Magyar Hírlap, Magyar Rádió
Szőrén-szálán eltűnt egy EU-konform játszótér minden mozdítható játszóeszköze Csepelen. Mivel az önkormányzati park őrzésével azt a Korund Kft.-t bízta meg a vagyonkezelő, amelynek tulajdonosa Kál Károly (SZDSZ) képviselő, egyben a tulajdonosi bizottság elnöke, a történtek politikai felhangot kaptak. A helyi Fidesz-szervezet szerint Kál Károly tisztsége és üzleti érdeke erkölcsileg összeférhetetlen, ezért elvárják, hogy vonja le a megfelelő konzekvenciákat.
Borbély Lénárd (Fidesz) a pénzügyi ellenőrzési bizottság elnökeként bekérette az önkormányzati cégek és a Korund Kft. között létrejött szerződéseket. Így derült ki, hogy évente mintegy 36 millió forintnyi megbízást kap a baloldali vezetésű kerület különféle cégeitől az alapvetően őrzés-védelemmel foglalkozó vállalkozás.
Miután Borbély Lénárd felvetette az összeférhetetlenség kérdését, az MSZP–SZDSZ-es többség vizsgálóbizottságot hívott össze, amely nem Kál Károly és az önkormányzat gazdasági kapcsolatait vizsgálta, hanem azt, hogy a bizottság elnökének volt-e joga bekéretni a szóban forgó szerződéseket. A kormánypárti többségű vizsgálóbizottság szerint nem volt. A Fidesz ez után hívta fel a figyelmet a Bokros utcai játszó- és pihenőparkra, amelyet 2002-ben 35 millió forintból újított fel az önkormányzat, és amely mára játszóeszközök nélküli területté vált.
A Korund Kft. 2004 biztosítja a játszóterek felügyeletét. “Kál Károly cége pályázat útján jutott a munkához” – tudtuk meg Szenteczky Jánostól, a Csevak Zrt. vezérigazgatójától, az MSZP helyi vezetőjétől. (Borbély Lénárd szerint viszont nem volt pályázat.) A szerződés értelmében a cég havi mintegy egymillió forintért kétfős járőrszolgálatot működtet a kerületben. Feladatuk az üres lakások és illegális hulladéklerakók figyelése mellett mintegy hatvan játszótér napi zárása, nyitása. A vezérigazgató elismeri, hogy ez nem elegendő a játszóterek hatékony védelméhez, de minden más megoldás drágább lenne.
A Fidesz szerint a Korund Kft. nem teljesítette szerződésben vállalt feladatát, ezért a játszótérben esett károkért anyagi és erkölcsi felelősséggel tartozik. A szerződés szerint a cég munkatársai “jelenlétükkel megelőzik a parkrongálást”. Az MSZP helyi vezetője ennek ellenére úgy véli, a szerződésből nem következik, hogy a Korund Kft. anyagi felelősséggel tartozna.
Kál Károly álláspontját – ígérte szerint – ma lesz módunk megismerni.
Forrás: Magyar Hírlap
Felel-e a vagyonőr a vagyon ellopásáért?
Csepelen ellopták egy játszótér berendezését. A területet őrző védőszolgálat nem vállal felelősséget az értékek eltűnéséért. Valóban csak akkor kell felelnie az őrzésért pénzt kapó szervezetnek, ha a szerződésben külön rögzítik az anyagi felelősségvállalást? Nem magától értetődő ez? (Érintő)
Pénztárost is lehet lopni – tudjuk Rejtő Jenő óta. Játszóteret is – ez csak az utóbbi időben derült ki Csepelen. A drága berendezést megrongálták, széjjelhordták a bűnözők. Ám a védelmi cég nem felel a kárért. Egy hallgató szerint általában is jellemző, hogy az önkormányzati megbízó olyan szerződést köt, amely nem kötelezi semmire a védő vállalkozást. A cég ugyanis magasabb árat kér az indokoltnál, ám visszajuttat zsebbe a pénzből a szerződéskötőnek.
Szili Adrián csepeli vagyonkezelő szakember elmondta, 35 millióba került a csepeli játszótér. Hinta, csúszda, mászóka, lengő gerenda – ez volt a játszótéren. Ám rongálásnak esett áldozatul a milliós érték. Annak ellenére, hogy kétfős járőrszolgálat vigyáz éjjelente a kerületre. „Puszta jelenlétükkel riasztótevékenységet végeznek” – fogalmazott a szakember. Gépjárművel közlekednek 24 órában, váltásban, és nyitják, zárják a játszótereket. Csaknem negyven játszótér van azonban Csepelen, ehhez a két ember kevés, pedig – jelezte a szakember – már „riasztóhatást is biztosítottak”.
Győrben, Ady-városban a játszóteret azonnal szétverték a 13-17 éves kor közötti suhancok – mondta egy betelefonáló. Újra összeállították a játszóteret, még kis házat is építettek a gyerekeknek, de annak tetejét hamar szétszedték a fiatal bűnözők. Igaz, itt őrt sem állítottak a játszótérhez az illetékesek.
Előírás van hatályban ezekre az ügyekre. Úgy hívják: Polgári törvénykönyv – hívta föl a figyelmet a jogász. Baj lenne, ha hazánk a játszóterek ügyében jogállam helyett jogállami homokozóvá válna…
Forrás: Magyar Rádió
Korábbi hír a Csepel.info-n:
Szerintem bármelyik csepeli állampolgárnak joga volna betekintést nyer-
ni az ilyen szerződésekben! Ha jól tudom közpénzek felhasználásával
készült a játszótér, közpénzek felhasználásával az őrzés-védés.
Ha nyilatkozik Szenteczky úr is, meg az önkormányzat vezetése is, hogy
a saját pénzüket fektették e létesitménybe, akkor jogosan mondják:
senkinek semmi köze az általuk kötött szerződésekhez.
csepeli játszóterek !botrány ahogy kinéz némelyik örzése na arrol beszélhetnénk !! Látam ott fiatal ittas örzöt ki aztsem tudta hollakik és kocsi a feneke allattt, mikor szovátettem ,hogy ilyen korán nyáron bezárják ,még elküldöt hát oda ! na nem is járunk csepelen játszótére
inkább a kulturáltabb kerületbe megyünk ! mennyi pénz elszorása folyik itt csepelen ! persze adják egymás kezébe ,és mondják nincs péz !
Ja nekik van miböl befektetni ! de én kiss csoro csepeli miböl ???
Az úr áldjameg a zsebüket joo böven ! mégtöbbet nekik ! persze láttam e játszóteret még asztis mikor a tanacselnök ,és stábaja tv közvetitéssel többen fogva egyfát ültettek ! huu megeröltetövolt!!!! kinek ültettek …maguknak ,vagy talán már elisadták e területet azért hordták szét a játszó teret !BOTrány ami e kerületben folyik infartuskaptam már többször e vezetésnek köszönhetem KÖSZÖNÖM CSAK GYÜJTÖGESENEK !!!Többet nem irok mert nyomda vestéket nem türne!
Van vaj!!
Ha jogállamban élünk akkor IGEN! Ha diktatúrában akkor NEM! Nem felel érte! No comment.
baniko21
Teljes mértékben igazad van.
Bocsi csak nem cenzúrázzák a hozzászólásokat ???
Kérem én mert eltűnt a hozzászólásom
Félix, ha durva kijelentés volt a hozzászólásban, akkor elképzelhető, hogy moderálás is volt. A közelmúltban azonban biztos, hogy nem történt ilyen. Biztos, hogy itt volt a hozzászólás?