Az iszappal elöntött falvak lakói azt mondják, ők már régóta tudják, hogy a gát veszélyes, és hogy alig bírja a nyomást.
This entry was posted on 2010. október 6. szerda at 18:12 and is filed under Környezetvédelem, Krimi. Valamennyi hozzászólás követhető az RSS 2.0 hírcsatornán keresztül.
Hozzá lehet szólni, vagy küldhető visszajelzés a saját oldalról.
54 hozzászólás “Nyílt titok volt, hogy a gát szivárog” bejegyzésre
“Nyílt titok volt, hogy a gát szivárog”
Az előbbiekben írtam! Most olvastam ezt a hírt. Tessék ki figyelt oda? Másokra? Hiszen már saját magunkra sem figyelünk.
Ezekről a dolgokról beszélek, ennyire közömbössé tett a kommunisták uralkodása. “Tüntetnek? Majd meg unják és haza mennek!” No ez is a közömbösséghez, a morális válsághoz vezetett, amiből a legnehezebb lesz kijönni.
Tudták milyen veszély leselkedhet rájuk, nem mertek szólni. Mert az emberek kiszolgáltatottá, megalázottá váltak emberi méltóságuk tekintetében is!
A “PÉNZBIRODALOM JÓVOLTÁBÓL”
Ez lenne a jövő útja? Valóban ezt akarjuk?
Valamit nem értek. Az árvíz esetén minden lap, TV a felelősök felelősségre vonásáról szólt.
Jelenleg sem a Népszava, Sem a Magyar Hírlap, sem az ATV, sem aZ Echo TV nem mutatta, hogy bilincsben vitték el a felelős cég vezetőit (ellentétben Geréb Ágnessel, akinek bűne nagyságrendekkel kisebb).
Megvárják míg a felelősök Thaiföldre mennek?
Ki és főleg mikor téríti meg a károkat? A biztosítók, sajnos jogosan, nem fizetnek de a tél biztosan jön!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
“Október hatodika van. Ha forradalmat akartok, most megcsinálhatjátok. Csak egy gombnyomás a kétharmadnak megszavazni a vagyonelkobzás lehetőségét, hogy az ilyen helyzetekben ne csak az ország adófizetőinek forintjait terhelje a kárrendezés, hanem a részvényesek vállát is nyomja egy kis teher.
Ha komolyan gondoljátok fiúk, akkor most kezdjétek el.”
A mi tüneményes Fletónk is csak a műkorundra tette rá a kezét a MOTIM-ból.
A 30 millió m3 vörösiszapból vajon miért nem fogadott örökbe egy stampónyit sem?
magam is várom a felelősök előállítását, de nem lehet rögtönítélő módon tenni, ezt OV és Tarlós I. is sokszor hangsúlyozták!
Geréb Á. egyébként egy őrült, és miközben valóban ideje lenne már szabályozni az otthonszülés kérdéseit, neki sem szabadna praktizálnia, még “otthoni” körülmények között sem, ha ez (halál / újraélesztés / bármilyen vészhelyzet) a vége…
“A diktatúrák, legyenek azok akár a politikai erőszak, akár a pénz végletes kényszerének megjelenési formái, lefojtják az önálló ítéletalkotást. Míg előbbiek a fenyegetés miatt, hogy nem szabad, utóbbiak a kivitelezhetetlenség miatt, hogy nem lehet – netán nem érdemes. A pénz vagy az erőszak uralta társadalmakban az emberek valódi alattvalók, ezért e helyeken a hatalom megtartásának igyekezete csak a lehetetlenség fenntartására kell hogy irányuljon. Minden alattvaló minden pillanatában érezze, hogy nem lehet. Az ilyen állapotokban virágzik a hiszékenység, akár a vezér hirdeti az igét, akár a hírközlés bármely uralt formája. Az elbutítottságból és megalázottságból eredő hiszékenység szinte mindent befogad.
Míg a politikai erőszak az életet fenyegeti, addig a pénz erőszaktevése az agyat támadja meg, kikezdi a kritikai gondolkodást. A modern pénzuralom – az egyszerűsítő gondolkodás kiterjesztéséhez és a valódi összefüggések elleplezésére – számos kiadványt jelentet meg, üzemeltet szem- és fülfigyelmet felkeltő színességeket, amelyeknek eredendő célja az okok és következmények elrejtése. A kizárólagosságra törekvő hatalmak lelki világa, a felszínes lét gondozása. Buta gondolatmenetekkel, egyszerű szavakkal, színes képekkel le kell kötni az érzékszerveket, és az együttműködő állampolgári magatartás elvárásaként hinni kell ezekben az üzenetekben. Az értékzavarral küzdő vagy jól megfizetett tájékoztatási ügynökök jelszava az, hogy Igény van rá!, amely igényt, még a legalantasabbakat is, természetesen ők keltették fel.
Aki kételkedik, azt az erőszak természete szerint elkülönítik, vagy a pénz hatalma által lelkét és életét felőrlő konfliktusokba szorítják, amíg fel nem adja kritikai hadállásait. A médiakorban ennek eszköze a nyilvános lealázás. Ez lehet helyi, országos, de nemzetközi szintű fegyelmezés is. A politikai erőszak korszaka leáldozóban van, de a pénz önzése és erőszakos befolyásszerzése – napi tapasztalat.
Az önálló ítéletalkotásra az erőszak mellett csak a szervezettség adhat kellő erőt. A szervezettség mint az emberi kapcsolatok önvédelmi eszköze, végső soron az állam, amelynek van kellő ereje – ha van –, hogy a pénz hatalma ellen védelmet adjon a szellemi önállósághoz. Ha a demokratikus állam megfelelő számú értelmes közösséget tud szellemi vonzáskörében tartani, akkor ezt eredményesen hívhatja segítségül a nagyobb közösség védelmére, a pénz diktatúrájának önzése ellenében. A pénz mindenhatóságának képviselői természetes módon éppen ezt az államot szolgáló, segítő intelligenciát akarják felszámolni, eltávolítani, hogy az állam önvédelmi erejét csökkentsék. Ezek többnyire a közhatalom leépítésének jelszavával szolgálják a pénz uralmi térnyerését, mert ezért vannak megfizetve. Sokan hiszik, hogy a pénz érdekcsoportjai is egymással versengésben vannak, és ezért egymást kölcsönösen korlátok közé szorítják. A történelem és a gazdaság számos példát adott már arra, hogy illúzió a pénz hatalmasainak erőkiegyenlítő versengésében bízni, mert céljaik és érdekeik természetes módon esnek egybe, ezért valódi vetélytársak soha nem lesznek az alattvalókkal szembeni küzdelemben. A királyok régen is mindig megegyeztek, de napjainkban is szépen megsegítik egymást a kormányok ellenében, a mohóságuk okozta pénzügyi válság felelősségének elkenése érdekében.
A pénz kizárólagos hatalmához, az uralkodásra törekvés modern szemlélete az államot vásárolja fel, a pénz ügyét szolgáló politikai képviselet megteremtése érdekében. Megvásárol politikusokat, pártokat, használja őket vagy egymásnak uszítja, esetenként média útján ellehetetleníti a közösségi önvédelem kiemelkedő képviselőit. Ha az állam gyenge vagy nincs elégséges számú szövetségese, akkor a pénzhatalom bevásárolja magát a politikai hatalomba. A pénzbirodalom épít a gyengeségre, és arra az új gondolkodásmódra, hogy az emberek sorsuk javítására egyre kevésbé ismernek közös menekülési utakat, hanem ki-ki egyéni és csak a saját sorsát megváltó megoldásokban gondolkodik. Ennek folyományaként elszaporodnak a közvagyont fosztogató hivatali emberek, akik már kizárólag csak a saját túlélésük érdekében „dolgoznak”, s rombolják le a közösségi felemelkedésbe vetett hit erőfeszítéseit.
A pénzbirodalom leghatékonyabb közege a szegénység és a nyomorúság. Ilyen közegben néhány forintért is lehet szolgálót, hivatalos gyűlölködőt vagy közreműködőt találni, s az egymásra uszított emberek még egymás féken tartását is szívesen elvállalják. Élni muszáj. A jelenségre kétféle módon lehet választ adni: vagy közösségépítéssel és kulturális megújulással, vagy az egymás elleni kíméletlen küzdelemmel. Véget értek az önkormányzati választások, annak eredményessége is talán esély egy történelmi kísérletre.”
“2005-ben a fidesz cinkosan hallgatott Gyurcsány és Kóka általi 880 milliárd Forint közpénz kilopásából az országból!
A Gyurcsány kormány nem tud elszámolni 900-1000 milliárd forinttal. Erről több elemzés is napvilágot látott már. Az ellenzék csak halkan tette föl a kérdést, hogy hol a pénz? A legátfogóbb elemzés erről a Heti Válasz hasábjain jelent meg. A dolog itt még nem ér véget. A megszorítások költségvetésében is van további 500 milliárd forint, amelyről Veres János nem hajlandó elárulni, hogy mire akarják elkölteni.
Megvan a szocialista-szabad demokrata kormány által elsíbolt pénz egy része
880 milliárd Forint befektetés Indonéziában
Az ebben a cikkben olvasható információk már megjárták a Magyar Nemzetet, a HírTV-t és a Fideszt is, s bár a dolog szerény véleményem szerint egyértelmű, mégsem látott napvilágot ez az információ. A média részéről érthető a dolog, mert az oknyomozó újságírást a médiatörvény teljesen ellehetetlenítette. A Fidesz prominensei részéről azonban nem világos, hogy annak ellenére, hogy már a 2006-os országgyűlési választások előtt el lett juttatva hozzájuk az anyag, miért nem kezdtek semmit az anyaggal. 2006 nyarán végül megtudtam, hogy egy Fideszes parlamenti képviselő ősszel, amikor már mindenki jelen van és a média is figyel, interpellálni akarta az ezen az oldalon található információkat. Próbálkozásaim csak azzal az eredménnyel járrtak, hogy végül részben elterjedt az infó. Tegnap előtt adott ki ugyanis a Jobbik egy közleményt [5] a témában. Innentől kezdve nincs miért tovább titkolóznom. Lássuk miről is van szó:
Egy cikk a Jakarta Post-ból
Egy rendkívül érdekes múlt évi tudósításra [6] akadt 2006 márciusában egy barátom az indonéziai Jakarta Post-ban. Elküldte nekem azzal, hogy fordítsam le a tartalmát, de fogalma sem volt, hogy mibe nyúlt. A cikk egy olyan előzetes megállapodás aláírásáról számol be, melynek kapcsán “magyar befektetők” 4 milliárd dollárt azaz a 2006 áprilisi árfolyamon számolva 880 milliárd forintot fektetnek be Dél-Szumátrában, és egy erről szóló megállapodást írtak alá az Indonéz kormánnyal. Az aláíráskor jelen voltak Gyurcsány Ferenc és Kóka János. Történt mindez 2005 júliusában. Még mielőtt azt gondolná bárki, hogy a “milliárd” szó elírás, közlöm, hogy minden forrás kivétel nélkül ugyanezt az összeget említi, ráadásul az eredeti cikkben szó van milliókról is, tehát kizárt az elírás. Az anyanyelvi hír is úgy szól, hogy “Hongaria Tanam 4 Miliar Dollar AS di Indonesia”, márpedig a bahasa nyelvben (indonéz) a milliót “juta”-nak mondják.
A Jakarta Post cikkében egy ponton Dél-Szumátra kormányzója, miközben Gyurcsánnyal való találkozásra kíséri az Indonéz elnököt megjegyzi:
“Ez a 4 milliárd dollár befektetés óriási áttörés a számunkra. Szokásos esetben a központi kormányzat dönt térségünk minden jelentős gazdasági tevékenységét illetően. Most azonban egyedül határozzuk meg a dolgokat.”
Ha 4 millióról lenne szó azt semmiképp nem nevezné a kormányzó “áttörésnek”, ráadásul ugyanabban a cikkben említést tesznek milliókról is, amikor arról tájékoztatnak, hogy amúgy a magyar kormány 25 millió dolláros “soft loan-t” (kedvezményes kamatozású kölcsönt) adott autópálya építésre az Indonéz államnak. Gyurcsány miniszterelnök ezenfelül informatikai termékeket és szolgáltatásokat ajánlott fel, valamint katonai felszerelést. Ez utóbbira még visszatérek.
Mi történhetett tehát?
Időrend
2005 elején Gyurcsányék nagylelkűen átutaltak 4 millió dollárt az indonéz kormánynak, azzal a címkével, hogy a cunami áldozatainak szánják. Emlékezetes, hogy szinte ezzel egyidőben az erdélyi árvízkárosultaknak egyetlen árva fillért sem adott a szocialista kormány.
