Emlékművet avattak az 1956-os magyar forradalom hőseinek Csepelen

Csepel.hu

A november 4-i események fotóiból készült képgaléria ide kattintva megtekinthető

Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata, az Egyesült Királyság „56”-os Politikai Szervezeteinek Szövetsége és a Bradfordi Magyar Club, valamint az 1956 Magyar Nemzetőrség a magyar szabadság és függetlenség mártírjai tiszteletére állított emlékművet 2012. november 4-én a csepeli Görgey Artúr téren.

Az ünnepélyes felavatáson részt vett Németh Szilárd országgyűlési képviselő, Csepel polgármestere, Borbély Lénárd országgyűlési képviselő, alpolgármester, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármesterek, dr. Szeles Gábor jegyző, dr. Szentes Tamás Budapest főpolgármester-helyettese, vitéz Szabó Ferenc nemzetőr altábornagy, az Egyesült Királyság „56”-os Politikai Szervezeteinek Szövetsége elnöke, vitéz lovag Dömötör Zoltán vezérezredes, az 1956 Magyar Nemzetőrség országos parancsnoka, Rajna Tibor, a Tűzoltó utcai forradalmi egység helyettes parancsnoka, 56 hősei és az emlékezők.

A Himnusz éneklése után Körtvélyessy Zsolt színművész szavalatát vitéz Szabó Ferenc nemzetőr altábornagy emlékbeszéde követte. Elmondta, hogy a világon magyarság körében teljesen egyedülálló ez az új domborműt, mely méltó emléket állít annak a rengeteg magyar mártírnak, akik a legdrágábbat, az életüket adták hazájukért. A továbbiakban megköszönte az emlékmű létrejöttéért és elhelyezéséért nyújtotta segítségét a csepeli önkormányzatnak, Paizs Béla bronzöntőnek, Papp Lajos összeállítónak, dr. Juhász György, a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat igazgató-főorvosa, az 1956 Magyar Nemzetőrség budapesti parancsnokának, Soltész Géza, az 1956 Magyar Nemzetőrség főtanácsosának, valamint Vitéz László, az 1956 Magyar Nemzetőrség dandártábornokának.

Az új emlékművet Németh Szilárd és vitéz Szabó Ferenc közösen leplezték le, majd Kispál György római katolikus plébános felszentelte. Ezután vitéz lovag Dömötör Zoltán vezérezredes, az 1956 Magyar Nemzetőrség országos parancsnoka emlékező beszédében elmondta: „Igen nagy öröm számomra, hogy ez az emlékmű mától itt állhat, örök emléket adva mindazoknak a hős magyar szabadságharcosoknak, akik a forradalomban részt vettek. Mi 56-sok, igazi szabadságharcosok visszautasítjuk azt, hogy az 56-os forradalmat valaha, valaki leverte. Öt nap alatt a mi szent forradalmunk győzött. Nem tudta azt megállítani sem a Magyar Néphadsereg, sem a Magyar Rendőrség, sem a „kék ávó”, sem a „zöld ávó”. Ezek történelmi tények. Világtörténelmet írtunk. Mi vagyunk azok az emberek, akik bárhol, bárkinek kimerjük jelenteni az igazságot, mert az Isten azért teremtett minket.” – tette hozzá a vezérezredes, majd felszólította egykori bejtársait, hogy mondják el a vitézek imáját közösen. A harcosok nevében Rajna Tibor emlékezett meg a bajtársairól: „A sok év tapasztalatai során szerzett felismerés azt sugallja számomra, hogy előre megírt forgatókönyv alapján lett Magyarország a nagyhatalmi, gátlástalan manipuláció áldozata. A diktatúra, manipuláló hatalmi hátterében meghúzódó vezérei, áldozták a nemzet fiainak ezreit érdekeik megvalósítása céljából!” – hangsúlyozta a parancsnok.

Az emlékbeszédek után koszorút helyezett el az emlékműnél Csepel önkormányzata nevében Németh Szilárd polgármester, országgyűlési képviselő, vitéz Szabó Ferenc nemeztőr altábornagy, Kovács Sándor vezérőrnagy, a Történelmi Emlékbizottság katonai tagozatának vezetője, a Fidesz, a Jobbik, és az MSZP csepeli frakciójának képviselői, Dömötör Zoltán vezérezredes, valamint a Történelmi Vitézi Rend képviselői és dr. Juhász György főorvos, a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat nevében.

A jeles esemény ünneplése a szakorvosi rendelő épületében folytatódott, ahol számos kitüntetéseket adtak át. Vitéz Szabó Ferenc nemzetőr altábornagytól az Egyesült Királyság „56”-os Emlékkeresztjét kapta Németh Szilárd Csepel polgármestere, vitéz dr. Juhász György főigazgató főorvos nemzetőr dandártábornok, vitéz Rácz László nemzetőr dandártábornok, Soltész Géza nemzetőr dandártábornok, elnöki főtanácsadó, valamint emléklapot kapott dr. Gönye Anikó külkapcsolati és protokoll referens.

Az 1956-os forradalom 56. évfordulója alkalmából 1956 Magyar Nemzetőrség jubileumi emlékérmet vett át Németh Szilárd polgármester, Sir vitéz Szabó Ferenc nemzetőr altábornagy és vitéz lovag Kustos János nemzetőr altábornagy.

Végül a Történelmi Vitézi Rend kardját Kustos János hadnagy vitéz lovag Dömötör Zoltán elnök-főparancsnoknak adományozta.

Antal Zsuzsa- csepel.hu

9 hozzászólás “Emlékművet avattak az 1956-os magyar forradalom hőseinek Csepelen” bejegyzésre

  1. Fekete Gábor szerint:

    Érdemes lenne majd a megvilágításáról gondoskodni.

  2. "?!" szerint:

    – törölve –

  3. "?!" szerint:

    Tisztelt Admin!

    Kérem, hogy szíveskedj törölni, a 2012. november 05.-én hétfőn 00:18-kor véletlen elküldött hibás hozzászólásomat!

  4. nemahaverod szerint:

    A polgármester úr most kezet fogott vagy nem fogott Tóth Mihály expolgival?

  5. "?!" szerint:

    Tisztelt Admin!

    Köszönöm a törlést!

  6. hajós szerint:

    “Vitéz Szabó Ferenc nemzetőr altábornagytól az Egyesült Királyság „56”-os Emlékkeresztjét kapta Németh Szilárd Csepel polgármestere, vitéz dr. Juhász György főigazgató főorvos nemzetőr dandártábornok, vitéz Rácz László nemzetőr dandártábornok, Soltész Géza nemzetőr dandártábornok, elnöki főtanácsadó”

    Jó a felhozatal vitéz nemzetőr dandártábornokból. És van amelyik még főigazgató, főorvos, főtanácsadó is! Mindjárt összefosom magam ettől a rengeteg címtől és rangtól.

    Van köztük kövér?

  7. nagyapó szerint:

    Fostos Hajós! Tegye magát tisztába, azután elárulom, hogy nem csak Szoc.Hazáért Érdemérem van. Vannak más, rangosabb kitüntetések is, amit egy proli meg sem ért.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  8. felix szerint:

    Szemétláda!
    Amit a saját bevallásod szerint nem értesz azt ne akard magyarázni.

  9. spectator szerint:

    hajós és félix !
    Moderáljátok magatokat ! Kérem a kultúrált hangnemet !

Itt lehet hozzászólni !