Megszavazták a hazánkat támadó jelentést

MNO

Az Európai Parlamentben elfogadták a Rui Tavares portugál zöldpárti EP-képviselő által készített jelentést, melyről kedden vitáztak is az uniós képviselők. Orbán Viktor kormányfő szerint a jelentés elfogadásával az EU veszélyes útra lép.

Az EP plenáris ülése 701 képviselő jelenlétében 370 igen, 249 nem és 82 tartózkodás mellett fogadta el az úgynevezett Tavares-jelentést, amelynek fő megállapítása az, hogy a magyarországi változások rendszerszintűek, azok trendje és tartalma pedig összeegyeztethetetlen az uniós értékekkel és a szerződés egyéb pontjaival, és ha ezt a trendet nem javítják ki kellő időben és megfelelő módon, akkor az az európai alapértékek súlyos megsértésének „egyértelmű kockázatát eredményezi”.

Az immár az EP hivatalos álláspontjának tekinthető jelentés több ajánlást megfogalmaz mind az uniós intézmények, mind Magyarország számára.

Ezek a rendelkezések aláássák a demokrácia elveit

A dokumentum szerint az Országgyűlésnek a többi között törölnie kellene az alaptörvényből azokat a rendelkezéseket, amelyeket az Alkotmánybíróság korábban alkotmányellenesnek nyilvánított, maradéktalanul végre kellene hajtania a Velencei Bizottság ajánlásait, és azokkal összhangban felül kellene vizsgálnia, mely területeket szabályozzanak sarkalatos törvények. A határozat elismeri, hogy a kétharmados törvények jogintézménye más tagállamokban is létezik, és a rendszerváltás óta része a magyar jogrendnek is, ugyanakkor a jelentéstervezet szerint ezek „kiterjedt alkalmazása” továbbra is „aláássa a demokrácia elveit és a jogállamiságot”. A dokumentum szerint a családjogi, szociális és költségvetési kérdéseknek ki kellene kerülniük a kétharmados törvények köréből. Emellett a dokumentum annak fontosságát is kiemeli, hogy bár a kormánykoalíciónak egyedül is megvan az ehhez kellő többsége, az alkotmányozásnak mégis a lehető legszélesebb parlamenti konszenzussal kellene történnie.

Az irat – bár elismeri, hogy a demokratikus államberendezkedésnek nem elengedhetetlen feltétele az alkotmánybíróság – azt javasolja, hogy a magyar testület kapja vissza azt a jogkörét, hogy minden jogszabályról ítéletet mondhasson, kerüljön ki az alkotmányból az a passzus, amely kizárja,hogy a testület vizsgálja az alkotmánymódosítás alkotmányosságát, és az is, amely hatályon kívül helyezi az alaptörvény hatályba lépése előtti alkotmánybírósági ítéleteket, ugyanakkor üdvözli, hogy az Ab azóta hozott már olyan ítéletet, amelyben saját korábbi döntésére hivatkozik.

Fel kell kérni a nemzetközi szervezeteket

Az állásfoglalás szerint a magyar hatóságoknak fel kellene kérniük a Velencei Bizottságot és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatalát az új választási jogszabályok és intézményrendszer közös elemzésére, valamint utóbbit a választások megfigyelésére is.

A dokumentumba még a júniusi bizottsági szakaszban egy olyan bekezdés is bekerült, amely a korábbiaknál hangsúlyosabban szögezi le a kettős mérce alkalmazásának kizárását.

Az Európai Parlament „újra megerősíti”, hogy „rendkívüli jelentőséget tulajdonít a tagállamok közötti egyenlőség elvének, és a tagállamokkal szembeni bánásmód tekintetében elutasítja a kettős mércék alkalmazását (…), hasonló helyzeteket, jogi kereteket és rendelkezéseket ugyanolyan módon kell kezelni”” – áll a dokumentumban.

