Csepel.hu
A Nemzetközi Holokauszt Emléknapja alkalmából egész napos ünnepi megemlékezéseket és kulturális műsorokat rendezett Csepel Önkormányzata.
A Csete Balázs Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskolában kezdődött Radnóti Miklós nyolcórás versmondó nap ünnepélyes megnyitóján Kormosné Laboncz Johanna intézményvezető köszöntötte Németh Szilárd országgyűlési képviselőt, Csepel polgármesterét, Borbély Lénárd országgyűlési képviselőt, alpolgármestert, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármestereket, Tóth János tankerületi igazgatót, Mérey Ritát, a Fővárosi Szakképzési Osztály képviselőjét, az iskolák intézményvezetőit és a megjelent vendégeket.
Az ENSZ közgyűlése 2005-ben január 27- ét a holokauszt nemzetközi évévé nyilvánította. 1945-ben ezen a napon szabadult fel az auschwitz-birkenaui legnagyobb és leghírhedtebb haláltábor. A náci rezsim által irányított népirtás mintegy hatmillió emberáldozatot követelt – hangzott el a Csete szakközépiskola intézményvezetőjének megemlékezésében.
Németh Szilárd ünnepi beszédében az áldozatokra emlékezett: „Nekünk, magyaroknak különös számvetést kell tennünk. El kell gondolkodnunk azon, hogyan jutott Magyarország erre a rossz sorsra. Mit jelent nekünk az a négy és ötszázezer közöttire becsült áldozat hiánya, akik a haláltáborban pusztultak el. Azok a családok, akik megszenvedték ezt a korszakot, akik elvesztették szeretteiket. A gyász és fájdalom mellett hatalmas veszteség ez a magyar nemzetnek. Csepelről 960 embert vittek el, s mindössze hatvanan élték túl. Csepelen nem volt olyan zsidó család, akit teljes egészében el nem tüntettek volna, vagy akinek valakije nem veszett volna oda a haláltáborokban” – tette hozzá a polgármester, majd felidézte a Weiss család történelmét.
Németh Szilárd bejelentette, hogy a csepeli önkormányzat ösztöndíj pályázatot hirdet végzős egyetemisták részére, hogy kutassák fel Weiss Manfréd családjának és egykori gyárának történetét. Ezután az országgyűlési képviselő felolvasta dr. Fónagy János államtitkár emlékező beszédét, aki távollétében magyar kormányt képviseli a mai napon Auschwitz-Birkenauban.
Az ünnepségen Csercsa Attila diák meggyújtotta a tisztelet jegyében égő jelképes örökmécsest, mely azt szimbolizálja, hogy soha többé népirtás ne legyen a világon. Radnóti portréja előtt a csepeli diákság nevében helyezett el koszorút Faragó Barbara és Erdélyi Fanni, majd a kerületi diákok egy-egy szál virágot.
A holokauszt és Radnóti Miklós tiszteletére rendezett versmondó napot a Fasang Árpád Zeneiskola hangszeres játéka nyitotta meg. Az ünnepi műsor Kocsis Gyöngyi tolmácsolásában Radnóti Miklós Nem tudhatom című versének szavalatával folytatódott, amit megható verssorok követtek. A Budapesti Zsidó Hitközség Dél-Pesti Körzetének nevében a résztvevőket köszöntő Béke Mirjam saját költeményét adta elő, melynek címe: “Egy holokauszttúlélő gyermekének fohásza”, melyet negyven évvel ezelőtt 23 évesen írt a haláltábort megjárt édesanyjához.
Az ünnepi megemlékezések a Nefelejcs utcai izraelita temetőben folytatódtak, ahol Fináli Gábor vallási vezető mondott beszédet: „Idén tavasszal lesz 70 éve, hogy Magyarországon is utolérte a zsidóságot az Európában sokak által nekik szánt sors. A magyar zsidóság kétharmadát a saját államuk mészároltatta le a szövetségesével, a fennmaradó tízezreket sajátkezűleg gyilkolták meg a Dunába lökve vagy a keleti fronton munkaszolgálatosként embertelen körülmények között. Senki sem okolja Magyarországot önmagában, hiszen a gyűlölet uniójához csatlakozott, amit sok ellentét mellett egy közös érdek tartott össze a zsidóság gyűlölete és a zsidókérdés megoldása. Ukránok, litvánok, szlovákok, norvégok, lettek, hollandok, osztrákok, franciák, románok tízezrei, százezrei meneteltek együtt egy faji felsőbbrendűségtől fűtött vérorgiába ezzel kívánva elhozni egy új világot. Zagyva filozófiájuk, neopogány teológiájuk, melyet a sovinizmus és a rasszizmus azt megelőző száz éve teljesen torzzá tett emberáldozatot követelt, emberek millióit” – hangsúlyozta a vallási vezető.
