Csepel.hu
A Csepelen lakók közlekedésének megkönnyítése érdekében Németh Szilárd, Csepel polgármestere kezdeményezte a H7-es HÉV járatainak sűrítését.
A bevezetett új menetrendben jelentősen lecsökkent a 10 percnél ritkább követési idejű időszakok hossza. Néhány kora hajnali és késő esti indulástól eltekintve a HÉV-szerelvények egyetlen napszakban sem közlekednek 10 percnél ritkábban.
Ez azt jelenti, hogy:
– munkanapokon délután ütemes indulási időközökkel, 7-8 percenként járnak a vonatok, oly módon, hogy az eddiginél hosszabb időszakban biztosítjuk a 7-8 perces követést, tehát a délutáni csúcsidei sűrítés előbb kezdődik és később fejeződik be,
– a reggeli csúcsidőszakban hosszabb ideig biztosítjuk a 6 perces közlekedést, valamint a csúcsidőszak után sűrűbben, 7-8 percenként indulnak a HÉV-szerelvények,
– a vonatok minden este a Boráros tértől 23:21-ig 20 helyett 10 percenként közlekednek,
– Csepel felől szombati napokon már 4:37-től, vasárnaponként 6:37-től 10 percenként indulnak a szerelvények,
– szombaton délutánonként és vasárnap egész nap 15 helyett 10 percenként közlekednek a H7 vonatai,
– változott a Szabadkikötő megállóhely elérésének lehetősége, a reggeli és az esti időszakokban a vonatok egy része a megállóhelyen nem áll meg, így csökken a az utazási idő is.
Az új menetrend kialakításánál lényeges szempont volt, hogy a BKK továbbra is biztosítsa a H7-es HÉV csepeli buszokkal történő hangolt közlekedését, így az új HÉV-menetrendek bevezetésével a csepeli autóbuszok menetrendjei is módosultak.
Az új csepeli HÉV- és buszmenetrend 2012. október 15-től érvényes.
Mit gondolnak Önök, csepeliek?
Kiss Zsófia – 50 éves, üzletvezető
Leginkább hétvégente szoktam a HÉV-vel utazni, de a 14 és 17 éves gyerekeim mindennap így mennek az iskolába. Elégedettek vagyunk, szükség volt a reggeli járatok tehermentesítésére. Reggelente gyakran tömve voltak a szerelvények, hétvégente pedig kényelmetlen volt olyan sokat várni.
Torma Adrienn – 16 éves, tanuló
Esténként szoktam HÉV-vel utazni, észrevettem, hogy nem kell olyan sokat várni. Ez nemcsak a kényelem, hanem a biztonság miatt is lényeges. Budapest egyik kerülete vagyunk, s most gyorsabban eljutunk a belvárosba. Bizonyos járatok nem állnak meg a Szabadkikötőnél, ami még gyorsabbá teszi az utazást, ezt nagyon jó döntésnek tartom, mert ott csak ritkán vannak utasok.
Somos Máté – 22 éves, kisgyermeknevelő
Jó dolognak tartom a járatsűrítést. HÉV-vel járok dolgozni, azzal jövök haza Csepelre. A reggeli és kora esti tumultus gyakran bosszantott. Örülök, hogy változtatnak, jó, ha ilyen célokra költik a befizetett adóforintjaimat. Van értelme áldozni a csepeli gyorsvasútra, mert nagyon sokan használjuk nap mint nap.
Hagyba József – 66 éves, nyugdíjas
Nem közlekedem rendszeresen HÉV-vel, de ma éppen utaztam. Ebben az időszakban tízpercenként indul, a reggeli és esti csúcsidőszakról nincsenek tapasztalataim. Általában elégedett vagyok a kerületi közlekedéssel, bár a buszok ragaszkodhatnának jobban a menetrendhez. A HÉV viszont pontos. Jó, hogy percek alatt összeköt a belvárossal.
gerincúttal mi van?
halásztelki ággal mi van?
Érdekelne, hogy miért kapott más festést néhány szerelvény (ami egyébként a világoskék buszokkal ellentétben tetszik.)?
mint a gép!
Az korrekt retro fényzés, nekem is bejön.
Néha szép, mikor a 6 kocsis fele ilyen, fele olyan. 🙂
Mióta gyakrabban közlekedik a HÉV jelentősen csökkent a menetidő és a követési távolság! 😛
Dr. grün!
Ha gyakrabban közlekedik valami egy adott távolságon, akkor a menetidő konstans marad nálam 🙂
Zoli049!
De ha elég sűrűn követik egymást akkor előre lehet gyalogolni!
Mint a mozgólépcsőn a türelmetlenebbjei! 😛
A legkisebb követési távolság az biztos, hogy a libegőn van. 🙂
Grün, arra még nem gondoltál, hogy sietnek vhova?
Azt monya az Öregem, hogy érzékelte a HÉV járat sűrítését.
A HÉV végállomásnál jobban feltorlódnak a járművek az átjáró tilos jelzése és a kereszteződés előtti félre érthető besorolás miatt. . 🙂
Azt is monya a Fater, hogy a végállomás gazos területéből kialakítható lett volna egy jobbra kanyarodó forgalmi sáv. – A HÉV állomás gyomos „kertjének” gyomnövény gazdagságát a Tamariska domb is megirigyelné. 🙂
A legkisebb követési távolság és a sűrítés össze tartozik. ))) 🙂 (((
Láttam már olyat, hogy két szerelvény össze volt kapcsolva.
A biztos ilyen esetben nem okozhat egy olajlámpa meghibásodása a HÉV vonalán galibát, mint történt nemrég a Bobónál.
Láttam már olyat, hogy két szerelvény össze volt kapcsolva.
“De ha elég sűrűn követik egymást akkor előre lehet gyalogolni!”
