Index, Mno.hu
A Hír TV beszámolóját a képre kattintva nézheti meg
A bejegyzés alatt álló Demokrata Párt lehet az a politikai szerveződés, amelyben vezető tisztséget tölt majd be Gyurcsány Ferenc volt kormányfő, írja a Magyar Nemzet. A lap az alakulóban lévő párt februári közgyűlési határozatából következtet erre. Facebookos jegyzete szerint Gyurcsány Ferencnek nincs kifogása.
A Magyar Nemzet szerdai számában megjelent információk szerint a még bírósági bejegyzés alatt álló Demokrata Párt lehet Gyurcsány Ferenc új pártja. A lap birtokába került, a címoldalon közölt 2011. február 13-ai közgyűlési határozat szerint két lehetőség áll fenn: az újdonsült Demokrata Párt vagy egyesül a Magyar Szocialista Párttal, amennyiben annak kongresszusa erről dönt, vagy az MSZP-ből kiváló tagokkal, az általuk létrehozott társadalmi szervezettel közösen folytatja.
Míg az első esetben az MSZP megszűnne MSZP lenni (“A Demokrata Párt […]hozzájárul ahhoz, hogy az egyesüléssel létrejövő társadalmi szervezet a továbbiakban a Demokrata Párt nevet viselje”), a második forgatókönyv alapján (“amennyiben a Magyar Szocialista Párt kongresszusa nem határoz a Demokrata Párttá alakulásról”) az MSZP-től külön álló új párt jönne létre.
Áll a bál
Értesüléseink szerint az MSZP parlamenti frakciója szerda délelőtt 11 órakor kezdődő tanácskozásán tárgyalja a pártalakítás hírét. A hangulat feszült, de még nem dőlt el semmi. “Mindenki hezitál, hogy az lenne-e a jó, ha pontot tennénk az ügy végére, vagy próbáljuk meg elsimítani az ellentéteket. De ha az egyik oldalon megszületett a szándék, talán kár lenne lebeszélni őket erről” – fogalmazott egyik forrásunk, aki mindkét szekértáborral jó kapcsolatban van.
Egy másik, Gyurcsány közeli forrásunk szerint a Demokrata Párt ügye már a megyei elnökök keddi tanácskozásán indulatokat kavart. Értesüléseink szerint a tanácskozáson a párt Győr-Moson-Sopron megyei elnöke, Molnár Csaba, illetve a Zala megyei elnök, Baracskai József érvelt Gyurcsány mellett. Ők mindketten Gyurcsány régi és ismert támogatói. Úgy tudjuk, igazán csak Molnár volt harcias, Baracskai visszafogottabban érvelt, Gyurcsány többi megyei elnök támogatója, például Oláh Lajos hajdú-bihari elnök viszont csenben maradt.
A párt, amiből még senkit se zártak ki
Egy biztos, az MSZP-ben nem megengedett a kettős tagság – ez alól csak a hasonló világnézetű külföldi pártok tagjai mentesülhetnek -, azaz ha Gyurcsány és hívei belépnek a Demokrata Pártba, elveszíthetik tagságukat az MSZP-ben. Mesterházy Attila pártelnök megkeresésünkre anyit válaszolt, hogy az MSZP-ből még soha senkit sem zártak ki.
Bár a pártelnök a békesség látszatát igyekszik fenntartani, a vita elfajulására utal, hogy a Népszava weboldaláról eltávolították Gyurcsány kommunikációs guruja, Gréczy Zsolt pártszakadásról szóló publicisztikáját, a párthoz közeli Stop hírportál pedig megszüntette Gréczy blogját. A Népszava és a Stop is tagadja, hogy döntésük összefügne a Demokrata Párt megalakulásáról érkezett hírekkel.
Gyurcsányra szabták
A Magyar Nemzet a Takács István, Hurubán Sándor és Takácsné Teszenyi Katalin által szignált közgyűlési határozatból azt a következtetést vonta le, hogy a Demokrata Párt lehet az a politikai szerveződés, amelyben vezető tisztséget tölthet be Gyurcsány Ferenc volt kormányfő.