27 ajánlás

Az Európai Bizottság számára 16, a magyar kormány és a törvényhozás számára az alaptörvény tekintetében 5, a fékek és ellensúlyok terén 4, az igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatban szintén 4, a választási reform kapcsán 2, a sajtószabadságra vonatkozólag 7, az alapvető jogok tekintetében 4, a vallásszabadság tekintetében pedig további 1, vagyis összesen 27 ajánlást fogalmaz meg. Az ajánlások teljesítését az Európai Bizottság, a tagállamok képviselőit tömörítő miniszteri tanács képviselője, valamint a parlamenti jelentéstevő és az úgynevezett árnyékelőadók – akik a többi párt részéről vettek részt a jelentés készítésében – közösen ellenőriznék. A határozat felkéri az EP házbizottságát, hogy ha úgy tűnik, hogy a magyar hatóságoknak az ajánlásokra adott válaszai nem állnak összhangban a kettes cikk alapértékeivel, akkor fontolja meg, hogy indokolt-e elindítani Magyarországgal szemben az uniós szerződés hetes cikkének – szankciókat még nem tartalmazó – első bekezdésében leírt vizsgálatot. Ez annyit jelentene, hogy egy többlépcsős folyamatot követően az EP és a tagállamok legalább 80 százalékának támogatásával a tanács megállapítja, hogy az adott országban fennáll a kockázata annak, hogy sérülhetnek az uniós alapértékek.

Egyik kulcspontjával a jelentés minden uniós intézményt felszólít, hogy dolgozzanak ki egy olyan mechanizmust, amely megoldaná az úgynevezett koppenhágai dilemmát, amely szerint az EU a tagjelölt országoktól rendkívül szigorúan megköveteli ugyan a közös értékek és normák tiszteletben tartását, csatlakozásukat követően azonban már nem rendelkezik hatékony ellenőrzési eszközökkel és szankciókkal. Ennek célja az lenne, hogy ellenőrizni és biztosítani lehessen, hogy a tagállamok tiszteletben tartják az alapvető jogokat és értékeket.

Veszélyes út

Veszélyes útra lép az Európai Parlament, ha elfogadja a Rui Tavares portugál zöldpárti EP-képviselő által készített jelentést – közölte a keddi EP-vitát követően Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatóján. Mint mondta, a Magyarországot felügyelő bizottság létrehozása a legrosszabb időkre emlékeztet, miközben fellebbezésre egyáltalán nincs lehetőség. A kormányfő leszögezte: ezzel a lépéssel az EP egy világos kritériumokat nem tartalmazó, alapszerződés-ellenes eljárást indít meg.

A Tavares-jelentésről a kormány kedden memorandumot tett közzé. Ebben többek között az olvasható: a jelentés „visszaélés az Európai Parlament hatalmával, mélyen igazságtalan Magyarországgal és népével szemben, és nyíltan kettős mércét alkalmaz”, ezért a jelentést a magyar kormány visszautasítja. A magyar kormány a memorandumban kifejezte meggyőződését, hogy a magyar–EP-viszonynak a jövőben is a szerződések által meghatározott keretek közt kell maradnia, az elfogadott eljárásokat kell követnie, és teljes mértékben meg kell egyeznie az EU valamennyi tagországával kapcsolatban követett gyakorlattal.

Magyar képviselők, akik hazájuk ellen érveltek

A Tavares-jelentés mellett az Európai Parlament szocialista, liberális és zöld politikusai érveltek a keddi vitában. Az európai szocialisták frakciójához tartozó MSZP-s politikusok – Göncz Kinga és Tabajdi Csaba –, valamint az európai konzervatívok és reformerek frakciójához tartozó Bokros Lajos – aki még az MDF színeiben jutott be a parlamentbe – szólalt fel és érvelt a Tavares-jelentés mellett.

Bokros Lajos a vitában kérte, hogy szavazzák meg a Tavares-jelentést, mert szerinte az jól összefoglalja a visszásságokat. Bokros egyébként még azt is állította, hogy a jobboldalt képviseli, és így a konzervatív politikai alkotmányosság híve.

Tabajdi Csaba hozzászólásában azt mondta: nincs kivel szemben megvédeni a kormányt, a demokráciát a jelenlegi kormánytól kell megvédeni. Az Európai Unió nem kívánja büntetni a magyar népet, elég büntetés nekik az Orbán-kormány politikája. Göncz Kinga pedig azzal támadta a miniszterelnököt, hogy „a magyar embereket ma nem ön védi, hanem öntől kell megvédeni”.

Orbán: Milyen viselkedés ez?

Orbán Viktor az Európai Parlamentben lezajlott vitát követő sajtótájékoztatóján a hazai ellenzék viselkedése kapcsán úgy vélekedett: megérti az ellenzék nehéz helyzetét egy ilyen vitában. „Egy rendes ember a kormány ellenzéke, sosem a hazájáé.” Lehet, hogy egy baloldali magyar képviselő egyetért a Tavares-jelentéssel, de kérdéses, hogy helyes-e egy olyan helyen, ahol nyilvánvalóan Magyarországot támadják, beállni ebbe a sorba. A miniszterelnök azt mondta: látta, hogy ez egy nehéz helyzet volt a számukra, nem is sikerült megoldaniuk. Hozzátette: nemcsak az a baj, hogy helyes-e ez a viselkedés, hanem az is, hogy milyen vircsaft képét mutattuk. „Megtámadják a hazánkat, eljön a miniszterelnök, hogy megvédjük a hazánkat, és összeveszünk. Milyen viselkedés ez?” – tette fel a kérdést.

