Csepel.hu, Csepel.info
Nemzeti ünnepünk alkalmából Réthelyi Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának vezetője és Dr. Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár állami kitüntetéseket adott át.
Németh Ferenc, a Csepel SC egykori kétszeres olimpiai bajnok öttusázója (Róma, 1960) a Magyar Köztársasági Érdemrend Tiszti keresztjét vehette át.
A napjainkban is aktív sportember mellett elismerésben részesültek: Czigány György, József Attila-díjas író, költő, zongoraművész, Mészöly Kálmán, volt válogatott labdarúgó, edző, Ébert Tibor író, költő, kritikus, Dr. Levendovszky János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékán helyettese, egyetemi tanár, Bombicz Barbara, Harangozó Gyula-díjas balettművész, a Győri Tánc- és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakközépiskola és Kollégium igazgatója, Dr. Ernyey Gyula ipari formatervező, belsőépítész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem professor emeritusa, Dr. Obál Ferenc, a Szegedi Tudományegyetem professor emeritusa, Sisa József iparművész, a Jászberényi Művésztelep vezetője, Dr. Visy Zsolt régész, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi tanára, Dr. Wittmann Tibor, a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanára.
A Magyar Köztársasági Arany Érdemkeresztjét kapták: Dr. Bolvári-Takács Gábor, a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai tanára, Doór Ferenc festőművész, Hambalkó Edit zongoraművész, Homoki Nándorné dr. Grozdits Zsuzsanna, a Zuglói Nevelési Tanácsadó gyermekpszichológusa, Hullan Zsuzsa, a Vígszínház színművésze, Jánky Miklós István, a Videoton volt utánpótlás edzője, nyugalmazott testnevelő tanár, Kiss Lajos, az egri Agria Film Kft. nyugalmazott ügyvezető igazgatója, Kopeczky Lajos okleveles építészmérnök, az MTV nyugalmazott főmunkatársa, az Orgonaszó Veresegyház Kiemelten Közhasznú Kulturális Alapítvány elnöke, Erdőkertes alpolgármestere, Krisztiáni István, a Vígszínház szcenikusa, Paor Lilla főszerkesztő, műsorvezető, előadóművész, Péterné Ható Márta, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium nyugalmazott kormánytisztviselője, Sinka Brigitta sakkmester, Szalai Imre, a tatabányai Kereskedelmi, Vendéglátó- és Idegenforgalmi Szakközép- és Szakiskola igazgatója, Szikszay András edző, Dr. Cs. Tóth János, a debreceni FŐNIX Rendezvényszervező Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Légrádi Gábor
Szívből gratulálok a kitüntetéséhez, Kívánok további jó egészséget, boldogságot szerettei körében. (Balczónak mit üzen? Holnap találkozom vele.)
Ejha! – És a csepeli sportért mit tett ez a jó ember a közelmúltban? – Mondjuk az idén vagy tavaly. Ki kapott valag rendet vagy éppen megrovást a Csepeli Sportélet lezüllesztéséért? 🙁
Jeniszej!
Alattomos hozzászólását megbeszélhette volna Faterral. Ő felhomályosította volna Németh úr tevékenységéről, de hívja fel és beszélje meg vele problémáját (GONDOLKODÓ majd segít)
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
http://www.sportforum.hu/?page=cikkek&katid=972&subkat=972&newsid=130082
Kedves!
“nagyapó”
Ne őrizze a titkot!
Ha tudja ki vele! – kérem.
A csepeli sportért mit tett ez a jó ember a közelmúltban? – a kérdés világos és egyértelmű. Semmifélekép nem alattomos.
A versenyzés befejezése után a szövetségben vállalt munkát, majd sportiskolát nyitott Csepelen, később vívóedző lett. Dolgozott külföldön is, 1996-tól nyugdíjas………..
http://www.sportforum.hu/?page=cikkek&katid=972&subkat=972&newsid=130082
Minden idők legeredményesebb magyar öttusa edzőjének születésnapjára gyűltek össze egykori sporttársak, tanítványok, barátok. A Csepeli Öttusa és Triatlon Sport Egyesület által szervezett ünnepségen a csepeli sportélet egykori nagyágyúi is tiszteletüket tették.
Az ünnepség első szószólója, Németh Ferenc méltatta egykori mesterét,
-“majd egy korabeli fotóval lepte meg a meghatódott edzőt.”- 🙂
Ezután Németh Szilárd Csepel polgármestere mondott beszédet, és megköszönte Hanzély Ákos, valamint Szegi Csaba áldozatos munkáját, akik nélkül valószínűleg már nem létezne Csepelen öttusa. A mikrofont Pálvölgyi Miklós vette át, aki csatlakozott az előtte szólókhoz, majd a Magyar Öttusa Szövetség nevében egy arany kitűzővel jutalmazta az ünnepeltet, majd Hanzély Ákos tartott rövid beszámolót a 65 esztendős csepeli öttusa életéről.
Beszéljünk kicsit a sportról! Napjainkban is figyelemmel kíséri az öttusa világát?
Benedek Ferenc – Sajnos egyre kevésbé. Nem minden hírforrás jut el hozzám, a lapokat is egyre ritkábban olvasgatom. Kerületi szinten pedig – mivel Csepel külvárosi részében élek – nem nagyon jutnak el hozzám a hírek. Kicsit elvonultam a világtól, de azért élem az életem, próbálok az egészségemre vigyázni, s ebben a családom nagy segítségemre van.
Tanán a kitűnő idős mesternek a kitűzőn kívül egy állami elismerés is dukált volna. 🙂
Minden idők legeredményesebb magyar öttusa edzőjének születésnapjára gyűltek össze egykori sporttársak, tanítványok, barátok. A Csepeli Öttusa és Triatlon Sport Egyesület által szervezett ünnepségen a csepeli sportélet egykori nagyágyúi is tiszteletüket tették. – 2011. februárjában.
Az idős mestert kitüzővel jutalmazták. 🙂
Kedves!
nagyapó
A szocik nagyon tudták őrizni a titkot – igaz “majd bele döglöttek.” ))) 😀 (((
“nagyapó szerint:
2011. augusztus 22., hétfő – 21:10
Jeniszej!
(GONDOLKODÓ majd segít)
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.”
T………. Csodálatos, nagyapó!
Jeniszej És??
GONDOLKODÓ! Kérem tanulmányozza Catot (Ceterum censeo Chartaginem delendam esse.)
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
nagyapó!
Cato, a Censorius nem ezt mondta! “(Ceterum censeo Chartaginem delendam esse)”
Ő tudott latinul, ergo, ezt mondta: Ceterum censeo, Carthaginem esse delendam!
Nem keverte sem a városnevet, sem a szórendet!
Javaslom a gondosabb tanulmányozását!
Esetleg egy tanulócsoport létrehozását, nagy divat most a zoktatás átszervezése! 🙂