Röplabda: Csepel – Kaposvár 0–3

Csepelirc.hu

Az elsődleges célt sikerült elérni a mai Kaposvár elleni összecsapáson, azaz tisztességes találkozót játszottunk a bajnoki cím elsődleges várományosa ellen ma Csepelen – így emelt fővel hagyhattuk el a 0-3-s eredmény ellenére a játékteret a lefújás után.

Ezúttal nem volt semmiféle probléma a mérkőzéssel kapcsolatos előkészületekkel – egyedüli kellemetlenség a csarnokban lévő hideg volt, de ez is elsősorban a nézők számára okozott problémát. A találkozót mindkét csapat a szokásos felállásában kezdte, és bizony az első pár pont után hamar magához ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat és gyorsan négy pontos előnyre tettek szert.

A játszma középső részében volt egy kis üresjárat és bizony az egyik állásban igen nehézkesen sikerült csak elforogni – így a Kaposvár már tíz ponttal is vezetett. Aztán egy jó szervasorozat után nálunk is rendeződtek a sorok és zsinórban öt-hat pontot sikerült hozni a bajnokcsapaton. A végjátékban már teljesen egyenrangú féllé nőtt fel a Csepel is, de a vendégek játszma győzelmét így sem sikerült veszélyeztetni.

A folytatás igen jól indult, mind támadásban, mind pedig nyitásfogadásban rendben volt a társaság, ennek pedig az lett az eredménye, hogy az első technikai időnél még 8-7 volt az eredmény. Aztán sajnos megint kiütközött a két csapat közötti különbség és megint nagyon nehezen sikerült elforogjunk az egyik állásból, így 11-16-ra módosult gyorsan az eredmény. Innentől csak kapaszkodtunk az ellenfelünk ellen, de a nagy kérdések a szett ennek a középső szakaszában már eldőltek.

Az utolsó harmadik felvonás is hasonló forgatókönyv alapján zajlott le, azaz a Kaposvár nagyon kevés hibával és stabilan játszott ez pedig azt jelentette, hogy számunkra a minimális esély is elszállt egy esetleges játszma győzelemhez. A differencia folyamatosan nőtt a két csapat között, végül 65 perc után véget ért az összecsapás, ahol mint a bevezetőben írtuk a Csepel csapata a körülményekhez képest mindent megtett a pályán – sajnos ezúttal ez erre volt elég. Folytatás jövő héten lesz egy hasonlóan nehéz mérkőzésen Kecskeméten.

CSEPELI RC – FINO KAPOSVÁR 0 – 3 (19-25, 17-25, 15-25)
Csepel 200 néző, vezette: Donkó és Vári.
Csepel: Buzás, Kunert 8, Sow 3, Tamás 12, Daróczi 10, Pajor 2. csere: Fogl (liberó), Rigó. játékos edző: Tamás Zoltán.
Kaposvár: Szabó 6, Kaszap 11, Geiger 12, Nagy J. 5, Lesznyik 11, Nacsa 10. csere: Deák (liberó), Gergye 4. edző: Demeter György.