Tavares jelentése

A „koppenhágai bizottság”: Rui Tavares javasolta, hogy kezdődjön háromoldalú párbeszéd az Európai Bizottság, az EP és a tanács között arról, hogyan ellenőrizzék az uniós ajánlások teljesülését, és jöjjön létre egy úgynevezett „koppenhágai bizottság”, amely az alapjogok érvényesülését vizsgálná a tagállamokban.

Mint ismert, Tavares tervezete egyértelműen utal az uniós szerződés 7. cikkének első pontjában leírt eljárásra, amely nem jelent szankciókat, de ez alapján az uniós intézmények a tagállamok nyolcvan százalékának támogatásával és az EP beleegyezésével vizsgálatot indíthatnak, hogy fennáll-e egy adott tagállamban annak kockázata, hogy sérülnek az uniós szerződésben lefektetett alapvető értékek.

A Tavares által írt eredeti dokumentum világosan arra kéri az EP házbizottságát, hogy indítsa el Magyarország ellen az eljárást, ha a magyar kormány nem az uniós szerződés kettes cikkében lefektetett értékekkel összhangban teljesíti a határozati javaslatban megfogalmazott ajánlásokat. A június 19-én elfogadott változat ennek megfontolását kéri a testülettől, ha úgy tűnik, hogy a magyar válaszok nem állnak összhangban az európai alapértékekkel.

Változatlan maradt azonban az a pont, amely azt mondja ki, hogy a magyarországi változások trendje összeegyeztethetetlen az uniós értékekkel és a szerződés egyéb pontjaival, és ha ezt a trendet nem javítják ki kellő időben és megfelelő módon, akkor az az európai alapértékek súlyos megsértésének „egyértelmű kockázatához vezet”.

Forrás: MNO

51 hozzászólás “Megszavazták a hazánkat támadó jelentést” bejegyzésre

  1. Ejj... szerint:

    Helyes… kilépni!

  2. ... Grün szerint:

    Nem a hazánkat támadó, hanem a kormányunkat és kormányfőnket bíráló jelentést!
    A többi igaz! ))) 😛 (((

  3. Bugi szerint:

    Nem kell a ződség Grün: piti politikai húzásról van szó a többségben lévő kommunista-balliberális politikusoktól. Olyan volt a tegnapi “műsor” mint egy vidéki kisváros képviselőinek kisstílű pártoskodása arról, hogy a jobboldali Kati néni nem azért vett fel esőköpenyt, mert esett az eső, hanem mert barna, ezért biztos náci.

    Szánalmas volt a sok komcsi, ahogy idióta, hazug vádakkal támadtak az országra.

  4. ... Grün szerint:

    Budi!
    A vidéki kisvárosnál mondjuk Esztergomra gondoltál?! 😛

  5. Tóth Mária szerint:

    A “nagy mszmp trió” igazán” kedves” volt Mo-hoz!

    Sima hazaárulás, olyan múlttal, amilyen nekik van! Csak őt tudom idézni: SZOLZSENYICIN!

  6. nagyapó szerint:

    Dolgoznak Sztálin hasznos idiótái. Érdekes volt hallani, hogy minden adat nélkül szajkózták a magyar szocik által hangoztatott hazugságokat.
    A hazaáruló Tabajdin, meg Gönczön túltett Bokros, aki beszédében azt mondta, az ö minisztersége idején volt jó gazdaság Magyarországon.
    Fújt a bőrgyár, vége.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  7. csapajev szerint:

    Nem az országot kritizálták, hanem a kormányt az idióta politikája miatt!
    Nagy különbség!
    Amit Szajer mondott az meg nevetséges.

  8. felix szerint:

    Nekem Magyarország nem a fidesz vagy akármelyik párt.
    Akinek igen, az a hazátlan.

  9. felix szerint:

    Orbán ügyes volt.
    Kikerülte a közvetlen vitát, csak nyilatkozott.
    Így nem derülhetett ki, hogy mihez konyít és mihez nem.
    Ezt gyávaságnak hívják, kivéve ha az elkövető fideszes.

