Lejátszották a csepeli kettős gyilkosság hangjait (frissítve)

Drámai percek a diktafonon

Index, Csepel.hu

Majdnem fél évet kellett várni arra, hogy a csepeli kettős gyilkosság májusban indult büntetőperében sorra kerüljön a legkülönlegesebb és legsúlyosabb bizonyíték. A gyilkosság pillanatait rögzítő diktafonfelvétel lejátszásának idejére a keddi tárgyalásról kizárták a hallgatóságot. Az Index úgy tudja, a biztonsági őr bűnösségére nézve perdöntő lehet a hanganyag, a második áldozat utolsó szavai rá vallanak.

A nyilvánosság kizárásával, zárt tárgyaláson foglalkozott a csepeli kettős gyilkosság egyik legfontosabb bizonyítékával kedden a Fővárosi Bíróság. Kegyeleti okok magyarázzák, hogy nem játszották le nyilvánosan annak a diktafonnak a hanganyagát, amely az egyik áldozat ruhájában elrejtve forgott a gyilkosság pillanataiban.

A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában 2009. január 7-én délután az intézményvezető, Takács József, valamint munkatársa, Papp László halt meg. Az ügyészség szerint a gyilkos lövéseket az iskola biztonsági őre, K. Tamás adta le. Deme Gábort, a volt igazgatót azzal vádolják, hogy bűnsegéd volt az előre kitervelt, aljas indokból elkövetett kettős gyilkosságban.

Deme és K. Tamás nem tudott arról, hogy Papp László a megbeszélt találkozó előtt a ruhájába rejtett egy digitális diktafont, és elindította, amikor megérkeztek. Papp arra készült, hogy vitás ügyeiket fogják megbeszélni, ezért akarta felvenni, ami elhangzik.

Néven szólította a fegyverest

Úgy tudjuk, a hangfelvétel nagyon erős bizonyíték K. Tamás bűnösségére. Először is, a felvételen információink szerint mindössze négy ember hangja hallható: a két áldozaté és a két vádlotté, és nincs arra utaló jel, hogy lehetett még valaki a helyszínen. Egyetlen hangfoszlány sem támasztja alá a biztonsági őr verzióját, miszerint ő ártatlan, és egy ismeretlen csuklyás támadó volt a tettes.

Ennél is súlyosabb és egyértelműbb, hogy miután Takács Józsefet lelövik, Papp László könyörögni kezd az életéért, és eközben többször is keresztnevén szólítja a biztonsági őrt, kérleli, hogy ne lője le. K. Tamás is beszél hozzá, azt mondja, nem lövi le, és megparancsolja, hogy kövesse az utasításait. Az áldozatnak egy kulcsot kell keresnie, de miközben keresgél, eldördülnek az újabb lövések.

A hangfelvétel alapján – úgy tudjuk – nem volt előjele annak, hogy gyilkosságba fog torkollni a békésen induló iskolai megbeszélés. Demét ekkorra már felfüggesztették az állásából a napvilágra került pénzügyi visszaélések miatt, amelyekért szintén felelnie kell a bíróság előtt. A találkozón a volt igazgató a távozásával kapcsolatos kérdéseket beszélte meg, arról volt szó, mi legyen a laptopjaival, a vásárlói kártyával, és egyeztettek arról, másnap mikor találkozzanak befejezni az elszámolást.

A semmiből jön az első lövés

K. Tamásról is tudni lehetett már, hogy távozik az iskolából, otthagyja a munkahelyét. A hangfelvételre vonatkozó információink szerint a találkozó elején azt próbálja elintézni, hogy elvihesse az iskolából a saját számítógépét. Vita bontakozik ki közte és Takács József között, aki azt szerette volna, hogy egy későbbi időpontban jöjjön vissza a gépért. Az első lövés előtti pillantokban párhuzamosan folyik két beszégetés: K. Tamás Takács Józseffel, Deme Papp Lászlóval beszél.

