Csepeli pingvinek a karneválon – rabruhában a polgármester

Csepel.hu

A karneválról készített fotógaléria itt tekinthető meg

A globális felmelegedésre hívták fel a figyelmet azok a csepeli pingvinek, akik nem csak a kerületünket, de egyben Budapestet is képviselték a Rijekai karneválon.

A Fiume néven egykor Magyarországhoz tartozó kikötővárosban nagy hagyománya van a tél végén – tavasz elején megrendezett karneválnak, ilyenkor az egész város ünnepi lázban ég, és szinte bármi megtörténhet. Még az is, hogy a polgármester rabruhába öltözik, és egyáltalán nem menekül el a fotósok elől.

A csepeli pingvinek (A karneválról készített fotógaléria itt tekinthető meg)

Már az 1900-as években is színes, jelmezes felvonulások jellemezték az akkori Fiumét. Ide járt mulatni és „telet elűzni” az osztrák, a magyar, az orosz és a német nemesség. Az 1982-es újrakezdéskor néhány fő alig száz nézőt szórakoztatott. Mára a Rijekai Karnevál a 3. legismertebb karnevál a világon, a maga 20 ezer résztvevőjével és közel 600 ezer látogatójával. 1995-ben az Európai Szövetség jóvoltából igazi, jegyzett európai rendezvénnyé vált a Rijekai karnevál.

További képek itt tekinthetők meg

A karneválra Horvátország egész területéről érkeznek a színes maszkokba öltözött szereplők. Az egy hónapos rendezvény majd minden napjára jut program. Ha éppen nincs karneváli felvonulás, akkor is bőven találunk koncerteket, kiállításokat és esti jelmezes bulikat.

A 2011-es Rijekai karneválon a csepeli Kék Iskola tanárai képviselték kerületünket. A „csepeli pingvinek” a globális felmelegedésre hívták fel a figyelmet.

Forrás: Csepel.hu

5 hozzászólás “Csepeli pingvinek a karneválon – rabruhában a polgármester” bejegyzésre

  1. Bugi szerint:

    Fog-e rabruhában fókázni Mutyimityka a Deme tárgyalás után? És Szenteczky? A karnevál elmúlik, de eljön-e az igazság?

  2. panelproli szerint:

    Lehet tudni, kik képviselték Csepelt, a csepeliek pénzéből? tanárok, óvónők, köztisztviselők, párttagok? eddig nyílvános volt…

  3. Ábel Attila szerint:

    A Kék Iskola képviselte Csepelt. Várkonyi András és én vendégként voltunk ott. A költség pontosan az egyharmada volt a tavalyinak.

  4. Belekotkot szerint:

    A Kék Iskolában a tanárok saját kezűleg készítették a jelmezeket.

  5. Várkonyi András szerint:

    A Polgármesteri Hivatal nyilvános pályázatot hirdetett meg csepeli civil szervezetek részére a részvételre. 13 csoport 16 pályázatot nyújtott be, ezek közül szakmai zsüri választotta ki a győztest. Az öt tagú bíráló bizottság egyhangú véleménye szerint az un. Kék Iskola pedagógusaiból álló csoport állt elő a legötletesebb tervvel. A jelmezeket a nyertesek saját maguk kiválóan készítették el, és részvételükkel nagy sikert és elismerést arattak. (A fiumei polgármester külön gratulált, és a helyi újságban másnap színes fotó jelent meg róluk. Csak köszönet illeti őket azért, hogy Csepel nevét így öregbítették e távoli vidéken!)
    A 20 fős csapat utazásának és ellátásának teljes költségét – a korábbi évekéhez hasonlóan – az Önkormányzat állta. Ez a tavaly ugyanerre elköltött pénznek 33%-a, tehát pontosan az egyharmada volt! A város hivatalos delegációja két főből állt: Ábel Attila alpogármester és szerény személyem alkottuk. Mi viszont Fiume város vendégeként voltunk jelen, így kinntartózkodásunk teljes költségét vendéglátóink fedezték.
    Kérem, kedves “panelproli”, vesse ezt össze a korábbi nyilvános (?) adatokkal. Remélem, hogy ennek tükrében Ön is megnyugtatónak és sikeresnek fogja ítélni az idei részvételt testvérvárosunk legnagyobb nemzetközi rendezvényén!
    Üdvözlettel:
    Várkonyi András
    külügyi főtanácsadó

Itt lehet hozzászólni !