A Magyar Nemzet szerdai cikkét már kedd este röviden kommentálta a Facebookon Gyurcsány Ferenc. A nem sokkal fél tizenegy előtt közölt bejegyzésben a volt miniszterelnök úgy fogalmaz, az új szerveződés a Demokrata Párt nevet “kérésre az MSZP rendelkezésére bocsátja” és “hasonlóan jár el akkor is, ha a mai MSZP egy részéből jön létre új társadalmi szervezet, és ez utóbbi kívánja felvenni a Demokrata Párt nevet”. (A Magyar Nemzetben közölt közgyűlési határozat ez utóbbiról nem pontosan így fogalmaz, a dokumentum az utóbbi esetben csak egyesülésről szól, a szervezet jövendőbeli nevét nem határozza meg.)
Gyurcsány Ferenc így kommentálja a lapértesülést: “Azt történt tehát, hogy az MSZP számára lefoglalták a Demokrata Párt nevet. Lehetőséget teremtve arra, hogy az MSZP átalakulása, kinyitása esetén a párt nevében is jelezze az új politikai orientációt. Ez tehát az MSZP mozgásterének növelését jelenti. Ha akar, akkor él ezzel a lehetőséggel, ha nem akar, akkor nem.”
Gyurcsány a facebookos bejegyzésben azt is írja, hogy a Demokrata Párt alapítóit ismeri, szándékaikról tudott, kifogása ellenük nem volt és most sincs: “támogatok minden olyan kezdeményezést, ami növeli az MSZP mozgásterét, kinyitja politikáját, szervezetét”.
Gyurcsány Ferenc először a múlt hét pénteken, külföldi újságírókkal találkozva beszélt egy új párt alapításának lehetőségéről. Azt mondta, amennyiben utolsó erőfeszítései a Magyar Szocialista Párt megújítására kudarcot vallanak, új politikai mozgalmat indít. A 2010-es választásokon súlyos vereséget elkönyvelő MSZP-t 2012 végéig szeretné formába hozni, ha ez nem sikerül, akkor “zöldmezős politikai beruházás” révén látja megvalósíthatónak politikai elképzeléseit.
Már utalt rá
A volt miniszterelnök szombaton blogjában már részletesen írt is az új párt alapításának lehetőségeiről, megpendítve a fentebb vázolt mindkét lehetőséget: “két út áll majd előttünk: vagy hosszú időre befejezzük a politizálást annak tudomásulvételével, hogy programunknak nincs többsége az MSZP-ben, vagy új mozgalom alapításával az MSZP-n kívül keresünk megoldást […] úgy vélem, hogy kell még adni egy esélyt az MSZP-nek […] átalakítási programunk új pártegységet teremt. Ennek az új egységnek politikai nyitottságon, modern, demokratikus balközép orientáción, erkölcsi feddhetetlenségen és megerősített belső demokrácián kell nyugodnia. Aztán ha idáig eljutottunk, akkor majd feltehetjük a kérdést: lehet-e, kell-e új nevet is adni a pártnak, ezzel is jelezve, hogy lezárult egy szakasz, és valami új kezdődik.”
Forrás: Index
Még egy picit maradhatna bomlasztani, mielőtt tovább áll. Ha már az országot tönkre tette, az MSZP-t ne hagyja ott anélkül, hogy tönkre ne tenné.
Egy olyan emberre, aki elveszítette a hitelét, miért szavaznának az emberek újból, ha nem muszáj?
Az új csapolt sör próbája a kortyolás!
(De biztos, hogy lesz új márkájú sör?)
Régi irokéz indán csaposok közmondása: Semmire sem elég a csapolás helyett a csápolás…
Princess!
Soha nem a zemberre szavaznak, hanem a pártra és annak programjára!
Kohn meg azt mondja, a zemberek a zemberre szavaznak, a pártok programja nem érdekli őket. Gyurcsány(i) akármit mond, a zemberek nem fognak rá voksolni, mert tudják a zemeszpések mindig hazudnak, akárhány részre zosztódnak is!
Kérdik a tótot a kocsmában.
Mit csináltok ha esik az eső?
Kárcsázunk.
És ha tovább esik?
Haggyuk hadd zesen.
Nem tudom,hány generáció öreg komcsinak kellene már kihalni,hogy egyszer végre rájöjjön ez a mamlasz nép,hogy bármerre lehet menni,csak arra nem érdemes amelyik utat ezek mondanak…
Ez a Fletó nem bír nagával? Ki hisz még nekünk párt? 🙂 🙂 🙂
Sphere!
A mamlasz nép nagy szerencséje, hogy Shpere megmutatja a helyes utat. Legalább nekem áruld el, Sphere: ha nem az öreg bolsevikoké, akkor melyik a helyes út?
Drága szép ember 🙂