Csepeli Hírmondó, Csepel.hu, Csepel.info, 63.hu
Tekintse meg a videót!
A csepeli kajak-kenu telepen találkoztam a kerület friss világbajnoki bronzérmes kenusával. Baravics Gyöngyi csinosan felöltözve várt az aulában.
– Jó, hogy nem késtél sokat, mert hamarosan egy ünnepségre indulunk, ezért is öltöztem kicsit elegánsabban – köszöntött a klubház aulájában. (Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter szeptember 6-án, oklevéllel ismerte el a szegedi kajak- kenu világbajnokságon érmet szerzett magyar versenyzők és az őket felkészítő edzők munkáját egy ünnepélyes állófogadáson. – a szerk.)
– Hogyan élted meg az első felnőtt nemzetközi viadalt, amelyen mindjárt a harmadik helyet szereztétek meg pároddal, a győri Takács Kincsővel?
– Elmondhatatlanul jó érzés volt, nagyon örültem neki, a legfelemelőbb pillanatok egyike volt az életemben! Remek körülmények között versenyezhettünk, a Maty-éri komplexum valóban világszínvonalú létesítmény lett, a szurkolók pedig csodálatosak voltak, sokat segítettek nekünk.
– Számítottál erre az eredményre?
– Nem! Reménykedtem persze, de tényleg nem számítottam rá.
– Erős mezőnyben született a siker…
– Így igaz! Ez is mutatja, hogy van még hova fejlődni, hiszen például a kanadaiak már jóval előrébb járnak nálunk, régebb óta űzik ezt a sportot, mint mi. Az orosz női kenu szakág is nagyot fejlődött az évek során, roppant erősek. Érdekesség, hogy itthon – a szintén csepeli – Marschalkó Alexandra volt az úttörője a női kenunak, aki 2009 óta versenyez egyesben, és EB ezüstérmet is szerzett. Az alapok tehát már megvannak…
– Te a kajakosoknál kezdted a lapátolást…
– Jól tudod, de hát milyen sportág az, ahol ülni kell? (nevet) A kenuzás igazi kihívás volt, jóval keményebb sportágnak tartom, mint bármi mást. A technikáját jóval könnyebben sajátítottam el, mint a kajakozásét, s elmondható, hogy ez az igazán testhezálló sportág, amit szinte nekem találtak ki!
– Mi vár rád a közeljövőben?
– Sok szabadidőm nem lesz…Napok múlva indulok Győrbe, ahol Kincsővel készülünk a következő évi megmérettetésekre.
– Itt hagyod Csepelt?
– Természetesen nem örökre, hiszen továbbra is a klub versenyzője maradok. Győrben adódott most olyan lehetőség, hogy a tanulmányaimat és a kenuzást is ott tudom a legmegfelelőbb körülmények között folytatni. A Csepel-szigeten lakom, és már hét éve a XXI. kerülethez köt a sport, így nem olyan könnyű itt hagyni Csepelt.
– Jövőre milyen versenyek várnak rátok?
– Lesz egy U23-as Európa-bajnokság, amin szinte biztosan elindulunk, és egy felnőtt EB, amire ugyancsak készülnünk kell. Az olimpia miatt nem lesz több világverseny 2012-ben.
– A te sportágad nem olimpiai szám…
– Sajnos még nem, de bízom benne, hogy előbb-utóbb az lesz, és eljuthatok én is az ötkarikás játékokra, Kincsővel együtt!
– Úgy tudom civilben is nagyon jó a kapcsolatotok.
– Igen, megtaláltuk a közös hangot, együtt voltunk nyaralni is, és szerencsére vannak közös céljaink a jövőben!
Baravics Gyöngyi előtt – s ezt edzője is megerősítette – szép jövő áll. S személye azt is jól példázza, hogy továbbra is nemzetközileg meghatározó tehetségek születnek a csepeli kajak-kenu műhelyben.
Légrádi Gábor
Gratulálok!
De tényleg ne hagyd itt Csepelt
Gratulálok.
Ők, évről-évre “hozzák” az eredményeket!
Csepelnek inkább Őket (kajak-kenu) kéne támogatnia, nem a FALÁBÚ futballistákat!
🙂
Ki és mennyivel támogatja a FALÁBÚ futballistákat?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Elnézést, ha félreérthető voltam.
Az ellenzéki padsorokban 2 főt is meg tudok nevezni, hogy kinek érdeke.
Így már világos?
A “kampányban” is, hány, meg hány plakáton VILLOGTAK, a JÓEMBEREK!
:-)))))