Csepel.hu
Június 20-án a polgármesteri hivatalban adta át Németh Szilárd országgyűlési képviselő, Csepel polgármestere a pedagógus szolgálati emlékérmeket, valamint köszöntötte a közelmúltban kitüntetett csepeli tanítókat, tanárokat, intézményvezetőket.
Az eseményen Kitzinger Adrienn sajtóreferens üdvözölte Németh Szilárd országgyűlési képviselőt, Csepel polgármesterét, Morovik Attila alpolgármestert és Tóth János tankerületi igazgatót, valamint a megjelent pedagógusokat, majd felkonferálta a Fasang Árpád Alapfokú Művészetoktatási Intézmény két művésztanárát. Dr. Szentkirályi Aladár hegedűn, Kozma István pedig gitáron adta elő Gabriel Faure Pavane című, eredetileg zongorára írt darabját.
A csodás dallamok után Németh Szilárd köszöntötte a kollégákat. Elmondta, ez az emlékérem egy személyre szóló díj is egyben: „Nem csak a tanításban eltöltött időszakot a szaktudást, hanem az óvodai, az általános iskolai és a felsőoktatás átalakításában végzett munkát köszöni meg a kormány, a budapesti és a csepeli önkormányzattal közösen”.
A polgármester kitért arra, ő is a pedagógusi pályát követően választotta a politikát. Szavai szerint Csepel ma már az a hely, amelyre országszerte is odafigyelnek. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az idén Csepelről huszonnyolcan kaptak kormányzati, budapesti és kerületi kitüntetéseket.
A polgármester elmondta, a 2013/2014-es tanév a „Csepeli gyermekek éve” lesz, hiszen a diákok, az ő oktatásuk, nevelésük a kulcs múlt és jövő között. is.
Egy régi arab mondás így inti a tanítványt: „olyan mestert keress, akinek szelleme világos, tudása nagy, szíve jó” – zárta le beszédét Németh Szilárd.
Ezt követően átadta az emlékérméket és az okleveleket. Az önkormányzat a hölgyeknek virággal, az uraknak pedig Csepel borával kedveskedett. Pedagógus Szolgálati Emlékérmet 2013-ban az alábbiakban felsorolt csepeli tanárok kapták meg:
Dr. Fazekas Lászlóné matematika, műszaki ismeretek és fizika szakos tanár – a Kölcsey Ferenc Általános Iskola igazgatója, Dr. Okányiné Németh Erika – tanító-történelem-földrajz szakos tanár – Lajtha László Általános Iskola, Viczkó Tamásné zenetanár – Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kósa Gábor zenetanár – Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Sipos Katalin zenetanár – Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolci Józsefné zenetanár – Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Dr. Szűcs Lajos zenetanár – Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Losonci Lászlóné tanító, orosz-pedagógia-angol szakos tanár – Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Garami Gyuláné matematika-fizika szakos tanár – Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Kulifai Istvánné óvodavezető – Szivárvány Óvoda, Hrubi Jánosné óvodapedagógus – Gyermeksziget Óvoda.
Ezen a délelőttön azok is köszöntve lettek, akik korábban Balogh Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől és Tarlós Istvántól, Budapest főpolgármesterétől vehették át a kitüntetéseket. Ők a következők:
Németh László-díjat tízen kaptak. A Katona József Általános Iskolából hárman: Kovács Andrea, Baloghné Tari Borbála, Busáné Marosi Ilona, a Szárcsa Általános Iskolából Kapuvári György. a Jedlik Ányos Gimnáziumból Fodor Mária, a Mátyás Király Általános Iskolából Turúné Tóth Anikó, a Lajtha László Általános Iskolából Dr. Okányiné Németh Erika és Mancsuska Magdolna, a Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézményből Galy Istvánné ésViczkó Tamásné, az Egressy Béni Református Művészeti Középiskolából Dr. Tasnádiné Hajdú Ágnes és Fogarasi Attiláné.
Brunszvik Teréz-díjban ketten, Csiszár Jánosné ( Csillagtelepi Óvodák ), és Sebők Lászlóné ( Kerek Világ Óvoda ) részesültek. Eötvös József díjat Várnainé Körber Éva (Lajtha László Általános Iskola ) kapott. Az Apáczai Csere János-díjra három pedagógust: Elekné Becz Beatrixot (Jedlik Ányos Gimnázium ), Parák Jánosnét (Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészetoktatási Intézmény ) és Balogh Gábort ( Egressy Béni Református Művészeti Középiskola ) találták alkalmasnak.
Bárczy István díjban Krassói Kornélia ( Jedlik Ányos Gimnázium ), Kollár József ( Weiss Manfréd Középiskola ) és Csábi Józsefné ( Görgey Általános Iskola ) részesült.
Forrás: Csepel.hu
Egy régi arab mondás így inti a tanítványt: „olyan mestert keress, akinek szelleme világos, tudása nagy, szíve jó” – zárta le beszédét Németh Szilárd.
.
Jó az intelem, de illesmi már csak a választás után szokott kiderülni, a tapasztalatokból!
Akkor meg már ….hattyuk!
Aki célzásnak veszi annál a pont! ))) 😛 (((
Aránytalanul magasnak tűnik a zeneiskolákban ténykedő kitüntettek száma.
Úgy gondolom, az arányokat a díjak osztásánál illene figyelembe venni.
“kispajtás”nyomják krahácsot…
Igen! A kitüntetéseket nem szaktudás, elért eredmények szerint, hanem százalékosan kell elosztani. Figyelembe kell venni a nemek, a párthozzátartozást, a kisebbségek arányát, stb.
A Kossuth nem csepeli?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.