2005 július végén aztán ismét beállítanak Indonéziába immáron 4 milliárd dollár ígéretével és 25 millió dollár soft loannal (kedvezményes kamatozású kölcsön), melyről az a hivatalos hír, hogy autópálya építésre adják. Akinek a számok nem világosak, elárulom, hogy 25 millió dollár (5.5 milliárd Forint) nevetségesen kevés ahhoz, hogy autópályát építsenek belőle. 3 km-nél hosszabbra ebből az összegből egészen egyszerűen nem futja. Arra viszont bőven elegendő ez a pénz, hogy korrumpálják vele egy másik (úgyszintén korrupt) kormány tisztviselőit. A 4 millió cunamis dollár véleményem szerint csak egy előleg volt, amiből egy árva centet sem láttak a cunami áldozatai. A 25 millió pedig nem egy soft loan, hanem a vesztegetési pénz további kialkudott része volt. Ez biztosította be, hogy az egyébként politikailag elég zűrös országban a tisztségviselők kellően le legyenek fizetve ahhoz, hogy többé szóban se említsék azt a 4 milliárdot, amit Gyurcsány, Kóka, és a még egy tucat jelen lévő ember tettek zsebre.
A magyar internetes sajtóban mindössze egyetlen helyen az fn.hu-n tesznek említést az ügyről, ott viszont az összegek nem stimmelnek. “Csupán” 350 millió dollárról írnak a cikkben 4 milliárd helyett. Tekintve, hogy a sokkal kisebb összeggel támogatott vakcina ügyben szinte naponta tájékoztatgattak egy időben, ha ez valóban “befektetés” lenne, folyton azt nyomnák a médiából, hogy milyen ügyesek. Ezzel szemben itt csak elhallgatással találkozunk. Felmerül viszont a cikkben az egyik az ügyben szereplő cég neve, a Diagon Kft-jé, melynek nem csak a tevékenységi köre de a gazdagodása is úgymond érdekes, akár egy külön tanulmányt lehetne róla írni. A cég ügyvezetője az a Kern József, aki Kollányi Gáborral együtt többségi tulajdonosai a Hospinvest Rt-nek, mely Körmenden és Kiskunhalason azokat a kórházakat működteti, melyeket közül a körmendit sikerült csak privatizálniuk maguknak, a kiskunhalasi eladását végül 2001-ben Mikola István meghiúsította.
Végül a vagy.hu-n találtam egy írást [7], melyből kiderül, hogy “Kern remek kapcsolatokat ápol szocialista politikusokkal, legutóbb tagja volt annak az üzletemberekből álló csoportnak, amely Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt kísérte el délkelet-ázsiai útjára.” Többet erről az útról az írás nem beszél, ellenben ugyanott egy másik cikkből [8] azért képet kaphatunk arról, hogy ki is ez a Kern József.
Befektetés?!
A média az ügyet tekintve mindenhol befektetésről számol be. Ez Indonéziát ismerve eleve felettébb szokatlan dolog lenne. Ismeretes, hogy Indonéziában fegyveres bandák garázdálkodnak és szeparatista mozgalmak robbantgatnak. Ebben az országban 8 éve még pogromokat tartottak a Kínaiakkal szemben, és az iszlámizmus egyre nagyobb teret hódít. Szumátra északi részét jelenleg is az iszlámisták uralják.
Indonézia mind politikai, mind vallási, mind közbiztonsági, mind pedig katonapolitikai szempontból zűrös és instabil helynek számít a világban. Azokról a cégekről, melyek egy ilyen országban fektetnek be, joggal feltételezhető, hogy nem legális gazdasági elképzeléseik vannak, vagy a vezetőik félnótásak.
Lényeges még, hogy Indonézia a környéken közismert agresszornak számít. Lásd pl. Kelet-Timor és Nyugat-Pápua esetét. Az ország saját, soha véget nem érő polgárháborújában csak az jelentett az embereknek egy lélegzetvételnyi békét, amikor a cunami után a felek tűzszünetet tartottal egy rövid ideig. Ennek az országnak kínált katonai felszerelést Gyurcsány Ferenc a Jakarta Post tudósítása szerint.
Elviekben, és papíron tehát Indonéziában van az magyar adófizetők pénze. De ki lehet-e egyáltalán magyarázni a fentieket? Kétlem. Gyurcsányék soha nem fognak tudni számot adni arról, hogy ki és miért fektet be közel kilencszázmilliárd forintot egy totálisan zűrös országban. Strómanok segítségével elloptak az adófizetők pénzéből 900 milliárd forintot. Ez pedig azt jelenti, hogy bűnözőnek kell tekintenünk a szocialisták miniszterelnökét, Kóka Jánost, és minden strómant, aki érintett az ügyben.
Az írásom nyilvánosságra hozatalának időpontja: 2006.08.26″
Királyerdei szerint:
2010. október 06., szerda – 16:27
“Ajka a vörösök valóságos elszámoltatásának az igazi próbaköve! ”
Maximálisan egyetértek a Királyerdei véleményével!
Emlékszem arra amikor Tolnay úr az LKM. vezérigazgatója volt. Innen a kilencvenes évek elején távozott, úgy, hogy országosan nagy port felvert 2,5-3milliárdos problémával kellett valamilyen oknál fogva megküzdenie, sőt valamiféle eljárás is lett belőle. Arra már nem emlékszem lett-e ebből valami, vagy elsikkadt ez is mint sok ezernyi más hasonlóak.
Nem túl régen személyesen beszéltem vele, s az volt a benyomásom, hogy rendkívül zárkózottá, félénkké vált a vezérigazgatói állásához (LKM) mérten. No miután tudjuk, hogy Miskolc is kinek, kiknek a fellegvárát képezte (nem teóriák gyártása) akkor innen is láthatjuk az útvonalat. Ha még azt is tudnánk, hogy hogyan vándorolt az LKM néhány forintért (nem túlzás) kézről, kézre Luxemburgba bejegyzett magyar tulajdonos ofshor cégébe. Érdekesek lehetnek ezek előzményei és mind az amelyek azután következtek. Ment, zúgott, harsogott a szállóige: munkahelyteremtés címszó alatt, és nézzük meg Ózd esetét (jobb nem beszélni róla) vagy Dunaújvárosi Vasmű, Borsodnádasd.
Nézzük meg a Papírpari vállalatokat, a cukorgyárakat, a Mezőgépipari Vállalatokat, a feldolgozóipart stb-stb. De hát önök is tudnák sorolni, hiszen az elmúlt húsz évben szinte mindenünk eltűnt a Nemzetünk tulajdonából.
Abból az egy szempontból van igazuk a nyugdíjasoknak, hogy volt munkahelyük, eltudták tartani a családjukat, de milyen áron? No erről nem tudtak, hiszen akkor is permanensen hazudtak nekik a kommunisták! Ma már tudjuk, milyen áron!
Vajon az elmúlt húsz évben nem hazudtak? Vajon az utolsó esély nem lesz-e már későn jövő? Mert azt azért már mindenki tudhatja, hogy nem a semmiből, hanem óriási mínuszból kell elkezdeni sokkal rosszabb helyzetből mint 1990-ben az újra építkezést.
Más: Tessenek elolvasni Merkel Asszony és annak volt pénzügyi biztosának napokban tett nyilatkozatát, (brüsszeli) arról, hogy mi várható bizonyos esetben, esetekben az Euróval , v. az Unióval kapcsolatban?!
Vagy neves közgazdászok szakmai véleményeiket a jövőt tekintve.
Vagy arról, hogy minden nemzet az unión belül is csak a saját nemzetének érdekeit védi és képviseli, mert a többi, amit az újságoknak s egyebeknek nyilatkoznak az mind csak blabla. No erről beszélünk a mi saját nemzetünk érdekeit eddig védte egyáltalán valaki? S hová vezetett, mivé lettünk? Tessenek már felébredni és nem piszlicsáré dolgokon vitatkozni kommunikálni egymással! Sokkal, de sokkal többről van szó, ne csak a Csepeli tudósításokra tessenek hagyatkozni! Tessenek olyan összefüggő megnyilatkozásokra legfőképpen figyelni, szemüket, fülüket nem a SHAKESPEARE által írt Veronnai Herceghez méltóan használni.
Egyre inkább tetszik a KIRÁLYERDEI által írottak, mert elemző, összefüggő, tanulságos stb. Kérem ébredjenek fel! Vége a választásoknak a munka dandárjáé kell, hogy legyen a főszerep, még akkor is, ha nyugdíjasok vagyunk. Nem hiszem azt, hogy van olyan akinek nem kellene a környezetén csinosítási munkákkal javítani. Ne azzal dicsekedjünk, hogy Nicheldorfsban és beljebb kis falukban milyen ápoltak s gondozottak a házak előtti területek. A miénkére legyünk büszkék, főként akkor ha van mire!
Ne várjunk másokra, kezdjük el mi magunk és amennyiben helyessé válik az út, higgyék el követni fognak bennünket. Ahol tisztaság rend van ott általában nem szemetelnek. Ellenkező esetben meg tudjuk a végeredményt. Kultúra és akarat kérdése az egész, nem lehetünk annyira közömbösek saját környezetünk tekintetében. Ezen a szinten kell szerintem kezdeni, magunkban kell rendet teremteni, akkor másoktól is számon kérhetjük, teljes joggal. Ehhez viszont változásra, akaratra van szükség!
Most megkaptuk az esélyt a felemelkedhetöségre, nem igaz, nem akarom elhinni, hogy ne tudnánk élni vele. Ne a kifogásokat keressük, a cselekvő megoldások irányát illik fejlődésünk érdekében követni.
Visszatérve az iszapra ezt találtam ma (csupán csak fricskaként ” ?! “-nek, aki nem értette, miről beszélt Felix):
“Már hónapok óta Illés Zoltán államtitkár egykori személyi titkára vezeti azt a környezetvédelmi felügyelőséget, amely két héttel a gátszakadás előtt ellenőrizte az ajkai timföldgyár vörösiszap-tárolóját – közölte az Index. Az államtitkár júniusban nevezte ki az eredetileg általános iskolai tanár végzettségű Zay Andreát, aki korábban a Búbos Banka Kör aktivistájaként került kapcsolatba a környezetvédelemmel, a Közép- dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelet élére.”
Saját megjegyzésem továbbra is : hagyjuk ki ebből a politikát!
Emberek döntöttek, emberek felelősek!
Nagyon siralmas !
öszite részvétem az eltüntek ,,és meghalt emberek hozátartozoinak ,és sok eröt kivánok az ott lakoknak ,kik mindenüket elvesztettek ,mihamarabbi gyogyulást kivánok a nagy fájdalommal fekfö betegeknek!
Felelösök mind fizesenek vagyon elkobzás ,BÖRTÖN de az is kevés 🙁
Ez lesz belőle, ha a politikát beengedjük az életünkbe….
Remélem, itt szakma- és emberközpontúan sikerül a kárenyhítés!
Az [origo] cikke:
“Senkit nem vontak felelősségre, és a károsultak által elképzeltnél jóval kisebb kártérítést is csak két év pereskedés után fizették ki az USA-ban a 125 ember halálát okozó és négyezer embert otthontalanná tevő Buffalo Creek-i iszapkatasztrófa után. Az 1972-es iszapömlés sokkal súlyosabb volt, mint a hétfői Ajka melletti katasztrófa, de sok a hasonlóság is: a cégvezetők ott is az esőt okolták, a helyiek ott is azt állították, számítottak problémákra.
Reggel nyolc óra öt perckor kezdődött az egész, és délelőtt 11-re vége is lett annak a katasztrófának, amely az USA Észak-Virginia államában történt 1972 februárjában, és amely bár sokkal súlyosabb volt, több dologban is hasonlított a hétfői Ajka melletti iszapömléshez.
Ott egy szénbányának egy patakra (Buffalo creek) épített szürkeiszap-tározójának a gátja szakadt át, miután a több napon keresztül hulló folyamatos eső miatt átázott. A gátat alig négy nappal a katasztrófa időpontja – 1972. február 26. – előtt megfelelőnek nyilvánította egy ellenőrzés. A korabeli beszámolók szerint ugyanakkor a helyi lakosok előzőleg több repedést is észleltek a gát falán, amire figyelmeztették is a bánya üzemeltetőjét, a Pittstone bányaipari vállalkozást.
Az amerikai bánya meddőből épült gátjának anyaga a sok esőtől elfolyósodott, és összesen félmilliárd liternyi szürkeiszapos vizet szabadított a patak szűk völgyében meghúzódó 16 bányászfalura. Ezek közül a legközelebbi – Saunders – 80 méterrel feküdt alacsonyabban, mint a tározó. A 4-6 méter magas áradat mindent magával ragadt a völgyben: ezer autót és teherautót, 502 házat, illetve 44 lakókocsit – többet lakóikkal együtt. Összesen 125 ember vesztette életét, és hét ember tűnt el, akiknek maradványait máig nem találták meg. Az elsodort házakon kívül 943 épület rongálódott meg, több mint 4000 ember maradt otthon nélkül, csak az épületekben keletkezett kárt, 50 millió dollárra becsülték akkor.
