Index
A miniszterelnök a Facebookon válaszolt Fodor Gábor volt SZDSZ-elnök nyílt levelére. Orbán Viktor azt írta: a régi vitákra ma már senki nem kíváncsi, az új alkotmányt jogi és politikai felhatalmazás alapján jogosan és helyesen alkotta meg az Országgyűlés, és most közösen kell dolgozni az ország felemelkedéséért politikai hovatartozástól, értékrendtől és hitvallástól függetlenül.
“Köszönöm leveledet, amelynek örültem. Örültem, de a végére érve kedvetlenné tett. Húsz év mégsem lehet ilyen hosszú idő. Hogy lehet az, hogy az 1989-es alkotmányt, amelyet mi együtt utasítottunk el, amelyet Te is elutasítottál, amelyet a Fidesz mindig is elvetett, most ilyen erővel veszed a védelmed alá? Bizonyára emlékszel, hogy az alkotmány átmeneti szabályait lefektető ellenzéki kerekasztal és a kommunisták közötti paktumot sosem írtuk alá.” – írja a Facebook-oldalán közzétett válaszlevélben Orbán Viktor Fodor Gábornak.
Fodor Gábor az SZDSZ egykori elnöke a múlt hétvégén írt nyílt levelet Orbán Viktornak az új alaptörvénnyel kapcsolatban – ugyancsak a Facebookon. Azt kérte a miniszterelnöktől, hogy fontolja meg az új alaptörvénnyel kapcsolatos aggodalmakat, és állítsa meg elfogadásának folyamatát. “Te jelenleg minden magyar ember miniszterelnöke vagy. Nemcsak azoknak tartozol felelősséggel, akik döntéseidet támogatják, hanem hivatalodból adódóan minden magyarért” – fogalmazott Fodor Gábor.
Orbán azt írja: “Az emberek jogos elvárása egy kétharmados többséggel szemben, hogy az elmúlt húsz zavaros év tapasztalatai alapján nyugvó új alaptörvényt alkossunk. Az elfogadott új alaptörvény Magyarország alaptörvénye, minden magyar ember alaptörvénye. Jogi és politikai felhatalmazás alapján jogosan és helyesen alkotta meg az Országgyűlés. Áll szilárdan és megingathatatlanul a magyar népet képviselők több mint kétharmadának akaratából. Most ezekre az alapokra kell fölhúznunk 2012. január 1-jéig azt az építményt, amely boldogabb, elégedettebb, békésebb és szeretetteljesebb jövőt ad majd Magyarországnak.”
Orbán szerint “nekünk most az a dolgunk, hogy politikai hovatartozástól, értékrendtől és hitvallástól függetlenül éljünk a lehetőséggel, és tegyünk azért, hogy a magyar családok nagyobb jólétben és nagyobb biztonságban élhessenek ezután.”
A miniszterelnök szerint az emberek nem kíváncsiak a régi vitákra, hanem azt várják, hogy “közösen teremtsük meg azt a Magyarországot, amelyet büszkén adhatunk majd át gyermekeinknek örökül.”
“Boldog, békés húsvéti ünnepeket kívánok! Barátsággal, Orbán Viktor” – zárul a levél.
Forrás: Index
“Most ezekre az alapokra kell fölhúznunk 2012. január 1-jéig azt az építményt, amely boldogabb, elégedettebb, békésebb és szeretett teljesebb jövőt ad majd Magyarországnak.”
Orbán szerint “nekünk most az a dolgunk, hogy tegyünk azért, hogy a magyar családok nagyobb jólétben és nagyobb biztonságban élhessenek ezután.”
A miniszterelnök szerint az emberek nem kíváncsiak a régi vitákra, hanem azt várják, hogy “közösen teremtsük meg azt a Magyarországot, amelyet büszkén adhatunk majd át gyermekeinknek örökül.”
“Boldog, békés húsvéti ünnepeket kívánok! Barátsággal, Orbán Viktor” – zárul a levél.”
-A hétköznapi szorgos, dolgos embereknek ez az egyetlen lehetséges kiútja a mély társadalmi gazdasági válságból.
Dicséretes a a Miniszterelnök úr emelkedett lelkületű megnyilvánulása, válasza.
Így kell ezt tenni, hiszen ez illik személyéhez és funkciójához egyaránt.
Nos én úgy gondolom a tettek beszélnek!
Olvassuk el a kormány terveit, és döntse el ki ki maga, hogy az kinek az érdekeit szolgálja.
Könnyebb lesz kirúgni a munkavállalókat
Bővítené a kormány azoknak az indokoknak a körét, amelyekre hivatkozva ki lehetne rúgni a munkavállalókat. Felülvizsgálnák a bérpótlék, a végkielégítés, illetve a felmondási idő csökkentésének a lehetőségét is.
A kormány célja, hogy a mikro- és kisvállalkozások a lehető legkönnyebb módon vehessék fel, és bocsáthassák el a munkavállalókat. A felmondási indokok alátámasztása a vállalkozásoktól komoly és mindkét félre nézve méltánytalan erőfeszítéseket igényel, amelynek társadalmi hasznossága kétséges – áll a Széll Kálmán Terv Bürokrácia-csökkentő programjában. A jövőben nem kellene a munkáltatóknak negatív értékítéletet tartalmazó nyilatkozatot kiállítaniuk a munkavállalóról és a saját vállalkozásuk gazdasági eredménytelenségéről sem ahhoz, hogy el tudják bocsátani a dolgozóikat – olvasható ki a dokumentumból. Egyelőre ugyanilyen ködös elképzelés az is, hogy a munkáltatókat ésszerűtlen esetekben mentesítenék a kárfelelősség vállalása alól.
