Csepel.hu, Index
A Hír TV beszámolójához kattintson a képre!
Deme Gábor nemcsak a Csepel-sziget Általános és Szakiskola pedagógusait, hanem K. Ildikó harmadrendű vádlottat, valamint MSZP-s párttársait, korábbi támogatóit is megfenyegette vagy megzsarolta. Bosszút esküdött, amikor elbocsátották az iskolából: egyedül neki lehetett indoka arra, hogy Kun Tamás elsőrendű vádlottal együtt végezzenek Takács Józseffel és Pap Lászlóval. Egyebek mellett erről tettek vallomást a tanúk a Fővárosi Bíróságon a tárgyalás harmadik napján, kedden.
A bíróság elsőként K. Ildikó harmadrendű vádlottat hallgatta meg, aki gazdasági vezetőként dolgozott az iskolában, és éveken át Deme Gábor élettársa volt. A vádirat szerint K. Ildikó tevékeny részese volt azoknak a gazdasági bűncselekményeknek, amelyeket Deme Gáborral közösen követtek el az iskolában. A vádlott azonban nem kívánt vallomást tenni.
Németh Nándor bíró ezért egy korábbi nyilatkozatát olvasta fel, amelyet K. Ildikó a bíróságon tudomásul vett. A vádlott ebben azt vallotta, hogy néhai Takács Józsefnek nem kellett minden esetben aláírnia azokat a számlákat, amelyek kapcsán Deme Gábor számos vagyon elleni bűncselekményt elkövetett. Az iskolában 2008 őszén, a Magyar Államkincstár vizsgálata után derült ki, hogy súlyos visszaélések történtek. Deme Gábor folyamatosan hazudott, nem végezte el a rábízott feladatokat. A vallomás szerint a házipénztárból 1,1 millió forint hiányzott, amit a hátrányos helyzetű gyerekek fizettek be. Ez Takács Józsefnek is feltűnt, ezért megrovásban részesítette Demét, majd december közepén felfüggesztette őt az állásából. Közben K. Ildikó és Deme Gábor élettársi kapcsolata is megszűnt. K. Ildikó azt vallotta, hogy félt Demétől, mert ideges és agresszív volt. Ráadásul megfenyegette, hogy kapcsolatai révén tönkreteszi, mivel komoly befolyása van az MSZP-ben és az önkormányzatban. Vallomásában megjegyezte: Deme Gábor több alkalommal hangoztatta, hogy egyszer miniszterelnök lesz, de egyelőre beéri az alpolgármesteri poszttal is.
A bíróság tanúként hallgatta meg Kosik Györgyöt, aki az iskolát működtető kuratórium tagja volt, s baráti viszony fűzte Takács Józsefhez és Pap Lászlóhoz. A tanú közölte, hogy Takács József megmutatta neki azokat a dokumentumokat, amelyek Deme Gábor sorozatos visszaéléseit tárták fel. Takács József azt is tudtára adta, hogy a bizonyítékokat több példányban lemásolta, de nem akarta mindenáron lehetetlen helyzetbe hozni Demét. Járt Császár Mihály egykori rendőrkapitánynál is, aki állítólag azt mondta: „hagyd a picsába, jelentsd fel már őt!” Orosz Ferenc egykori alpolgármesternek is megmutatta a dokumentumokat, de utána nem történt semmi. Deme Gábor akkor azzal fenyegetőzött, hogy „… ha én megütöm a bokámat, jöttök velem együtt”.
A bíró kérdésére, hogy Takács Józsefnek köze lehetett-e a gazdasági bűncselekményekhez, Kosik azt felelte: „Deme vádjai nem fedik a valóságot”. Kosik György hozzátette: Deme szeretett „Rambót játszani”, és szokása volt, hogy összeugrasszon embereket. Különféle találkozóiról hangfelvételt készített, hogy azokat ellenfelei ellen felhasználhassa. „Az iskolának Kun Tamással nem volt problémája. Nem értem, miért tette, amit tett, ha valóban ő lőtte le az áldozatokat. De ha így volt, feltételezem, hogy inspirálták” – vallotta.
A bíróság tanúként hallgatta meg Weszelovszky Károlyt, a kuratórium egykori elnökét, néhai Pap László nevelőapját. Elmondta, hogy 2008 őszén, amikor a sikkasztások ügye kiderült, Takács József vizsgálódni kezdett, de még nem gondolt a feljelentésre. Deme Gábor akkor tagadta a vagyon elleni bűncselekményeket, s ezek nem is voltak közismertek Csepelen egészen a gyilkosság napjáig. Deme megfenyegette Takács Józsefet is, amikor elmérgesedett köztük a viszony. Weszelovszky azt vallotta a bíróságon, hogy „nem hihető Takács József érintettsége a gazdasági bűncselekményekben, mert akkor nem vizsgálódott volna az ügyben”. Demét úgy jellemezte, hogy öntörvényű, erőszakos ember, de eleinte segítőkésznek tűnt. Takács József a gyilkosság napján közölte Weszelovszky Károllyal, hogy a dokumentumokkal együtt elmegy az önkormányzatra, majd a rendőrségre. „Az emberölés kitervelése Deme Gábor érdekében állhatott, ő lehetett a felbujtó. Deme a gyilkosság pillanatairól készült hangfelvételen egyáltalán nem volt megdöbbenve azon, hogy megölik Takács Józsefet és Pap Lászlót”. Kun Tamás, aki a vád szerint meghúzta a pisztoly ravaszát, azért háborodott fel korábban, mert Demét leváltották az iskola éléről. Kun Tamás árnyékként kísérte Demét mindenhová, vélhetően a befolyása alatt állt.