Az esetet több bizottság is kivizsgálta, és megállapították, hogy a bányásztársaság nem vette figyelembe az előírásokat. A cég illetékesei ugyanakkor azt állították, hogy a katasztrófában Isten játszott közre, a gát egyszerűen “képtelen volt megtartani azt a sok vizet, amelyet isten hullajtott bele” – idézi érvelésüket a nyugat-virginiai kulturális hivatal honlapja.
A nyilvánvaló mulasztások ellenére azonban semmilyen állami retorzió nem érte a bányacéget, senkit nem vontak felelősségre. A nyugat-virginiai kormányzó által összehívott eseti bizottság tagjai például kivétel nélkül olyanokból kerültek ki, akik vagy érdekeltek voltak a szénbányászatban, vagy olyan hivataloknál dolgoztak, amelyek mulasztása hozzájárulhatott a katasztrófához.
A kormányzó nem engedte, hogy a bizottság tagjaiközött legyen egy bányász is, ezért a károsult közösségek saját bizottságot állítottak fel. Ez 124 ember halálában találta felelősnek a bányatársaságot, és többek között megállapította, hogy a katasztrófához a külszíni bányászat is hozzájárult, valamint az, hogy az állami hivatalok a bányatársaságok érdekeit védték az emberekkel szemben.
A károsultaknak Nyugat-Virginia abban az évben újraválasztásért kampányoló kormányzója, Arch Moore összesen 10 helyreállítási projektet ígért, amelyek közül azonban alig néhányat fejeztek be, azokat is többnyire határidőn túl. Összesen 750 otthon felépítését ígérték, de csak 17 bemutatóház és 90 lakás készült el, ráadásul előbbieket egy régi meddőhányóra építették.
A károkat az amerikai hadsereg műszaki alakulatai számolták fel, de 3,7 millió dolláros költségeikről évekig nem sikerült megállapodni a szövetségi és a helyi kormányzatnak. Végül utóbbi 1988-ban 9,5 millió dollárt fizetett, amelyben benne volt a kamatok egy része is. A nyugat-virginiai kormány 100 millió dollárra perelte be a Pittston táraságot, ehhez képest Moore kormányzó 1977-ben 3 nappal hivatali mandátumának lejárta előtt egymillió dollár kifizetésében egyezett ki velük.
A völgyben élő károsultak számos keresetet indítottak a bányatársaság ellen. A legnagyobb pertársaság 600 fős volt, akik összesen 64 millió dolláros kártérítést követeltek, de végül 1974-ben peren kívül egyeztek meg: a cég 13,5 millió dollárt fizetett nekik, amelyből fejenként 13 ezer dollárt kaptak az egyes károsultak a perköltségek levonása után. Ez az inflációt figyelembe véve ma több mint 56 ezer dollárnak (11 millió forint) felel meg. A károsultak ügyvédjei tiszteletdíjuk egy részét felajánlották egy új közösségi ház felépítésére, de Moore kormányzó erre vonatkozó ígéretét sem váltotta be.
A bányatársaságok befolyása miatt akadt el később az 1978-as kezdeményezés is, hogy az elmosott falvakat egy városban egyesítsék, amely révén szövetségi katasztrófaalapokhoz juthattak volna a helyiek az újjáépítéshez. A bányatársaságok azonban, amelyek Logan megye földterületének 60 százalékét birtokolták, megtorpedózták a tervet, mivel nem akartak ezek után ingatlanadót fizetni a városnak. A katasztrófa hatására 1973-ban elfogadtak egy gátakra vonatkozó szabályrendszert Nyugat-Virginiában, de a pénzszűke miatt nem tudták teljes mértékben végrehajtani. Még 1992-ben is 400 veszélyes gátat tartott számon az állam természeti erőforrásokkal foglalkozó hivatala.”
“A Mal Zrt. (továbbiakban: Cég) kifejezetten cáfolja, hogy
tulajdonosai között Off-shore cég lenne található, a Cég 100
százalékos magyar tulajdonban van.
A Cég:
– kijelenti, hogy a terület hatósági felszabadítása után azonnal
hozzálátott az ideiglenes töltés felállításához, a védőgát 90
százaléka 24 órán belül elkészült.
– folyamatosan egyeztet az illetékes hatóságokkal, védelmi
szervekkel, azok döntéseit azonnal végrehajtja.
– dolgozóit az érintett településekre vezényelte az illetékes
katasztrófa-elhárítás, illetve polgármesteri hivatalok igényei
szerint a károk azonnali elhárítása érdekében.
– felkérte az illetékes Biztosító Társaságot, hogy a mielőbbi
kárfelmérésben nyújtson segítséget.
– felajánlására a Védelmi Bizottság által meghatározott összesen
30 millió Ft gyorssegélyt, a bizottság döntést hozó ülését követő 24
órán belül Kolontár, Devecser és Somlóvásárhely Önkormányzata
rendelkezésére bocsátotta.
– minden, a katasztrófa elhárítás és kárenyhítés érdekében
megtett intézkedéséről azonnal kommunikál az illetékes szervekkel.
– vállalta a katasztrófa során elhunytak temetési költségeit,
kifejezve egyben részvétét az elhunytak hozzátartozóinak.
– minden energiáját az üzemi területén történt példátlan
természeti katasztrófa kárainak elhárítására, a környezet
veszélyeztetésének megszüntetésére fordítja, nem tud és nem hajlandó
foglalkozni az alaptalan rémhírek, megalapozatlan állítások,
rosszindulatú feltételezések kommunikációs elhárításával. Ezt a
média felelősségteljes feladatának tekinti.
– köszönetét fejezi ki mindazon médiák számára, akik az
újságírói etika szabályait betartva a közvéleményt felelősen
tájékoztatták és tájékoztatják az ügyben.
– köszönetét fejezi ki minden stratégiai partnerének minden
cégnek, szervezetnek, aki a kárelhárításban segítségével
biztosította a katasztrófa hatásainak enyhítését.
A vezetőség”
grün, nem egészen természeti katasztrófáról beszélt: “Magyarország meg tud birkózni ezzel az ipari és ökológiai katasztrófával” – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön reggel, Kolontáron.” Ha természeti lenne, az azt jelentené, hogy a természet okozta. Ha ökológiait emleget, akkor a következményeire utal…
Bocs az idecitálásokért, de a kép árnyalásához még idekívánkozik a szakszervezeti megszólalás is az Országos Sajtószolgálattól:
Budapest, 2010. október 6., szerda (OS) – Azonnali tárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal a vegyipari dolgozók szakszervezete, hogy felszólítsa az illetékeseket, kétszer is gondolják meg, bezáratják-e az ajkai alumíniumgyárat, a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt.-t (MAL). A termelés felfüggesztésével ugyanis tízezer ember – ott dolgozók és családtagjaik – megélhetését veszélyeztetik. A dolgozók közül sokan az iszapömlés károsultjai, ha leáll a termelés, esetleg a jövő hónapban már fizetésük sem lesz.
Mint ismert, lllés Zoltán, a környezetvédelemért felelős államtitkár, a Lánchíd-rádióban ma azt nyilatkozta azonnali hatállyal felfüggeszteti az ajkai timföldgyár működését, s utasítja a gyár vezetőit, hogy állítsák helyre a megsérült tározót. A vegyipari szakszervezet úgy véli, kár volna a helyzetet csak környezetvédelmi és politikai kérdésként kezelni. Az iszapömlés kapcsán egyre több a dilettáns vélemény és az elhamarkodott intézkedés, melyek felbecsülhetetlen kárt okoznak. Elsősorban az ottani gyárban dolgozóknak – állítja Székely Tamás. A vegyipari szakszervezet (VDSZ) elnöke leszögezte: a meggondolatlan nyilatkozatok miatt veszélybe kerülhet a termelés, s ezzel tízezer ember megélhetése is. Székely szerint is egyértelmű, hogy katasztrófa történt, de ha a politikusok és a környezetvédők túlbuzgósága miatti leállítás felfüggesztik a MAL Zrt. működését, akkor az alumínium-, a timföldgyártásban és a bauxitbányászatban is felbecsülhetetlen kárt tesznek. Székely szerint a helyzeten semmit nem változtat a termelés esetleges leállítása, nem kell katasztrófával kell riogatni, hanem, hanem bízni kell az ágazat szakembereiben, akik megkezdték a helyreállítás megszervezését és a feltáró munkát. A 40 ezer tagot számláló vegyipari érdekvédelmi szervezet vezetője hozzátette: óriási a pánik a dolgozók között, akik most már nemcsak az ökológiai katasztrófa hatásaitól tartanak, de attól is, hogy a döntéshozók elhamarkodottan, népszerűséget hajhászva döntenek a kérdésről és elvesztik munkájukat azok, akik egyébként is a leginkább kárvallottjai a katasztrófának.
A katasztrolfális helyzetet csak fokozza a ostoba nyilatkozatok soksága.
A Tudományos Akadémia mai véleményével lesőpőrte a katasztrofa védelem eddigi állitásait a vörösiszappal kapcsolatosan.
Továbbra is sziogoruan politika mentesen. Sem a gátat ellenőrző állami szerv sem a katasztrofa védelem ez ügyben érintett dolgozoi még a Búbos banaka kör szinvonalát sem érik el.
A köz érdeke lenne a katasztrófa és ezen szervezetek egyes alkalmazottjainak katasztrofális szinjének okait kivizsgálni és megszüntetni a károk forrásait.
Továbbra is szigoruan politika mentesen. Megvizsgálnám azt is, hogy kinek a támogatásával kerültek pozicóba./ nem szervezett, hanem név szerint/
Milyen szakemberek azok, akik egy zagytározó megtervezését sem tudják rendesen megtervezni.
A faterom azon csodálkozik, hogy a szakemberek a baj megtörténte után elemezgetik a zagy összetételét.
Most tudatosul bennük, hogy ez milyen veszélyes ez az anyag az élővilágra.
Megjátsszák a tudatlanságot? Vagy valóban azok, amik?
T. Félix! A lényegről nem kéne letérni!
A tulajdonosok felelősségén semmit nem enyhít az a tény, hogy az ellenőrző szerveknél milyen szinvonalú tevékenység folyik.
Ilyenkor döbben rá az ember, hogy hány ehhez hasonló kóceráj lehet még az országban. Az ember értéke nula.
Az a véleményem, hogy példás ítéletet kell hozni – szigorúan politikamentesen – hogy a többi tudatos károkozó elgondolkodjon.
Anyagi és büntetőjogi felelősségre vonás nélkül maradunk Európa toplistás ” következmények nélküli országa”. Európa latinamerikája.
Amit a felelőségre vonásról irsz azzal teljesen egyet értek.
Ezt mindig is vallottam.
Viszont azt is jogosan kérem számon, hogy az adónkból fenntartott szervezetek miért nem valódi szakembereket foglalkoztatnak.
Sokkal boldogabb lennék most, ha a vétkeseket az illetékes hatóságok a mulasztásaikért helyeznék eljárás alá és nem egy bekövetkezett tragédia miatt.
Mindenki legyen felelős és ami mégjobb, felelőség teljes a maga helyén és leginkább a szakmai kihivásoknak akarjon megfelelni.
Ne érrezze vagy gondolja azt, hogy ezen kivül mást is elvárhatnak tőle.
Azt kellene észrevenni, hogy ez a sztori túlmutat Gyurcsány üzleti körein. Az Európai Parlament egységes környezetvédelmi normákat fogalmazott meg a tagállamok számára. Mint ahogy arra a MAL vezetői is hivatkoztak, a vonatkozó EK rendelet értelmében a timföldgyártás melléktermékének számító vörösiszap nem minősül veszélyes hulladéknak. Persze az nem tilos, hogy az egyes tagállamok szigorúbb szabályozást alkalmazzanak a közösen elfogadottnál. Bár a jogszabály elfogadásakor a tagok többségének országaiban (az akkori EU 15-ök közül) erősebb környezetvédelmi besorolásba tartozott a vörösiszap, együttesen mégsem nyilvánították annak -egyrészt az aluminiumipari lobbitevékenység, másrészt az egyes tagok jól felfogott nemzeti érdekéből fakadóan. Az ugye világos, hogy másképpen kell kezelni azokat az ipari hulladékokat, amelyek veszélyesnek vannak titulálva, ezeknek a költségvonzata is jóval jelentősebb.
