Csepel.hu
Életmentő defibrillátort helyeztek el a Nagy Imre ÁMK főportáján február 12-én, melyről a környék lakóit figyelemfelhívó plakátokon értesítik. A félautomata újraélesztő készüléket a Sangvita Alapítvány adományozta a közintézménynek.
A nyilvános átadáson Tóth Endre intézményvezető hangsúlyozta, hogy az életmentő készülék elhelyezésével céljuk az épületet használó, illetve látogató gyerekek és felnőttek mindennapjainak biztonságosabbá tétele. Az ÁMK részeként működő intézményegységeket (bölcsőde, óvoda, általános iskola, alapfokú művészeti iskola, közművelődés és könyvtár) délelőttönként többszázan keresik fel, délután pedig sportegyesületek, oktatási és kulturális szervezetek közkedvelt programjait látogatják az érdeklődők.
Újraélesztés esetén az intézmény eddig 15 szakképzésben részt vett munkatársa tudná élesben használni a defibrillátort, amit a hirtelen szívhalál beálltakor alkalmaznak, amikor az életben maradásért az első tíz perc döntően számít. Ha valaki összeesik, nincs pulzusa és légzése, még lehet esélye a túlélésre. Az ember szíve ebben az esetben olyan gyorsan ver, hogy nem képes vért pumpálni. Ezért ezt a hálózatot kell minél gyorsabban helyreállítani egy elektromos sokk segítségével. A betegellátást szolgáló nagy értékű eszközben egy gépi hang automatikusan közli az utasításokat, így a készülék felbontásától a használatbavételig nem téveszthet senki. Kezelése a laikusok számára is teljesen egyszerű – tájékoztatta a résztvevőket Varga Vanda, az Országos Mentőszolgálat mentésirányítója, a Csepelen január elsején elindult 24 órás orvosi ügyelet vezetője. Az átadáson jelenlévő munkatársainak nevében megköszönte az alapítvány ajándékát, majd átnyújtotta a műszert dr. Juhász Györgynek, a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat főigazgatójának, hogy helyezze el azt a tároló szekrénybe.
Ezt követően Tóth Endre ajándékkal köszönte meg Varga Vandának és az általa irányított 24 órás orvosi ügyelet dolgozóinak az ÁMK-ban szervezett életmentő tanfolyam oktatását, amit jelenleg is folyamatosan végeznek.
Az intézményvezető a továbbiakban elmondta, hogy a Sangvita Alapítvánnyal együttműködve a közeljövőben bővítenék Csepelen minél több oktatási és nevelési intézményben, illetve sportlétesítményekben a félautomata defibrillátorok beszerzését.
Forrás: Csepel.hu
jobb mobiltelefonokba már be van építve a zújraélesztő!
Egyszerűen hívja a páciens a 104-et és az megkezdi a “hulla-hopp” akciót!
Mire a köztudomásúlag gyors mentőink oda érnek már potyán rohantak! :S
Az utasítás magyarul vagy a legyártott ország nyelvén megy?
Nyilván sokan kukacoskodásnak fogják venni, de nem újraélesztő, hanem életmentő készülék.
Tényleg csak azért írom, mert a mindenféle filmekből hajlamosak vagyunk elhinni, hogy ha ezt ide teszem, ezt a gombot meg megnyomom, akkor a beteg azonnal minden normális életfunkciót produkál majd.
A defibrillátor, ahogy a neve is mondja, a szívkamraremegést (fibrillációt) állítja meg, sokkolja a szívet és innentől fogva nevezhető életmentő készüléknek.
Áramütés esetén – defibrillátor hiányában – egy jól irányzott, a mellkasra mért ütés is megállítja a kamrai fibrillációt, de attól az az ütés még nem újraélesztő, az újraélesztés a szívet ért sokk után kezdhető el.