  10. Gordon szerint:

    A hazaárulók jobb ha haza se jönnek.

  11. felix szerint:

    Gordon!
    Már is összetojták magukat tőled, de a röhögéstől nem a félelemtől.

  12. Gordon szerint:

    “a magyarországi változások trendje összeegyeztethetetlen az uniós értékekkel és a szerződés egyéb pontjaival”

    Ez maszlag.

  13. ... Grün szerint:

    Bokros leckét adott európai konzervativizmusból Orbánnak
    “A Fidesz azzal próbálkozik, hogy “baloldali koncepciós eljárásnak” bélyegezze a Tavares-jelentést és vitáját. “Miniszterelnök úr! Kérem, vegye észre honnan beszélek. A jobboldalról” – szólította meg Orbánt kedden a strasbourgi vitában Bokros Lajos, az Európai Konzervatívok és Reformisták Képviselőcsoportja képviselője.”
    .
    A kedves fijjug már elfelejtettétek, hogy ’98-ban kinek a csomagját dobtátok szét?! 😛
    .
    http://www.stop.hu/kulfold/bokros-lecket-adott-europai-konzervativizmusbol-orbannak/1161122/

  14. Gordon szerint:

    “Már is összetojták magukat tőled, de a röhögéstől nem a félelemtől.”

    Akkor mégis csak politikai hangulatkeltés amit a balliberók kint művelnek?

  15. Gordon szerint:

    Scruton azért valamivel hitelesebb konzi, mint a balliberális Bokros.
    Grün őt se olvasta… ez hiba. A nagyobb baj, hogy a Stop.hu-nál se senki, mert ellenkező esetben nem írnának butaságokat.

    “Scruton szerint Orbán szereti központosítani a hatalmat, de ez az ösztön merőben emberi. Semmi mást nem tesz, mint amit e tekintetben Tony Blair tett Nagy-Britanniában vagy Barack Obama az Egyesült Államokban. Az európai politikai osztály vezetőinek azonban szükségük van egyfajta külső ellenségre, egy bűnbakra, s nagyon sajnálatos Magyarország számára, hogy épp Magyarországé lett ez a szerep – mondta az angol konzervatív filozófus.”

    >”Miért csodálják az emberek Orbánt Lengyelországban és máshol? Mert ő az első hang, aki itt kimondja: ezt a projektet ránk erőltették, anélkül, hogy megkérdeztek volna bennünket. S hogy minden, amivel magyarokként rendelkezünk, az a magyar nemzeti identitás, legalább ehhez ragaszkodhatunk” – mondja Scruton.<

    http://www.csepel.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3721%3Aroger-scruton-angol-filozofus-ugy-latja-a-magyar-kormanyfo-szereti-kozpontositani-a-hatalmat&catid=1%3Ahelyi-hirek&Itemid=88

  16. vermes szerint:

    FUCK U EU

    Kilépni!!!

  17. "?!" szerint:

    Néhány idézet a Tavares-jelentésből azoknak az idiótáknak akik az EU parlament többsége által elfogadott jelentést nem az Orbán-kormány módszereinek és politikájának a bírálatának, hanem HAZÁNKAT Magyarországot támadó jelentésnek nevezik:

    Idézetek a Tavares-jelentésből:

    – Magyarország Alaptörvényét rendkívül rövid időn, mintegy egy hónapon belül fogadták el (2011. április 18-án, kizárólag a kormánykoalíció képviselőinek szavazatával, a kormánykoalícióhoz tartozó személyek által megfogalmazott tervezet alapján), ezáltal korlátozva azt a lehetőséget, hogy az ellenzéki pártok és a civil társadalom mélyreható és lényegi vitát folytathasson a tervezett szövegről

    – fontos jogszabályokat, köztük az Alaptörvényt, annak második és negyedik módosítását, az Alaptörvény átmeneti rendelkezéseit és több sarkalatos törvényt is egyéni képviselői indítványként fogadtak el, …az ilyen „akadálytalanított” eljárásban elfogadott jogszabályokról csak korlátozott nyilvános vita alakulhatott ki

    – az Alaptörvény 2013. március 11-én elfogadott negyedik módosítása… – a választási regisztrációt előíró rendelkezés kivételével – beépíti az Alaptörvény szövegébe mindazon átmeneti rendelkezéseket, amelyeket a Magyar Alkotmánybíróság megsemmisített, csakúgy mint egyéb, korábban megsemmisített rendelkezéseket

