Fórum a csatornázásról: 27 kilométer már kész

Csepel.hu, Csepel.info

Három hónapja tartanak a nagyszabású csatornázási munkálatok a kerületben, amelyek eredményeképpen már 27 kilométernyi csatornát fektettek le, és mintegy 1400 házi bekötést építettek meg. A munkák rekordgyorsasággal haladnak. A lakóknak – ellentétben más településekkel – nem kell csatornafejlesztési hozzájárulást fizetniük. Egyebek mellett ez hangzott el azon a lakossági fórumon, amelyet a szennyvízcsatornázásról tartottak a Királyerdei Művelődési Házban szerdán.

A művelődési házban szép számú közönség gyűlt össze, amely a fórumon tájékoztatót hallgathatott meg a csatornázás jelenlegi állásáról és kérdéseket tehetett fel a konkrét munkálatokkal kapcsolatban. Talán meglepő volt, hogy kritikai hangot jóformán egyáltalán nem lehetett hallani, az érintettek inkább a kivitelezés konkrét megvalósítása iránt érdeklődtek. Az elégedettség egyik oka minden bizonnyal az, hogy a lakóknak nem kell csatornafejlesztési hozzájárulást fizetniük, miközben például a szomszédos Szigetszentmiklóson csak úgy fektetnek le szennyvízcsatornát az utcákban, hogy az ingatlantulajdonosok előre befizetik a közműfejlesztés díját. Más településeken is hasonló a helyzet, többnyire 120 ezer forint körüli összeget kell fizetni. (Csepelen korábban 65 ezer forintot kértek a csatornázásért.)

Németh Szilárd polgármester arról beszélt, hogy a régóta várt csepeli beruházás költségeinek 65 százalékát az Európai Unió, 20 százalékát az állam, 15 százalékát pedig a fővárosi önkormányzat fizeti. A munkálatok tempósan haladnak, egyszerre 40 utcában ássák ki az árkokat. Természetesen ez közlekedési kellemetlenségekkel, porral, sárral jár, de kérik a lakókat, legyenek türelemmel, s viseljék megértéssel az utcai felfordulásokat. A lakókat különféle módokon folyamatosan tájékoztatják a csatornázás menetéről, s azokról a praktikus tudnivalókról, amelyek mindenképpen rájuk tartoznak. A polgármester újra megemlítette, hogy az EU csak a szennyvízcsatorna megépítését támogatja, a csapadékvíz elvezetését nem. Az önkormányzat ugyanakkor törekszik rá, hogy egyre több utcában legyen csapadékvíz-elvezetés is, ez a terv 2016-ig megvalósíthatónak látszik.

A kivitelező a lakossági bekötést az ingatlanon belül egy méterre helyezi el ingyen, onnan a tulajdonosoknak a dolga a csatorna további kiépítése. A házi rákötésekhez kapcsolódó műszaki kérdésekben a Csepeli Városgazda Zrt. (korábbi nevén Csevak) a lakók rendelkezésére áll, s lehetőség van arra, hogy a házi hálózat terveztetését, kivitelezését a lakosok a tőlük rendeljék meg – önkormányzati garanciával. A házi hálózatot tehát először meg kell terveztetni, majd a tervet engedélyeztetni kell a Fővárosi Csatornázási Művekkel, s az ingatlanon belüli munkát is csak az FCSM hozzájárulásával lehet elvégezni. A lakossági rákötések várhatóan 2013 első felében kezdődhetnek el, azaz ekkortól lehet majd használni a korszerű, új csatornát. Szóba kerültek azok az utcák, amelyek kimaradtak a projektből. Jelenleg egyeztetések folynak arról, hogy megoldást találjanak az ottani csatornázásokra is. A házi rákötések kapcsán felmerült, hogy a háztartásoknak anyagi nehézséget jelenthet a bekötés. Az önkormányzat úgy tájékozódott, hogy a banki hitelek túlságosan magasak, érdemesebb tehát családi összefogással, saját erőből előteremteni a pénzbeli fedezetet. Aki nem kívánja bekötni a csatornát, talajterhelési díjat kell fizetnie, ami mindenképpen költségesebb lesz, mintha a csatornát használná.