Kissé meglepőnek hatott, hogy Kun Tamás elsőrendű vádlott is szólni kívánt, mivel eddig vallomást nem tett. A gyorsan kialakuló szóváltásban most ezt mondta: „A pénzügyi kérdésekre rálátásom nem volt, kivéve azt, hogy a fizetésem felét feketén kaptam meg. Ez piti ügy ahhoz képest, amivel engem vádolnak. Ez elég zavaró”. Németh Nándor bíró azt kérdezte: „Az nem zavarja, hogy Deme Gábor kettős emberöléssel vádolja?” Mire Kun Tamás: „Deme nem vádol emberöléssel…” Bíró: „De bizony vádolja!” Kun Tamás: „Én ezt kétlem… Ez az emberölési vád egy kitalált mese.” – fogalmazott.
A bíróság ez után tanúként hallgatta meg Takács József özvegyét, aki megtörten és érthető módon zaklatottan idézte fel a gyilkosság előtti időket. A bíró kérésére, hogy ismeri-e a vádlottak padján ülőket, a vádlottakra nézve nem nevükön nevezte meg őket, hanem úgy, hogy elsőrendű és másodrendű vádlott. Takács Józsefné elmondta, hogy a férje rájött, hogy Deme folyamatosan hazudik. Elmondása szerint a férje többször is felhívta telefonon Zanati Bélát, az MSZP csepeli képviselőjét, és közölte vele a megállapításait. Egy alkalommal egy papírt is mutatott, hogy másfél millió forint eltűnt az iskola kasszájából. Hamis gépkocsi rendelvények voltak kiállítva különféle nevekre Deme aláírásával, s megtalálták a 900 ezer forintról szóló tisztítószer-vásárlás számláját is. Férjével közösen dokumentálták a visszaéléseket, másolatokat készítettek belőlük, hogy több helyre elküldjék. A bizonyító erejű dokumentumokat eljutatták Tóth Mihálynak, Orosz Ferencnek, Weszelovszky Károlynak.
Takács Józsefné elmondta: „szász százalék, hogy Jóska elment Császár Mihály rendőrkapitányhoz is. A gyilkosság napján biztosan találkoztak”. Állítása szerint Deme Gábor január 4-én telefonon felhívta Takács Józsefet, hogy egyeztessenek az elbocsátásáról. Takács akkor azt felelte: „te annyit hazudtál már, hogy nem vagyok rád kíváncsi”. Deme ez után Pap Lászlón keresztül kérte a találkozót, mert Takács nem akart szóba állni vele. Takács Józsefben felmerült, hogy egyedül semmiképpen nem megy el a találkozóra, és diktafont is visz magával, mert Deme mindig hazudott. Deme Gábor Szenteczky Jánossal is beszélt, és állítólag azt mondta neki: „mindenáron vissza akarom szerezni a pozíciómat”. Ám Demének megüzenték, hogy Csepelen semmilyen pozíciót nem fog kapni. Takács Józsefné szerint Deme Gábor bosszút forralt férje ellen, ezért vált áldozattá. „Deme volt a felbujtó” – közölte az asszony. „Kun Tamással nem volt nézeteltérés. Férjem még küldött is neki egy karácsonyi üdvözlő lapot, amiben boldog új évet kívánt. Amikor tudomást szereztem a szörnyűségről, nem akartam elhinni. Egyre hívtam telefonon Jóskát, de hiába. Százszor is rátelefonáltam, de nem vette fel…”
Forrás: Csepel.hu
Demét okolja a csepeli áldozat özvegye
A csepeli kettős gyilkosság harmadik tárgyalási napján tanúvallomást tett a meggyilkolt intézményvezető özvegye és a másik áldozat nevelőapja is. Az asszony szerint a másodrendű vádlott, Deme Gábor bosszút akart állni a férjén azért, mert leleplezte sikkasztásait, és ezzel elvágta a karrierjét.
Nem a leleplezés megakadályozása, a sikkasztás bizonyítékait rejtő dosszié megszerzése volt a csepeli kettős gyilkosság vádlottjainak célja, hanem bosszú állt a háttérben – ez a véleménye a meggyilkolt Takács József özvegyének, aki kedden tanúvallomást tett a Fővárosi Bíróságon.
