják magas szintű érintkezéseik tendenciáját, elmélyítik a kölcsönös politikai bizalmat, bővítik a minden területre kiterjedő gyakorlati együttműködésüket, előmozdítják, hogy a két ország baráti együttműködési partnersége új lendületet kapjon, és hozzájáruljon a két nép jólétének növeléséhez.

    3. A két fél tiszteletben tartja egymás fejlődési útválasztását, amely megfelel saját országa adottságainak. A magyar fél nagyra értékeli Kínának a reform és a nyitás megkezdése óta elért hatalmas eredményeit, elismeréssel tekint a “kínai álom”-ra, amelyet a kínai fél a kínai nemzet hatalmas megújulásának megvalósítására vetett fel, tiszteletben tartja a kínai félnek a reform átfogó elmélyítését kitűző hatalmas távlati terveit, bízik abban, hogy ez a folyamat egyre több fejlődési lehetőséget fog hozni a világnak. A kínai fél támogatja Magyarországnak az EU tagországaként megvalósuló aktív részvételét az európai integráció folyamatában, valamint azokat az erőfeszítéseit, amelyeket országa gazdasági és társadalmi fejlesztése érdekében kifejt.

    4. A két fél ismételten megerősíti, hogy egymás szuverenitásának és területi integritásának tiszteletben tartása és egymás alapvető érdekeinek és fontos szempontjainak figyelembe vétele teljes összhangban van a hagyományos kínai-magyar barátsággal. A magyar fél határozottan kitart az egy Kína elv mellett. A kínai fél nagyra értékeli a magyar fél helyes álláspontját.

    5. A két fél úgy véli, hogy a kölcsönösen előnyös és mindkét félnek kedvező gyakorlati együttműködés megerősítése megfelel a két ország alapvető érdekeinek. A kínai fél által megvalósított nyitási politika és a magyar fél által folytatott keleti nyitás politikája számos fontos területen összecseng. A feleknek tovább kell mélyíteniük együttműködésüket a gazdasági-kereskedelmi, befektetési, pénzügyi, távközlési és infrastruktúra-fejlesztési területeken. A kínai fél üdvözli a magyar vállalatok kínai befektetéseit és együttműködéseit, és továbbra is arra ösztönzi a kínai vállalatokat, hogy a piaci viszonyokkal összhangban növeljék a jó minőségű magyar termékek importját, illetve fektessenek be Magyarországon. A magyar fél üdvözli a kínai vállalatok magyarországi tevékenységének fejlesztését, és kedvező beruházási feltételeket biztosít számukra. A két fél megerősíti, hogy ellenzi a protekcionizmus minden formáját.

    6. A két fél úgy véli, hogy az emberek közötti közvetlen kapcsolatok erősítése a két ország kapcsolatai folyamatos fejlesztésének jelentős mozgatóereje. A két fél örömmel nyugtázza, hogy a kulturális intézetek kölcsönös nyitásáról szóló megállapodásuk alapján Pekingben megnyílt a Magyar Kulturális Központ, immár három Konfuciusz Intézet működik Magyarországon, és megkezdődtek az előkészületek Kínai Kulturális Központ létrehozására Budapesten. Meggyőződésük, hogy mindez hozzájárul a két nép közötti kölcsönös megismerés és érintkezés elmélyítéséhez. A két fél kész tovább folytatni szoros együttműködését az oktatási, tudományos és technológiai területen, az ifjúsági csereprogramokban, egymás nyelvének oktatásában, a turizmusban és a helyi önkormányzataik közötti kapcsolatokban.

    7. A két fél nagyra értékeli a Kína és a közép- és kelet-európai országok közötti együttműködésben elért haladást. Hangsúlyozzák, hogy ez az együttműködés megfelel Kína és a közép- és kelet-európai országok népei alapvető érdekeinek, és egyben előmozdítja a kínai-európai uniós kapcsolatok fejlődését is. A két fél úgy véli, hogy a 2011 júniusában Budapesten első alkalommal megrendezett Kína és a Közép- és Kelet-Európai Országok Gazdasági és Kereskedelmi Fóruma nagy jelentőségű volt az együttműködés elindításában. A felek nagyra értékelik a kínai, valamint a közép- és kelet-európai országok vezetői 2013. novemberi csúcstalálkozóján elfogadott “Kína és a közép- és kelet-európai országok együttműködéséről szóló Bukaresti Programot”, és készek a kölcsönös tisztelet, az egyenlőség és a kölcsönös előnyök elve alapján közösen előmozdítani az együttműködési program végrehajtását.

    8. A két fél úgy véli, hogy a Kína és az EU közötti kapcsolat az egyik legfontosabb kétoldalú kapcsolat a világon. Kínának és az EU-nak aktívan kell építenie a kölcsönös tiszteleten alapuló, a közös nyereséget célzó együttműködést tartalmazó, globális kitekintésű kínai-EU kapcsolatokat. A két fél pozitívan értékelte a 2013 novemberében Pekingben megrendezett 16. Kína-EU csúcstalálkozón kiadott “Kína és az EU együttműködésének 2020-as Stratégiai Terveit”, támogatja a Kína és EU közötti átfogó stratégiai partnerség elmélyítését, a minden területre kiterjedő együttműködés erősítését, és a globális kihívások közös kezelését.

    9. A két fél határozottan ellenzi a terrorizmus minden formáját, támogatja, hogy az ENSZ vezető és összehangoló szerepet játsszon a terrorizmus elleni nemzetközi küzdelemben. A két fél kész erősíteni a terrorizmus elleni együttműködést és cserekapcsolatokat, és hozzájárulni ahhoz, hogy a terrorizmus elleni nemzetközi együttműködés további eredményeket érjen el.