A fórum fő témáját az ikerházak bekötése jelentette. Erről kiderült, hogy az ikerházak ingatlanonkénti bekötése eredetileg nem szerepelt a projektben. Eddig 150 ikerház tulajdonos jelezte, hogy külön köttetné be a csatornát. A többlet bekötés projekt keretében történő megvalósításhoz szükséges bizonyos műszaki indokoltsági feltételek fenn állása. Ez minden igénybejelentő esetén egyedileg kerül megvizsgálásra, s ezen vizsgálat alapján kerül eldöntésre, hogy a bekötés megépíthető –e vagy sem. Az ikerházban élők október 1-jéig jelezhetik még ez irányú szándékukat. Ha utólag készítenék el a csatornára való rákötést, 150-300 ezer forintjukba kerülne a munka.

A fórumon elhangzott, hogy az utcák helyreállítása két ütemben történik. Az utakat először ideiglenesen állítják helyre, majd a csatornák alapos műszaki ellenőrzése után a második fázisban végzik el a végleges helyreállítást. A hárosi földutcák, amelyek eleve rossz állapotban vannak, martaszfalt felületet kapnak, ami mindenképpen jobb lesz a korábbinál, a királyerdei földutak pedig fagyálló, andezit alapú borítást kapnak

Forrás: Csepel.hu

24 hozzászólás “Fórum a csatornázásról: 27 kilométer már kész” bejegyzésre

  1. felix szerint:

    Ingyen rá lehet kötni, ha van hozzá elég pénz.
    Ha jól tudom akkor Halásztelken sem kell fizet, annak ellenére, hogy van meghatározott díja.

  2. "?!" szerint:

    Tegnap este a lakossági fórumon megtudhattuk, hogy a június eleje óta eltelt 3 hónap alatt kb. 27 km csatorna lett lefektetve, és 1392 bekötő ág készült el.

    A fórum során az is megerősítést nyert, hogy a kivitelezés szerződésben rögzített végső határideje 2012. október 31.
    Ezt követően, a projekt keretében, már csak az október 31-ig elkészült munkák adminisztrációjával, valamint az EU felé történő elszámolással lehet foglalkozni, és az elszámolásnak 2012. december 31-ig be kell fejeződni.

    A fentiekből következik, hogy az október 31-ig rendelkezésre 1,5 hónap alatt még ugyanannyi (27 km) csatornát kellene lefektetni, mint az előző 3 hónap alatt, továbbá 1,5 hónap alatt másfélszer annyi bekötő ágat kellene elkészíteni, mint a korábbi 3 hónapban!
    Ezeken felül kellene elvégezni a csatornázás miatt megbontott összes út helyreállítását!

    Azt is megtudhattuk továbbá, hogy a költségekből az EU 65 %-ot, a Magyar Állam 20 %-ot, Budapest főváros 15 %-ot finanszíroz, de az október 31-ig el nem készült munkák teljes költsége a Fővárost terheli.
    (Tehát az október 31-ig el nem készült csatornázás költsége drasztikusan növelni fogja a Fővárost terhelő önrész arányát még akkor is, ha az elmaradásért az EU nem szab ki büntetést.)

    Tekintettel arra, hogy magam is tegnap este tudtam meg hitelesen, hogy csak az október 31-ig teljesen befejezett csatorna szakaszok számolhatók el az EU felé, ezúton visszavonom a Gordonnak, Nagyapónak és Buta Katának szeptember 09-én 23:41-kor, majd Manitunak szeptember 11-én 14:40-kor feltett találós kérdések végén olvasható utószóban leírt intelmemet, és helyette az alábbi intelmet ajánlom ezeknek a nagyképű alakoknak a figyelmébe:
    „A jelenlegi helyzetben legokosabban tennétek, ha melldöngetés helyett ásót és lapátot vennétek a kezetekbe, és az árkokban dolgozás közben egésznap imádkoznátok azért, hogy a másfél éven keresztül ismételgetett közbeszerzési eljárások értékelése során elkövetett ökörségek miatt bekövetkezett kb. 12 hónap időveszteségek ellenére, sikerüljön befejezni október 31-ig az összes hátralévő munkát, mert ha ez nem sikerül, akkor az nagyon sokba fog kerülni a Fővárosnak!”

    Tegnap a Damjanics utca kapcsán az is elhangzott, hogy a fórum tárgyát képező „többlet bekötések” elvégzésére csak az eredetileg is a projektbe tartozó munkák elvégzése után kerülhet sor.
    Ez a Damjanics utca esetében (és más utcáknál is) azt jelenti, hogy az október 31-i projekt-határidő tartása érdekében, azt megelőzően fogják helyreállítani az útburkolatot, mielőtt a többletbekötések elkészülnének.
    Tehát az osztatlan közös tulajdonban lévő telkek telekmegosztási költségeit megspóroló ingatlantulajdonosok részére biztosítandó többletbekötéseknek a projekt befejezése után történő elvégzésekor, a projekt keretében helyreállított burkolatokat ismét fel kell bontani!