Igaza van a Dr. grün barátunknak. 🙂
Tovább!
Mert a fentiekből következik, akkor, ha az összes létező szerelvényt, ami ezen a HÉV vonalon közlekedik, összekapcsolják kész a HÉV mozgó út. Ha kerékpár utat is kijelölnek rajta létre, jöhet a mozgó kerékpárút.
Így lényegesen lerövidülhet a menet idő.
Ilyen eccerű ez!
Megint igaza van a Dr Grün barátunknak. 😛
Jeniszej!
Úgy látom Te már szereztél egy piros pontot! Ezzel ugyan elveszítetted a zalább meghirdetendő versenyen indulás jogát, de hidd el többet nyertél, mert megértetted a dolgok hátulütőjét!
A többieknek megpróbálom egy feladott példán illusztrálni!
— Tehát, ha egy HÉV szerelvény cca. 13 perc alatt teszi meg a Boráros tér és Csepel Árpád földje végállomás közötti távolságot, akkor hat szerelvény mennyi idő alatt?!
Mentő példa:
— Ha egy közmunkás öt nap alatt ás ki egy gödröt, akkor őt közmunkásnak meddig tart azt betemetni, feltételezve, hogy csak az az egy lapát van öt emberre?!
— Plusz pontért:
Mekkora csökkenést jelent a munkanélkülirátán ezrelékekben kifejezve alkalmazásuk és a végzett munka értéke GDP arányos államháztartási hiány javulásában?!
A sikeres megfejtések közül a három legjobbat egy-egy 320 forint értékű használt BKV jeggyel jutalmazom! Saját bérlet használható!
A többiek levonhatják a tanulságot és forduljanak bizalommal (német nyelvű levélben) a közoktatásért felelős állam-titkárasszony Hoffmann Rózsa irodájához a ziskolai oktatás megreformálásának szükségszerűségét kihangsúlyozva, különös tekintettel a “zemútnyócév” számtanoktatás héjányosságaira!
Ugye hogy nem egyszerű dolog a matematika! Bezzeg a kuszaszemű Matolcsy-t froclizni azt tudjátok, mikor harmadszorra sem talájja el a IMF által kért nemlétező megszorításokat!
))) 😛 (((
az ötletet jónak tartom, de a változást nem érzékelem.
mind_the_gap szerint:
2012. november 11., vasárnap – 20:44
http://iho.hu/hir/csinossal-szentendrere-120921
Schneider Ádám!
“Az MIXa már elegáns formavilágával is éles kontrasztot alkot a szentendrei vonalon megszokott, szinte teljes egészében NDK-gyártmányú MXa típusú járművekhez képest, dicsérve ezzel az áramvonalas kocsiszekrényt megálmodó ipari formatervező munkáját”
Áramvonalas kocsiszekrény?!
Ezek meg ruhásszekrények ohne áramvonal! Ráadásul még nem is Csinosak! 😛
http://www.japan-guide.com/g3/2018_11.jpg
A BKV honlapján az olvasható, hogy az eddigi csúcsidőt növelték valójában, tehát
akik eddig is a csúcsidőben jártak /gondolom ez a többség/, azoknak nincs változás.
“kuszaszemű Matolcsy-t froclizni”
)))) 😀 ((((
Ádám: köszi!
Azért azt tegyük hozzá, hogy a hév egy nagyon jó közlekedési eszköz. Mindenképpen fejleszteni kell.
Én mondjuk a II. Rákóczi F. utca alá vittem volna. Így a gyalogosok biztonságosabban közelíthették volna meg a megállókat. Így megvalósítható lett volna az, hogy az utasok csak érvényes jeggyel közelíthetik meg. Felette pedig 2×2 sáv lehetett volna a Rákóczi út, így a Gerincút nyomvonalán szükséges ingatlan einstandra se lett volna szükség.
Hosszabb távon az Osanig való kiépítés is indokolt lehet, ha ott egy szép nagy p+r parkoló jön létre. Majd menne tovább MIklósra, stb..
Dr. grün szerint:
2012. november 12., hétfő – 07:23
ne legyél hülye, abból van elég.
a kor körülményei közt volt áramvonalas. mivel a maximum sebessége 100 km/óra alatti, így nem szükséges mindenféle aerodinamikai flikk-flakk.
mind_the_gap szerint:
2012. november 12., hétfő – 09:08
így van. és akkor alacsonypadlós szerelvény se kell, mégis szintben lehet beszállni.
lásd: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/TW6000.jpg
Én csak azt nem értem, miért nem szól még senki, hogy ezt is az előző vezetések kezdeményezték, készítették elő, csak pechükre ezt is a mostani valósította meg!
Nem hiába, a jó munkához – és a lassúhoz – idő kell!
Schneider Ádám!
Akkor én félreértettem valamit a záramvonalazásról!
Most utánanéztem a linkedben!
— “a sorozatot 1964 és 1966 között a MÁV Dunakeszi járműjavítója szállította a BHÉV-nek, LEW eredetű villamos berendezéssel. ”
Tök asszittem, hogy mostanról van szó! 😛
Azért nem kellett volna lehülyézned!
mind_the_gap!
A csepeli proli örüljön, hogy vonatot raktak a feneke alá, nem metro az, hogy alagútban fusson! Az akkori “vörös csepel”-i vezetés lobbierejét az is bizonyítja, hogy a vonal mindkét végéből levágtak egy darabot. Ha jól tudom, eredetileg a Kálvin-térről indult volna és Szigathalomnál csatlakozott volna a ráckevei HÉV vonalához. De a szigetszentmiklósi, szigethalmi tanács akkori vezetőinek sértette az érdekeit, emiatt megfúrták a projektet. 🙁
Tényleg jobb lett a HÉV menetrend.