    10. A két fél úgy véli, hogy napjainkban a kiberbiztonság fejlesztése a nemzetközi közösséget érintő közös kihívások egyike, a kiberbiztonsági fenyegetésekkel szembeni közös fellépés megfelel valamennyi ország érdekeinek. A két fél kész a nemzetközi közösséggel együtt, az ENSZ keretein belül kidolgozni a vonatkozó nemzetközi szabályokat, megosztani a hálózati és informatikai technológiai eredményeket, közösen megőrizni a békés, biztonságos, nyitott és együttműködő kiberteret.

    11. Orbán Viktor miniszterelnök köszönetet mondott a kínai fél baráti fogadtatásáért, és magyarországi látogatásra hívta meg Li Ko-csiang miniszterelnököt. Li Ko-csiang miniszterelnök örömmel elfogadta a meghívást, és kifejtette, hogy egy mindkét félnek megfelelő időpontban kész újra ellátogatni Magyarországra.

    12. A két fél a gazdasági, kereskedelmi, befektetési, infrastruktúra-fejlesztési és humán együttműködési területeket érintő több kétoldalú megállapodást és üzleti szerződést írt alá a látogatás alatt.
    Híradó.hu

  12. Gordon szerint:

    Kell a kínai kapcsolat!

  13. Vátesz szerint:

    Kapcsolat a kínai kel? 🙂

  14. "?!" szerint:

    Orbán Mao és Csang-csing megállapodásának három pontja egy-egy kommentárral:

    “2. A két fél úgy véli, hogy a diplomáciai kapcsolatfelvételük óta eltelt több mint 60 év során a hagyományos magyar-kínai barátság folyamatosan fejlődött, a két ország minden területre kiterjedő együttműködése folytonosan mélyült, és nagy eredményeket ért el.”
    A fenti pont azután került be a megállapodásba, miután bolseViktor tájékoztatta a kínai partnert arról, hogy Ő ugyan csak ifjú kommunista KISZ-titkár volt, de az apja párt-titkár volt a Kínai Kommunista Párt magyarországi testvérszervezetében, az MSZMP-ben!
    Ennek ismertetése után rögtön a keblére ölelte Csang-csing a Mi bolseViktornkat!

    12. A két fél a gazdasági, kereskedelmi, befektetési, infrastruktúra-fejlesztési és humán együttműködési területeket érintő több kétoldalú megállapodást és üzleti szerződést írt alá a látogatás alatt.

    Ezeket a megállapodásokat és szerződéseket “a párttitkár csemete” bolseViktor ismét ugyanúgy parlamenti felhatalmazás nélkül írta alá, mint ahogy a “zOrbánz-Putyin mutyi” szerződés esetében tette, mert megmutatta Csang-csingnek, hogy mi sem vagyunk kisebbek, mint a Kínai Népköztársaság!

  15. Etikus szerint:

    A politikában rendkívül fiatal kornak számító 29 évével felismerte az új irányt annak célját, s ez nem kis dolog. Mit sem számít sok “varjú módjára károgónak” szűk látókörű véleménye. Az idő egyre inkább őt igazolta, igazolja. Meglátta, hogy a Néppárt szárnyai alá való tömörülés, betagozódás egyfajta lehetőséget kínál a tömegek számára. Sajnos észre kellett azt is vennie, hogy ez sem tűnik végső megoldásnak. Különböző erős érdekcsoportoknak az érvényesítő ereje sokkal erősebb, s a mindenáron való zsákmányszerző profitnál, új gyarmatosítással szemben ő maga is, mint ahogyan sok gyarmatosított ország szinte tehetetlen.

  16. Etikus szerint:

    Miután az Eu-nak hanyatló politikáját, csökkenő szerepét is észre vette, (lemondott a Néppárt alelnöki tisztségéről) és új kibontakozás lehetőségét célozta meg, elsősorban gazdasági síkon. Mivel az EU-n belül kialakulóban van az erős gazdasággal rendelkezők nemzetei (a gyarmatosítók), s ezzel egyidejűleg a perifériára kiszorított, gyarmatosított nemzetek, bő tábora. Sajnos ez a folyamat belátható ideig már nem fordítható vissza, hiszen a közelgő EU-s választások után ilyen szerkezetű felállás várható.
    Mi tévők legyünk, ezek után? Cselekedni kell, kellett!!!
    Végül is a világ vezető gazdasági hatalmai, kinek, kiknek a “csöcsén” lógnak?
    Tehát a lépésváltásra nekünk is feltétlenül szükségünk van, hiszen akár mennyire tépjük a szánkat, Európában az Orosz birodalom uralja az energiát, az ásványi anyagoknak jó részét. Másfelől, a gyarmatosítóink által csak egy “bizonyos szint” engedélyezett, a gyarmatosítottak számára, s ezt látni kell! Ezért nyitni kell, hogy életben maradhassunk, ne tán némi fejlődéssel párosulva.

  17. Etikus szerint:

    Egyébként, ezek után, jó reggelt kívánok T. Csepeliek. Ébresztő!……………..

  18. ebihal szerint:

    Talán egy 2 éves nyeretlen beveszi ezt a dumát.

  19. grün szerint:

    T. Etikus!
    KIAŐ?! 😛 😀

  20. Etikus szerint:

    Bármire is érdemtelen vagy.

Itt lehet hozzászólni !