Az auschwitz-birkenaui haláltábor 70. évfordulójának felszabadulásakor a Nefelejcs utcai izraelita temető emlékműveit megkoszorúzták a csepeli városvezetők, Fidesz-KDNP képviselői és a résztvevők a kegyelet köveivel és mécsesekkel rótták le kegyeletüket.
A holokauszt megemlékezések következő helyszínén a Petőfi téri Szamos Mátyás Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola emléktáblájánál koszorút helyezett el a csepeli önkormányzat elöljárói, az intézmény képviselői, a Fidesz-KDNP küldöttei, az MSZP csepeli képviselői, valamint Kerényi András, a Budapesti Zsidó Hitközség Dél-Pesti Körzetének elnöke.
A Salgótarjáni úti izraelita temetőben Weiss Manfréd síremlékénél néma főhajtással rótták le kegyeletüket a csepeli városatyák és a megjelent tiszteletadók. A XXI. kerületi önkormányzat nevében a sírhelynél koszorút helyezett el Németh Szilárd polgármester.
A délelőtti események a Weiss Manfréd úti emlékmű megkoszorúzásával zárultak, ahol a csepeli városvezetők, a Fidesz-KDNP képviselői és a Budapesti Zsidó Hitközség Dél-Pesti Körzetének emlékezői tisztelegtek.
A holokauszt emléknapi rendezvények a Jedlik Ányos Gimnáziumban folytatódtak, ahol Radnóti-emlékműsort adott Bálint András színművész. Este 18 órakor a Radnóti Miklós Művelődési Házban Huzella Péter előadói estjét tekinthetik meg az érdeklődők.
Forrás: Csepel.hu
2014-1945= 69(70!)
“Az ENSZ közgyűlése 2005-ben január 27- ét a holokauszt nemzetközi évévé nyilvánította”
.
„Idén tavasszal lesz 70 éve, hogy Magyarországon is utolérte a zsidóságot az Európában sokak által nekik szánt sors.”
.
Ha leszámítjuk a kamenyec-podolszki és egyéb idegenrendészeti cselekményeket!
Megy ám a kavarás!
“Mintegy száz túlélő és az izraeli parlament 55 fős küldöttsége rótta le tiszteletét hétfőn a holokauszt áldozatai előtt az Auschwitz-Birkenau haláltábor egykori helyszínén, a létesítmény felszabadításának 69. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen.”
.
Magyarország jobban teljesít?!
Vagy csak jobban tud alkudni!
.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/01/27/lerotta-kegyeletet-az-izraeli-kuldottseg-auschwitzban/?beuszo
“Németh Szilárd bejelentette, hogy a csepeli önkormányzat ösztöndíj pályázatot hirdet végzős egyetemisták részére, hogy kutassák fel Weiss Manfréd családjának és egykori gyárának történetét.”
Vajon a Weiss–Chorin–Kornfeld–Mauthner család is érdekelt abban hogy kikutassák a Német Birodalommal kötött egyezségüket, ami lehetővé tette Svájcba történt távozásukat?
Innen mentek a cukrászüzemhez! Ez volt a mai napi meló!
Ma is sokat tettek csepelért!
Azt mondta a fityesz, hogy 70, akkor az nem 69!
Azért nem 69, mert konzervatívként az már tiltott pozíció! 😀
póz!
1945. január 27. 69.
1944. március 19. 70.
Egy szerencsétlen újságíró elírása, aki nem készült fel a témából, de nagyon teljesíteni akart.