    Megjegyzem még, hogy a beszédében a beruházás lebonyolításával megbízott cég vezetője a tervezettnél 10 kilométerrel kevesebb csatornának az október 31-ig történő befejezéséről beszélt, és a polgármester is utal rá, hogy lesznek olyan utcák amelyek tervezett csatornái most nem fognak elkészülni.
    Tehát korai még Csepel „TELJES CSATORNÁZÁSÁRÓL” beszélni!

    A fentiek miatt drukkoljunk a kivitelezőknek, és ne akadályozzuk sehol a munkájukat!

  3. Dr. grün szerint:

    “?!”!
    Ne hintsd el a kétkedés magját!
    “Információink szerint a csepeli csatornázás több mint 54 km-t hosszan zajlik, ebből a nyáron több mint 20 km-nyi készült el megfeszített tempóban” Ez a bejegyzés 2012. szeptember 11. kedd 11:48-kor készült
    http://csepel.info/?p=21634#comments

    2012. szeptember 12.-én már 27 kilométer volt kész! Egy nap alatt plusz hét kilométer?! Nem semmi! 🙂
    Ebben a tempóban a jövő hét közepére meglesz cakk und pakk!

  4. hbcs szerint:

    A 27 nem tobb, mint a 20?…

  5. Dr. grün szerint:

    hbcs!
    De bizony, hogy több!
    Ráadásul tizenegyediké-től tizenkettediké-ig hét kilométer?!
    Ammán döfi! ))) 🙂 (((

  6. felix szerint:

    Halad ez mint Matolcsynál a GDP.

  7. mind_the_gap szerint:

    Nekem csak az nem tetszik az egészben, hogy a közlekedés autóval lassan szerencsejátéknak minősül. Sose tudom hol mit zárnak le, merre kell kerülni. Sehol egy kiírás, kerülő útvonal jelzés.
    Tudom egyszer elkészül és akkor mindenki boldog lesz, de azért próbáljunk már meg kicsit (nyugat)európaibb lenni.
    Most, hogy már az iskola is elindult és még 3 csepp eső is esett kezd kialakulni az őskáosz, akármerre indul el az ember.

  8. guriga szerint:

    mind_the_gap szerint:
    Maximálisan igazad van.
    Én is felvettetem már ezt de le lettem hurrogva.

  9. földhözragadva szerint:

    Válasz (persze nem az) a felmerült kérdésekre: “Amikor az MSZP volt hatalmon, és derékig ért nyáron a fű, mert senki nem vágta le, csak felvette ötszöri fűnyírásért a pénzt, amikor az MSZP négyévente csak megígérte a teljes csatornázást és a gerincutat de soha nem csinálta meg, amikor embert ölt az egyik frakciótagotok, akkor neked semmi nem volt rossz, semmi nem volt szánalmas, mert az elvtársi sáskahad évi kétmilliárd forintot nyúlhatott le. Most, amikor utakat adnak át, épül a csatornahálózat, megszokottá vált, hogy van rendőr a közterületeken, ahol van fűnyírás, és mindezt lehet kétmilliárdnál is kevesebb pénzből megcsinálni, neked minden fáj.” mindez Manitu-tól…ilyetén megkönnyítve a munkáját…:)

  10. csaba péter szerint:

    ezt a baromságot szerinted meddig lehet eladni? és kinek?

  11. mind_the_gap szerint:

    Ma megpróbáltam egy másik útvonalon hazajutni, de nem jött össze a tervem. Szerintem tegyük ki a bejáratoknál, hogy “csatornázás miatt zárva” táblát…

  12. "?!" szerint:

    Kedves „földhözragadva”, Te sárbaragadt ember!

    Nem tudom eldönteni, hogy saját gondolatok híján, vagy a hazug disznó „Manitu” csapattársaként másoltad be ide 12:37-kor „Manitu” hazugságtól hemzsegő dumáját, de az alábbi tények ismertetésével megpróbálok segíteni neked kimászni a sárból és a hazugság mocsarából:

    1.) A füvet akkor is levágták, amikor az MSZP volt hatalmon. Most csak azért van kevesebb gond a fűnyírással, mert aszály van, de nehogy már azt akarjátok elhitetni a “zemberekkel”, hogy az aszályt is Ti csináltátok a fűnyírási gondok enyhítése és a csatornázásra alkalmas idő biztosítása érdekében!

