MNO
Illusztráció
Méltánytalanok és kettős mércét alkalmaznak azok a bírálatok, amelyek az Orbán-kormányt érik a demokrácia és az emberi jogok helyzetével kapcsolatban – foglalt állást Christopher H. Smith republikánus képviselő, az amerikai Helsinki Bizottság társelnöke.
Úgy látja, Magyarországon „az alkotmányos fékek és ellensúlyok rendszere él és virul”. A képviselő a bizottságnak A demokrácia röppályája – amiért Magyarország számít című meghallgatásához fűzött írásos nyilatkozatában megállapította: sok civil szervezet és néhány kormány is bírálta Magyarországot a demokrácia és az emberi jogok állapotával kapcsolatban, amit a magyar kormány és támogatói határozottan visszautasítottak.
„Miután mindkét oldal anyagait tanulmányoztam, azt kell mondanom, hogy az Orbán-kormánynak igaza van, amikor azt mondja, a bírálatok között sok a méltánytalan, amelyek kettős mércét, félreértelmezést és pontatlan információt tartalmaznak” – hangoztatta a politikus állásfoglalásában, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Jó benyomást tett Fellegi
A képviselő emlékeztetett rá, kevesebb mint egy hónappal ezelőtt ő elnökölt az Antiszemitizmus: növekvő fenyegetés minden hit számára című külügyi albizottsági meghallgatáson. Az eseményen meghallgatták az Orbán-kormány volt miniszterét, Fellegi Tamást is. Smith azt írta, Fellegi beszámolója nagy benyomást tett rá, csakúgy mint az a hosszú lista, amely azokat a jelentős intézkedéseket sorolja fel, amelyeket az Orbán-kormány a magyar társadalomban jelentkező antiszemitizmus leküzdése érdekében tett.
„Fellegi őszintén elismerte, hogy az antiszemitizmus súlyos társadalmi probléma Magyarországon. Szerencsére az Orbán-kormány világosan felfelé ívelő röppályán áll ebben az ügyben és minden jelét megadja annak, hogy továbbra is a megoldás, mintsem a probléma része lesz” – írta az amerikai Helsinki Bizottság társelnöke.
„Biztos vagyok benne, hogy különösen azon kitartó kísérletek ellen veszi fel a harcot, amelyek megpróbálják rehabilitálni a holokauszt elkövetőit, valamint a 30-as, 40-es évek és a jelenkor elvetemült antiszemitáit” – írta Christopher Smith.
A politikus kitért rá: az amerikai kormány, amikor az Orbán-kormányt bírálta az új alkotmány elfogadása miatt, egy dokumentumban azt állította, hogy „alapvető” kérdésekben átfogó társadalmi konszenzusra van szükség, mintsem csak a kormánykoalíció nézeteinek tükrözésére, és „a társadalom különböző szektoraival való komoly konzultáció hiánya nem jelentette a demokrácia szellemének tiszteletét”.
Obamáéknak van-e erkölcsi alapjuk?
Smith kételyét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy az Obama-kormánynak van-e erkölcsi alapja az ilyen bírálatokhoz. Mint fogalmazott, „bárki, aki tisztában van az »Obamacare« (egészségügyi) törvény elfogadásával, az megkérdőjelezheti, hogy vajon a kormány ideális helyzetben van-e ahhoz, hogy ilyen üzenetet küldjön”. Hozzáfűzte, hogy az ilyen üzeneteket mégis meg kell fogalmazni – „nem szabad meghátrálnunk a saját kormányunk vagy bármely más kormány kudarca által gerjesztett cinizmus elől”.
„De sokkal szerényebbeknek kell lennünk – különösen ha egy olyan országgal van dolgunk, mint Magyarország, ahol az alkotmányos fékek és ellensúlyok rendszere él és virul, ahol egy demokratikus párt, amely példátlan szupertöbbségét és felhatalmazását szabad és igazságos választások útján nyerte el, demokratikus alkotmányt fogadott el és nyitottnak mutatkozik az iránt, hogy másokkal együttműködjön az új törvényeiben mutatkozó hibák kiigazításában és javításában” – hangzott Smith képviselő nyilatkozata.
Gratuláció Orbánéknak
„Ez egy egyenlők között folytatott párbeszéd és mi sokat tanulhatunk Magyarországtól. Különösen az államadósság alkotmányos korlátozására és arra a rendelkezésre gondolok, amely megvédelmezi a méhen belüli életet” – írta a Helsinki Bizottság társelnöke.
Christopher Smith gratulált a magyar kormánynak, amiért az új alkotmány olyan dicséretes, az emberi jogokat előmozdító elemeket tartalmaz, mint amilyen az emberkereskedelem és a reproduktív klónozás tilalma, valamint az élet kultúrájának támogatása.
Forrás: MNO
Milyen jó érzés villan át rajtam, hogy ezeken a lépcsőkön magam is fel, illetve bejuthattam.
Hol is mondták a címben foglaltakat? Naaaaaaaaaaaaaa?
Mondhatni utáljuk a külföldieket
2013. március 22., péntek, 09:23 • Utolsó frissítés: 14 perce
Szerző: hvg.hu
Címkék: Magyarország; turizmus; külföldiek; World Economic Forum;
kinyomtatomKinyomtatom • ElküldömElküldöm
Twitter
Érdekes adatokat rejt a World Economic Forum globális turizmusról szóló jelentése: a több száz oldal között megbújik egy felmérés, mely arra vonatkozik, hogy a világ államai közül melyek fogadják szívesen, és melyek elutasítóan a külföldieket országukban. Nincs meglepetés, Magyarországon inkább a kívül tágasabb attitűd a nyerő.