Az államfő arra kéri a magyarországi rádiók és televíziók szerkesztőségeit, lehetőségeik szerint segítsék elő, hogy január 27-én este 7 órakor a holokauszt 70. évfordulója alkalmából 70 másodperces néma gyásszal közösen emlékezzünk meg ártatlanul elpusztított honfitársainkról.
Pont tegnap tudtam meg hogy 2017-től, Nyugaton munkaszüneti nap lesz a Reformáció napja
Az 1517-ben kezdődött, Lutherék és társaik
De az is szóban volt, hogy a három király napja, nálunk Vízkereszt, január 6 is munkaszüneti nap lesz, de azt az ortodox karácsony kezdete miatt nem szavazták meg.
A beszámolót olvasva úgy látom, hogy az MSZP és a Jobbik mint szervezet nem jött el minden rendezvényre – legalább tudjuk kik az antiszemiták…
nyilván volt hasznosabb dolguk is mint egy hetven (!) évvel ezelőtti esemény miatt károgjanak.
krypton-85 szerint:
2014. január 28., kedd – 12:38
“nyilván volt hasznosabb dolguk is mint egy hetven (!) évvel ezelőtti esemény miatt károgjanak.”
Trianon hány éve is volt!?
És az első világháború?
Isonzo?
És 1848-1849?
Don-kanyar?
Sopron és Balassagyarmat visszavétele?
Arra is emlékezni kell.
Az MSZP és a Jobbik viszont minden nemzeti emlékünket igyekezett és igyekszik bemocskolni (suttyomban koszorúzás, bujkálás a rendezvényekről, és egyebek), saját érdekei szerint felhasználni. Párosul ehhez a szelektív memória, a megkopott történelemismeret, és a gerinc hiánya.
Koszorúzgassanak suttyomban – az az ő “világuk”!!!
Legalább tudjuk kik a hazafiatlanok…
Mindenesetre sokat elmond a korabeli “Jobbik-huszárok” hozzáállásáról, hogy az első világháborús harcokban frontkatonaként (!) résztvevő magyar, de izraelita vallású veteránokat hurcoltak lágerekbe, haláltáborokba vagy öltek meg az utcán és vették el mindenüket.
Tisztázzuk: a legtöbb esetben olyan elemek tették ezt az egykori frontkatonákkal, akik élesben sosem harcoltak egyetlen első vagy második világháborús fronton sem. Olyanok, akik a frontot messzire elkerülték és csak a civil lakossággal szemben voltak bátrak. A bűncselekmények elkövetői gyáva alakok voltak, a magyar nép söpredékei.
Gordon!
Neked munkahelyi kötelességed ezeken a koszorúzásokon részt venni, te ezért kapod az adófizetők pénzéből a fizetésedet.
Én meg hagy döntsem el, hogy melyik megemlékezésen veszek részt, és melyik az a esemény ami a szívemhez közel áll.
Ha nem lenne álláshalmozó a főnököd, és nem reggel 8 órakor lennének a koszorúzások, talán a lakosság részéről is eljönnének. Mert így csak a kirendelt önkormányzati dolgozókat lehet rendszeresen látni!
Csak figyelmeztetlek:
Elfelejtetted a mondandód végére odaírni, hogy összenő ami összetartozik! -:))
Azt gondolom, ez hiteles forrás a 70. évfordulót illetően!!
http://tev.hu/koves-slomo-rabbi-a-tev-alapitojanak-nyilatkozata/
Pákozdi úr!
Önök tudják, hogy példát mutatnak-e emberségből.
Az utókor majd megítéli!!!
Én büszke vagyok azokra, akik – többek között – az Isonzónál harcoltak a hazáért (függetlenül a vallásuktól). Többre tartom őket, mint a frontot messzire elkerülő keretlegényeket.
Mindenki választhat magának jelképes példaképeket.
Önök választottak.
Én is választottam.
A választásunk nem ugyanazokra esett…
Pákozdi úr!
Gordon sehonnan nem kap semmit, csak adják neki, úgy linkre!
Ő életében a két kezével, vagy szellemi szabad termékkel egy doboz gyufa árát nem tudta megkeresni.