A MAL honlapjáról:
“A társaság termékeinek 70-75%-át nyugat-európai országokba exportálja. (…) A társaságcsoport strukturális átalakítása 2001-ben kezdődött, amikor megvásárolta a zeolitokat és timföld őrleményeket gyártó szlovén SILKEM d.o.o. többségi tulajdonrészét. (…) A MAL Zrt. a boszniai privatizáció keretében 2004-ben többségi tulajdont szerzett a Rudnici Boksita Jajce bauxitbánya társaságban, amelynek kiváló minőségű bauxitja jól kiegészíti a ma már csak korlátozottan hozzáférhető hazai bauxitot. A MAL Zrt. 2005 júniusában átvette a többségi tulajdonában álló Bakonyi Bauxitbánya Kft.-től a mélyművelésű bauxittermelést, és az eszközök kivásárlásával létrehozta a Bauxitbányászati Ágazatot.”
Tehát idehozzák Jugoszláviából a bauxitot, Ajkán feldolgozzák, majd az elkészült termékeket exportálják, elsősorban a német piacra, nekünk pedig ittmarad a vörösiszap.
“Valamikor az alumíniumgyártás alapanyaga a magyar bauxit volt. Manapság ezt már külföldről hozzák be, azonban a mellékterméket, a vörösiszapot nekünk az idők végezetéig kell tárolnunk – hívta fel a figyelmet Széles Gábor nagyvállalkozó, lapunk és az Echo Tv tulajdonosa. Interjúnkban rávilágított, hogy az ország szempontjából így a mérleg egyik serpenyőjében az alumíniumgyártás, a másikban pedig a hatalmas károkat és emberéleteket követelő környezetszennyezés van. „Lehet, hogy be kellene tiltani az alumíniumgyártást, ugyanis az sokkal nagyobb környezeti szennyezéssel jár, mint munkahelyteremtéssel, hiszen a bányászatához ma már a magyar munkáskéznek semmi köze” – mondta Széles Gábor.” http://www.magyarhirlap.hu//hirvilag/tobb_kart_hoz_mint_hasznot_az_aluminiumipar_.html
GONDOLKODO- megmondom őszintén nem olvastalak végig, de csak egy csepp kis emberke vagyok és nagyon sok gondolat billeg a fejemben:
– egy autót kettő évente kel vizsgáztatni…
-tegnap a Kossuth 1-n 5-6ig evvel a katasztrófával foglalkoztak az illetékes mondta 5 évente kapja meg a működési engedélyt, szigorú vizsgálat után a tározó…
-A tározó 3százezer m3 -s volt benne 7-8százezer m3…
-ez állítólag a tizedik tározó…
-jövőre és azután melyikbe fogják engedni a zagyot…
-mert fentről indultak és lefele haladtak a tározok építésével…
-de merre?………………………kérdések…kérdések…kérdések és kérdések
Ejnye, ” ?! “, már megint kifordulsz önmagadból… Szerintem eredetileg Te is nyolc általánost végeztél, mert annyira nem lehetsz idős, hogy csak elemit és rá polgárit tettél volna, utána meg itt pötyögöd az észt éjjel-nappal… 🙂 Felteszem, hogy az eredetileg nyolc általánosodra később érettségit is tettél, sőt én még egy vagy két felsőfokú tanulmányt is kinézek belőled, olyan szép kerek mondatokban fogalmazod meg a saját agytekervényeid szüleményeit! 🙂
Ugyan már, tényleg mindig rá kell szállnod valakire (csepeli eltűnésével most énrám), Téged ez éltet? Engem inkább az oxigén, a víz, a napfény, a család, jó beszélgetések, jó társaságok. Szerencsére még itt is vannak páran, akik értik a szót, és akiktől lehet tanulni.
Kedves Félix! Nem nagyon szeretem a zöldeket, de a cikk e mondatával egyetértek (olvasd figyelmesen):
“A zöld szervezetek aggódnak, hogy a vörösiszap emberre és természetre ártalmas voltát tagadó cég nem fog beruházásai során kellő körültekintéssel eljárni.”
A Mal a szerda esti lakossági fórumon nem volt képes egyetlen normális vezetőjét (nevezzük divatosan “szakértőnek”!) sem képviseltetni, hacsak a rendőrautóból nyilatkozó egyént nem tekintjük annak.
A Mal a károsultaknak, akik telket, házat, családtagot, esetleg egy élet munkáját elveszítették, 100 ezer forint segéllyel akarja kiszúrni a szemét, szépen szólva “kárpótolni”. Ez a cég szerintem – negatív előjellel – bebizonyította “hozzáértését”.
Nincs szükség ugyanazon a katasztrófa sújtotta területen újabb bizonygatásra.
Kedves Delamore.
Véleményem szerint a cég vezetösége csak tetézi a bajt.
Nem a 100 ezer forintal. mart ha jólolvasom a hireket akkor az gyors segély.
A butaság vagy nevezzük inkább gyávaságnak nem szolgálja sem a cég sem a kárusultak érdekeit.
A baj megtörtént és ki kel vizsgálni. A kárpotlásnak meg teljeskörünek kell leniie, ez ugyan lehetetlen, de törekedni kell rá.
Ami a bányát meg a zöldeket illeti.
Ha egy cégnak szüksége van alapanyagra és azt bányászni kell,akkor az szerintem természetes dolog a részükről, hogy kiakarják termeni.
A zöldek védeni akarják a természetet ezért a részükröl is természetes, hogy egy külszini bánya engedélyezését meg akarják akadályozni.
Annak is természetesnek kéne lennie, hogy az engedélyezési eljárást lefolytató intézmény birja mind két fél bizalmát.
Nem értem, hogy miért kéne felgüggeszteni ez engedélyezési eljárást, hiszen ez az összes körülmény figyelembe vételével nemlegesen is zárulhat.
Sajnos Magyarország egy végtelenül trehány ország.
Ebben a sajnálatos esetben lehet, hogy bünök, de az biztos, hogy trehányságok sorozatáról van szó. Üzemeltetéstől egésszen az ellenörző és jováhagyó állami szervekig.
Arrol már nem is merek vagy akarok beszélni, hogy az elmult 20 év politikai váltógazdasága mekkora ritkitást végzett a szakemberek soraiba a politikai protezsáltak javára.
😀
“Egy merevszárnyú kisrepülőgép is megsértette a légteret, ez először kényszerleszállást imitált magyar terület fölött, de aztán alacsonyan repülve mégis kisiklott a légterünkből.”
Jól megetette a kisgép a haderőt.( He -he )
Félix! Abban igazat adok neked, hogy az új bánya megnyitására vagy rábólintanak a hatóságok, vagy nem. De abban – azt hiszem – végképp nem vitatkozhatunk, hogy a néhány napja bekövetkezett tragédia felelőseit nagyon gyorsan fel kell kutatni és nagyon szigorúan meg kell büntetni. Mert itt emberi mulasztásról van szó.
Nem tetszik nekem az az időhúzás, hogy a “nagyok” napokig vitatkoznak azon, hogy természeti katasztrófa vagy emberi mulasztás történt-e. Tudom, ennek nemcsak erkölcsi, de anyagi háttere is jelentős. Ha ugyanis természeti katasztrófának minősítik a kárt, az az államra komoly anyagi terheket róhat, miközben a Mal Rt. mentesül a nagyobb felelősségrevonás és a nagy összegű kártérítés alól. És röhög a markába.
Kedves Delamole.
Ha kiderül, hogy tudatos emberi mulasztásról van szó akkor a vétkesre, vétkesekre rohadjon rá a cella ajtó.
a “NAGYOK” meg, azzal fejezzék ki együtt érzésüket, hogy jól teszik a dolgukat.
A szakmai nyilatkozatokat meg haggyák a szakemberekre.
A önszorgalmu szakmai félmüveltekről már ne is beszéljünk.
Annyi ostobaság jelent már meg a különböző orgánumokban, hogy a Todományos Akadámia kénytelen vólt a valában tudományos megnyilvánulásra.
Arról meg csak egy pársoros hir volt /köszönet annak aki idehozta/, hogy egy másik település szinte egyedül birkozik ezzel a csapással.
Nagyok kiváncsi lennék arra is, hogy ennek mi az oka.
Kösz, grün, időközben én is utánanéztem: a “természeti katasztrófa” egyaránt jelenti a természeti eredetű és ilyen következményű csapást.
Utóbbiban szerintem nincs vita se köztünk, se a döntéshozók között; elég a tényeket figyelembe venni.
Vita az eredetben van: a cégvezetés a természeti eredet mögé bújik, ezt OV nem fogadja el.
De – ahogy az első mondatban jeleztem – ezzel nem ellentmondásos (a jelenlegi vitahelyzetben legfeljebb félreérthető és nem túl szerencsés) megfogalmazás természeti katasztrófát emlegetnie.
Kedves “Gigi”, Te eredetileg 8 általános végzettségű minden lében kanál hazug firkász!
Csütörtökön 22:14-kor sértődötten írtad, hogy:
“Ejnye, ” ?! “, már megint kifordulsz önmagadból… Szerintem eredetileg Te is nyolc általánost végeztél ……
Ugyan már, tényleg mindig rá kell szállnod valakire (csepeli eltűnésével most énrám), Téged ez éltet?”
Közlöm, hogy nem szoktam kifordulni önmagamból, továbbá, hogy nem szoktam rászállni senkire, csak nem tűröm el, hogy egyes hazugládák hülyének nézzenek.
Ha erre irányuló törekvést tapasztalok, akkor a hazudozók orrára verek, és most is ez történt.
Személyedben egy hazudozó, a csütörtökön 09:53-kor feltett hozzászólásban nekem címezve a következőket írta:
“Már hónapok óta Illés Zoltán államtitkár egykori személyi titkára vezeti azt a környezetvédelmi felügyelőséget, amely két héttel a gátszakadás előtt ellenőrizte az ajkai timföldgyár vörösiszap-tárolóját – közölte az Index.
Az államtitkár júniusban nevezte ki az eredetileg általános iskolai tanár végzettségű Zay Andreát, aki korábban a Búbos Banka Kör aktivistájaként került kapcsolatba a környezetvédelemmel, a Közép- dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelet élére.”
A megjegyzéseim a fenti írásodhoz a következők:
1.) A KDT KTVF vezetője dr. Zaj Andrea, aki az alábbi végzettségekkel rendelkezik:
– Biológia és technika szakos tanár.
– Kémia és környezetvédelmi szakos tanár.
– Oktatástechnológus.
– Jogi egyetem, környezetvédelmi szakterület. (Ezért írhatja a neve elé a “dr”-t!!!)
A fenti felsorolást figyelembe véve az az állításod, hogy “az államtitkár az eredetileg általános iskolai tanár végzettségű Zay Andreát nevezte ki”, csak olyan mértékig igaz, mint az én állításom, hogy “Te eredetileg 8 általános végzettségű firkász vagy”.
Tehát arcátlan hazugság volt részedről, amikor dr. Zaj Andreának a végzettségeként csak az általános iskolai tanári végzettségére hivatkoztál, és elhallgattad a később megszerzett szakirányú végzettségeit.
2.) Írtad továbbá, hogy:
“Már hónapok óta Illés Zoltán államtitkár egykori személyi titkára vezeti azt a környezetvédelmi felügyelőséget, amely két héttel a gátszakadás előtt ellenőrizte az ajkai timföldgyár vörösiszap-tárolóját”.
Ezzel kapcsolatban felhívom a figyelmedet az alábbiakra:
– A KDT KTVF igazgatósága dr. Zaj Andrea irányításával Székesfehérváron működik, és több megye tartozik a felügyelete alá, ezért dr. Zaj Andreának nem az a feladata, hogy személyesen végezzen helyszíni ellenőrzéseket, hanem a több szakterületet lefedő szervezet irányítása.
Tehát ha az általatok állandóan sérelmezett tisztogatások során még helyükön hagyott “régi elvtársak” nagyvonalúan vagy korrupt módon kezelték a vörös-iszap tórolók ellenőrzését, akkor az ellenőrzések hiányosságaiért az “illetékes elvtársak” terhetők felelőssé.
– Dr. Zaj Andrea csak kb. kettő és fél hónapja áll a felügyelet élén, és ez alatt a rövid idő alatt a gátszakadást okozó szerkezeti hibák csak földrengés vagy egyéb természeti katasztrófa esetén jöhettek volna létre. Ilyen katasztrófák azonban nem voltak.
Tehát aljas politikai szándékú csúsztatás, ha a gátszakadásért valaki dr. Zaj Andreára próbálja hárítani a felelősséget, mint ahogy Te ezt megkísérelted.
Különösen rendkívüli pofátlanság azt általad elkövetett politikai indíttatású hazugság azért, mert a hozzászólásod végére volt képed oda biggyeszteni, hogy:
“Hagyjuk ki ebből a politikát!”
