Totális magyar siker az Olimpiai Reménységek Versenyén

Gratulálunk a csepeli sportolóknak!

Csepel.hu

Huszonkilenc aranyéremmel zárta a magyar csapat az Olimpiai Reménységek Versenyét a csehországi Racicében. A Csepeli Kajak-kenu Egyesületből hatan szálltak vízre és szereztek egy arany, három ezüst és két bronzérmet a magyar csapatnak.

A lányok közül Papp Cintia és Jankó Zita, míg a fiúknál Merksz Ádám, Kiss Zoltán, Zupkó Bálint és Moldován Milán képviselte a csepeli színeket. Az első napon az 1 km-es távokon mérték össze tudásukat a versenyzők, s Kiss Zoltán a 4. helyen futott be a kajak egyesek versenyében. Kenu egyesben Zupkó Bálint a 9., míg a Papp Cintia-Jankó Zita alkotta páros a hölgy kajakosok mezőnyében végzett a dobogó harmadik fokán. A második napon az 500 méteres táv következett, itt kenu kettesben Merksz Ádám (Balogh Gáborral párban) a harmadik, C-1-ben Moldován Milán, K-2-ben pedig Papp Cintia és Jankó Zita egyaránt a 2. helyet szerezték meg.

A harmadik napon 200 méteres távon mérette meg magát a 15-17 éves korosztály, s itt már nem akadt ellenfele a csepeli kajak-kettősnek: Jankó Zita és Papp Cintia megnyerte futamát, s vele az aranyérmet, míg Moldován Milán C-1-ben a második helyet szerezte meg. Papp Cintia a páros aranya mellé egyesben egy 4. helyet is behúzhatott.

„Elégedett vagyok az egész csapattal, 63 érmet szerzett a magyar válogatott ezen a hétvégén, pedig az utóbbi évek legerősebb mezőnye vett részt az idei EORV-n.”-mondta összegzésül Hüttner Csaba utánpótlás kapitány.