Gordon a hazafi? Ez igen. Kettős állampolgárként. 😉
“köszöntötte Németh Szilárd országgyűlési képviselőt, Csepel polgármesterét, Borbély Lénárd országgyűlési képviselőt, alpolgármestert, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármestereket, Tóth János tankerületi igazgatót”
Alakulhatott volna másképp is Csepel története!
“köszöntötte TÓTH JÁNOS országgyűlési képviselőt, Csepel polgármesterét, HORVÁTH JÓZSEF országgyűlési képviselőt, alpolgármestert, X. Y. és Z. V. alpolgármestereket, NÉMETH SZILÁRD tankerületi igazgatót” 😉
Nem is értem, hogy miért csodálkoznak egyesek azon, hogy a narancsos banda az auswitz-birkenaui haláltábor 1945. január 27-én történt felszabadításának 69. évfordulóján emlékezett meg a haláltábor felszabadításának a 70. évfordulójáról?!
Ennek a többek által észrevételezett 1 év történelemhamisításnak az alábbi fontos okai lehetnek:
Az első ok az lehet, hogy a narancsos banda vezérei az életkorukat meghaladó számokat nem ismerik, és nem tudták kiszámolni, hogy ha 2014-ből elveszünk 1945-öt, akkor az eredmény 69. (Még Bécsben is!)
A második ok az lehet, hogy meg akarják vásárolni az előrehozott megemlékezéssel, az utóbbi években a narancsosok által elidegenített zsidó emberek egy részének a szavazatait!
A harmadik ok az lehet, hogy nem biztosak a narancsos vezérek abban, hogy a jövőre is ők szervezhetik a 70. évforduló ünnepségeit, ezért ezt az alkalmat is kihasználták arra, hogy ebben a megítélésük szempontjából fontos témában, a bukás előtt mégegyszer szerepelhessenek!
A negyedik ok pedig az lehet, hogy ha nyernek, akkor kétszer ünnepelhetik a 70. évfordulót, és jövőre ismét jó pontokat szerezhetnek a másodszor megrendezett 70. éves megemlékezéssel, a nyugati világ előtt!
Az ötödik ok pedig az lehet, hogy a narancsos vezetők között található befolyásos „árja” német(h)ek, ezzel az 1 éves történelemhamisítással is azt szándékoznak bizonyítani, hogy az általuk szoborállítással egybekötve ünnepelni szándékozott 1944. március 19.-e után, a hazánkat “megszálló árják” és a “hazai árják” nem követhettek el zsidó ellenes bűntetteket, hiszen közel 2 hónappal hazánk német(h) megszállása előtt már fel is szabadult az auswitz-birkenaui haláltábor!
Ennek az 1 év terjedelmű történelem hamisításnak a tükrében vizsgálva, a zsidók deportálásában teljesen vétlenek a megszálló német árjákkal együtt, az összes hazai német(h) árják, akik közül „ teljesen ártatlanul” hurcolták el málenkij robotra, vagy telepítették ki Németországba azokat, akik „szegények teljesen véletlenül” tagjai voltak a II. világháború alatt a Volksbundnak, vagy a Hitler-Jugendnek, vagy a Deutsche Jugendnek, vagy a Wermachtnak, vagy az SS-nek, vagy az 1944. március 19-én történt német megszállás után visszanémetesítették a korábban magyarosított családi nevüket!
Ilyen egyszerű az 1 évnyi történelemhamisítás magyarázata!
Még néhány néhány megjegyzés a csepeli narancsos hólyagok tegnapi megemlékezéséhez:
1.) A fenti képen látható hombárfejű és társai annyira hülyék, hogy azt sem tudják, hogy Weiss Manfrédnak és családjának semmi köze nincs a holokauszthoz, mert egyikük sem lett a holokauszt áldozata!
Nem tudják ezek a címeres ökrök, hogy Weiss Manfréd 22 évvel a holokauszt előtt (1922. december 25-én), 65 éves korában, ágyban és párnák között halt meg, és a családtagjai közül sem vált senki a holokauszt áldozatává mert a „zsidó-különvonattal” Svájcba utazhattak Magyarországról!
Ennek ellenére, ezek a történelemhamisító idióták, a holokauszt áldozatai helyett, három helyszínen is Weiss Manfrédról emlékeztek meg, és Weiss Manfréd emlékére helyeztek el koszorúkat!