Jó szándékkal nyitom fel a szemed: magadat járatod le, ha nem vagy hajlandó levenni a gyűlölködő szemüveget! Nézd a kenyéradóidat: itt, az info-n is elkezdődött az érdemi munka ideje, a kivívott hatalom birtokában a helyi konzervatívok majd annak és rendje módja szerint elvégzik, hogy a bűnösök meglakoljanak, a CSÚ bedobott legfrissebb számában (nem élek Csepelen, de bibi, nekem már olyan is van 🙂 ) Szilárd sem ígér fűnyíróelvet: ” (…) nem igazak a rémhírek, és nem fogunk mindenkit kirúgni – mint ahogy ezt többen terjesztették rólunk. Az elszámoltatás ügyek mentén, s nem személyek vagy csoportok ellen fog zajlani!”
Kedves “Gigi”, Te Csepelre bekiabáló minden lében kanál hazug firkász!
Egy tisztességes ember forrásmegjelöléssel sem tesz fel lejárató szövegeket erre a híroldalra, vagy ha fel teszi, akkor hozzáteszi a véleményét és felhívja a figyelmet az idézett szövegben lévő valótlan állításokra.
Te azonban nem ismered a tisztességet, és sunyi minden lében kanál firkászként nem fűztél hozzá egy szót sem, és ennek következtében azonosultál az idézett szöveggel.
Ami pedig a fűnyíró szerű leszámolás kérdését illeti, figyelmedbe ajánlom, hogy az elszámoltatással kapcsolatban ezen az híroldalon október 4-én leírt véleményemet az MSZP-sek a CSIP-re is átvitték annak bizonyítékaként, hogy “már” nem akar a jobboldal fűnyírószerű leszámolást.
Tehát, Te ne oktass engem ezzel kapcsolatban!
Tudom, tudom, Téged senki se oktasson, maga vagy a megtestesült bölcsesség!
A stílusodat, a téves következtetéseidet és képzettársításaidat meg nyelje le mindenki… 🙁
Ha nem csak magadból indulnál ki, akkor bizony megengednéd, hogy azonosulás – és eszköz híján igazságkereső oknyomozás – nélkül is hozzak ide megszólalásokat. Kezdettől fogva a széleskörű tájékozódás vezérel, és vallom: ha csak egyoldalúan közelítünk meg valamit, a fonákját meg – tudatosan vagy csak gondatlanságból – elhanyagoljuk, akkor nem biztos, hogy reálisan látunk.
Miért, hogy ez másokat nem zavar, csak Téged?
Admin tán letiltja ezeket?
Nem, mert szólás – és (a forrásmegjelölés szabályainak betartása mellett) idézésszabadság van!!! 🙁
A gát kidőlését talán nehezen, de meg lehetett volna akadályozni.
Viszont szigorú és gyors védekezésre kellett volna köteleznie a MAL Zrt-t a Felügyelőség vezetőjének! Vajon miért nem tette? Ehhez jogi diploma nem igen kell, legfeljebb
felelősségtudat és nem hatalomvágy meg nem pénzsóvárgás a most vásárolt lakásának kifizetése érdekében!
Más:
Iskolai végzettségei Zay nevű tanítónak:
1983.-ban közlekedési szakreferens
1987.-ben Ho-si-min Tanitóképző kémia meg mindegy már milyen szak, mert ami érdekes:
– 1983-1986. között házasságban él; – mégis nappalin, vagy levelezőn jár a Ho-Si-
Min-be?
– 1987.-ben másállapotban több hónapos kórházi kezelés után gyermeket szül.
– Vagy, nappalin végzi a Főiskolát és megkapja a kémia, környezetvédelmi
szakdiplomát 1987. évben, ahogy azt az életrajzában feltünteti.
Már ez 1987. év is hamiskás! És MI VAN A TÖBBI OKLEVÉLLEL?!
Forrás a Városatya hu. Zay Andrea lap, amit betiltatott! Vajon miért tette! És, MEGTEHETTE!
Lehet e ebben az esetben megfontoltságról szót ejteni, akár a kormány, akár a munkáját vagányságból elvállaló asszonnyal szemben?!
Hát ez siralmas. 🙁 🙁 🙁 Felfoghatatlan a látvány.
“Nyílt titok volt, hogy a gát szivárog”
Az előbbiekben írtam! Most olvastam ezt a hírt. Tessék ki figyelt oda? Másokra? Hiszen már saját magunkra sem figyelünk.
Ezekről a dolgokról beszélek, ennyire közömbössé tett a kommunisták uralkodása. “Tüntetnek? Majd meg unják és haza mennek!” No ez is a közömbösséghez, a morális válsághoz vezetett, amiből a legnehezebb lesz kijönni.
Tudták milyen veszély leselkedhet rájuk, nem mertek szólni. Mert az emberek kiszolgáltatottá, megalázottá váltak emberi méltóságuk tekintetében is!
A “PÉNZBIRODALOM JÓVOLTÁBÓL”
Ez lenne a jövő útja? Valóban ezt akarjuk?
Biztosak lehettek abban,hogy találni fognak még egynéhány holttestet az iszap alatt.
http://www.hirextra.hu/2010/10/06/eltuntte-nyilvanitottak-a-mal-reszvenyeseit/
Valamit nem értek. Az árvíz esetén minden lap, TV a felelősök felelősségre vonásáról szólt.
Jelenleg sem a Népszava, Sem a Magyar Hírlap, sem az ATV, sem aZ Echo TV nem mutatta, hogy bilincsben vitték el a felelős cég vezetőit (ellentétben Geréb Ágnessel, akinek bűne nagyságrendekkel kisebb).
Megvárják míg a felelősök Thaiföldre mennek?
Ki és főleg mikor téríti meg a károkat? A biztosítók, sajnos jogosan, nem fizetnek de a tél biztosan jön!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
“Október hatodika van. Ha forradalmat akartok, most megcsinálhatjátok. Csak egy gombnyomás a kétharmadnak megszavazni a vagyonelkobzás lehetőségét, hogy az ilyen helyzetekben ne csak az ország adófizetőinek forintjait terhelje a kárrendezés, hanem a részvényesek vállát is nyomja egy kis teher.
Ha komolyan gondoljátok fiúk, akkor most kezdjétek el.”
A mi tüneményes Fletónk is csak a műkorundra tette rá a kezét a MOTIM-ból.
A 30 millió m3 vörösiszapból vajon miért nem fogadott örökbe egy stampónyit sem?
nagyapó,
magam is várom a felelősök előállítását, de nem lehet rögtönítélő módon tenni, ezt OV és Tarlós I. is sokszor hangsúlyozták!
Geréb Á. egyébként egy őrült, és miközben valóban ideje lenne már szabályozni az otthonszülés kérdéseit, neki sem szabadna praktizálnia, még “otthoni” körülmények között sem, ha ez (halál / újraélesztés / bármilyen vészhelyzet) a vége…
vagyonelkobzás ? börtön? – úgy látom, ez már ismét csak álom marad! tehetetlen a magyar Nép!? szomorú vagyok a nvégtelenségig.
Nocsak, nocsak? Szabotázs lehetősége?
Pedig nem beszéltem össze a nagyvállalkozóval!
http://www.magyarhirlap.hu/hirvilag/tobb_kart_hoz_mint_hasznot_az_aluminiumipar_.html
Pénzbirodalom
“A diktatúrák, legyenek azok akár a politikai erőszak, akár a pénz végletes kényszerének megjelenési formái, lefojtják az önálló ítéletalkotást. Míg előbbiek a fenyegetés miatt, hogy nem szabad, utóbbiak a kivitelezhetetlenség miatt, hogy nem lehet – netán nem érdemes. A pénz vagy az erőszak uralta társadalmakban az emberek valódi alattvalók, ezért e helyeken a hatalom megtartásának igyekezete csak a lehetetlenség fenntartására kell hogy irányuljon. Minden alattvaló minden pillanatában érezze, hogy nem lehet. Az ilyen állapotokban virágzik a hiszékenység, akár a vezér hirdeti az igét, akár a hírközlés bármely uralt formája. Az elbutítottságból és megalázottságból eredő hiszékenység szinte mindent befogad.
Míg a politikai erőszak az életet fenyegeti, addig a pénz erőszaktevése az agyat támadja meg, kikezdi a kritikai gondolkodást. A modern pénzuralom – az egyszerűsítő gondolkodás kiterjesztéséhez és a valódi összefüggések elleplezésére – számos kiadványt jelentet meg, üzemeltet szem- és fülfigyelmet felkeltő színességeket, amelyeknek eredendő célja az okok és következmények elrejtése. A kizárólagosságra törekvő hatalmak lelki világa, a felszínes lét gondozása. Buta gondolatmenetekkel, egyszerű szavakkal, színes képekkel le kell kötni az érzékszerveket, és az együttműködő állampolgári magatartás elvárásaként hinni kell ezekben az üzenetekben. Az értékzavarral küzdő vagy jól megfizetett tájékoztatási ügynökök jelszava az, hogy Igény van rá!, amely igényt, még a legalantasabbakat is, természetesen ők keltették fel.
Aki kételkedik, azt az erőszak természete szerint elkülönítik, vagy a pénz hatalma által lelkét és életét felőrlő konfliktusokba szorítják, amíg fel nem adja kritikai hadállásait. A médiakorban ennek eszköze a nyilvános lealázás. Ez lehet helyi, országos, de nemzetközi szintű fegyelmezés is. A politikai erőszak korszaka leáldozóban van, de a pénz önzése és erőszakos befolyásszerzése – napi tapasztalat.
Az önálló ítéletalkotásra az erőszak mellett csak a szervezettség adhat kellő erőt. A szervezettség mint az emberi kapcsolatok önvédelmi eszköze, végső soron az állam, amelynek van kellő ereje – ha van –, hogy a pénz hatalma ellen védelmet adjon a szellemi önállósághoz. Ha a demokratikus állam megfelelő számú értelmes közösséget tud szellemi vonzáskörében tartani, akkor ezt eredményesen hívhatja segítségül a nagyobb közösség védelmére, a pénz diktatúrájának önzése ellenében. A pénz mindenhatóságának képviselői természetes módon éppen ezt az államot szolgáló, segítő intelligenciát akarják felszámolni, eltávolítani, hogy az állam önvédelmi erejét csökkentsék. Ezek többnyire a közhatalom leépítésének jelszavával szolgálják a pénz uralmi térnyerését, mert ezért vannak megfizetve. Sokan hiszik, hogy a pénz érdekcsoportjai is egymással versengésben vannak, és ezért egymást kölcsönösen korlátok közé szorítják. A történelem és a gazdaság számos példát adott már arra, hogy illúzió a pénz hatalmasainak erőkiegyenlítő versengésében bízni, mert céljaik és érdekeik természetes módon esnek egybe, ezért valódi vetélytársak soha nem lesznek az alattvalókkal szembeni küzdelemben. A királyok régen is mindig megegyeztek, de napjainkban is szépen megsegítik egymást a kormányok ellenében, a mohóságuk okozta pénzügyi válság felelősségének elkenése érdekében.
A pénz kizárólagos hatalmához, az uralkodásra törekvés modern szemlélete az államot vásárolja fel, a pénz ügyét szolgáló politikai képviselet megteremtése érdekében. Megvásárol politikusokat, pártokat, használja őket vagy egymásnak uszítja, esetenként média útján ellehetetleníti a közösségi önvédelem kiemelkedő képviselőit. Ha az állam gyenge vagy nincs elégséges számú szövetségese, akkor a pénzhatalom bevásárolja magát a politikai hatalomba. A pénzbirodalom épít a gyengeségre, és arra az új gondolkodásmódra, hogy az emberek sorsuk javítására egyre kevésbé ismernek közös menekülési utakat, hanem ki-ki egyéni és csak a saját sorsát megváltó megoldásokban gondolkodik. Ennek folyományaként elszaporodnak a közvagyont fosztogató hivatali emberek, akik már kizárólag csak a saját túlélésük érdekében „dolgoznak”, s rombolják le a közösségi felemelkedésbe vetett hit erőfeszítéseit.
A pénzbirodalom leghatékonyabb közege a szegénység és a nyomorúság. Ilyen közegben néhány forintért is lehet szolgálót, hivatalos gyűlölködőt vagy közreműködőt találni, s az egymásra uszított emberek még egymás féken tartását is szívesen elvállalják. Élni muszáj. A jelenségre kétféle módon lehet választ adni: vagy közösségépítéssel és kulturális megújulással, vagy az egymás elleni kíméletlen küzdelemmel. Véget értek az önkormányzati választások, annak eredményessége is talán esély egy történelmi kísérletre.”
HOL A PÉNZ??? Hol a pénz???
(Olvasói körlevél)
“2005-ben a fidesz cinkosan hallgatott Gyurcsány és Kóka általi 880 milliárd Forint közpénz kilopásából az országból!