A biztonsági őr Takács Józsefet vádolja azzal a beszélgetés során, hogy erőszakból tárgyal vele, pedig az áldozat békítőleg, nyugtatóan beszél. Egyik utolsó mondatával kifejezetten kedvesen, barátságosan szól hozzá. Ezután dördül el az első lövés.

Deme hallgatott, aztán káromkodott

Deme szerepének megítélése  kevésbé egyértelmű a hangfelvétel alapján. Az első, Takács Józsefet és a második, Papp Lászlót érő lövés között egyáltalán nem szólal meg, és hozzá sem szól senki. A védelem számára ez fontos kapaszkodó. Ruttner György, Deme ügyvédje a vádirathoz csatolt észrevételében védence csendjét azzal magyarázta, hogy ezekben a pillantokban nem is tartózkodott az irodahelyiségben. Szerinte életszerűtlen, hogy Deme teljes csöndben nézte volna végig a gyilkosságot, és az életéért küzdő Papp László se próbált volna segítséget kérni tőle, ha ott van. A hallgatásnak ugyanakkor lehetséges egy olyan olvasata is, hogy Deme nem akart közbelépni, és a második áldozat nem is remélhetett tőle segítséget.

Miután Papp Lászlót egymás után két lövés éri, K. Tamás rövid utasításokat ad Demének. A biztonsági őr ezután véletlenül kézen lövi saját magát, amit azonnal szóban is jelez. A volt igazgató egy – többféleképpen értelmezhető – káromkodással reagál. A vádirat szerint Deme “dühös hangon” nyugtázta K. Tamás sérülését, mert felismerte, hogy az a lelepleződésükhöz vezethet. A védelem olvasatában a káromkodás csak megdöbbenést, nem dühöt fejezett ki.

Pánikban, szinte sírva

Deme ezután újabb utasítást kap, ki kell nyitnia az ajtót, ő viszont arra panaszkodik, hogy nem tudja. Az igazságügyi hangszakértői vélemény megemlíti, hogy Deme “végig pánikban, szinte sírva beszél”. K. Tamás ekkor rászól, hogy tűnjön el. Deme azonban nem indul, hanem – úgy tudjuk – ő maga hozza szóba a számítógépet, amelyen az iskolai biztonsági kamerák felvételeit tárolják.

A pánikoló, sírós hangra vonatkozó szakértői megjegyzés a védelemnek kedvez, mert erősítheti Deme tetteinek azt a magyarázatát, hogy rettegett a gyilkostól, ezért engedelmeskedett neki. Ugyanakkor az, hogy Deme hívta fel a figyelmet a kamerák felvételeit tároló gépre, a vád állításaival cseng össze.

Deme szempontjából a számítógépügy volt az egyik legkínosabb téma az eddigi tárgyalásokon. A vádlott elvitte magával a gépet, otthon kiszerelte belőle a merevlemezt, majd eltüntette a bizonyítékot, ami azóta sem került elő. A bíró számtalanszor nekiszegezte már a kérdést: ha igazat mond, és ártatlan, miért szabadult meg a bizonyítéktól, ami ezt igazolhatta volna. Demének egyszer sem sikerült a bíró számára kielégítő választ adnia. Csupán annyit ismételgetett, hogy össze volt zavarodva, és félt, hogy az elkövető bosszút áll rajta.

A hangfelvétel – úgy tudjuk – törések, csapkodások hangjával ér véget, Deme és K. Tamás szavait elnyelik a háttérzajok.

A zárt tárgyaláson információink szerint K. Tamás nem mutatott érzelmeket a hangfelvétel meghallgatása közben, Deme pedig megindultnak tűnt.

Forrás: Index

Drámai percek a diktafonon

„Tamás, légy szíves, kérlek, ne lőjj le, nem akarok így meghalni…” – ezek voltak Papp László tanár utolsó szavai, majd rá mintegy 30 másodpercre Kun Tamás közvetlen közelről halántékon lőtte. A Fővárosi Bíróságon folyó perben kedden zárt ülésen hallgatták meg azt a hanganyagot, amely a gyilkosság perceit rögzítette.