Takács Józsefet, a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola intézményvezetőjét és munkatársát, Papp Lászlót 2009. január 7-én lőtték le az iskolában. A gyilkos lövések leadásával – előre kitervelt, aljas indokból elkövetett emberöléssel – az egykori biztonsági őrt, K. Tamást vádolják. A másodrendű vádlott, Deme Gábor, az iskola egykori igazgatója az ügyészség szerint bűnsegéd volt. A vádirat szerint Deme volt élettársával, a szintén az iskolában dolgozó K. Ildikóval pénzügyi visszaéléseket követett el az iskolában, erre Takács rájött, és feljelentésre készült. A vád szerint azért ölték meg, hogy ne tudjon feljelentést tenni, és ne kerüljenek napvilágra a visszaélések.
“Színtiszta bosszú volt”
Az ügy egyik legnagyobb kérdése ugyanakkor, hogy mi oka volt lőni K. Tamásnak, hiszen neki a pénzügyi visszaélésekhez, az elszámolási vitához semmi köze nem volt. A hiányzó motiváció kérdése a keddi tárgyalási napon újra meg újra felmerült, de egyik kihallgatott tanú sem tudott választ adni rá. “Fogalmam sincs” – válaszolta Takács Józsefné is a bírónak, amikor erről kérdezte. Ugyanakkor megismételte, amiről több tanú is beszámolt már, hogy K. Tamás nagyon szerette Demét, felnézett rá. A meggyilkolt Takács szerinte azt mondogatta otthon, hogy K. Tamás “mint egy pulikutya” ment Deme után.
Az özvegy szerint a kulcsfigura Deme. “Ez egy színtiszta bosszú volt. (…) Demének megmondták, hogy Csepelen többet semmilyen pozíciót nem fog kapni” – mondta az asszony, aki szerint a miniszteri ambíciókat dédelgető Deme számára ez elég ok lehetett arra, hogy a férje halálát kívánja.
Az asszony szerint hazugság, amit tanúvallomásában Deme állított, hogy valójában maga Takács állt a pénzügyi visszaélések mögött, és az ő utasítására kellett “lepapíroznia” neki a fekete kifizetéséket. Azt mondta: a férje neve etalon volt Csepelen, és soha nem voltak ilyen ügyletei.
Az asszony sokat tudott férje munkájáról, részben azért, mert Takács nagyotthalló volt, így jól hallotta a telefonbeszélgetéseit is. Szerinte a férje már 2008 nyarán panaszkodott neki arról, hogy Deme nem hajlandó végrehajtani az utasításait, a pénzügyi visszaélések pedig azután váltak nyilvánvalóvá, hogy kezükbe került egy kiküldetési rendelvény egy 900 ezer forintos gépkocsihasználatról. Kiderült, hogy az iskola egy állítólagos rijekai utazásra fizetett ki pénzt, miközben a dolgozók közül senki nem járt ott. A papírok szerint még maga Takács is az utazók közt volt. Az asszony szerint férjével közösen nézték át ezután a számlákat.
Deme korábban a bíróságon azzal próbálta igazolni a Takács szerepére vonatkozó állításait, hogy ő egyedül semmit nem írhatott alá, és Takács aláírása is szerepel a fiktív számlákon. A meggyilkolt intézményvezető özvegye szerint ugyanakkor a férje aláírása helyett csak egy T betű szerepelt a szóban forgó számlákon, “még csak véletlenül se hasonlított”. “Életemben ilyen primitív számlákat nem láttam. (…) Ha Jóska állította volna ki, az nem ilyen lett volna” – jelentette ki.
Előkerült a vádiratban szereplő többi gyanús számla is. A házaspár összesen ötvenegynéhány pontban szedte össze a feltételezett visszaéléseket, és összeállítottak a bizonyítékokkal együtt egy dossziét. Több másolatot is készítettek, mondta az asszony. Emlékei szerint a férje a halála előtti napokban adott egy példányt Orosz Ferenc akkori alpolgármesternek, Tóth Mihály volt polgármesternek, Weszelovszky Károlynak, az iskolát felügyelő alapítvány kuratóriumi elnökének. Az asszony szerint a férje egyértelműen feljelentést akart tenni.
“Második Zuschlag-ügy”
Takács Józsefné tudomása szerint Deme ezekben az utolsó napokban, amikor már felfüggesztették az állásából, mindent megpróbált azért, hogy visszaszerezze az állását. Az özvegy úgy tudja: járt Szenteczky Jánosnál, a csepeli vagyonkezelő akkori vezetőjénél is, követelte, hogy segítse vissza a pozíciójába, és azzal fenyegetőzött, hogy különben “második Zuschlag-ügyet” robbant ki. (Deme és a meggyilkolt intézményvezető is helyi szocialista politikus volt.) Az asszony szerint ez csupán blöff volt, nem volt semmi Deme kezében.