    – a közös európai értékektől való eltérés vagy azok megsértése nem igazolható a nemzeti hagyományokkal, sem pedig e nemzeti identitás kifejezésével

    – az Alaptörvény értelmében jelentősen szűkült az Alkotmánybíróság költségvetési vonatkozású törvények vizsgálatával kapcsolatos hatásköre

    – az információszabadságról szóló, 2011 júliusában elfogadott törvény megszüntette az adatvédelmi biztos intézményét, és helyébe az újonnan létrehozott Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságot léptette, ezáltal idő előtt megszüntetve az adatvédelmi biztos hatéves mandátumát

    – az Alaptörvény és átmeneti rendelkezései értelmében a (Kúriának átnevezett) Legfelsőbb Bíróság volt elnökének hatéves mandátuma két év elteltével, idő előtt megszűnt

    – az Alaptörvény nem szabályozza az igazságszolgáltatás függetlenségének főbb garanciáit, így például az elmozdíthatatlanságot, a garantált hivatali időt, az irányító testületek szerkezetét és összetételét, hanem ezekről – az igazságszolgáltatás szervezetére és igazgatására vonatkozó részletes szabályokkal egyetemben – módosított sarkalatos törvények rendelkeznek

    – az Alaptörvény nem rögzíti sem az Alkotmánybíróság függetlenségét, sem az igazságszolgáltatás autonóm igazgatásának függetlenségét

    – egy korlátozott demokratikus felhatalmazással bíró, nem parlamenti testület, a Költségvetési Tanács az általános költségvetés feletti vétójogot kapott, ezáltal korlátozva a demokratikusan megválasztott törvényhozás mozgásterét

    – az Európa Tanács emberi jogi biztosa szerint módosítani kell a szabályozás médiaszabadságot korlátozó rendelkezéseit

    – az egyházak jogállásáról szóló törvény visszaható hatályú rendelkezéseinek hatálybalépésével több mint 300 bejegyzett egyház veszítette el egyházi jogállását

    – a sarkalatos törvények kiterjedt alkalmazása lehetővé tette a jelenlegi – minősített többség támogatását élvező – kormány számára, hogy politikai irányvonalakat véssen kőbe, ami meg fogja nehezíteni az Országgyűlésben mindössze egyszerű többséggel rendelkező mindenkori jövőbeli kormányok számára, hogy reagáljanak a társadalmi változásokra, ezáltal potenciálisan csökkentve az új választások jelentőségét

    – mélységesen aggasztónak tartja az alkotmányos kérdésekben az Országgyűlés javára és az Alkotmánybíróság kárára történt hatáskör-eltolódást, amely súlyosan sérti a hatalommegosztás elvét és a fékek és ellensúlyok megfelelően működő rendszerét, amelyek a jogállamiság két fő szükségszerű elemét képezik

    – rendkívül aggasztónak tartja a negyedik módosítás azon rendelkezéseit is, amelyek 20 évnyi alkotmánybírósági ítélkezési gyakorlatot tesznek semmissé, amely alapelvek és alkotmányos követelmények egész rendszerét foglalta magában, ideértve az uniós jog és az európai emberi jogi normák alkalmazását érintő esetleges ítélkezési gyakorlatot is

    – számos elfogadott intézkedés – valamint több folyamatban lévő reform – nem nyújt kielégítő biztosítékokat az igazságszolgáltatás és Magyarország Alkotmánybírósága függetlenségének alkotmányos garanciáira nézve

    – az Alaptörvény negyedik módosítása az Országgyűlésre ruházza a vallási tevékenységet végző egyes szervezetek egyházként történő elismerésére vonatkozó, sarkalatos törvények révén gyakorolt hatáskört anélkül, hogy előírná számára az elismerés elutasításának indokolására irányuló alkotmányos kötelezettséget

    Meséljetek félnótások, hogy a fent idézett pontok közül melyek azok amelyek nem az Orbán-kormánynak a módszereit kifogásolja, hanem HAZÁNKAT Magyarországot?!

    Ha Ti elvárjátok, hogy mindenki zokszó nélkül fogadja el a 2010-es országgyűlési választáson a választásra jogosultak 32 %-ának támogató szavazattal megszerzett 2/3-os parlamenti többség határozatait, akkor azt is fogadjátok el az EU Parlament határozatát, amelynek a megszavazásakor az EU parlamenti képviselőknek csak 36,5 %-a támogatta az Orbán-kormányt, amely nem azonos “hazánk”-kal és és nem azonos Magyarországgal!

