Elsírta magát az olasz miniszter a megszorítások bejelentése közben
Origo, Vg.hu
Elsa Fornero a bejelentéskor
A német gazdaság helyzete a Standard and Poor’s amerikai hitelminősítő intézet prognózisa szerint valószínűleg lényegesen romlani fog a következő hónapokban.
Az S&P Párizsban közzétett elemzése szerint az euróövezet helyzete borúsabbá válik. Németország 2012-re vonatkozó növekedésének prognózisát a korábban jelzett 0,8 százalékról 0,1 százalékra mérsékelte a cég. Franciaországban a szakértők még a GDP 0,5 százalékos bővülését várják a korábbi 0,8 százalék helyett, Olaszországban pedig mindössze 0,1 százalékos növekedésre számítanak a korábban várt 0,2 százalék helyett.
Az euróövezetben tapasztalt recesszió Spanyolországban, Portugáliában és Görögországban kezdődött, de mára átterjedt Európa szívére, Németországra és Franciaországra, hangoztatta Jean-Michel Six, a Standard and Poor’s európai vezető közgazdásza a DPA jelentése szerint. A szakember az eurótérségben 2012 első felében “enyhe recesszióra” számít, a második felében viszont a konjunktúra “mérsékelt javulásának” kell elindulnia. Egyes szakértők azt várják, hogy az Európai Központi Bank már a jövő héten csökkenti az irányadó kamatot, 1,25 százalékról 1 százalékra, az olcsóbb hitelekkel próbálva lökést adni a gazdaságnak.
A német kormány októberen a korábbi 1,8 százalékról 1 százalékra mérsékelte 2012-es növekedési prognózisát, az S&P viszont láthatóan jóval borúlátóbb Berlinnél. Mint arról beszámoltunk, sokasodnak a kérdőjelek a jövő évi magyar GDP-előrejelzés körül: a kormányzat a végleges német növekedési kilátásoktól teszi függővé a hazai módosítást is. A kormányzati logika szerint már át kellett volna dolgozni a szeptemberben elkészült büdzsétervet.
A német kormány egyébként még 2008-ban, az akkor kirobbant válság idején sem vágott előrejelzést decemberben: októberben majd 2009 januárjában csökkentett. Megkérdeztük a nemzetgazdasági tárcát, van-e arról információjuk, hogy a német kormány lépésre készül, de nem kaptunk választ. Nincs meg egyelőre a Magyar Növekedési Terv sem, amelynek tárgyalását és bemutatását novemberre ígérte a kabinet.
Forrás: Vg.hu
Elsírta magát az olasz miniszter a megszorítások bejelentése közben
A nyugdíjkorhatár 66 évre emelkedik, újra bevezetik az ingatlanadót, és jelentősen csökkentik a közigazgatásban dolgozók számát – a többi között ezt tartalamazza az a megszorító csomag, amelyet Mario Monti olasz kormányfő jelentett be vasárnap esti sajtótájékoztatóján. A megszorító javaslatok sorolása közben az egyik minisztere elsírta magát.
A pártokkal és a társadalmi partnerekkel hétvégén tartott egyeztetés után Mario Monti miniszterelnök vasárnap este sajtótájékoztatón mutatta be a november 16-án esküt tett kormánya megszorító csomagját.
“Itália-mentő csomagnak” nevezte Mario Monti olasz miniszterelnök a következő két évre szóló intézkedéseket. Vasárnap esti sajtótájékoztatóján a kormányfő úgy fogalmazott, hogy “az államfő és a parlament rövid időre és azzal a szigorú kötelezettséggel bízta meg a kormányt, hogy mentse meg Olaszországot a jelenlegi súlyos válság négy olasz generáció munkáját teheti semmissé. Szorosra kell húzni a nadrágszíjat, de feltételeket is teremtünk a gazdasági növekedéshez. Együtt sikerülni fog”.
A kormányfő és miniszterei által bemutatott csomag 12-15 milliárd euró költségcsökkentést tartalmaz, 30 milliárdos bevétellel. A javaslatcsomag szerint a kormány tagjai teljes vagyonnyilatkozatot tesznek. A kormányfő-pénzügyminiszter Monti lemondott fizetéséről. Jelentősen csökkentették a megyei közigazgatási testületek létszámát. Az eddigi 50-ről 28-ra csökkentették a független állami hatóságok számát.
Másfél százalékos egyszeri adóval sújtják az előző években külföldi bankokból kedvezményes adóval Olaszországba visszahozott vagyonokat. Az adókulcsok egyelőre nem változnak, de 2012 második felétől előreláthatólag emelik az általános forgalmi adót. Újra bevezetik és megemelik a Berlusconi-kormány által eltörölt ingatlanadót.