Az özvegy arról is beszélt a bírónak: ő már akkor Demére gyanakodott, amikor a gyilkosság után a rendőrök először még egy ismeretlen álarcos támadót kerestek. “Nem igaz, ne a símaszkost keressék, hanem Demét! – ezt ordítottam a nyomozóknak” – idézte fel.
Tanúvallomást tett kedden Weszelovszky Károly is, aki nemcsak a kuratórium elnöke, hanem a másik áldozat, Papp László nevelőapja is. Azt mondta: a kuratórium 2009. január 13-i ülésén akart a sikkasztási üggyel foglalkozni, és ekkor dőlt volna el, hogy feljelentést tesznek-e Deme ellen. Takácstól ő is hallott arról, hogy Deme fenyegetőzött, bajba fogja sodorni őket, ha nem fejezik be a vizsgálódást. Szerinte Takács nem foglalkozott ezzel a fenyegetéssel. Weszelovszky megjegyezte: az alapján, hogy milyen energiával vágott bele a vizsgálódásba Takács, nem hiszi, hogy ő is benne lett volna.
Sokan ismerték a dossziét
Weszelovszky most is fenntartotta azt a korábbi nyomozati vallomását, miszerint az ő olvasatában minden mögött Deme állhat, és K. Tamás csak eszköz volt a számára. A kuratóriumi elnök beszélt a 2008 végi iskolai betörésről, amikor eltűnt 800 ezer forint készpénz és egy laptop. A betörés körülményeit gyanúsnak találta, mivel behatolásnak nem volt nyoma, az ablak kifelé tört, a biztonsági kamerák pedig nem vettek fel semmit. Tudomása szerint halála napjának délelőttjén Takács József nem azért ment a rendőrségre, hogy feljelentést tegyen a sikkasztás miatt, hanem erről a betörésről akart érdeklődni.
Kihallgatták Kosik Györgyöt, a kuratórium egy másik vezetőjét is, akit negyvenéves barátság fűzött Takácshoz. Neki is megmutatta állítása szerint a Deme elleni bizonyítékokkal teli dossziét Takács a halála előtti napokban. Kosik is megerősítette, hogy rajta kívül több másik ember is látta a dossziét. (Ennek azért lehet jelentősége, mert a vádirat szerint a bizonyítékok megszerzése volt az emberölés célja. Ha azonban azokat már többen is ismerték, megkérdőjeleződik, mi értelme lett volna elvenni Takács példányát. Deme ügyvédje is azzal érvelt korábban: ha védence bűncselekményei napvilágra kerülésétől tartott volna, a két ember meggyilkolása akkor sem oldott volna meg semmit, mert rajtuk kívül még sokan tudtak az elszámolási vitáról.) Kosik szerint Takács azt mondta neki: Császár Mihály, az egykori csepeli rendőrkapitány is arra biztatta, hogy ne várjon, jelentse fel Demét. Azt nem tudta megmondani, hogy Császárnak is megmutatta-e Takács a bizonyítékokat.
Az özvegyhez hasonlóan Kosik is határozottan azt vallotta: Takácsnak nem volt köze a pénzügyi visszaélésekhez. Igaz, ő is emlékszik Deme fenyegetőzéseire, miszerint ha ő megüti a bokáját, megütik a bokájukat Takácsék is. Kosik szerint nem kérdeztek rá, mire gondol Deme.
Megsértődött a biztonsági őr
Kosikot személy szerint is megvádolta vallomásában Deme visszaélésekkel. Kosik cégénél, a Cserszak Kft.-nél dolgoztak az iskola szakiskolás tanulói, és Deme szerint az ő ösztöndíjaikkal is ügyeskedtek. Erről hosszan kérdezgették a tárgyaláson Kosikot, aki azt állította: a tanulók önként támogatták fizetségükből havi háromezer forinttal az alapítványt, hogy az iskola meg tudjon maradni. Deme vádjai között szerepelt az is, hogy 2007-ben wellnesközpontot béreltek ki Takács és Kosik születésnapjára iskolai pénzből. Erre Deme megpróbált rákérdezni Kosiknál, de a bíró, aki egyre idegesebben reagált a vádirathoz nem szorosan kapcsolódó megszólalásokra, megtiltotta a kérdést.
Így járt K. Tamás is, aki kétszer is próbált azzal jogával élni, hogy kérdéseket tegyen fel a tanúknak. Kérdései megtiltását láthatóan zokon vette. “Elnézést, ha okvetetlenkedésnek tűnik, nem direkt vagyok hülye” – vetette oda a bírónak. Azt mondta: meg kéne adni a lehetőséget Demének, hogy bizonyítsa ártatlanságát a pénzügyi visszaélésekben, “ha már azzal vádolnak, hogy embereket öldösünk egy dossziéért”.
