Fidesz.hu
Demográfiai programot indít a kormány az év második felében, ha a gazdasági növekedés ezt lehetővé teszi – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége győri szervezetének keddi kerekasztal-beszélgetésén.
Ezzel szeretnék elősegíteni “a fiatal szülőknek azt a döntését, hogy az egyébként kívánt eggyel több gyermeket Magyarországon bátran vállalhassák” – fogalmazott a kormányfő a Győri Nemzeti Színházat zsúfolásig megtöltő közönség előtt.
A miniszterelnök arról beszélt, hogy Európában Magyarország sikereinek elismerése helyett “egyfajta feketebárány-szerepet akarnak ránk erőltetni”. “Európa, bár pénzügyi-gazdasági mutatóinkat nem tudja nem elismerni, mégis fúj ránk, és arra kell készülnünk, hogy a következő időszakban is szálkának számítunk majd az európai elit, nem az európai emberek, az európai elit jelentős részének szemében.”
Szavai szerint a vita középpontjában a család áll, hiszen az új alaptörvényben rögzítették a házasság és a család védelmét, amiért “talán nem várt, de mindenképpen megdöbbentő támadásokat kaptunk Nyugatról”. Ezek a más együttélési formákat választók jogainak sérelmét vélelmezték.
“Négyezer éves hagyományt védünk”
“A mi álláspontunk sziklaszilárd, kibillenthetetlenek vagyunk ebben az ügyben, a mi megoldásunk és alkotmányos szabályunk nem irányul senki ellen, mi egy négyezer éves hagyományt védünk” – mondta az ó- és az újtestamentumi tradícióra utalva, amely szerint a házasság férfi és nő közössége.
Hozzátette, Európában már régebben kialakult “egy nagyon erős lobbi, amely igyekszik a kontinensünket a saját, szekuláris és családellenes látomásának hálójába keríteni”, nem is sikertelenül, hiszen a 20. század utolsó harmadára először alakult ki Európában olyan rendszer, amely a “rokonsági kapcsolatok fontosságát és a családot alá tudta volna aknázni”, népességcsökkenést érve el.
Holott “a család minden életképes társadalom elsőszámú erőforrása”, és “akármilyen is lesz az európai világ a válság után, az csak a családra épülhet” – mondta. Orbán Viktor 25 pontban összegezte a kormányzat eredményeit, elsőként a rezsicsökkentést, közvetlenül utána a nyugdíjak vásárlóértékének megőrzését, a minimálbér-emelést említve.
“Úgy akarunk erős és sikeres Magyarországot felépíteni, hogy annak gerince egy erős és sikeres középosztály legyen” – fogalmazott a kormányfő, ezzel magyarázva, hogy a kabinet intézkedéseinek jelentős hányada e réteg megerősítését szolgálta.
Példátlan teljesítmény az elmúlt három év alatt
Mint mondta, “Magyarország jobban teljesít, de még nem elég jól”; ez utóbbinak akkor felel meg, ha “mindenki képes arra, hogy a családját biztonságosan eltarthassa a munkájából”.
Az ország eközben példátlan teljesítményt nyújtott három év alatt: a saját lábára állt, míg egyre több uniós tagállam megy be segélyprogramokba, Magyarország ezeket, egyetlenként, épp maga mögött hagyta, a piacról sikerül ellátnia magát pénzzel, jól alakul a külkereskedelmi mérleg, az export szárnyal, az államadósság csökken – sorolta.
Idén “lesz gazdasági növekedés minden nemzetközi és hazai előrejelzés szerint, a vita csak az, hogy mekkora, szerintem el fogja érni az egyszázalékos szintet”, jövőre pedig tovább emelkedik, és talán “még a választás előtt előállhat az a helyzet, hogy az egész közép-európai régióban a magyar gazdaság fog a leggyorsabban növekedni” – vélekedett Orbán Viktor.
“A baloldal 2010-ben vétóerejét is elveszítette”
Előzőleg Harrach Péter, a KDNP parlamenti képviselőcsoportjának vezetője az eseményen arról beszélt, amíg kitart a Fidesz kereszténydemokrata iránya mellett, a pártnak helye van ebben a szövetségben, amelynek tagjait a közös nemzeti célok kapcsolják össze a “zavaros és ellenséges világban”.
A Magyarországot ért támadásoknak van politikai, gazdasági, de főleg eszmei okuk; “mások vagyunk, mint ők, és ez az, amit nem szeretnek bennünk. Európa társadalmait megfertőzte egy dekadens eszmeiség, a szélsőséges liberalizmus, elmozdultak a helyükről a dolgok” – jegyezte meg.
Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője arról beszélve, hogy a baloldal, amely 2010-ben nem csupán a hatalmat, de vétóerejét is elveszítette, jövőre a visszatérésre készül, megjegyezte: az elmúlt hetven esztendőben 14 évig kormányzott a jobboldal, de ez idő alatt egyszer sem fordult elő, hogy két egymást követő ciklusra ellenzékbe sikerült volna szorítania a baloldalt.
Forrás: Fidesz.hu
meg a cigányok.
Mennyivel kell csökkennie az államadósságnak ahhoz, hogy több legyen mint korábban?
Konkrét összeget kérek.
1/2eszü1/2x. Megint olyanhoz ír amihez nem ért, de jó szociként elővesz egy marhaságot.
Államadósság:
2004 59,6%
2010 81,8%
2013 80,5%
Érthető? Milyen következtetést von le?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
nagyapó!
2009 végén, Bajnai idején 79,8% volt.
Most 80,7%.
Érthető? Milyen következtetést von le?
Húzzatok bele, mert Matolcsy azt ígérte 2010-ben, hogy 2014-re 65-70%-ra megy le az államadósság.
Orbán einstandolt 3000 milliárd magánnyugdíjat, és ehhez képest lényegében stagnál az államadósság 2010 óta.
A szocik ne dumáljanak a zállam adósságáról. Kétszer vitték eddig a csőd szélére Magyarországot az elmúlt 30 évben. (1984, 2009)
Gordon szerint: Az 1984-et kérd számon a fideszes mszmp-s elvtársaidon. Jó, hogy nem az őskorba mész vissza!
Persze Katkaa! Az elvtársaknak mindent meg kell bocsájtani…
1984 nem az őskorban volt. A hülye kommancsok a nagy “szakértelmükkel” akkor is taccsra tették az országot.
OV nagymestere annak hogy minden közönség előtt azt mondja amit a közönség hallani akar.
hogy mit tesznek közben sutyiban az meg nem érdekel senkit.
Kár, hogy nem rántott krokodiltojást esznek reggelire. Egy okoskával kevesebb lenne, és még csak nem is hiányozna!
Munkahelyek is lesznek mindehhez?
Szemétláda!
Bármiben lefogadtam volna, hogy nem az értéket, hanem a viszonyszámot adod meg.
Az adósság soha nem volt ennyi.
Hülyíteni csak a sajátjaidat tudod. Teszed is a dolgod lelkiismeret nélkül.
hajós tényleg nagy szemétláda! És hülyíteni is tud.