A bíró kegyeleti okok miatt zárt ülést rendelt el kedden, amelyen a perdöntő hangszalagot lejátszották. A tárgyaláson többször meghallgatták a mintegy 25 perces hanganyagot, majd részleteiben is kielemezték a hallottakat. A bíróság szakértőként hallgatta meg Fényes Péter hangmérnököt. A magyar bűnügyi krónikákban példátlan, hogy egy gyilkosság perceit diktafonon rögzítettek. A végezetes napon Takács József intézményvezető tanácsára Papp László vitte magával a diktafont, hogy a Deme Gáborral és Kun Tamással folytatott beszélgetést felvegyék, mert nem bíztak meg az iskolából eltávolított Deme Gáborban.

Tudósítóként nem vehettem részt a keddi zárt ülésen, ám a tárgyalás szüneteiben mód nyílt arra, hogy Kun Tamás ügyvédjével, Stiller Magdolnával, illetve más, a teremben lévő személyekkel szót váltsak olyan tényekről, amelyek nem titkosak, illetve nem sértik a kegyeletet. A diktafonon elhangzott, általam idézőjelbe tett mondatok nagy valószínűséggel úgy hangoztak el, ahogyan a tudósításomban megjelenik.

Lövések a 12. és a 17. percben

A diktafon hanganyaga mintegy 25 perc. Négy perc maradt még hátra, amelyet a diktafon még képes lett volna rögzíteni, de ez a rész üresen maradt. A felvételen csak négy ember – a két áldozat és a két vádlott — hangja hallatszik. Kizárható, hogy bármely más személy is jelen volt a tragikus percekben. (Ezt a tényt a legutóbbi tárgyaláson a humángenetikai szakértő is megállapította, aki szintén csak az említett négy személy DNS-mintáit találta meg a helyszínen.) A felvétel első 12 percében egy barátságos, kedélyes hangvételű beszélgetés zajlott, amelyben arról váltottak szót a felek, hogy az iskolából távozó Deme és Kun milyen módon adja le az iskolai felszereléseket. Főleg Papp László hangját lehetett hallani, de Kun Tamás többször visszatért arra, hogy elviheti-e a számítógépét. Fontos momentum az a párbeszéd, amely Deme Gábor és Papp László között zajlott. Deme megkérte Papp Lászlót, hogy csörgessen rá a mobiljára, hogy elmentse a számát. Ez az epizód minden bizonnyal nem a véletlen műve, hiszen Deme később arra hivatkozott a rendőrségen, hogy már eltávozott a helyszínről, amikor a gyilkosságok megtörténtek. Erre lett volna bizonyíték Papp László telefonhívása, ami alibiként szolgálhatott számára. Éppen a 12. percben jártak, amikor Takács József ezt mondta Kun Tamásnak: „Gyere vissza holnap, akkor elintézzük a számítógép ügyét, szeretettel várlak kávéval és süteménnyel…” A felvételen mintha azt is hallani lehetett volna, hogy Takács barátságosan megveregeti Kun vállát, de alig telt el 15 másodperc, és eldördült az a lövés, amely kioltotta az intézményvezető életét.

A drámai pillanat után a békés párbeszéd egészen más fordulatot vett. Kun Tamás parancsoló hangon utasította Papp Lászlót, hogy adja oda neki a kulcsokat. (A felvételből nem derült ki pontosan, miféle kulcsokat keresett.) Papp László igyekezett megtalálni a kulcsokat, közben könyörgött azért, hogy életben maradhasson. Újra Kun Tamás hangja hallatszott: ”Nem lőlek le, a kurva anyádat, de keresd meg a kulcsot…” A tanár esedezve kérte Kun Tamást: „Tamás, légy szíves, kérlek, ne lőj le, nem akarok így meghalni…” A 17. percben voltak, amikor Kun hátba lőtte a tanárt, de a lövéstől nem halt meg. Még 30 másodperc telt el, amikor Kun halántékon lőtte Papp Lászlót mintegy 10 centiméterről.