Kis Hitlernek tartották az iskolában Demét
A bíró a tárgyaláson ismertetett egy levelet, amelyet a gyilkosság után, névtelenül írtak a tantestület nevében. Ebből sötét kép rajzolódik ki Deméről: a levél szerint terrorizálta kollégáit, akik csak “kis Hitlerként” emlegették. A levelet író tanárok többek közt azt rótták fel Demének, hogy gyerekeket vert, megalázta az embereket, munkatársait alattvalóként kezelte, besúgógépezetet működtetett. Deme a tárgyaláson mindezt rágalomnak nevezte.
A Deme személyiségéről rajzolt képnek nem tett jót volt élettársa, K. Ildikó mondandója sem. A fiatal nő, aki a sikkasztási ügy másik vádlottja, a bíróságon nem tett új vallomást, de fenntartotta a korábbit, amelyet a bíró felolvasott. K. Ildikó is beszélt arról a nyomozóknak, hogy Deme szerette a hatalmat, és sokszor mondogatta, hogy miniszterelnök szeretne lenni egyszer. A pár még a gyilkosság előtt, 2008 őszén szakított, mert a nő rájött, hogy Deme csalja őt. K. Ildikó szerint volt barátja személyisége már a nyáron elkezdett megváltozni, titkolózott, ideges volt, mások előtt lehülyézte őt. “Soha nem bántott, nem ütött meg, de lelkileg meggyötört” – mondta.
Ítélet még ősszel sem lesz
A nő egyébként ártatlannak vallja magát a pénzügyi visszaélésekben, szerinte ő nem hibázott. Állítása szerint a gyilkosság előtti időkben ő is félt Demétől, azt sem árulta el neki, hol lakik. “Vigyázz, mert el tudlak intézni téged és apukádat, van olyan kapcsolatrendszerem” – K. Ildikó szerint egyszer így fenyegette meg őt Deme. A gyilkosság után több telefonhívást is kapott tőle, azt kérdezgette, hol van, és zokogva kérte, hogy utazzon el, ne maradjon egyedül, mert félti. K. Ildikó hozzátette: ekkor hazudott Demének, mert félt tőle, és nem akarta, hogy tudja, hol van.
A tárgyalássorozat csütörtökön újabb tanúkihallgatásokkal folytatódik. A bíró a keddi tárgyalás előtt közölte az újságírókkal, hogy a perben ítélet még ősszel sem lesz, mivel a bizonyítás rendkívül összetett és hosszú folyamat. Ősszel lesz majd helyszíni bizonyítás is, egy alkalommal ki fognak menni a tárgyalás résztvevői a csepeli iskolába. Az ügy legfontosabb bizonyítékáról, az egyik áldozat zsebében talált diktafon anyagáról a bíró azt mondta: a lejátszásáról “több mint valószínű”, hogy ki fogja zárni a nyilvánosságot.
Forrás: Index
Most károgjanak azok, akik hitelt adtak Deme szavainak. Vannak akik politikai haszonszerzésből mindenkit belekevernének. Nekik az sem számít, ha elveszik egy áldozat becsületét. Deme annyira magának való volt, hogy amit megszerzett, abból egy fillért sem adott volna pártcélokra. Egyébként is a “birodalom” fel volt osztva, minden elvtárs a neki jutott szemétdombon kapirgálhatott tehetsége szerint. Voltak akik papírokkal fedezve kapirgáltak, rajtuk az új vezetés egyenlőre nem talál fogást, ezért hozták a 98%-os különadót. Mások egyszerűen belenyúltak a kasszába.
Márai Sándor a kommunistákról 1967- ben: „A kommunizmus megbukott, minden értelemben. De a kommunistáktól nehéz lesz megszabadulni, mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az Eszmét védi, hanem meztelen életét és a zsákmányt.”
Szolzsenyicin a kommunistákról:
“A kommunistáknál kártékonyabb és veszélyesebb embertípust még nem produkált a történelem. Cinizmusuk, szemtelenségük, hataloméhségük, gátlástalanságuk, rombolási hajlamuk, kultúra- és szellemellenességük elképzelhetetlen minden más, normális, azaz nem kommunista ember számára. A kommunista nem ismeri a szégyent, az emberi méltóságot, és fogalma sincs arról, amit a keresztény etika így hív: lelkiismeret. A kommunista eltorzult lélek (…), egészséges szellemű európai ember nem lehet kommunista. Nincs olyan vastag bőrt igénylő hazugság, amit egy kommunista szemrebbenés nélkül ki nem mondana, ha azt a mozgalom érdeke vagy az elvtársak személyes boldogulása úgy kívánja.”
“Deme Gábor több alkalommal hangoztatta, hogy egyszer miniszterelnök lesz, de egyelőre beéri az alpolgármesteri poszttal is.”
Hát erre én is céloztam régebbi hozzászólásomban: ” Deme egy mindenkin átgázoló törtető, erre vall Gyurcsány-imádata is, valamint az hogy terrorizálta az iskola alkalmazottait.”