A Gyurcsány kormány nem tud elszámolni 900-1000 milliárd forinttal. Erről több elemzés is napvilágot látott már. Az ellenzék csak halkan tette föl a kérdést, hogy hol a pénz? A legátfogóbb elemzés erről a Heti Válasz hasábjain jelent meg. A dolog itt még nem ér véget. A megszorítások költségvetésében is van további 500 milliárd forint, amelyről Veres János nem hajlandó elárulni, hogy mire akarják elkölteni.
Megvan a szocialista-szabad demokrata kormány által elsíbolt pénz egy része
880 milliárd Forint befektetés Indonéziában
Az ebben a cikkben olvasható információk már megjárták a Magyar Nemzetet, a HírTV-t és a Fideszt is, s bár a dolog szerény véleményem szerint egyértelmű, mégsem látott napvilágot ez az információ. A média részéről érthető a dolog, mert az oknyomozó újságírást a médiatörvény teljesen ellehetetlenítette. A Fidesz prominensei részéről azonban nem világos, hogy annak ellenére, hogy már a 2006-os országgyűlési választások előtt el lett juttatva hozzájuk az anyag, miért nem kezdtek semmit az anyaggal. 2006 nyarán végül megtudtam, hogy egy Fideszes parlamenti képviselő ősszel, amikor már mindenki jelen van és a média is figyel, interpellálni akarta az ezen az oldalon található információkat. Próbálkozásaim csak azzal az eredménnyel járrtak, hogy végül részben elterjedt az infó. Tegnap előtt adott ki ugyanis a Jobbik egy közleményt [5] a témában. Innentől kezdve nincs miért tovább titkolóznom. Lássuk miről is van szó:
Egy cikk a Jakarta Post-ból
Egy rendkívül érdekes múlt évi tudósításra [6] akadt 2006 márciusában egy barátom az indonéziai Jakarta Post-ban. Elküldte nekem azzal, hogy fordítsam le a tartalmát, de fogalma sem volt, hogy mibe nyúlt. A cikk egy olyan előzetes megállapodás aláírásáról számol be, melynek kapcsán “magyar befektetők” 4 milliárd dollárt azaz a 2006 áprilisi árfolyamon számolva 880 milliárd forintot fektetnek be Dél-Szumátrában, és egy erről szóló megállapodást írtak alá az Indonéz kormánnyal. Az aláíráskor jelen voltak Gyurcsány Ferenc és Kóka János. Történt mindez 2005 júliusában. Még mielőtt azt gondolná bárki, hogy a “milliárd” szó elírás, közlöm, hogy minden forrás kivétel nélkül ugyanezt az összeget említi, ráadásul az eredeti cikkben szó van milliókról is, tehát kizárt az elírás. Az anyanyelvi hír is úgy szól, hogy “Hongaria Tanam 4 Miliar Dollar AS di Indonesia”, márpedig a bahasa nyelvben (indonéz) a milliót “juta”-nak mondják.
A Jakarta Post cikkében egy ponton Dél-Szumátra kormányzója, miközben Gyurcsánnyal való találkozásra kíséri az Indonéz elnököt megjegyzi:
“Ez a 4 milliárd dollár befektetés óriási áttörés a számunkra. Szokásos esetben a központi kormányzat dönt térségünk minden jelentős gazdasági tevékenységét illetően. Most azonban egyedül határozzuk meg a dolgokat.”
Ha 4 millióról lenne szó azt semmiképp nem nevezné a kormányzó “áttörésnek”, ráadásul ugyanabban a cikkben említést tesznek milliókról is, amikor arról tájékoztatnak, hogy amúgy a magyar kormány 25 millió dolláros “soft loan-t” (kedvezményes kamatozású kölcsönt) adott autópálya építésre az Indonéz államnak. Gyurcsány miniszterelnök ezenfelül informatikai termékeket és szolgáltatásokat ajánlott fel, valamint katonai felszerelést. Ez utóbbira még visszatérek.
Mi történhetett tehát?
Időrend
2005 elején Gyurcsányék nagylelkűen átutaltak 4 millió dollárt az indonéz kormánynak, azzal a címkével, hogy a cunami áldozatainak szánják. Emlékezetes, hogy szinte ezzel egyidőben az erdélyi árvízkárosultaknak egyetlen árva fillért sem adott a szocialista kormány.
2005 július végén aztán ismét beállítanak Indonéziába immáron 4 milliárd dollár ígéretével és 25 millió dollár soft loannal (kedvezményes kamatozású kölcsön), melyről az a hivatalos hír, hogy autópálya építésre adják. Akinek a számok nem világosak, elárulom, hogy 25 millió dollár (5.5 milliárd Forint) nevetségesen kevés ahhoz, hogy autópályát építsenek belőle. 3 km-nél hosszabbra ebből az összegből egészen egyszerűen nem futja. Arra viszont bőven elegendő ez a pénz, hogy korrumpálják vele egy másik (úgyszintén korrupt) kormány tisztviselőit. A 4 millió cunamis dollár véleményem szerint csak egy előleg volt, amiből egy árva centet sem láttak a cunami áldozatai. A 25 millió pedig nem egy soft loan, hanem a vesztegetési pénz további kialkudott része volt. Ez biztosította be, hogy az egyébként politikailag elég zűrös országban a tisztségviselők kellően le legyenek fizetve ahhoz, hogy többé szóban se említsék azt a 4 milliárdot, amit Gyurcsány, Kóka, és a még egy tucat jelen lévő ember tettek zsebre.
A magyar internetes sajtóban mindössze egyetlen helyen az fn.hu-n tesznek említést az ügyről, ott viszont az összegek nem stimmelnek. “Csupán” 350 millió dollárról írnak a cikkben 4 milliárd helyett. Tekintve, hogy a sokkal kisebb összeggel támogatott vakcina ügyben szinte naponta tájékoztatgattak egy időben, ha ez valóban “befektetés” lenne, folyton azt nyomnák a médiából, hogy milyen ügyesek. Ezzel szemben itt csak elhallgatással találkozunk. Felmerül viszont a cikkben az egyik az ügyben szereplő cég neve, a Diagon Kft-jé, melynek nem csak a tevékenységi köre de a gazdagodása is úgymond érdekes, akár egy külön tanulmányt lehetne róla írni. A cég ügyvezetője az a Kern József, aki Kollányi Gáborral együtt többségi tulajdonosai a Hospinvest Rt-nek, mely Körmenden és Kiskunhalason azokat a kórházakat működteti, melyeket közül a körmendit sikerült csak privatizálniuk maguknak, a kiskunhalasi eladását végül 2001-ben Mikola István meghiúsította.
Végül a vagy.hu-n találtam egy írást [7], melyből kiderül, hogy “Kern remek kapcsolatokat ápol szocialista politikusokkal, legutóbb tagja volt annak az üzletemberekből álló csoportnak, amely Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt kísérte el délkelet-ázsiai útjára.” Többet erről az útról az írás nem beszél, ellenben ugyanott egy másik cikkből [8] azért képet kaphatunk arról, hogy ki is ez a Kern József.
Befektetés?!
A média az ügyet tekintve mindenhol befektetésről számol be. Ez Indonéziát ismerve eleve felettébb szokatlan dolog lenne. Ismeretes, hogy Indonéziában fegyveres bandák garázdálkodnak és szeparatista mozgalmak robbantgatnak. Ebben az országban 8 éve még pogromokat tartottak a Kínaiakkal szemben, és az iszlámizmus egyre nagyobb teret hódít. Szumátra északi részét jelenleg is az iszlámisták uralják.
Indonézia mind politikai, mind vallási, mind közbiztonsági, mind pedig katonapolitikai szempontból zűrös és instabil helynek számít a világban. Azokról a cégekről, melyek egy ilyen országban fektetnek be, joggal feltételezhető, hogy nem legális gazdasági elképzeléseik vannak, vagy a vezetőik félnótásak.
Lényeges még, hogy Indonézia a környéken közismert agresszornak számít. Lásd pl. Kelet-Timor és Nyugat-Pápua esetét. Az ország saját, soha véget nem érő polgárháborújában csak az jelentett az embereknek egy lélegzetvételnyi békét, amikor a cunami után a felek tűzszünetet tartottal egy rövid ideig. Ennek az országnak kínált katonai felszerelést Gyurcsány Ferenc a Jakarta Post tudósítása szerint.
Elviekben, és papíron tehát Indonéziában van az magyar adófizetők pénze. De ki lehet-e egyáltalán magyarázni a fentieket? Kétlem. Gyurcsányék soha nem fognak tudni számot adni arról, hogy ki és miért fektet be közel kilencszázmilliárd forintot egy totálisan zűrös országban. Strómanok segítségével elloptak az adófizetők pénzéből 900 milliárd forintot. Ez pedig azt jelenti, hogy bűnözőnek kell tekintenünk a szocialisták miniszterelnökét, Kóka Jánost, és minden strómant, aki érintett az ügyben.
Az írásom nyilvánosságra hozatalának időpontja: 2006.08.26″
Királyerdei szerint:
2010. október 06., szerda – 16:27
“Ajka a vörösök valóságos elszámoltatásának az igazi próbaköve! ”
Maximálisan egyetértek a Királyerdei véleményével!
Emlékszem arra amikor Tolnay úr az LKM. vezérigazgatója volt. Innen a kilencvenes évek elején távozott, úgy, hogy országosan nagy port felvert 2,5-3milliárdos problémával kellett valamilyen oknál fogva megküzdenie, sőt valamiféle eljárás is lett belőle. Arra már nem emlékszem lett-e ebből valami, vagy elsikkadt ez is mint sok ezernyi más hasonlóak.
Nem túl régen személyesen beszéltem vele, s az volt a benyomásom, hogy rendkívül zárkózottá, félénkké vált a vezérigazgatói állásához (LKM) mérten. No miután tudjuk, hogy Miskolc is kinek, kiknek a fellegvárát képezte (nem teóriák gyártása) akkor innen is láthatjuk az útvonalat. Ha még azt is tudnánk, hogy hogyan vándorolt az LKM néhány forintért (nem túlzás) kézről, kézre Luxemburgba bejegyzett magyar tulajdonos ofshor cégébe. Érdekesek lehetnek ezek előzményei és mind az amelyek azután következtek. Ment, zúgott, harsogott a szállóige: munkahelyteremtés címszó alatt, és nézzük meg Ózd esetét (jobb nem beszélni róla) vagy Dunaújvárosi Vasmű, Borsodnádasd.
Nézzük meg a Papírpari vállalatokat, a cukorgyárakat, a Mezőgépipari Vállalatokat, a feldolgozóipart stb-stb. De hát önök is tudnák sorolni, hiszen az elmúlt húsz évben szinte mindenünk eltűnt a Nemzetünk tulajdonából.
Abból az egy szempontból van igazuk a nyugdíjasoknak, hogy volt munkahelyük, eltudták tartani a családjukat, de milyen áron? No erről nem tudtak, hiszen akkor is permanensen hazudtak nekik a kommunisták! Ma már tudjuk, milyen áron!
Vajon az elmúlt húsz évben nem hazudtak? Vajon az utolsó esély nem lesz-e már későn jövő? Mert azt azért már mindenki tudhatja, hogy nem a semmiből, hanem óriási mínuszból kell elkezdeni sokkal rosszabb helyzetből mint 1990-ben az újra építkezést.
Más: Tessenek elolvasni Merkel Asszony és annak volt pénzügyi biztosának napokban tett nyilatkozatát, (brüsszeli) arról, hogy mi várható bizonyos esetben, esetekben az Euróval , v. az Unióval kapcsolatban?!
Vagy neves közgazdászok szakmai véleményeiket a jövőt tekintve.
Vagy arról, hogy minden nemzet az unión belül is csak a saját nemzetének érdekeit védi és képviseli, mert a többi, amit az újságoknak s egyebeknek nyilatkoznak az mind csak blabla. No erről beszélünk a mi saját nemzetünk érdekeit eddig védte egyáltalán valaki? S hová vezetett, mivé lettünk? Tessenek már felébredni és nem piszlicsáré dolgokon vitatkozni kommunikálni egymással! Sokkal, de sokkal többről van szó, ne csak a Csepeli tudósításokra tessenek hagyatkozni! Tessenek olyan összefüggő megnyilatkozásokra legfőképpen figyelni, szemüket, fülüket nem a SHAKESPEARE által írt Veronnai Herceghez méltóan használni.