A Washington Post a World Economic Forum nemrég publikált globális turizmusról szóló jelentésében talált egy olyan felmérést, mely arra vonatkozik, hogy a világ államai közül melyek fogadják szívesen, és melyek elutasítóan a külföldieket országukban. Nincs meglepetés, hazánkban inkább a kívül tágasabb attitűd a nyerő.
A külföldieket kedvelő, illetve nem kedvelő országokban az attitűdök és az ország gazdasági fejlettsége, az ott lévő külföldiek száma között szinte egyáltalán nem látszik kapcsolat. Olyan országok találhatóak a külföldieket leginkább elfogadó országok között mint Marokkó, Thaiföld, Jemen vagy Bosznia-Herzegovina. Ebben a csoportban találhatunk ugyanakkor több nyugati országot is, például Kanadát, Belgiumot, Izlandot, Írországot vagy Új-Zélandot.
A legelutasítóbbak között ott van például Oroszország, Kína, Szaúd-Arábia, Venezuela, Bolívia, Irán, Pakisztán, Szlovákia, Dánia és Bulgária. Magyarország sem a legbefogadóbb országok között található, hazánk a legelutasítóbb eggyel feletti kategóriájában található olyan országokkal karöltve mint Románia, Ukrajna, Lengyelország, Mauritánia vagy Csád. Az, hogy mennyire elfogadó egy ország, mintha komoly kapcsolatban lenne azzal, hogy az országban milyen mértékű a nacionalizmus. Kelet-Európa, Oroszország és Kína esetében viszonylag meghatározónak tűnik ez a helyzet, és Latin-Amerika külföldieket elutasító országaiban is hasonló a helyzet.
HÁT…MEGNÉZNÉM AZT A FRÁNYA NACIONALISTA-FEJŰ KITALÁLÓJÁT ENNEK A hírnek.
Nagyon rosszul van ez megírva. És egyenesen izgatás….
Fogalmazzunk úgy, ahogy azt kell. Ekkora általánosítást, hogy utáljuk a külföldieket csakis valami ballib bunkó írhat.
A legjobb barátaim. Továbbmegyek a LEGESLEGJOBB BARÁTAIM:
– Dójcslánd über állesz, szóval igen egy NÉMET orvos
– egy SZERB ANYUKA & 19 ÉVES FIA
– egy ROMÁN nő, Bukarestből – Ő VOLT AZ ELSŐ, AKI ELŐBB KINYILATKOZTA JÉÉÉÉ….TI MAGYAROK MILYEN JÓFEJEK VAGYTOK…. ESKÜSZÖM AZ ÉLETEMRE!!!
– 2 BOSZNIA-HERCEGOVINÁBÓL jött nő, abból egyik a kolléganőm, másik osztálytársam volt
– egy AFGÁN lány, szintén osztálytársam volt, és vele együtt hármasban alkottuk az OROSZ lánnyal a triónkat. És igen Magyarországon az orosz meg az afgán bizony jóban vannak egymással….
– És a legtiszteletreméltóbb Barátaim pedig Izraelből jöttek, Tel-Avivból.
Magyar barátaim nincsenek. Mind elárult, vagy meglopott, vagy becsapott szaros pár ezer Ft-ért…. inkább csak tisztes távolságból figyelt ismerős arcok kategóriájú magyarjaim vannak, de ők is mind szana szét külföldön robotolnak…..
Ősi magyar bölcsesség:
“Mi jár annak akinek igaza van?” 😛
Ideje felfüggeszteni Orbán szavazati jogát az EU-ban
Guy Verhofstadt, az EP liberális frakcióvezetője szerint ezzel tartoznak a magyaroknak s Európának.
http://index.hu/kulfold/2013/03/22/ideje_felfuggeszteni_orban_szavazati_jogat_az_eu-ban/
Jó látni, hogy nem az USA van ellenünk, hanem csak a demokraták. Az antiszemitizmus jelentős probléma, főleg amikor nyugaton muszlimok lázítanak és gyújtogatnak.
Érdekes hír, már csak azért is, mert az mamik nagyobbik része még azt sem tudja, hogy Európa létezik. A magyarokat elítélő szennyáradat egy nagyon kicsi, de annál agresszívabb
“szövetségesétől”jön. Néha mintha az SZDSZ t hallanám…A jó hí az, hogy egy igazi amerikai vette a fáradságot, és utána nézett az igazságnak. És meglátta, leírta. Nagyon
érdekes, hogy úgy bírálnak az EU-ban például, hogy a bírált szöveg még nem végleges,
tudják a gyenge pontjait(!)és a bírálat vészesen hasonlít “egyes” hazai ellenzéki bírálatokra.Eu-s képviselőink némelyike boldogan ócsárolja, feketíti be hazáját (hazáját?)
Tabajdi Csaba, Göncz Kinga…Nos, innen van hazánk rossz híre. Meg a multik, bankok
sarcolásából.
BOCSÁNAT !! Nem mamik, AMIK! (amerikaiak) Sajnálom.- bocs.
Itt mindenki antiszemita, aki nem tartja oda a seggét, és nem hagyja hogy kotorásszanak a zsebében!