Kár, hogy nem Gyurcsányhoz fordult segítségért, hátha őt is magával rántotta volna!
Azoknak, akiknek Takács József megmutatta a bizonyítékokat, van okuk a súlyos lelkiismeretfurdalásra.
A vallomások alapján úgy tűnik, hogy a teljes MSZP-s felső vezetés tudott a sikkasztásról és Takács kínlódásáról.
Ha Takács január 7-én reggel meg tudja tenni a feljelentést, mint ahogy akarja, akkor talán ma is élhetne.
Ki volt az, aki megakadályozta? Csak Császár, egymagában? Én emlékszem Oroszra a TV2 Napló műsorában, amikor “meglepődött”, hogy Takács nem tett feljelentést. Sütött belőle, hogy hazudik.
Kedves Tarjányi!
Ne tépd annyit a szád feleslegesen és ne hadovázz különadóról és egyéb nem ide tartozó témákról!
Akinek módjában állt megismerni Deme Gábort (mint nekem is), az tudja, hogy Deme egy olyan jelentéktelen kisstílű figura, hogy akit Ő terrorizálni tudott az meg is érdemli, hogy terrorizálják!
Azt én is valószínűnek tartom, hogy Deme saját zsebre is sikkasztott.
Azt viszont biztosra veszem, hogy a Csepeli MSZP alelnökeként és pártpénztárnokaként – az összes helyi mszp-s vezető tudtával – a saját zsebre végzett sikkasztás többszörösét követe el a csepeli mszp-s szervezet finanszírozása céljából.
Deme a helyi mszp-s vezetők eszközeként úgy végezte ezt a piszkos munkát, hogy az mszp-sek részéről a mai napig soha nem gyanúsították meg azzal, hogy az mszp-sek egyetlen forintját is eltüntette volna. Pedig ha Deme valóban csak egy magányos sikkasztó lenne, akkor az mszp-s alapszervezet pénzét is megdézsmálta volna!
Az áldozat Takács Józsefet illetően pedig több évtizedes ismeretség alapján az a véleményem, hogy rá az mszmp-s és mszp-s főnökei mindig maximálisan számíthattak, és mint beavatott biztosan tudott arról, hogy Deme pártfinanszírozás céljából milyen stikliket követ el az alapítványi iskola terhére.
Azt javaslom, hogy ne akard megelőzni a bíróságot az ítélethozatalban, mert még komoly meglepetések érhetnek!
Tarjányi úr: szerinted honnan a nagy bús fészkes fenéből van a csepeli MSZP-nek saját tulajdonú irodája?
Az MSZP jogutódja az MSZMP-nek, a Munkáspártnak jutott Marx, az MSZP-nek meg a Tőke! Köszönjétek meg Antallnak meg a Kerek Asztal Tárgyalások “lovagjainak”, hogy az MSZMP és jogutódjai vagyonát nem vonta el! Továbbá köszönjétek meg Stumpfnak, Kövérnek, meg a többi fideszes MISZOT-tagnak, hogy hagyták széthordani a KISZ vagyonát! A pártlapokat a Springer konszern vette meg, a vételár az MSZP-é lett. Igaz, hogy a vagyon a kampányok miatt kölcsönökkel terhelve van, de azért jutott új székházra is pénz, közben a Köztársaság téri pártház árát is besöpörték!
Minek írogat a csepelinfón az, akinek a szavazókra jellemző háromhónapos emlékezete van!
Demére visszatérve, minél pitibbnek tűnik egy figura, annál bosszúállóbb!!! Akinek van hová hátrálnia az megrándítja a vállát, s nem azon morfondírozik, hogy lehetne bosszút állni, hanem azon hogy tudna kikapaszkodni a gödörből. A sarokba szorított patkány és a sarokba szorított kommunista eszeveszetten mar! Nem véletlenül írta Márai Sándor, nincs veszélyesebb a kommunistánál, amely nem az eszmét, hanem a zsákmányt védi!
A személyes véleményem, hogy deme és kun mellett a csepeli mszpés vezetőknek is a vádlottak közt lenne a helye, hiszen a “kéz-kezet mos” politikájuk közvetlen okozója annak a helyzetnek, amely ezt a gyilkosságot lehetővé tette!
Magyarországon sajnos csak jog-szolgáltatás létezik, nem pedig igazság-szolgáltatás.
Üdv menyus
Kedves Tarjányi!
Rendszeresen írogatod, hogy mit kinek köszönjünk meg.
Például ma 11:55-kor írtad, hogy “Köszönjétek meg Antallnak meg a Kerek Asztal Tárgyalások “lovagjainak”, hogy az MSZMP és jogutódjai vagyonát nem vonta el!”.
