Megyei és országos szinten is bizonyíthatnak a focipalánták

Csepel.hu

A Magyar Labdarúgó Szövetség égisze alatt idén is sort kerítettek a Csepeli Gyermek Labdarúgó Fesztiválra, amit 2012-ben már 4. alkalommal sikerült tető alá hozni.

Az egy évvel ezelőtti focifesztivált a Halászi Focisuli területén, rekkenő hőségben rendezték meg, idén a helyszín és az időjárás is változott: a Mátyás Király Általános Iskola volt a házigazda, és sportolásra kitűnően alkalmas időjárás várta a végső győzelemre áhítozó focipalántákat.

Az első korcsoport (első és második osztályosok) reggel 9-től 12-ig, míg az idősebbek a délután folyamán vetették bele magukat a küzdelmekbe. Az első etapot követően Morovik Attila alpolgármester és Dóka György, az esemény szervezője köszöntötte az ifjú focistákat és a nekik szurkoló szülőket, majd adták át a legjobbaknak járó díjakat.

Az 1. és 2. valamint a 3. és 4. osztályosok küzdelmeit a Katona József Általános Iskola legjobbjai nyerték, míg az 5-6. osztályosok versengésében a házigazda Mátyás király iskola futball-reménységei bizonyultak a legjobbnak. Május 25-én, pénteken rendezik a megyei (budapesti) döntőt, a II. és III. korcsoportnak a Pestszentlőrinci Gloriett pályán, az országos döntőnek pedig  az MLSZ Telki edzőcentruma ad majd otthont. Telkiben már biztos résztvevő az I. korcsoport győztese a Katona iskola, és remélhetőleg a többi korcsoport csepeli csapatai is csatlakozhatnak majd hozzájuk.