Egyre inkább tetszik a KIRÁLYERDEI által írottak, mert elemző, összefüggő, tanulságos stb. Kérem ébredjenek fel! Vége a választásoknak a munka dandárjáé kell, hogy legyen a főszerep, még akkor is, ha nyugdíjasok vagyunk. Nem hiszem azt, hogy van olyan akinek nem kellene a környezetén csinosítási munkákkal javítani. Ne azzal dicsekedjünk, hogy Nicheldorfsban és beljebb kis falukban milyen ápoltak s gondozottak a házak előtti területek. A miénkére legyünk büszkék, főként akkor ha van mire!
Ne várjunk másokra, kezdjük el mi magunk és amennyiben helyessé válik az út, higgyék el követni fognak bennünket. Ahol tisztaság rend van ott általában nem szemetelnek. Ellenkező esetben meg tudjuk a végeredményt. Kultúra és akarat kérdése az egész, nem lehetünk annyira közömbösek saját környezetünk tekintetében. Ezen a szinten kell szerintem kezdeni, magunkban kell rendet teremteni, akkor másoktól is számon kérhetjük, teljes joggal. Ehhez viszont változásra, akaratra van szükség!
Most megkaptuk az esélyt a felemelkedhetöségre, nem igaz, nem akarom elhinni, hogy ne tudnánk élni vele. Ne a kifogásokat keressük, a cselekvő megoldások irányát illik fejlődésünk érdekében követni.
Gyurcsány új Platformot alapít.
“Október 23-án bont zászlót az MSZP-én belül a Demokratikus Koalíció platform”
No, akkor Ernő nagy bajban lesz. Ex-MSZP-s jobbikosként vajon mit tud kezdeni korábbi ígéretével, miszerint:
“Ha nem leszel már miniszterelnök, és akkor is csípni foglak! Alapíts egy új pártot, és nem leszel egyedül! Én beválalom, beválallak!”
( http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=79069772&t=9151102 )
Csodaszép pályát írt le az utóbbi másfél évben narancsvíruskommentálokjobbikkovácsbalerno3131.
2008 – MSZP, Gyurcsány
2009-2010 Jobbik
2010- Gyurcsány?
Ha a fenti 3 sort majd megmutatja majdf a pszichológusának, akkor az szerintem az egyből tudja, milyen gyógyszer kell Ernőkének…
Visszatérve az iszapra ezt találtam ma (csupán csak fricskaként ” ?! “-nek, aki nem értette, miről beszélt Felix):
“Már hónapok óta Illés Zoltán államtitkár egykori személyi titkára vezeti azt a környezetvédelmi felügyelőséget, amely két héttel a gátszakadás előtt ellenőrizte az ajkai timföldgyár vörösiszap-tárolóját – közölte az Index. Az államtitkár júniusban nevezte ki az eredetileg általános iskolai tanár végzettségű Zay Andreát, aki korábban a Búbos Banka Kör aktivistájaként került kapcsolatba a környezetvédelemmel, a Közép- dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelet élére.”
Saját megjegyzésem továbbra is : hagyjuk ki ebből a politikát!
Emberek döntöttek, emberek felelősek!
Nagyon siralmas !
öszite részvétem az eltüntek ,,és meghalt emberek hozátartozoinak ,és sok eröt kivánok az ott lakoknak ,kik mindenüket elvesztettek ,mihamarabbi gyogyulást kivánok a nagy fájdalommal fekfö betegeknek!
Felelösök mind fizesenek vagyon elkobzás ,BÖRTÖN de az is kevés 🙁
Ez lesz belőle, ha a politikát beengedjük az életünkbe….
Remélem, itt szakma- és emberközpontúan sikerül a kárenyhítés!
Az [origo] cikke:
“Senkit nem vontak felelősségre, és a károsultak által elképzeltnél jóval kisebb kártérítést is csak két év pereskedés után fizették ki az USA-ban a 125 ember halálát okozó és négyezer embert otthontalanná tevő Buffalo Creek-i iszapkatasztrófa után. Az 1972-es iszapömlés sokkal súlyosabb volt, mint a hétfői Ajka melletti katasztrófa, de sok a hasonlóság is: a cégvezetők ott is az esőt okolták, a helyiek ott is azt állították, számítottak problémákra.
Reggel nyolc óra öt perckor kezdődött az egész, és délelőtt 11-re vége is lett annak a katasztrófának, amely az USA Észak-Virginia államában történt 1972 februárjában, és amely bár sokkal súlyosabb volt, több dologban is hasonlított a hétfői Ajka melletti iszapömléshez.
Ott egy szénbányának egy patakra (Buffalo creek) épített szürkeiszap-tározójának a gátja szakadt át, miután a több napon keresztül hulló folyamatos eső miatt átázott. A gátat alig négy nappal a katasztrófa időpontja – 1972. február 26. – előtt megfelelőnek nyilvánította egy ellenőrzés. A korabeli beszámolók szerint ugyanakkor a helyi lakosok előzőleg több repedést is észleltek a gát falán, amire figyelmeztették is a bánya üzemeltetőjét, a Pittstone bányaipari vállalkozást.
Az amerikai bánya meddőből épült gátjának anyaga a sok esőtől elfolyósodott, és összesen félmilliárd liternyi szürkeiszapos vizet szabadított a patak szűk völgyében meghúzódó 16 bányászfalura. Ezek közül a legközelebbi – Saunders – 80 méterrel feküdt alacsonyabban, mint a tározó. A 4-6 méter magas áradat mindent magával ragadt a völgyben: ezer autót és teherautót, 502 házat, illetve 44 lakókocsit – többet lakóikkal együtt. Összesen 125 ember vesztette életét, és hét ember tűnt el, akiknek maradványait máig nem találták meg. Az elsodort házakon kívül 943 épület rongálódott meg, több mint 4000 ember maradt otthon nélkül, csak az épületekben keletkezett kárt, 50 millió dollárra becsülték akkor.
Az esetet több bizottság is kivizsgálta, és megállapították, hogy a bányásztársaság nem vette figyelembe az előírásokat. A cég illetékesei ugyanakkor azt állították, hogy a katasztrófában Isten játszott közre, a gát egyszerűen “képtelen volt megtartani azt a sok vizet, amelyet isten hullajtott bele” – idézi érvelésüket a nyugat-virginiai kulturális hivatal honlapja.
A nyilvánvaló mulasztások ellenére azonban semmilyen állami retorzió nem érte a bányacéget, senkit nem vontak felelősségre. A nyugat-virginiai kormányzó által összehívott eseti bizottság tagjai például kivétel nélkül olyanokból kerültek ki, akik vagy érdekeltek voltak a szénbányászatban, vagy olyan hivataloknál dolgoztak, amelyek mulasztása hozzájárulhatott a katasztrófához.
A kormányzó nem engedte, hogy a bizottság tagjaiközött legyen egy bányász is, ezért a károsult közösségek saját bizottságot állítottak fel. Ez 124 ember halálában találta felelősnek a bányatársaságot, és többek között megállapította, hogy a katasztrófához a külszíni bányászat is hozzájárult, valamint az, hogy az állami hivatalok a bányatársaságok érdekeit védték az emberekkel szemben.
A károsultaknak Nyugat-Virginia abban az évben újraválasztásért kampányoló kormányzója, Arch Moore összesen 10 helyreállítási projektet ígért, amelyek közül azonban alig néhányat fejeztek be, azokat is többnyire határidőn túl. Összesen 750 otthon felépítését ígérték, de csak 17 bemutatóház és 90 lakás készült el, ráadásul előbbieket egy régi meddőhányóra építették.
A károkat az amerikai hadsereg műszaki alakulatai számolták fel, de 3,7 millió dolláros költségeikről évekig nem sikerült megállapodni a szövetségi és a helyi kormányzatnak. Végül utóbbi 1988-ban 9,5 millió dollárt fizetett, amelyben benne volt a kamatok egy része is. A nyugat-virginiai kormány 100 millió dollárra perelte be a Pittston táraságot, ehhez képest Moore kormányzó 1977-ben 3 nappal hivatali mandátumának lejárta előtt egymillió dollár kifizetésében egyezett ki velük.
A völgyben élő károsultak számos keresetet indítottak a bányatársaság ellen. A legnagyobb pertársaság 600 fős volt, akik összesen 64 millió dolláros kártérítést követeltek, de végül 1974-ben peren kívül egyeztek meg: a cég 13,5 millió dollárt fizetett nekik, amelyből fejenként 13 ezer dollárt kaptak az egyes károsultak a perköltségek levonása után. Ez az inflációt figyelembe véve ma több mint 56 ezer dollárnak (11 millió forint) felel meg. A károsultak ügyvédjei tiszteletdíjuk egy részét felajánlották egy új közösségi ház felépítésére, de Moore kormányzó erre vonatkozó ígéretét sem váltotta be.
A bányatársaságok befolyása miatt akadt el később az 1978-as kezdeményezés is, hogy az elmosott falvakat egy városban egyesítsék, amely révén szövetségi katasztrófaalapokhoz juthattak volna a helyiek az újjáépítéshez. A bányatársaságok azonban, amelyek Logan megye földterületének 60 százalékét birtokolták, megtorpedózták a tervet, mivel nem akartak ezek után ingatlanadót fizetni a városnak. A katasztrófa hatására 1973-ban elfogadtak egy gátakra vonatkozó szabályrendszert Nyugat-Virginiában, de a pénzszűke miatt nem tudták teljes mértékben végrehajtani. Még 1992-ben is 400 veszélyes gátat tartott számon az állam természeti erőforrásokkal foglalkozó hivatala.”
Ma nemzetközi sajtótájékoztatón ismerte el Orbán, hogy természeti katasztrófa történt!
Két napja pont az ellenkezőjét…
grün, kérlek, valami hírforrást is tüntess fel bővebb részletekért!
Gigi!
Lánchíd rádió 10h 05m Grbán Viktor meglátogatta a katasztrófa sújtott területet!
bocsi Orbán
Kösz, grün!
Ez is beszédes:
“A Mal Zrt. (továbbiakban: Cég) kifejezetten cáfolja, hogy
tulajdonosai között Off-shore cég lenne található, a Cég 100
százalékos magyar tulajdonban van.
A Cég:
– kijelenti, hogy a terület hatósági felszabadítása után azonnal
hozzálátott az ideiglenes töltés felállításához, a védőgát 90
százaléka 24 órán belül elkészült.
– folyamatosan egyeztet az illetékes hatóságokkal, védelmi
szervekkel, azok döntéseit azonnal végrehajtja.
– dolgozóit az érintett településekre vezényelte az illetékes
katasztrófa-elhárítás, illetve polgármesteri hivatalok igényei
szerint a károk azonnali elhárítása érdekében.
– felkérte az illetékes Biztosító Társaságot, hogy a mielőbbi
kárfelmérésben nyújtson segítséget.
– felajánlására a Védelmi Bizottság által meghatározott összesen
30 millió Ft gyorssegélyt, a bizottság döntést hozó ülését követő 24
órán belül Kolontár, Devecser és Somlóvásárhely Önkormányzata
rendelkezésére bocsátotta.
– minden, a katasztrófa elhárítás és kárenyhítés érdekében
megtett intézkedéséről azonnal kommunikál az illetékes szervekkel.
– vállalta a katasztrófa során elhunytak temetési költségeit,
kifejezve egyben részvétét az elhunytak hozzátartozóinak.
– minden energiáját az üzemi területén történt példátlan
természeti katasztrófa kárainak elhárítására, a környezet
veszélyeztetésének megszüntetésére fordítja, nem tud és nem hajlandó
foglalkozni az alaptalan rémhírek, megalapozatlan állítások,
rosszindulatú feltételezések kommunikációs elhárításával. Ezt a
média felelősségteljes feladatának tekinti.
– köszönetét fejezi ki mindazon médiák számára, akik az
újságírói etika szabályait betartva a közvéleményt felelősen
tájékoztatták és tájékoztatják az ügyben.
– köszönetét fejezi ki minden stratégiai partnerének minden
cégnek, szervezetnek, aki a kárelhárításban segítségével
biztosította a katasztrófa hatásainak enyhítését.
A vezetőség”
grün, nem egészen természeti katasztrófáról beszélt: “Magyarország meg tud birkózni ezzel az ipari és ökológiai katasztrófával” – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön reggel, Kolontáron.” Ha természeti lenne, az azt jelentené, hogy a természet okozta. Ha ökológiait emleget, akkor a következményeire utal…
Bocs az idecitálásokért, de a kép árnyalásához még idekívánkozik a szakszervezeti megszólalás is az Országos Sajtószolgálattól:
Budapest, 2010. október 6., szerda (OS) – Azonnali tárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal a vegyipari dolgozók szakszervezete, hogy felszólítsa az illetékeseket, kétszer is gondolják meg, bezáratják-e az ajkai alumíniumgyárat, a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt.-t (MAL). A termelés felfüggesztésével ugyanis tízezer ember – ott dolgozók és családtagjaik – megélhetését veszélyeztetik. A dolgozók közül sokan az iszapömlés károsultjai, ha leáll a termelés, esetleg a jövő hónapban már fizetésük sem lesz.