2.) A történelemhez semmit nem konyító technika szakos segédtanító és korlátolt bandája, azt sem tudja, hogy a hombárfejű segédtanító által (valószínűleg valami vélt rokoni alapon) ajnározott Weiss Manfréd, annak az 1918-tól Weiss Manfréd Lőszer-, Acél-, és Fémművek Rt. nevet viselő gyárnak volt a tulajdonosa, amely soha nem volt a magyar ipar bölcsője, amelyben az I világháború végéig szinte kizárólag csak profit hajhászó hadiipari termelés folyt!
Méghozzá olyan gátlástalanul, hogy sok esetben mindkét szemben álló háborúzó félnek szállították a gyilkoló eszközöket.
Az 1917-es évben például 330 millió gyalogsági és tüzérségi lőszert szállított lőszerkirály Weiss Manfréd gyára, az egymást gyilkolászó hadviselő feleknek, olyan hozzáállással, hogy amikor Bródy Sándor egy interjú keretében megkérdezte Weiss Manfrédtól, hogy „Nem vet-e fel etikai aggályokat számára a hadianyaggyártás? Akkor a lőszerkirály azt felelte, hogy: „Ez az én mesterségem, és nekem nincs más gondom, minthogy ezt a legtökéletesebben folytassam”.
Megjegyzem, hogy Weiss Manfréd olyan “nagy magyar” volt, hogy soha nem törekedett arra, hogy megtanuljon magyarul, ezért élete végéig németül beszélt az összes alárendeltjeivel!
3.) Ezt a Weiss Manfréd által alapított lőszergyárat nevezi a történelemhamisító hombárfejű “csepeli árja” (akarom mondani, Csepel szam-árja) „a magyar ipar bölcsőjének”, és ünnepelteti a csepeliekkel annak ellenére, hogy hazánkban jóval korábban jöttek létre olyan ipari létesítmények, amelyek a termékeikkel nem a gyilkolászást, hanem a fejlődést szolgálták!
Elég megemlíteni ebben az ágazatban a Ganz-gyárat, és a Weiss Manfréd által a nagy kaliberű lövedékek gyártásának megindításához 1912-ben alapított Acélmű konkurenseként már jóval korábban létező (állami tulajdonú) Diósgyőri Vasgyárat!
4.) A Weiss Manfréd bűvöletben élő dilettáns csepeli „fő-árja” azonban semmit nem tud a fentiekről, ezért jelentette be a tegnapi megemlékezés során azt a baromságot, hogy „a csepeli önkormányzat ösztöndíj pályázatot hirdet végzős egyetemisták részére, hogy kutassák fel Weiss Manfréd családjának és egykori gyárának történetét.”
Nem tudja ez a szerencsétlen hombárfejű, hogy már sokan megelőzték, és mindent felkutattak és megírtak Weiss Manfréd családjának és egykori gyárának történetét illetően, ezért semmi nem indokolja, hogy “csepeli despotaként” önkormányzati közpénzeket dobjon ki mások által már felkutatott és dokumentált történetek újabb összeollózására!
Még akkor sem jogosult erre célra önkormányzati közpénzeket kiszórni ez a hólyag, ha azt hiszi a szerencsétlen, hogy a Weisz Manfréd utódai és a Harmadik Birodalom között 1944-ben létrejött egyezség alapján, német(h)ként őt illeti a Weiss Manfréd által alapított cégből létrejött volt Csepel Művek!!!
Valahogy a holokausztozók sohasem beszélnek a Weiss–Chorin–Kornfeld–Mauthner család egyezségéről a Harmadik Birodalommal, mintahogy nem beszélnek Kasztner Rezső-Kurt Becher egyezségről sem, amely különvonatokat eredményezett Svájcba a kiválasztottaknak.
Raoul Wallenberg kocsijában nagy mennyiségű aranyat, ékszereket és pénzt raktak be, amikor Malinovszkijhoz készült. Vajon ugyanennyi értékkel jött-e be Magyarországra Svédországból, amikor zsidókat jött menteni?
“Az anyag nem vész el, csak gazdát cserél!” (Pénzmegmaradás törvénye)