Mno.hu
„Abban az esetben, ha a két korosztály félreteszi önző szempontjait, március 9-e a nemzedéki összefogás napja lesz” – szögezte le Orbán Viktor kampányzáró beszédében Csepelen. „Hamis az az érv, hogy Európában is fizetnek vizitdíjat, mivel azokban az országokban jóval kevesebb közterhet viselnek az emberek, mint nálunk” – tette hozzá Tarlós István.
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke kiemelte, hogy az igenek győzelme esetén március 9-én a nemzedéki összefogás valósulhat meg. A fiataloknak jelenleg az egészségügy még nem annyira fontos, mint az idősebbeknek, míg a nyugdíjasok számára a felsőoktatás kérdései szorulnak háttérbe – tette hozzá a csepeli kampányzáró rendezvényen, ahol Tarlós István és
A pártelnök arra a kérdésre, hogy miért fontos a népszavazás, a következő választ adta: mindenki számára mást jelent. – A Magyarországon 40 ezer forintból élő 560 ezer nyugdíjasnak húsbavágó anyagi kérdés – mondta el Orbán. – Sokak számára a hazugság politikájának a végét jelentené az igenek győzelme, mert kiderülne, hogy 18 évvel a rendszerváltás után nem lehet következmények nélkül közérdekű adatokat eltitkolni, valamint egy teljes kampányt végighazudni – szögezte le a Fidesz elnöke. – Egyesek számára a demokrácia vizsgázik, mert a rendszerváltás óta most először lehetne egy hatalmon lévő kormány döntéseit hatályon kívül helyezni – tette hozzá a pártelnök.
Itt van az idő, hogy „odasózzunk”
Az önbecsülés különböző rétegeken belül különböző mértékben van jelen, a fiataloknak és az értelmiségieknek van a legkevesebb – fejtette ki a Fidesz elnöke. Önbecsülés nélkül pedig nem tudnak kiállni az igazukért. – Nem arról van szó, hogy a diplomás embereket a többiek tanítatták volna ki, hiszen ő többet fog adóra befizetni, így mondhatni kvittek vagyunk. Többet adózik, így több jut majd családtámogatásra és az egészségre – mondta a pártelnök. Emlékeztetett a felmérésekre, melyek szerint a tandíj hallatára már 26 ezerrel kevesebben jelentkeztek a felsőoktatásba, „és nem a milliárdosok gyerekei maradtak távol”. – Magyarországnak vannak gondjai az oktatásban, minőségi és mennyiségi is, de ezeket meg kell oldani – mondta.
Feltette a kérdést: hányszor mondtuk már, hogy elegünk van a politikusokból, hogy mi megmutatnánk nekik? Most itt az idő, hogy „odasózzunk” nekik, hogy ne utólag verjük a falba a fejünket, így el kell menni a szavazásra – fogalmazott Orbán.
Magyarország ma vesztes csapat
A pártelnök ezután a megosztottságról beszélt. Úgy fogalmazott, ez a baloldal kedvenc témája, mellyel a Fideszt vádolják. Mint elmondta, úgy tapasztalta, a győztes csapat öltözőjében sosincs megosztottság, csak a veszteseknél, akik mindig egymást hibáztatják. Magyarország ma egy vesztes csapat. Ha az emberek azt éreznék, a kormány előrébb juttatja őket, segít nekik ötről a hatra jutni, akkor siker lenne. „Kit zavarna néhány szamár politikus szamár kijelentése, ha az ország jól működne?” – tette fel a kérdést Orbán. Úgy folytatta: a siker alapja az összefogás, a népszavazás egy lépés efelé, és megszűnne a megosztottság is az országban.
Arra a felvetésre, hogy milyen kormányt szeretnének az emberek, úgy válaszolt: azt várják el a kormánytól, amit az államtól is. Úgy tapasztalta országjáró körútja során, hogy az emberek nem akarnak sokat a kormánytól, csak három dolgot: legyen pártatlan, mindig a közjót szolgálja, hogy az embereknek ne kelljen szenvednie, legyen feddhetetlen, amilyen erkölcsi normát megkövetel az állampolgároktól, azt tartsa be ő maga is, és harmadszor: legyen tisztelhető. „Méltónak kell lennie, de ha ma végignézünk a kormányon, semmi tiszteletre méltó nincs benne.” Orbán úgy fogalmazott, hogy ha a polgárok így dolgoznának a munkahelyükön, akkor hamar a „lábukra kerülne az útilapu”. De Magyarországon a felelősséget át lehet hárítani. Elvárható lenne, hogy a kormány legalább olyan legyen, amely méltó azokhoz az emberekhez, akik a társadalmat alkotják – mondta.