Járulékfizetés szerinti nyugdíjrendszert vezetnek be. Jövő évtől a férfiak minimális nyugdíjkorhatára 66, a nőké 62 év lesz és 2018-ig ugyancsak 66 évre emelkedik. A nők 40 év és egy hónap járulékfizetéssel, a férfiak 42 év és egy hónappal mehetnek nyugdíjba. Aki korábban vonul nyugállományba, hiába teljesítette az előírt járulékot, nyugdíjából évi 3 százalékot veszít a kötelező korhatár eléréséig.
“Ha a miniszter is sír, mit tegyenek a nyugdíjasok?”
Miközben áldozathozatalt kért az olaszoktól, Elsa Fornero jóléti miniszter elsírta magát. A részletes csomagot a következő órákban hozzák nyilvánosságra: Monti hétfőn a külföldi tudósítóknak és a római parlamentben, kedden a közszolgálati televízióban ismerteti kormánya intézkedéseit.
“Szigorú csomag, de nincs alternatívája” – nyilatkozta Angelino Alfano, a Szabadság Pártja (PdL), a volt kormánypárt főtitkára. Emma Marcegaglia, a Confindustria, az olasz gyáriparos szövetség elnöke is elkerülhetetlennek nevezte az “Olaszországot és az eurót is megmentő kemény” csomagot, azt hangsúlyozva, hogy a többnyire adóemelést tartalmazó intézkedések “komoly terhet” jelentenek majd.
Tarthatatlan, pusztító és egyeztetés nélkül született intézkedésekről beszéltek viszont a szakszervezeti szövetségek. Ez a nyugdíjreform megvalósíthatatlan, nem lehet egyenlőségjelet húzni fizikai és irodai munkát végzők között – hangoztatta Raffaele Bonanni, szakszervezeti főtitkár. Egy másik érdekképviseleti vezető szerint ismét a szegényebb rétegeket sújtják, semmilyen változás nem történt a Berlusconi-kormány gazdaságpolitikájához képest. “Ha a miniszter is sír, mit tegyenek a nyugdíjasok” – reagált a Fiom vasas szakszervezet, mely hétfőre kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett meg.
Forrás: Origo
Ide vezetett hát az esztelen költekezés.
Pedig ott nem lopták el ,(adták el)az állami vagyont,mint a mi 20 éve, a népet sanyargató összes politikusunk!
Szép dolog, hogy ilyen pontosan ismered az olasz gazdaságpolitika elmúlt 20 évét.
Szeretnék ilyen tájékozott lenni…
Ugyan már uraim!
2012-ben fog csak elkezdődni az igazi recesszió, és nem lesz megállás, mert exkalálódni fog, hiszen enyhe fuvallataiból már mi is kaphattunk az elmúlt évek során. Szép lassan kezdődnek, netán erősödni fognak a “belső elégedetlenségek.” Európában.
“Elsírta magát az olasz miniszter a megszorítások bejelentése közben”
Teátrálisnak tűnő jelenet!
A végén rájön a világ, hogy a legigazságosabb üzlet a cserekereskedelem.
Visszaadja az értékét az élőmunkának.
A sok léhűtő bank tönkreteszi a világot.
Emberek milliói vállnak ócska trükkjeiktől földön futóvá.
Egyiknapról a másikra gerjesztnek a média segítségével virtuális válságot a „fejlett nyugati világban”.
A disznók szeretnek a Szigetközben a kiszáradt Duna parton röfögés közben dagonyázni. A Faterom tudja, mert Ő kondás volt. Már messziről meghallja a röfögésüket.
))) 😀 (((
Jeniszej neked teljesen igazad van. A cserekereskedelemnél két fél van, akinek szüksége van egymás termékére, így nem tudnak azok odaférkőzni egy kis vagy nagy haszonért, akik azt hiszik, hogy nélkülük a világ sem forog! A pénznek nevezett festett papírt pedig meg kellene szüntetni, a mögötte álló nem is létező virtuális pénzeket meg még inkább! Éljen mindenki a saját munkájából, a másoknak is szabad állni a szatócsbolt koszos pultja mögött!
Maria Monti, a Goldman Sachs volt tanácsadója majd megoldja a gondokat. Elbocsátás, jövedelem-, nyugdíjcsökkentés,nyugdíjkorhatár emelés, stb.(szakértő kormány). Matolcsy eddig kivédte a bankártámadásokat, remélem továbbra is. Csak így tovább!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Elnézést tőle! Mario Monti.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Pol Pot Kambodzsában kipróbálta!Nem emlékszik T.Vátesz