    2.) A csatornázást illetően emlékeztetlek arra, hogy 2006-ig (az előző vezetés regnálása idején) lakossági hozzájárulással folyamatosan zajlott Csepel csatornázása, és ennek eredményeként érte el a kerületben a szennyvízcsatorna hálózat kiépítettsége a 85 %-os szintet, ahonnan a most folyó csatornázás indult.

    2006-tól a szennyvízcsatornázás egész Budapesten fővárosi hatáskörbe került.
    Ezt követően a kerületi önkormányzat már csak csapadékvíz elvezető csatornákat építtetett (pl. a Hollandi úton és környékén), de a hazugságaitokkal ellentétben végezte ezt a feladatát, miközben Ti a 2010. októberi választások óta eltelt 2 évben új csapadékvíz-csatorna építési programot sem indítottatok.

    A szennyvízcsatornázás 2006-ban történt átvétele után a Főváros megterveztette Csepel hiányzó szennyvízcsatornáit a terepviszonyok miatt azzal a koncepcióval, hogy Csepel szennyvizeit – a Duna alatt átvezetve – az Érd közelében akkor tervezés alatt álló Dél-budai Szennyvíztisztítóba vezetik.

    A Dél-budai Szennyvíztisztítóra alapozott pályázatot be is nyújtották az EU-hoz, de Érd városa önkormányzata kiugrott a projektből, ezért Csepel csatornázását át kellett terveztetni és az EU-hoz új pályázatot kellett benyújtani azzal a módosított koncepcióval, hogy a kerületben keletkező szennyvizeket átemelők segítségével, nyomott vezetékeken juttatják el az Észak-csepeli Központi Szennyvíztisztítóba.

    (Megjegyzem, hogy ez a most megvalósuló megoldás nagyon komoly kockázatokkal terhelt, mert könnyen előfordulhat olyan helyzet, hogy rövid idő alatt lezúduló nagy mennyiségű csapadék esetén az átemelők nem lesznek képesek továbbítani Csepel összes szennyvizét a tisztítóba, és ez komoly problémákat okozhat!)

    Az áttervezés után az EU-hoz benyújtott pályázatot 2010. augusztus 12.-én hagyták jóvá, 65 % -ban az EU, 20 %-ban a Magyar Állam, és 15 %-ban a Főváros finanszírozása mellett.

    Tehát vitathatatlan tény, hogy a jelenleg folyó csatornázás előkészítését és a pénzügyi fedezet megteremtésével kapcsolatos összes munkát, minden hazugságotok ellenére, az előző fővárosi vezetés végezte el.

    Az is tény, hogy a most folyó csatornázás közbeszerzési eljárását 2010. szeptember 11.-én ( még a 2010. október 3.-i önkormányzati választás előtt) az előző fővárosi vezetés indította el, és így a 2010. őszén felállt jelenlegi önkormányzatnak annyi feladata maradt, hogy befejezze a közbeszerzési eljárást, majd a megörökölt pénzügyi fedezetből 2012. október 31-ig elvégeztesse a kivitelezést, továbbá 2012. december 31-ig elszámoljon a 65 % támogatást nyújtó „gonosz” EU-val, valamint a 20 % támogatást nyújtó Magyar Állammal.

    A 2010. októberében hivatalba lépett új garnitúra azonban a 3 hónap alatt lefolytatható közbeszerzési eljárással közel másfél évig szarakodott, és csak azt követően folytattak le egy eredményes eljárást, hogy a sorozatos hibás értékelések miatt a Közbeszerzések Tanácsa 1 millió Ft bírsággal sújtotta a Fővárosi Önkormányzatot.

    Ennek a másfél éves időhúzásnak az lett az eredménye, hogy az EU által jóváhagyott ütemtervben a kivitelezésre előirányzott 18 hónap lecsökkent 5 hónapra, és így a maradék 5 hónap alatt kellene megvalósítani a projektbe betervezett 54 km szennyvízcsatorna és a szükséges átemelők megépítését.

    Sajnálatos és egyben biztos, hogy a projektbe betervezett 54 km csatorna megépítése nem fér bele a 2012. október 31.-i projekt befejezési határidőbe, és ezért mondta a lakossági fórumon elhangzott beszédében a lebonyolítást végző beruházó cég ügyvezetője, hogy „a projekt befejezésekor Csepel 95 %-ban lesz fedve csatornahálózattal”.

