Megkezdődött a búvárúszó szezon

Csepel.hu

Az uszonyos és búvárúszó sportban a nyári hónapokban először az uszodai programokra, később pedig a tájékozódási búvárúszó versenyekre kerül sor, ahol a Csepel Barakuda Búvár Sportegyesület versenyzői is rajthoz állnak.

Az első ilyen nagy megmérettetés Hódmezővásárhelyen volt, ahol a Tavasz Kupa elnevezésű versenyen szálltak vízbe a búvárok- Bacher Barnabás, a csepeli klub első embere arról számolt be, hogy tanítványai jól kezdték a 2012-es szezont: közülük is Bacher Barnabás, a Jedlik Ányos Gimnázium tanulója a tavalyihoz hasonlóan remek eredményeket produkált.

Köszönhetően annak, hogy a juniorok 50 méteres búvárúszó számában első lett, kvalifikálta magát a Grazban rendezendő Junior Uszonyos és Búvárúszó Világbajnokságra. Barnabás 50 méteres búvárúszásban, 50 méteres felszíni úszásban, és 100 méteres felszíni úszásban áll majd rajtkőre. A Tavasz Kupán a gyerek kategória 100 méteres delfinúszását Szász Tamás nyerte meg, és a többi versenyző is kitett magáért.

A klub idén is megrendezi a hagyományos, Csepel Kupa elnevezésű versenyét az Ócsai kavicsbánya tavon, július 5.8. között.