  18. lucifer szerint:

    Figyeljétek meg, amit mondok.

    A sok debil 2014.-ben újra a Fideszt szavazza be a hatalomba. Lehet, hogy nem lesz kétharmada, de egy ügyes koalíciós szerződéssel uralni fogja a parlamentet. A gazdasági helyzet egyre rosszabb lesz, mert az államadósság a magas kamatot ígérő állampapírok miatt rohamosan nőni fog. A MNB valutatartaléka és a Forint értéke rohamosan csökkenni fog. Növekedni fog viszont az infláció, a kormány munkájára a kapkodás lesz jellemző.Kemény idők jönnek.

    Dehát, ezt akartátok. Amen.

  19. Gordon szerint:

    Vermes!

    Nem kilépni kell, hanem a következő ep választáson kiszavazni a bal-lib-bolsi-eurokomcsi söpredéket.

  20. ... Grün szerint:

    Röfike!
    Akkor legfeljebb a 370 igen, 249 nem és 82 tartózkodás arány
    366 igen, 253 nemre változik!
    Mecsoda különbség! 😛

  21. "?!" szerint:

    Rozzant-Tóni az nyilatkozta, hogy az EU parlamenti többség visszaélt a hatalmával amikor elítélte Magyarországot, majd azt hazudta a vastag arcbőrű majom, hogy az EU Parlament a rezsicsökkentésért támadja és ítélte el Magyarországot.

    Ez a barom mindenkit hülyének néz. Még talán a saját anyját is?!

  22. Gordon szerint:

    Itthon nem változik szinte semmi. Marad a stabil kétharmad. A magyar embereknek elegük van az Mszp rezsiemelő politikájából.

    Mszp = gázáremelés

  23. Gordon szerint:

    “fontos jogszabályokat, köztük az Alaptörvényt, annak második és negyedik módosítását, az Alaptörvény átmeneti rendelkezéseit és több sarkalatos törvényt is egyéni képviselői indítványként fogadtak el, …az ilyen „akadálytalanított” eljárásban elfogadott jogszabályokról csak korlátozott nyilvános vita alakulhatott ki”

    Tehát a demokrácia “védelmezői” szerint:
    1. Képviselő nem adhat be indítványt.
    2. Mit értenek nyilvános vita alatt?
    3. Miért nem alakulhat ki nyilvános vita egy képviselői indítványról?

  24. felix szerint:

    Figyelj Gordon.
    Ne foglalkozz ezekkel a dolgokkal, mert esélyed sincs arra, hogy valamit is megérts belőlük.
    A mennyek országa még a tied lehet.

  25. Pákozdi József szerint:

    Gordon, ki tolja a baloldal szekerét? Erre válaszoljon!

    AZ ALÁBBI ELŐTERJESZTÉSEM 2012.03.27-i Kt-re volt beterjesztve.

    Akik az aknamunkát végzik!
    Nem véletlen volt az előterjesztés, amit a Fidesz- KDNP még napirendre se vett!

    http://www.csepel.hu/anyagok/dokumentumtar/Testuleti_anyagok/2012/0327/70szetnemkivanatosszemelyek.pdf

    Kérdésem, hogy miért vetették le napirendről?

  26. vermes szerint:

    Gordon, ez egy velejéig rothadt, ótvaros szar.
    Ha nem kilépni, akkor megszüntetni kell.

  27. John Doe szerint:

    A menetes és a neonáci összeborul, Istenem… 🙂

    felix, a mennyek országa nem lehet Gordoné.

  28. John Doe szerint:

    Pákozdi Úr, Gordon az Ön szekerét nem tolja, az biztos, de én sem, az is biztos. 😉

  29. vermes szerint:

    FUCK U EU, buzitanya.

  30. Pákozdi József szerint:

    Nincs is szükségünk az ilyen mentalitású emberre mint ön, mert a magukfajták juttatták abba helyzetbe az országot ami van MAGYARORSZÁG, és EZEK TÉNYEK!

  31. Pákozdi József szerint:

    amiben van MAGYARORSZÁG,

  32. John Doe szerint:

    Képviselő Úr, miben ismerszik meg a “magam fajta” a “maga fajtától”? Látja itt a baj, hogy ezzel foglalkoznak, hogy ki milyen fajta. 🙂 Zsidózzon egy jót, hagy jöjjön ki a Keresztény Magyar virtus.