    Remélem, hogy a beruházó cég ügyvezetőjének ezt a mondatát Ti is hallottátok, és ezután nem ugattok Csepel TELJES CSATORNÁZÁSÁNAK az általatok történt megvalósításáról!

    Remélem továbbá, hogy fentiek ismeretében ezután nem tesztek úgy, mintha a most folyó csatornázás kizárólag nektek köszönhető eredmény lenne!

    Azt is remélem továbbá, hogy a fenti tények ismeretében, kellőképpen szégyenkeztek azért, mert az elődök által megszerzett támogatási keretet nem tudjátok felhasználni, és a pénz rendelkezésre állása ellenére Csepel csatornázását csak 95 %-os szintig tudjátok fejleszteni, az EU támogatás jelentős részét pedig el hagyjátok veszni!

    Kedves „sárbaragadt” ember!

    A „Manitu”-tól idézett többi hazugságra, majd külön válaszolok, mert a hosszabb szöveg felfogása meghaladja a Ti szellemi képességeteket. („Manitu” kedden 15:40-kor be is ismerte, hogy hosszabb írásokat nem képes elolvasni.)

  13. szigetország szerint:

    Kedves mindgegap!

    Problémád egyszerűen megoldható: tessék gyalogolni vagy biciklire szállni. Vagy igénybe vehető a tömegközlekedés.
    Szerintem ez mindenkinek jót tenne!

  14. nagyapó szerint:

    “?!” jó hosszan ecseteli, amit szerinte tudnunk kell, de tudunk is. Nem foglakozom az elkészült, el nem készült csatornákkal, a műszaki megoldásokkal, mert ezek a kivitelezők dolga.
    Ellenben “?!” csak érintőlegesen említ „közbeszerzési eljárások értékelése során elkövetett ökörségek”-et. És itt van amit “?!” nem fejt ki. Közbeszerzést csak akkor lehet kiírni, ha a feltételek biztosítottak. Ezeket a feltételek, különböző engedélyek, hozzájárulások, biztosítása az önkormányzatok (fővárosi, csepeli) feladata. Ezeket a feltételeket a két szoci önkormányzat lelazsálta, amit rohammunkával kellett pótolni. Hasonló ez a Gerincút előkészítéséhez, amikor néhány ház kisajátítását évekig nem tudták elintézni.
    “?!” rosszindulatú hozzáállását, vagy hozzá nem értését tükrözi, hogy nem tudja, egyetlen közbeszerzést sem lehet az első kihirdetéssel befejezni, mert valamelyik vesztes megtámadja.
    Kíváncsian várom “?!” felhívását „kommunista szombatra” a csatornázás megsegítésére, hol forgatja a lapátot.
    Csodálkozom, milyen együtt érző “?!” a „Damjanics” (helyesen Damjanich, ezt még a „kitűnő katonai középiskolában” is kellett oktatni) utcát építőkkel. Gondolom a lakók a fontosabbak. A többiért fájjon a beruházó feje.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  15. Földhözragadva szerint:

    Rosszul döntöttél írásjel, nemcsak két lehetőség közül lehet választani, ez nem politika. Nem vagyok Manitu csapattársa, ahogy az elődjéé sem. Kihaló, pártsemleges állatfajta vagyok. Hja, és vannak saját gondolataim, és saját értékítéletem. Meglátásom az, hogy nagy karatékaként picit felidézhetnéd, hogy a szellemiségről miket is hallottál a mestertől…

  16. mind_the_gap szerint:

    Kedves Szigetország!

    Az autóban cipelt min. 40kg-nyi cuccot nem fogja a bkv elvinni, de bringával se szívesen járnám az országot.
    Amúgy szoktam tekerni, sőt sétálni is és még a bkv szolgáltatását is szoktam “élvezni”.

  17. Nagyapó szerint:

    Uraim és Ságvári! Minek ez a nagy írhatnék. Mindenki meg fogja oldani saját problémáját. Megoldja hasonlatosan ahhoz, mint amikor a Szt.István utat, a felsőbb részén csatornázták. Akkor az 52-es busz a Völgy utca felé került. Nem volt probléma, igaz csepel.info sem volt.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  18. szigetország szerint:

    Kedves mindthegap!

    Nem tudom, milyen súlyos terheket cipelsz, de vannak rendkívüli helyzetek, mint a mostani. Ezt egyszerűen ki kell bírni, utána jobb lesz. Esetúleg kreatív módon találj ki valamit magad számára, hogy átvészeld ezt az időt.