Úgy látom, hogy neked is csak “a szavazókra jellemző háromhónapos emlékezeted van, ezért azt kérdezem Tőled, hogy hol voltál Te az 1990-es ú.n. rendszerváltáskor, hogy nem tudsz arról, hogy a pártvagyont bitorló mszp-sek háta mögött kb. 100.000 fő szovjet katona állomásozott Magyarországon, és Antall ezért nem mert hozzányúlni az MSZMP-től örökölt mszp-s pártvagyonhoz?
És ha már felhoztad azt, hogy kinek mit köszönhetünk, akkor sorold már fel azt, hogy a világban elterjedt rossz hírünkön kívül mi jót köszönhet Magyarország a régi pártodnak a MIÉP-nek, és jelenleg általad ajnározott Jobbiknak!?
Látom, Takács József és Papp László tragédiája senkit sem érdekel, csak a saját rögeszméje.
De, ha már erre jártam, csak bevallom: nagy örömömre szolgál, hogy időnként ennyi okos, magas erkölcsi érzékű kommentelő között lehetek. Biztos vagyok benne, bíróságra sincs szükség, hiszen az előttem szólók döntő többsége – mint a Csinn-Bumm Cirkusz egykori bohóca, a Bukfenc – mindent tud, sőt: mindent jobban tud. És mindenről ugyanaz jut az eszébe – mint Mórickának.
Gratulálok! Csak így tovább:
http://www.youtube.com/watch?v=9wasmJPfmLI
vagy
“csapos”!
Fórumozás helyett inkább igyál! Az jobban meglátszik rajtad!
Kedves ?!!
Nem a 100.000 orosz miatt nem mert a pártvagyonhoz nyúlni, mert azok kimenetele után még 2 és fél évig kormányfő volt. Ellenben volt egy rózsadombi paktum meg egy amerikai nagykövet, aki egyaránt tolta a kommunisták és a zsidók szekerét, annál is inkább mert e két csoport nagyjából átfedi egymást! Ebben az országban csak a magyar érdekeket nem vették figyelembe. Semelyik keleteurópai országnak nincs ilyen nemzetáruló elitje, mint nekünk, meg is látszik ez az ország gazdasági és morális állapotán. Igaz hogy semelyik országnak nincs akkora esélye, hogy Új-Izrael legyen, mint Magyarországnak. Erre kell a cigány kártya, fel kell szaporítani őket, az őslakos magyarokat meg kihalásra kényszeríteni. Utánna a cigányoktól meg lehet venni az országot, mint az arab földesuraktól, s el lehet zavarni a cigányokat, mint a palesztínokat. A cigányok tizedannyira sem harciasak, dolgozni meg attól nem fognak megszeretni, hogy ők lesznek többségben, így örülnek majd a vételárnak, bármekkora is legyen az. Van itt egy ország jó földdel, sok édesvízzel, jó éghajlattal. A zsidók is felismerték azt, amit Árpád honfoglaló magyarjai.
Mit köszönhet Magyarország a MIÉP-nek? Semmit, de a Fidesz köszönheti Csurkának, hogy fékentartotta a radikálisokat, továbbá köszönheti a volt miépes, törtető ifjú Kocsis Mátét, Németh Szilárd előterjesztő-társát, a volt miépes régióvezető, hévízi polgármester Papp Gábort. Továbbá köszönheti nekem, Tarjányi Lászlónak, hogy a 2002. ápr. 9-én 15.55-kor a Fidesz Lendvay utcai székházának faxára elküldött levelemben kifejtett gázár-kampány ötletemmel kikapartam a szarból a Fideszt. Magyarország lakossága nekem köszönheti, hogy 2 és fél évig nem emelkedett a gáz ára, s utánna pedig évekig százmilliárdokra menő gázártámogatást kapott!
A nagyszerű Orbán Viktor olyan gyáva volt, hogy 2008. márciusában a Királyerdei Művelődési Házban tartott kampányzáróján még fogadni sem mert! Továbbá a Fidesz a saját gyávaságának köszönhette, hogy 2002-ben vesztett, mert nem mert ujjat húzni Edgar Bronfmannal a MOL akkori főtulajdonosával (Bank of New Yorkon keresztül, amelynek ő a főtulajdonosa), s nem merte csökkenteni a lakossági gázárat néhány forinttal, ahogy én aláhúzottan javasoltam!
Csepel köszönhet nekem 3.8Mrd-ot, amelyet a Wallis-Észak-Csepel szindikátusi szerződés felbomlasztásával sporoltam meg Csepel lakosságának. Továbbá a négy 56-os kivégzett posztumusz Csepel Díszpolgára címét, amelyet én kényszerítettem ki az mszp-s többségű önkormányzatból. Továbbá én borítottam ki a Kis-Dunaparti lakópark ügyet, “a sivatagi nép atavisztikus vonzalmat érez a folyóvíz iránt”.
Ezenkívül hozzásegítettem Gyurcsányt a pártelnöki székből való távozáshoz azzal, hogy elindítottam a miniszterelnök-keresősdit a lánc-emailemmel.
