Hirado.hu
Az új zászló
Az eddigi budapesti zászló már nincs kinn a Városháza épületén, az újból pedig még nem készült el egyetlen “hivatalos” darab sem. A Jobbik-frakció feltehetőleg számított arra, hogy a Fővárosi Közgyűlés elfogadja Tarlós István javaslatát, mert az ellenzéki képviselők az asztalukra már kitették a főváros új zászlójának kicsinyített mását.
A szerdai ülésen háromféle zászlócsoport jelent meg: a főpolgármesteri pulpitus mögött három nemzetiszínű zászló, a jobbikosok előtt a párt zászlaja és az új fővárosi zászló, míg a szocialista képviselők asztalán a magyar, az európai uniós és az eddigi fővárosi zászló látható.
Az MSZP képviselői azért tették ki már korábban a három zászlót valamennyi képviselőjük elé, mert így kívántak tiltakozni az ellen, hogy a városvezetés “csak” a nemzeti lobogót jelenítette meg a Városháza dísztermében.
A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén döntött a korábbi vörös-(arany)sárga-kék zászló lecseréléséről és az új – fehér színű, piros-fehér zöld színnel szegélyezett, közepén az eddigi címert ábrázoló – zászló elfogadásáról. A képviselők 21 igen és 2 nem szavazattal határoztak erről. A Fidesz és a Jobbik képviselői igennel, az LMP-frakció tagjai nemmel szavaztak, az MSZP képviselői nem nyomtak gombot a szavazásnál.
Tarlós István főpolgármester előterjesztése szerint Budapest eddigi zászlaja más zászlóval könnyen összetéveszthető a nagyfokú hasonlóság miatt. Horváth Csaba, az MSZP frakcióvezetője a vitában azt kifogásolta, hogy a városvezetés úgy változtatja meg Budapest szimbolikáját, hogy sem szakmai, sem civil szervezeteket nem vont be a döntés előkészítésébe. Hanzély Ákos, az LMP képviselője is úgy vélte: az új zászló nem képviseli a főváros teljes lakosságát. Németh Zoltán, a Fidesz frakcióvezetője ugyanakkor azt mondta: “az új zászló kifejezi, hogy Budapest a nemzet fővárosa, kifejezi a nemzet egységét”.
A fővárosi zászlók cseréje körülbelül 10 millió forintba kerül, ezt a pénzt az általános tartalék előirányzatából csoportosítják át. A változás augusztus 15-én lép hatályba.
BuBi-projekt a kerékpárosokért
Újraindul a közösségi kerékpáros közlekedés rendszerének (BuBi) projektje Budapesten, a képviselők a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén fogadták el az erről szóló előterjesztést.
György István városüzemeltetési főpolgármester-helyettes javaslatának célja, hogy a Parking Kft.-től a projekt kerüljön át a Budapesti Közlekedési Központhoz (BKK), illetve a főváros vállalja az uniós támogatású beruházások önrészének biztosítását. Az európai közösség 900 millió forintot ad a projektre. A vitában Tarlós István főpolgármester nevetve megjegyezte: meg kell gondolni, hogy kellenek-e a kerékpárosoknak a külön lámpák, mert ő még nem látott biciklist megállni a pirosnál.
Az úgynevezett BuBi olyan alternatív közösségi közlekedési szolgáltatás, amely lehetőséget adna a kerékpáros közlekedésre azok számára, akik nem tudnak saját biciklit használni. A projekt lényege, hogy egymástól átlagosan 560 méter távolságra lévő 74 helyszínen összesen több mint 1000 kerékpárt lehetne kölcsönözni. A kerékpárokat az automata gyűjtőállomásokon önkiszolgáló módon lehetne leadni bankkártya, chipkártya, illetve mobiltelefon használatával.
Ezzel párhuzamosan a BKK egyéb, kerékpározást támogató fejlesztésekbe is belekezdett, ilyen a közterületi kerékpártámaszok létesítése, a közlekedési hálózat korrekciója, a belvárosi kerékpárútvonalak bővítése és a jelzőlámpás csomópontok közlekedési rendjének “kerékpárbarát” áthangolása.
Több forrás a Főkertnek
Állagmegóvó és minőségjavító fenntartási feladatokra, valamint a szabványváltozás miatt szükséges játszótéri átalakításokra 460 millió forint többletforrást kap a Főkert Nonprofit Zrt.
György István, városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes szerint a korábbi forráshiány miatt a Főkert nem tudta kellő gyakorisággal elvégezni az ilyen jellegű feladatokat, emiatt a parkok állapota látványosan romlott. Mint mondta, a városvezetés az ígérete szerint próbálja láthatóvá tenni a változást, hogy az itt élők és az ide látogatók komfortérzete javuljon.
“fehér színű, piros-fehér zöld színnel szegélyezett”
Hol a fehér színű háromszög?!
Vagy olyan mit a fekete alapon fekete csíkos macska?!
A zászló szegélye nem csak ott van ahol piros és zöld háromszögek vannak.
Ha ebből indulunk ki, akkor ott vannak a fehér színű háromszögek is.
“Önálló cég javítja a budapesti utakat
Kivált az FKF-ből a közútfenntartási ágazat, az új társaságot a volt MDF-es Almássy Kornél vezeti.”
abcd! És??
Gordon, tudom, régen volt az általános iskola, de egy háromszögnek a három oldala van.
Lehet hogy neked “régen volt” az általános iskola, de hogy sem ott, sem később nem szedtél fel magadra semmi logikát az egészen biztos.
Én a zászló szegélyéről beszéltem, melyet a piros és zöld háromszögek jelölnek ki. Ha ezt a szegélyt leválasztom a zászló többi (ez esetben belső) részéről, akkor máris láthatóvá válnak a fehér háromszögek is.
Erről van tehát szó, mikor azt írtam:
“A zászló szegélye nem csak ott van ahol piros és zöld háromszögek vannak.
Ha ebből indulunk ki, akkor ott vannak a fehér színű háromszögek is.”
most hogy így leseggefejztél, cizelláltan, akkor légyszíves vegyél elő egy képszerkesző programot. jó lesz paint is. majd jelöld be rajta egy fehér háromszög oldalát. hajrá-hajrá!
egy sincs.
és ne mindenféle masztaolással gyere, hogy szegély így meg úgy. a fenti képen jelöld be.
beleképzelni én is tudok mindent, a jobb oldali maga a gyurcsány, szarvakat szereltek rá, csak erősen kell hunyorítani. a bal meg orbán. ilyen belemagyarázásokat én is tudok.
szóval rajzolgass szépen.
és természetesen mutasd meg itt. képfeltöltő oldalt találsz eleget.
Gordon!
“Ha ezt a szegélyt leválasztom a zászló többi (ez esetben belső) részéről, akkor máris láthatóvá válnak a fehér háromszögek is”
Sőt ha a gatyámat letolom mindjárt láthatod a magyar pusztát is!!! 🙂