    Képzeld el, hogy lehetnének akár természeti katasztrófák is, amelyek felborítják az ember mindennapi életét. Ld. árvizek, vörösiszapkatasztrófa, földrengés, stb. Akkor kit kéne bepanaszolni? Senkit és semmit — alkalmazkodni kell.

  19. Dr. grün szerint:

    http://share-proxy.iwiw.hu/?url=http%3A%2F%2Fszegedcafe.hu%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F05%2F120512_katasztrofavedelem_avatas_03.jpg&sign=39ce6f850085ec32f751fca6dbefd654&width=400&height=600&crop=true

    Kiket kell természeti katasztrófánál bepanaszolni?!
    Ehunni egy rakás önként jelentkező katasztrófavédő, amint már jó előre viktóriát mutatnak!
    Persze lehet, hogy csak két sört kérnek! ))) 🙂 (((
    http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=584423

  20. Csivi szerint:

    Tisztelt Szigetország!
    A probléma ott van, hogy ne adj isten mentővel sem megközelíthetők sok helyen az ingatlanok. Ha olyan utcát nézünk mint az Orgonás utca, ami elég lejtős, és elég hosszan, nos ez a múlt héten megmászhatatlannak bizonyult több napig. Itt a gond. Ne szűklátóan csak a saját esetünkön gondolkozzunk!!
    Ezt a rövid utcát 5. hete nem tudják befejezni. Kapkodás, hozzánemértés, az áramot a házakból kérik, szinte az összes gépük kölcsönzőből van, elöttünk már az összes vezetéket sikerült elvágni.( víz-gáz). Ja meg még a fönti telefont is! Egyszer nem adtunk egyből áramot, mert épp zuhanyoztam, mondom két perc türelem, mire kimentem a szomszédtól kértek. Meglepődésemre a barnított munkás nekem esett, hogy majd direkt úgy dolgoznak, hogy ne tudjak kiállni, mert nem adtam áramot!! Megfenyegetett a kapunk elött.
    Na erre legyél kreatív szigetország.

  21. "?!" szerint:

    Ne komolytalankodj “Nagyapó”!

    Csak nem azt akarod mondani a tegnap 22:00-kor elküldött hozzászólásoddal (amelyben azt közölted, hogy “Megoldja hasonlatosan ahhoz, mint amikor a Szt.István utat, a felsőbb részén csatornázták.”) hogy korábban is volt már csatornázás az mszp-sek által kormányzott Csepelen?!

    Eddig azt állítottátok, hogy az mszp-sek 40 éve csak ígérgették a csatornázást, de nem csináltak semmit.

    Legyél következetesebb, és ne zavard össze a “zemberek” gondolkodását, mert a végén a híveitek is azt hiszik, hogy “A volt kommunista Nagyapó, ha kinyitja a száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop”!

  22. szigetország szerint:

    Kedves Csivi!

    A mentők, tűzoltók mindenhová el tudnak jutni, ahová kell. Épp most hallottam a tévében, hogy egy szakadékból mentették ki az embereket több óra munka után. A hegyekben, barlangokban is kimentik a szerencsétleneket, tehát nem hiszem, hogy a lejtős Orgonás utca a megoldhatatlan feladatok csimborasszója volna.

    Ha pedig egy munkásember fenyegetőzik és bizonyíthatóan bosszúból a kapud elé ás egy baromi nagy gödröt, hogy beleessél, készíts fényképet a lyukról, és tégy bejelentést.

  23. nagyapó szerint:

    Törött gerincű írásjel! Hogyne, a komcsik alatt is volt építkezés, igaz csak olyan ahol lehetett lopni, amint azt a lebukott eetásak sokasága mutatja. Akkor azonban a törött gerincű írásjel és tsai kussoltak, mint sír a fűben, és nyelték a port.
    Törött gerincű írásjel! Tudja egyáltalán hol a Szt.István út? Tudja az az út amit a komcsik a népét eláruló Kalamárról neveztek el.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  24. Dr. grün szerint:

    A tűzoltók sem jutnak el mindenhová!
    Mint a mellékelt képek mutatják ez a “létraszer” is elakadt a csatornanyílás védőszalagjának beton-tartóján!
    Lehet, hogy csak azért ásták, hogy csapdába csalják?! Jól fel kell jelenteni!
    http://csepel.info/?p=20617#comments

Itt lehet hozzászólni !