Deme a szerverért aggódott

A hangszakértő szerint Deme Gábor a gyilkosság perceiben a szűk irodahelyiségben, vagy attól néhány méterre tartózkodott. Különféle zörejek, zajok hallatszottak ezután. Deme Gábor hisztérikusan, ugyanakkor mégis megfontoltan közölte Kun Tamással, hogy az iskolai felvételeket rögzítő szervert el kell tüntetni. Azt is mondta, hogy nem tudja kitörni az ajtót. Megint robaj, zajongás vehető ki a felvételből; valószínűleg ekkor történt, hogy Kun Tamás berúgta a szerverszoba ajtaját. Majd újabb zörej és egy lövés. Kun Tamás ezt mondta Demének: „Baszd meg, meglőttem a kezem…”  Erre Deme jól kivehetően ennyit válaszolt:”Baszd meg…”  Utána újra Kun hangja: „Tűnj el!” A hangfelvétel utolsó perceiben különféle zajok hangzottak el, majd a 25. percben megszűntek a hangok. A diktafonon hátralévő 4 perc üresen maradt…

Stiller Magdolna, Kun Tamás ügyvédje elmondta: a diktafonon semmi olyasmi nem hangzott el, hogy Deme Gábor az életéért könyörgött volna. Éppen ellenkezőleg, Kun Tamás menti Demét azzal, hogy felszólítja, tűnjön el. Deme szájából nem hallatszott sem a rettegés hangja, hogy esetleg őt is lelőhetnék, sem az, hogy Kunt visszatartaná a lövöldözéstől.

Ruttner György, Deme Gábor ügyvédje szerint megmanipulálták a hanganyag egy részét, ezért ennek kivizsgálását kérte.

A tárgyaláson Kun Tamás továbbra sem ismerte el bűnösségét, és a szünetben sem látszott rajta, hogy bármit megbánt volna. Deme Gábor szintén rezzenéstelen arccal hagyta el a tárgyalótermet.

A Fővárosi Bíróságon csütörtökön folytatódik a tárgyalás tanúk meghallgatásával.

Forrás: Csarnai Attila, Csepel.hu

17 hozzászólás “Lejátszották a csepeli kettős gyilkosság hangjait (frissítve)” bejegyzésre

  1. Jeniszej szerint:

    Azt mondja a Fater, lehet, hogy másoknak talán jobb érzékenyebb a füle, mint akinek a felvételt lejátszották. 🙂
    Ebben azért lehet valami!
    Egyébként a fenti információból nem tudtunk meg többet, mint amit találgatási szinten már úgyis tudtunk.
    Nesze semmi fogd meg jól!

  2. Jeniszej szerint:

    Idézet
    “TJné szerint:
    2011. szeptember 20., kedd – 10:26
    Nagyon szeretném hallani Jóska hangját, de nem tudom még a régi videókat sem megnézni, mert a mai napig minden reggel és este, azzal kelek azzal fekszem, hogy ez nem lehet igaz!
    Én sem lehetek a mai napon jelen. (eddig minden tárgyaláson ott voltam)
    Nem én kértem a titkosítást, azt hogy én nem tudom meghallgatni az egy dolog! Engem meg sem kérdeztek!
    Az is igaz, hogy nem tudom még elolvasni sem, barátaim tanácsára, mert annyira kegyetlen!
    Mint az a két ember!”