A munkáltatók irritációját csökkentő lépésnek állítja be a kormány, hogy a munkaidőkeretről is szabadabban lehetne a jövőben rendelkezni. A munkaidő-beosztás szabályai jelenleg igen bonyolultak, főként egy hektikus munkavégzést igénylő kisvállalkozásnál. A foglalkoztatást jelentősen javítaná, ha a mikro- és kisvállalkozásoknál a munkavállalót csak a heti 48/60 órás, napi 12 órás munkaidőkeret kötné, amelynek felhasználásáról a két fél szabadon egyezne meg éves munkaidő keretet figyelembe véve. Az intézkedés feleslegessé teszi a rendkívüli munkavégzés elrendelését, és rugalmassá teszi a pihenőidő kiadását, csökkentve az adminisztrációs kötelezettség irritációs hatását.
Felülvizsgálná a kormány az éjszakai és hétvégi bérpótlékot, a végkielégítések és a felmondási idő csökkentésének lehetőségeit is. A folyamatos üzemű vállalkozásoknál az 5,5 munkanapos munkahét bevezetését is lehetővé tennék.
Számos munkakör esetében eltörölné a kormány a felesleges képesítési követelményeket, amitől 100 ezer új munkahely létrejöttét várja. Az intézkedés lehetőséget biztosít a szakképzetlen munkavállalóknak. A vállalkozók olcsóbban tudnák betölteni a munkakört, mert a garantált bérminimumot csak a szakképzettséggel rendelkezőknek kell megfizetni.
A szükséges jogszabály-módosításokat június 30-ig készíti el a kormány.
balla bianka!
Megszüntetjük a hajléktalanságot!
Tarlós tervei szerint 50 000 Ft (plusz rezsi) ellenében bárki ágybérletet válthat egy ligeti padon!!!
A Margitsziget kicsit drágább?!
“1989-es alkotmányt, amelyet mi együtt utasítottunk el, amelyet Te is elutasítottál, amelyet a Fidesz mindig is elvetett, most ilyen erővel veszed a védelmed alá?”
Esetleg nem arra a sztalinista alkotmány módosítására esküdtek fel az urak?!
Érdekesség még, hogy mekkora hévvel propagálták a “családi” adórendszert a választások idején a fideszesek. Most egy év elteltével mi is a helyzet?
Az alábbiakban a Minisztérium közleményét közöljük:
“A kormány a hazai közteherviselési rendszer felülvizsgálata, a gazdasági szereplők véleményének megismerése, illetve az adózással kapcsolatos nemzetközi tapasztalatok, tendenciák áttekintése után határozott 2010 tavaszán a személyi jövedelemadó rendszer gyökeres átalakításáról. Az említett átalakítás kapcsán több cél fogalmazódott meg. Ilyen cél volt a személyi jövedelemadózás rendszerének leegyszerűsítése, az arányosság, az egyenlő társadalmi szerepvállalás megteremtése, az adóterhelés csökkentése és az adóbázis szélesítése.
Ezen célok teljesülése folyamatosan prioritást élvez, melyet jól példáz a 2010 őszén benyújtott adócsomag és a múlt héten bemutatott Konvergencia Program is.
Az őszi törvénymódosításokkal a kormány garanciát vállalt arra, hogy leveti a szocialisták örökségét, és valódi 16%-os, egykulcsos személyi jövedelemadó rendszert vezet be. Az előző kormány által bevezetett “szuperbruttósítás” fokozatos megszüntetése a következő két évben további 4,32 százalékkal csökkenti a munkavállalók terheit, egyúttal megemeli az elkölthető jövedelmeket.
A Konvergencia Programban meghatározott adójóváírás szűkítésére vonatkozó utalásokkal egy újabb torzító tényezőt kíván a kormány minimalizálni.
A kormány az elkövetkezendő években is folytatni kívánja a megkezdett munkát és szakítva a korábbi hagyományokkal, egy valódi, arányos, alacsony kulcsú személyi jövedelemadót kíván bevezetni.
Ennek megfelelően átgondolásra szorul, hogy az adózásnak a jövőben is kell-e szociális elemeket tartalmaznia. Az elmúlt évek tapasztalatai során bebizonyosodott, hogy ezeknek az elemeknek, az “adómentességi” határoknak komoly szerepe van a jövedelemeltitkolásban. Kérdésként merül fel, hogy milyen rendszer lenne a leghatékonyabb a valóban alacsony jövedelműek támogatására.
Az adójóváírás szűkítésével a kormány a személyi jövedelemadó rendszert valóban arányossá teszi. Egy adórendszer átalakításakor nemcsak az egyént, hanem a társadalmat egészében kell vizsgálni. Az aránytalanság megszüntetéséhez pedig, meg kell hozni a szükséges intézkedéseket, és nem feltétlenül az adózáson keresztül kell a szociális alapon rászoruló rétegeket előnyben részesíteni.
Az új szemléletben jövedelemszintjétől függetlenül mindenki egy általános, alacsony mértékű adó fizetésére lenne kötelezett, amellyel a kormány gátat szabhat a trükközéseknek. Ez az egész társadalom érdeke. Összességében az adójóváírás szűkítésével a kormány megteremti a lehetőségét annak, hogy mindenki közel egyenlő mértékben vállaljon részt a közterhekből úgy, hogy ezzel párhuzamosan a személyi jövedelemadót egy szélesebb körre terjeszti ki.”
Forrás:NGM