A lehetetlenre való vállalkozás
A pártelnök a nemzeti oldal történelmét említve elmondta: a nemzeti oldal története 18 éve nem más, mint a lehetetlenre való vállalkozás. Mint emlékeztetett, 1988-ban sokan mondták, hogy ők már abban a rendszerben fognak meghalni. Az oroszokat mégis sikerült kiűzni hazánkból. Ha akkor nem vállalkoztak volna a látszólag lehetetlenre, akkor „az oroszok még mindig a kertek alatt szalonnáznának”, és marad volna az egypártrendszer, nem lenne demokrácia. Jött 1994, amikor is a szocialisták kétharmados többségben voltak, azt csináltak, amit csak akartak. A Fidesz mégis elindult, és 1998-ban sikerrel járt, pedig ez is lehetetlennek tűnt 1994-ben. 2002-ben nyugodtan elmondhatták, hogy az embereknek legtöbb lehetőséget adó kormánya volt – mondta. Úgy folytatta, hogy amikor 2002-ben elveszették a választást, sokan mondták, újra 1994 lett, a rombolás évei következnek majd. A jobboldal létrehozta Európa legnagyobb és legjobban szervezett politikai családját. „Nem tudom, mikor lesz politikai váltás, de azt tudom, hogy a népszavazás közelebb visz ehhez” – fogalmazott Orbán. „Ha elegendő igen gyűlik össze, március 10-én minden politikus megtanulhatja, hogy Magyarország többé nem lesz következmények nélküli ország, nem lehet következmények nélkül hazudni, mert az ország nem fogadja el” – közölte. „Kívánom, legyen egy jó vasárnapunk!” – mondta. A pártelnök úgy fogalmazott: itt az ideje, hogy Magyarország polgárainak legyenek jó napjaik, és ne a demokráciát sutba vágó politikusoknak.
Tarlós: Az ingyenélés vádjával illettek több millió embert
Tarlós István, a Szociális népszavazás 2008 kampányvezetője beszédében az SZDSZ által elmondott féligazságokról beszélt. Véleménye szerint hamis az a kép, amit a kormánypárt állít, hogy a nemekkel véget érhet az ingyenesség korszaka az egészségügyben. „Hamis az az érv, hogy Európában is fizetnek vizitdíjat, mivel azokban az országokban jóval kevesebb közterhet viselnek az emberek, mint nálunk” – tette hozzá a Fidesz–KDNP fővárosi frakcióvezetője. A liberálisok azon gyakorlatát is éles szavakkal bírálta, mely szerint „nem dolguk az emberekkel megbeszélni” a reformokat, valamint hogy több millió embert az ingyenélés vádjával illetnek. A politikus a népszavazás kapcsán közvetett és közvetlen hatásokat nevezett meg. Közvetlen hatásnak nevezte, hogy megszűnnek a díjak, valamint az unióban is világos lesz, hogy gondok vannak a kormány hitelességével kapcsolatban. Közvetett hatás lehet, hogy az igenek győzelme esetén bebizonyosodhat, nem lehet az emberek támogatása nélkül reformokat végrehajtani. Tarlós leszögezte, hogy a nemek győzelme esetén a kormány számára nem lesz megállás, és folytatja jelenlegi politikáját.
“A népszavazás nem a pártállásunkról szól”
Tóth Mihály és az önkormányzat MSZP-SZDSZ-es vezetői rettegnek a csepeliek véleményétől. Ezért akadályozták meg, hogy helyi népszavazáson dönthessék el, hogy a kerület sportegyesületének területén ne épülhessenek lakóparkok, bevásárlóközpontok, végérvényesen kiárusítva ezzel a csepeli munkások által megteremtett sportlétesítmények java részét. Március 9-én először vehetünk részt olyan népszavazáson, ahol az életünket, családunkat közvetlenül érintő, húsba vágó kérdésekről dönthetünk. Az igenek győzelme súlyos terhektől szabadít meg bennünket, az első lépés lesz az újabb- és újabb adó- és járulékemelések megelőzéséhez. A népszavazás nem a pártállásunkról szól. A három „IGEN” közös érdeke a szociálisan érzékeny, jövőjére is felelősséggel gondoló, jobb- és a baloldali választópolgároknak egyaránt. Szavazatunkkal megszüntetjük a betegek különadóit és a csepeli gyerekeket a tanulástól igazságtalanul elválasztó tandíjat – hangsúlyozta Németh Szilárd.
Forrás: Mno.hu, Csepel.info
IWIW-es vagy és szeretnél hírlevelet Csepel legfrissebb híreiről? Jelentkezz ismerősnek a Csepel.info-nál!
Jó volt.
Bár, Tarlós úr mintha kicsit fáradt lett volna…
Legyen jó vasárnpunk. IGEN IGEN IGEN! Ne kicsit! Nagyon! Azaz jegyen nagyon jó vasárnapunk.
Nagyon sokan voltak a Királyerdei Művelődési Házban. Majd mit fognak az ússágok megírni. Mit fog közölni a Csepel újság? 20 ember volt a rendezvényen?
IGEN IGEN IGEN_ no most nagyon jóvoltak a beszédek!
IGEN IGEN
A pénteki tojásdobálónak üzenem, hogy megkeresem, de nem fog neki örülni!!!!
Azt mondják csepelen szavaztak a legtöbben Nemmel? Ez igaz? Vagy csaltak a rohadt gazemberek?
csepel 70% igen igen igen
Ébredezik Csepel !!!
Félkegyelmű komcsi feri megint megbuktál.