  3. miska72 szerint:

    “Lejátszották a csepeli kettős gyilkosság hangjait”
    hu de sokáig kellett visszatekerni a kazettát! 🙂 🙂 🙂

  4. csumpika szerint:

    hát ez eléggé egyértelművé tette amit eddig is lehetett tudni. deme ezzel a megcsörgetős dologgal nyilvánvalóvá tette, hogy előre tudott a készülő gyilkosságról, hiszen alibit gyártott magának. ráadásul patkány módjára csak magát akarta menteni. igazi legalja patkány.
    micsoda aljas hulladéknak kell lenned ahhoz, hogy leülj és kedélyesen elbeszélgess valakivel, miközben már eldöntötted, hogy meg fogod ölni/öletni?

    ruttner meg szánalmas ezzel az időhúzással. kinek lenne itt érdeke manipulálni a felvételt? hova tette deme a wichestert? mert 1000%, hogy tudja hol van. remélem életfogytot kapnak mind a ketten.
    micsoda irgalmatlan mázli, hogy előkerült ez a diktafon! belegondolni is rossz, hogy jó eséllyel megúszta volna az a féreg deme a felelősségre vonást.

  5. zed szerint:

    És mi a helyzet a táskával?

  6. nakiaz szerint:

    csumpika
    Igy igaz belegondolni is rossz, mi lenne, ha nincs hangfelvétel!!!
    ÉS MÉG IGY IS KI AKARJA MOSDATNI, ez a “sztrágyüvéd”!?????!!!!!
    A barna táskát kérded vagy a feketét?
    A felesége szerint fekete táskája volt TJ-nek
    “Mások” szerint barna!

  7. Marianna szerint:

    “miska72 szerint:
    2011. szeptember 20., kedd – 21:09

    “Lejátszották a csepeli kettős gyilkosság hangjait”
    hu de sokáig kellett visszatekerni a kazettát! 🙂 🙂 🙂 ”
    Mily kedves dolog viccelődni és vigyorgó arcokat rajzolni egy ilyen szörnyű gyilkosság hírei mellé!!!! nagyon kedves ember lehetsz

  8. Marianna szerint:

    Szerinted kinek lehet igaza a táska színével kapcsolatban a feleségének vagy “másoknak”?

  9. zed szerint:

    Kun Tamás az az utasítást adja a második áldozatának mielőtt végez vele, hogy “Hozd ide a táskáját, az Ő táskáját hozd!”. Az egyértelműsítés miatt feltételezhető, hogy több táska is volt a helyiségben. A barna színű Papp Lászlóé lehetett.

  10. nakiaz szerint:

    Jajjjj, és T.M és O.F erre a barna táskára “emlékezett” amivel reggel bement hozzájuk Takács?
    Jajjjjj, de keversz-kavarsz!!!

  11. miska72 szerint:

    Marianna berágott mint a hatos anya. 🙂 Ez lejáratás volt, hogy eddig tartott, te ostoba! 😉

  12. miska72 szerint:

    Én kedves vagyok, te meg értetlen. 😉 No comment.

  13. zed szerint:

    Kun számítógépe, amit el akart vinni, feltehetően a szerverszobában volt. Vagyis az eredeti terv az lehetett, hogy Takácsék adják át a kulcsot. A másik ami nem volt előre bekalkulálva, az a kézlövést. Ami még érdekes, Takács baráti szavai Kunhoz: “szeretettel várlak kávéval és süteménnyel…” Tudjuk azt is, hogy Kun betegszabadságon volt és egy levél tanúsága szerint jobbulást és boldog új évet is kívánt neki. Azaz úgy tűnik, Takács jó viszonyt ápolt későbbi gyilkosával.

  14. csumpika szerint:

    Hát őszintén remélem, hogy ennek a féreg kettősnek még sok “boldog” új éve lesz bent a börtönben! Aljas banda.

  15. zed szerint:

    Ma van Deme születésnapja, Takács Józsefé pedig hétfőn volt. Pár évvel ezelőtt még együtt ünnepelték egymásét…

  16. zed szerint:

    Ami még szembetűnő, hogy Papp László is tegezi és a keresztnevén szólítja későbbi gyilkosát. Pedig rangban felette állt, másrészt életkorban több mint 20 év volt kettejük között.

Itt lehet hozzászólni !