Úgy tudom, hogy számos helyi szoci politikus, illetve pártközeli személy szokott viszonylag sűrűn megfordulni a csepeli OTP-fiókban. Vajon a tanácsháza közelsége vagy valami más lehet a magyarázata ennek a különös jelenségnek, esetleg mindössze a vak véletlennek tudható be? Mindenesetre köztudott, hogy a bankon belüli átutalások valósulnak meg a leggyorsabban…
Állítólag a nácik között is voltak rendes emberek, akárcsak a kommunisták között. A csepeli MSZP vezetőségében nem tudott mindenki a titkos pártfinanszírozásról? Voltak szent emberek?
Más! Einstein retteg sírjában, mert az híres E = mc2 képletet nem Ő, nem Poincaré, hanem Tarjányi találta fel.
Várom mikor váltja meg Csepelt.
T Tarjányi uram ! kegyelmednek volta képpen mi baja a fidesszel?
Egyszer azt mondta egy Bírósági illetékes:
Kezdetben vala az igazságszolgáltatás ami úgy 1914 ig tartott.
Utánna jött a törvénykezés ami befejeződött 1990 ben .
És amióta már törvényeink sincsenek van a jogszolgáltatás.
és ami ezután jön …………. arra nem igazán vagyok kíváncsi.
Kedves Tarjányi!
Ha majd ráérek akkor kampányt szervezek azért, hogy valamelyik felekezet nyilvánítsa Csepel védőszentjévé Tarjányi Lászlót, valamelyik csepeli pártszervezet pedig állítson szobrot a nagy……. Tarjányinak, Csepel nagy….. fiának az elévülhetetlen és kimagasló érdemeinek az elismerése céljából.
A kampányom sikere érdekében válaszolj az alábbi kérdéseimre!
1.) Egyetértesz-e azzal, hogy Téged a Magyarországi Izraelita Egyház szertartása szerint avassanak Csepel védőszentjévé?
2.) Megfelel-e Neked az, ha az érdemeid elismerése céljából, a csepeli mszp-sek állítják fel az általuk előállított anyagból készített szobrodat a Hengerdombon, a Munkásőr utcában?
Mi a bajom a Fidesszel? Számtalanszor leírtam, “ahogy ingyenebéd nincsen, úgy ingyentanács sincsen!” Kövér László és Németh Szilárd is megérthetné végre: “Az ellenfeleket a véleménykülönbség generálja, míg az ellenségeit mindenki magának köszönheti! Copyright Tarjányi László.
Ami az érdemeimet illetti, azokat eddig egyetlen politikai szereplő sem vonta kétségbe, a Csepel újságban 2006. már. 3-i számban fizetett hirdetésként megjelentetett cikkemet “Akinek köszönheti Csepel a 11.3Mrd-ot”, sem az MSZP, sem a Fidesz nem cáfolta, illetve senki, beleértve Tóth Mihály előző polgármestert, soha be nem perelt valótlan állításért. Én sohasem cselekedtem mások háta mögött, mindig nyíltan, szemtől-szembe támadtam, így az NBH vagy ahogy most hívják AH sem találna fogást rajtam. Nekem a vagyonom sem lett több a rendszerváltás óta, ami az egészségemet illeti, elég jó ahhoz hogy számolni kelljen velem!
Hová lett a széthordott gyáróriásból a lóvé?
Mi haszna lett a Csepeli Munkásoknak,
– a gyáruk “el-privatizálásából, vagy szét-privatizálásából.”
Vontak már felelősségre azok közül valakit, akik “jó helyen voltak jó időben” és akiknek köszönhetjük, hogy engedték széthordani a munkások tulajdonát. 🙂
Bizonyíthatóan a munkások tulajdona volt a gyár! Mi volt az alapja a privatizálásnak? A rablás?
A Faterom pert fontolgat a tulajdon részének visszaszerzésére, mert az álamnak nem volt alkotmányos joga a Csepeli Munkások tulajdonát lenyúlni.
mivel átéltem, tudom ,hogy ezt a manővert a gyárban a Fidesz égisze alatt és aktív közreműködésével hajtották végre.
Kedves Mindenki!
Felmerült egy kérdésem az üggyel kapcsolatban, méghozzá az utolsó mondat miatt:
“Az ügy legfontosabb bizonyítékáról, az egyik áldozat zsebében talált diktafon anyagáról a bíró azt mondta: a lejátszásáról “több mint valószínű”, hogy ki fogja zárni a nyilvánosságot.”
Szerintetek ennek mi az oka? Komolyan érdekel!
Esetleg egy büntijogász, vagy ebben tájékozott ember megmondhatná a frankót.
Elfogadom ha így van, hiszen a bíró is bármikor elrendelhet zárt tárgyalást, de amikor egyértelműen az bizonyítás és az igazság kulcsa a felvétel, akkor miért nem tárják a közvélemény elé a tartalmát? Jogilag aggályos lenne?