Csepel.hu
Névadó ünnepséget rendeztek a Weiss Manfréd (korábban Csepel-Sziget Műszaki) Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégiumban április 11-én, az egykori gyáralapító 156. születésnapjának évfordulóján. A tanintézmény 2012. augusztus 30-tól viseli Weiss Manfréd nevét.
A szakiskola Mansfeld Péter termében Kollár József igazgató köszöntötte a megjelent vendégeket, majd a következőt mondta: „A névadással az iskola mindig példaképet választ magának. Úgy gondolom, hogy Weiss Manfréd az a gyáriparos, aki önmagában a kerületben nagyon fontos dolgot tett. Csepelt a falusi létből a városi létbe átvezette, illetve a magyar ipart az 1867-es kiegyezés után munkássága során felfejlesztette”.
Az igazgató ünnepi köszöntőjében személyes élményeire visszaemlékezve szólt arról, hogyan találkozott először Weiss nevével, akinek csepeli nagyüzemében édesapja gyári munkásként dolgozott. Felidézte az iskolához kötődő iparos tanonc képzés múltbeli eseményeit, majd elmondta, hogy ő is a köznyelvben Csepel Művekként ismert gyárban lett szakmunkás.
Morovik Attila alpolgármester ünnepi beszédében a Weiss Manfréd Acél- és Fémművek alapítójára, mint a csepeli nagyipar megteremtőjére, példaértékű munkásságára emlékezett. „Ma már mindannyiunknak, akik itt élünk Csepelen, ismerősen cseng ez a név. A rendszerváltást megelőző években alig hallottunk erről, a közmegbecsülést érdemlő emberről, Csepel posztumusz díszpolgáráról. Egykor az általa létrehozott és monumentálissá fejlesztett csepeli gyáróriás az ország legnagyobb ipari gyárlétesítménye viselte ennek a kiemelkedő tehetségű gazdasági szakembernek a nevét, akinek Csepel és a csepeliek oly sokat köszönhettek.”
Az alpolgármester beszéde után Csepel díszzászlót és Wittner Mária országgyűlési képviselő saját kezűleg alkotott Mansfeld Péter emlékére készült zászlót adott át Herczeg Mária igazgatóhelyettesnek. Ezt követően a gálaműsor az iskolában korábban megrendezett szavalóversenyének, valamint a „Szépírás a kézírás” című versenyének eredményhirdetésével folytatódott, majd énekek, szavalatok, szilágysági és cigány táncok színesítették a névadó ünnepséget.
A szakközépiskola épületbejáratának falán elhelyezett Weiss Manfréd márványtábláját az alkotóval, Erdei Éva képzőművésszel közösen leplezte le Kollár József igazgató.
Forrás: Csepel.hu
Ez lesz a 3. neve mióta végeztem ott :))
Szeretném tudni, hogy mikor lesz megint Weiss Manfréd KÓRHÁZ!!! Ha már iskola….
Ígéret már volt! Ki tud róla???
Zsidó népnyúzó nagytőkés kapitalistáról elnevezni egy iskolát! Fúúúúúúú
Talán a mostani (ebül szerzett vagyonú) milliárdosok fognak-e kórházat iskolát grundolni a minimálbéres robot-rabszolgáiknak még ebben az évezredben?