  33. hajós (gyengeelméjűek kedvéért: nem Dobák!) szerint:

    Gordon játssza a hülyét. Pedig tudja, hogy a Fidesz visszaélésszerűen alkalmazza az egyéni képviselői indítványokat, mivel ezzel kikerülhető az előkészítő munka, a társadalmi egyeztetés és hatásvizsgálat, amit egyébként kötelezően el kéne végezni. A Fidesz egy rakás kétharmados törvényt nyújtott be egyéni indítvány formájában, sokszor a benyújtó képviselőnek gőze sem volt róla, mi a fenét nyújt be voltaképpen.

  34. vermes szerint:

    A nemzetközi nagytőke bünteti az országot.
    Ennyi.

  35. Pákozdi József szerint:

    John Doe!
    A “maga fajta” kifejezést, az ember cselekedeteire kell érteni, és nem a vallására. Az a probléma, hogy maguk mindent negatív színben akarnak feltüntetni, mert egyszerűen nem tudnak a maguk által felállított keretekből kilépni,amiben élnek.
    Abban a világban éltek és élnek még mindig, ahol a Merj kicsi lenni gondolatiságot sulykolták a fejükbe, és ezen a korláton, önök nem tudnak átlépni.
    De ez nem lenne probléma, ha objektív és tényeken alapuló véleményt fogalmaznának meg.
    De ön vagy a haszonélvezője az elmúlt 23 évnek, vagy annyira elvakult, hogy nem is akarja tudomásul venni a tényeket, ami Magyarország jelenlegi állapotát tükrözi.

  36. szigetország szerint:

    hajós Pista!

    Te tudod, miről beszélsz? Vagy diktálják neked, oszt leírod?

  37. hajós (gyengeelméjűek kedvéért: nem Dobák!) szerint:

    szigetország Pista!

    Én tudom, miről beszélek. Nem diktálják nekem, én magam írom.

  38. szigetország szerint:

    Portugáliában éppen most omlik össze az EU által támogatott rendszer. Munkanélküliség 17 %, az adósság az egekben (2011-ben kaptak 78 milliárd eurót, amit mára eltapsoltak vagy elloptak), a miniszterek lemondanak, kilátás nulla.

    Ennek a Tavaresnek, aki ugye portugál, nem inkább a saját szemétdombján kéne kapirgálnia? Osztja az észt másoknak, de saját hazája a tönk szélére került…

  39. hajós (gyengeelméjűek kedvéért: nem Dobák!) szerint:

    Pákozdi úr! Nem tudom, miért vették le a javaslatát a napirendről. De lehetett az ok pl. az is, hogy a javaslat egy baromság.

  40. Pákozdi József szerint:

    Hajó Úr!

    Ha ön Gordon, amit kétlek, akkor csak az MSZP-s Dobák lehet, akitől nem is vártam más reakciót!

  41. csepel-szigetlakó szerint:

    “több mint 300 bejegyzett egyház vesztette el jogállását” na ennyire kell komolyan venni ezt az úniós gittegyletet. most majd mit csinálnak, lerajzolnak és összetépnek?

  42. hajós (gyengeelméjűek kedvéért: nem Dobák!) szerint:

    Pákozdi úr!

    Avasson már be a logikájába! A világon Önön kívül összesen még két ember él, Gordon meg Dobák, tehát ha én nem Gordon vagyok, akkor csak Dobák lehetek?

  43. szigetország szerint:

    Rui Tavares, aki portugál létére jelentéseket ír Magyarországról, mert félti az EU-t, egy árva szava sincsen arról, hogy hazája most roppant össze.

    Portugália nagyrészt annak köszönheti súlyos hanyatlását, hogy kelekótya módon megfogadta az EU kéretlen tanácsait (pontosabban az EU maffiózó pénzembereinek hátsó szándékú tanácsait).

    Portugália most ott tart, hogy a hetvenes évek óta a legsúlyosabb gazdasági válságát éli át, és a kilátás nulla.

    “Portugal is suffering its worst economic recession since the 1970s, with a jobless rate at almost 18%” (forrás: BBC)

  44. ... Grün szerint:

    “Orbán Viktor kormányfő szerdán Dobogókőn azt mondta: nem a magyar kormány, hanem a magyar parlament fog válaszolni az Európai Parlamentnek. “Nem tudjuk elfogadni, hogy azt az alapszerződést, amely alapján beléptünk az Európai Unióba, most valaki egyoldalúan felül akarja írni” – fogalmazott.”
    .
    Ejnye Vezírem! Csak nem visszaélve az EP. által is bírált Fityesz-KDNP kétharmados hatalmával?!
    A fociban ezt nevezik páros lábbal öntökönrúgásnak! ))) 😛 (((
    .
    http://hvg.hu/itthon/20130703_A_Hazzal_mondatna_ki_a_Fidesz_hogy_az_EU

  45. John Doe szerint:

    Pákozdi József szerint:
    2013. július 03., szerda – 21:25

    Ahogy az Ön pártját megismertem, nem igen a szabad vallásgyakorlás és a hovatartozás terén liberálisak, sőt monhatnám rasszisták. Önök eldöntötték mi a jó, kicsit pepitábban, mint a fidesz, de ebben az országban ezt is lehet. Merek-e nagy lenni? Uram, én 43 évet ledolgoztam, az akkor kiérdemelt nyugdíjamat megkaptam, a gyermekeim külföldön találták meg a számításukat, én meg köszönöm, de elvagyok. Megteremtettem minden az életem alatt, hitel nélkül, vállalkoztam, tehát a neonácik ne monják, hogy merjek nagy(pofájú) focihuligán lenni, mert ezt meghagyom azoknak, akiknek ez az életben az igénye, a munka helyett.

  46. szigetország szerint:

    Rui Tavaresről még mindig az jut eszembe, hogy bagoly mondja verébnek…

    Szerinte Magyarország rossz úton halad — de akkor hogy fogalmazna hazájáról? Portugália most zuhant a szakadékba.

  47. Királyerdei szerint:

    Jacek Olgierd Kurski lengyel néppárti képviselő így foglalta össze a dolgok lényegét: „Orbán úr, szeretnék bocsánatot kérni öntől azért, ami ebben a teremben zajlik. Európa alapító atyái most minden bizonnyal forognak a sírjukban.
    Ami itt folyik, az bosszú az ön sikeres konzervatív kormányzá­sáért. Orbán úr, a nemzetközi tőke utálja önt, mert megadóztatja. A baloldal utálja önt, mert a keresztény értékeket beleírták az alkotmányukba. A szocialisták utálják önt, mert ön egyértelmű diktatúraként ítélte el a szocializmust. De ami nem öli meg önt, az csak erősíteni fogja. Minden jót kívánok önnek, éljen a szabad Magyarország!”

  48. Jeniszej szerint:

    Szánalmas volt a sok komcsi, ahogy idióta, hazug vádakkal támadtak az országra..
    Érdekes volt hallani, hogy minden adat nélkül szajkózták a magyar szocik által hangoztatott hazugságokat.
    „A hazaárulók jobb ha haza se jönnek..
    Orbán nem tesz mást, mint Blair vagy Obama”

    „Scruton szerint Orbán szereti központosítani a hatalmat, de ez az ösztön merőben emberi. Semmi mást nem tesz, mint amit e tekintetben Tony Blair tett Nagy-Britanniában vagy Barack Obama az Egyesült Államokban. Az európai politikai osztály vezetőinek azonban szükségük van egyfajta külső ellenségre, egy bűnbakra, s nagyon sajnálatos Magyarország számára, hogy épp Magyarországé lett ez a szerep – mondta az angol konzervatív filozófus.

    “Miért csodálják az emberek Orbánt Lengyelországban és máshol? Mert ő az első hang, aki itt kimondja: ezt a projektet ránk erőltették, anélkül, hogy megkérdeztek volna bennünket. S hogy minden, amivel magyarokként rendelkezünk, az a magyar nemzeti identitás, legalább ehhez ragaszkodhatunk” – mondja Scruton.”
    😛

  49. Tóth Kati szerint:

    A hazánkat a kormányunk szolgálja és képviseli is.Az emberek 2010-ben ezt a kormányt választották az ország vezetésére.Aki ott kint és itthon a parlamentben azt hazudja,hogy az elmarasztalás nem az országnak,hanem a kormánynak szól az vagy skizofrén,vagy aljas és demagóg hazudozó.ennyi.Örültem neki,hogy Tabajdi,Gönc ,Bokszos nem tagadták meg hazaáruló fajtájukat.Büszke vagyok a hazámra,és a miniszterelnökünkre,a többi le van sz..rva.

  50. csaba péter szerint:

    A tóth kati biztos kap fidesz apanázst mert ingyen senki nem ily hülye .

  51. csaba péter szerint:

    Ezt a seggnyalást kádár et sem igényelte

Itt lehet hozzászólni !