Mint ismert, lllés Zoltán, a környezetvédelemért felelős államtitkár, a Lánchíd-rádióban ma azt nyilatkozta azonnali hatállyal felfüggeszteti az ajkai timföldgyár működését, s utasítja a gyár vezetőit, hogy állítsák helyre a megsérült tározót. A vegyipari szakszervezet úgy véli, kár volna a helyzetet csak környezetvédelmi és politikai kérdésként kezelni. Az iszapömlés kapcsán egyre több a dilettáns vélemény és az elhamarkodott intézkedés, melyek felbecsülhetetlen kárt okoznak. Elsősorban az ottani gyárban dolgozóknak – állítja Székely Tamás. A vegyipari szakszervezet (VDSZ) elnöke leszögezte: a meggondolatlan nyilatkozatok miatt veszélybe kerülhet a termelés, s ezzel tízezer ember megélhetése is. Székely szerint is egyértelmű, hogy katasztrófa történt, de ha a politikusok és a környezetvédők túlbuzgósága miatti leállítás felfüggesztik a MAL Zrt. működését, akkor az alumínium-, a timföldgyártásban és a bauxitbányászatban is felbecsülhetetlen kárt tesznek. Székely szerint a helyzeten semmit nem változtat a termelés esetleges leállítása, nem kell katasztrófával kell riogatni, hanem, hanem bízni kell az ágazat szakembereiben, akik megkezdték a helyreállítás megszervezését és a feltáró munkát. A 40 ezer tagot számláló vegyipari érdekvédelmi szervezet vezetője hozzátette: óriási a pánik a dolgozók között, akik most már nemcsak az ökológiai katasztrófa hatásaitól tartanak, de attól is, hogy a döntéshozók elhamarkodottan, népszerűséget hajhászva döntenek a kérdésről és elvesztik munkájukat azok, akik egyébként is a leginkább kárvallottjai a katasztrófának.
Azt tudjátok, hogy az almásfüzitői gyár tározói hol vannak? Úgy van, pontosan a Duna mellett. Pár méterre…
A katasztrolfális helyzetet csak fokozza a ostoba nyilatkozatok soksága.
A Tudományos Akadémia mai véleményével lesőpőrte a katasztrofa védelem eddigi állitásait a vörösiszappal kapcsolatosan.
Továbbra is sziogoruan politika mentesen. Sem a gátat ellenőrző állami szerv sem a katasztrofa védelem ez ügyben érintett dolgozoi még a Búbos banaka kör szinvonalát sem érik el.
A köz érdeke lenne a katasztrófa és ezen szervezetek egyes alkalmazottjainak katasztrofális szinjének okait kivizsgálni és megszüntetni a károk forrásait.
Továbbra is szigoruan politika mentesen. Megvizsgálnám azt is, hogy kinek a támogatásával kerültek pozicóba./ nem szervezett, hanem név szerint/
Milyen szakemberek azok, akik egy zagytározó megtervezését sem tudják rendesen megtervezni.
A faterom azon csodálkozik, hogy a szakemberek a baj megtörténte után elemezgetik a zagy összetételét.
Most tudatosul bennük, hogy ez milyen veszélyes ez az anyag az élővilágra.
Megjátsszák a tudatlanságot? Vagy valóban azok, amik?
T. Félix! A lényegről nem kéne letérni!
A tulajdonosok felelősségén semmit nem enyhít az a tény, hogy az ellenőrző szerveknél milyen szinvonalú tevékenység folyik.
Ilyenkor döbben rá az ember, hogy hány ehhez hasonló kóceráj lehet még az országban. Az ember értéke nula.
Az a véleményem, hogy példás ítéletet kell hozni – szigorúan politikamentesen – hogy a többi tudatos károkozó elgondolkodjon.
Anyagi és büntetőjogi felelősségre vonás nélkül maradunk Európa toplistás ” következmények nélküli országa”. Európa latinamerikája.
Jól fogalmaztad, Herbert.
Amit a felelőségre vonásról irsz azzal teljesen egyet értek.
Ezt mindig is vallottam.
Viszont azt is jogosan kérem számon, hogy az adónkból fenntartott szervezetek miért nem valódi szakembereket foglalkoztatnak.
Sokkal boldogabb lennék most, ha a vétkeseket az illetékes hatóságok a mulasztásaikért helyeznék eljárás alá és nem egy bekövetkezett tragédia miatt.
Mindenki legyen felelős és ami mégjobb, felelőség teljes a maga helyén és leginkább a szakmai kihivásoknak akarjon megfelelni.
Ne érrezze vagy gondolja azt, hogy ezen kivül mást is elvárhatnak tőle.
Azt kellene észrevenni, hogy ez a sztori túlmutat Gyurcsány üzleti körein. Az Európai Parlament egységes környezetvédelmi normákat fogalmazott meg a tagállamok számára. Mint ahogy arra a MAL vezetői is hivatkoztak, a vonatkozó EK rendelet értelmében a timföldgyártás melléktermékének számító vörösiszap nem minősül veszélyes hulladéknak. Persze az nem tilos, hogy az egyes tagállamok szigorúbb szabályozást alkalmazzanak a közösen elfogadottnál. Bár a jogszabály elfogadásakor a tagok többségének országaiban (az akkori EU 15-ök közül) erősebb környezetvédelmi besorolásba tartozott a vörösiszap, együttesen mégsem nyilvánították annak -egyrészt az aluminiumipari lobbitevékenység, másrészt az egyes tagok jól felfogott nemzeti érdekéből fakadóan. Az ugye világos, hogy másképpen kell kezelni azokat az ipari hulladékokat, amelyek veszélyesnek vannak titulálva, ezeknek a költségvonzata is jóval jelentősebb.
A MAL honlapjáról:
“A társaság termékeinek 70-75%-át nyugat-európai országokba exportálja. (…) A társaságcsoport strukturális átalakítása 2001-ben kezdődött, amikor megvásárolta a zeolitokat és timföld őrleményeket gyártó szlovén SILKEM d.o.o. többségi tulajdonrészét. (…) A MAL Zrt. a boszniai privatizáció keretében 2004-ben többségi tulajdont szerzett a Rudnici Boksita Jajce bauxitbánya társaságban, amelynek kiváló minőségű bauxitja jól kiegészíti a ma már csak korlátozottan hozzáférhető hazai bauxitot. A MAL Zrt. 2005 júniusában átvette a többségi tulajdonában álló Bakonyi Bauxitbánya Kft.-től a mélyművelésű bauxittermelést, és az eszközök kivásárlásával létrehozta a Bauxitbányászati Ágazatot.”
Tehát idehozzák Jugoszláviából a bauxitot, Ajkán feldolgozzák, majd az elkészült termékeket exportálják, elsősorban a német piacra, nekünk pedig ittmarad a vörösiszap.
“Valamikor az alumíniumgyártás alapanyaga a magyar bauxit volt. Manapság ezt már külföldről hozzák be, azonban a mellékterméket, a vörösiszapot nekünk az idők végezetéig kell tárolnunk – hívta fel a figyelmet Széles Gábor nagyvállalkozó, lapunk és az Echo Tv tulajdonosa. Interjúnkban rávilágított, hogy az ország szempontjából így a mérleg egyik serpenyőjében az alumíniumgyártás, a másikban pedig a hatalmas károkat és emberéleteket követelő környezetszennyezés van. „Lehet, hogy be kellene tiltani az alumíniumgyártást, ugyanis az sokkal nagyobb környezeti szennyezéssel jár, mint munkahelyteremtéssel, hiszen a bányászatához ma már a magyar munkáskéznek semmi köze” – mondta Széles Gábor.”
http://www.magyarhirlap.hu//hirvilag/tobb_kart_hoz_mint_hasznot_az_aluminiumipar_.html
Teccikérteni??
zed szerint
🙂
Ércsük,ércsük zed!
És te is érted?:
http://hirszerzo.hu/belfold/20101006_ahonnan_iszap_jott_mal
Tombol a “szakértelem”.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/10/07/kik_allnak_az_iszapkatasztrofa_mogott/?rnd=16
http://galeria.index.hu/belfold/2010/10/07/ajkai_iszapomles_vonul_a_szennyezes_a_marcalon_a_raban/
GONDOLKODO- megmondom őszintén nem olvastalak végig, de csak egy csepp kis emberke vagyok és nagyon sok gondolat billeg a fejemben:
– egy autót kettő évente kel vizsgáztatni…
-tegnap a Kossuth 1-n 5-6ig evvel a katasztrófával foglalkoztak az illetékes mondta 5 évente kapja meg a működési engedélyt, szigorú vizsgálat után a tározó…
-A tározó 3százezer m3 -s volt benne 7-8százezer m3…
-ez állítólag a tizedik tározó…
-jövőre és azután melyikbe fogják engedni a zagyot…
-mert fentről indultak és lefele haladtak a tározok építésével…
-de merre?………………………kérdések…kérdések…kérdések és kérdések
És ehhez mit szóltok? Lehet a MAL pofátlanságának határa?!?
http://www.hir24.hu/belfold/149556/uj-banyat-nyitna-a-mal-zrt.html
“Gigi”, Te eredetileg 8 általános végzettségű firkász!
Vastagtalpú túrabakancsot szeretnék csináltatni, ezért bakancstalpnak jó áron megvenném az arcbőrödet. Mennyiért vagy hajlandó eladni?
Ejnye, ” ?! “, már megint kifordulsz önmagadból… Szerintem eredetileg Te is nyolc általánost végeztél, mert annyira nem lehetsz idős, hogy csak elemit és rá polgárit tettél volna, utána meg itt pötyögöd az észt éjjel-nappal… 🙂 Felteszem, hogy az eredetileg nyolc általánosodra később érettségit is tettél, sőt én még egy vagy két felsőfokú tanulmányt is kinézek belőled, olyan szép kerek mondatokban fogalmazod meg a saját agytekervényeid szüleményeit! 🙂
Ugyan már, tényleg mindig rá kell szállnod valakire (csepeli eltűnésével most énrám), Téged ez éltet? Engem inkább az oxigén, a víz, a napfény, a család, jó beszélgetések, jó társaságok. Szerencsére még itt is vannak páran, akik értik a szót, és akiktől lehet tanulni.
Kedves Delamole.
Fejtsd ki légyszi, hogy szerinted mi ebben a pofátlanság?
Kedves Félix! Nem nagyon szeretem a zöldeket, de a cikk e mondatával egyetértek (olvasd figyelmesen):
“A zöld szervezetek aggódnak, hogy a vörösiszap emberre és természetre ártalmas voltát tagadó cég nem fog beruházásai során kellő körültekintéssel eljárni.”
A Mal a szerda esti lakossági fórumon nem volt képes egyetlen normális vezetőjét (nevezzük divatosan “szakértőnek”!) sem képviseltetni, hacsak a rendőrautóból nyilatkozó egyént nem tekintjük annak.
A Mal a károsultaknak, akik telket, házat, családtagot, esetleg egy élet munkáját elveszítették, 100 ezer forint segéllyel akarja kiszúrni a szemét, szépen szólva “kárpótolni”. Ez a cég szerintem – negatív előjellel – bebizonyította “hozzáértését”.
Nincs szükség ugyanazon a katasztrófa sújtotta területen újabb bizonygatásra.
Kedves Delamore.
Véleményem szerint a cég vezetösége csak tetézi a bajt.
Nem a 100 ezer forintal. mart ha jólolvasom a hireket akkor az gyors segély.
A butaság vagy nevezzük inkább gyávaságnak nem szolgálja sem a cég sem a kárusultak érdekeit.
A baj megtörtént és ki kel vizsgálni. A kárpotlásnak meg teljeskörünek kell leniie, ez ugyan lehetetlen, de törekedni kell rá.
Ami a bányát meg a zöldeket illeti.
Ha egy cégnak szüksége van alapanyagra és azt bányászni kell,akkor az szerintem természetes dolog a részükről, hogy kiakarják termeni.
A zöldek védeni akarják a természetet ezért a részükröl is természetes, hogy egy külszini bánya engedélyezését meg akarják akadályozni.
Annak is természetesnek kéne lennie, hogy az engedélyezési eljárást lefolytató intézmény birja mind két fél bizalmát.
Nem értem, hogy miért kéne felgüggeszteni ez engedélyezési eljárást, hiszen ez az összes körülmény figyelembe vételével nemlegesen is zárulhat.
Sajnos Magyarország egy végtelenül trehány ország.
Ebben a sajnálatos esetben lehet, hogy bünök, de az biztos, hogy trehányságok sorozatáról van szó. Üzemeltetéstől egésszen az ellenörző és jováhagyó állami szervekig.
Arrol már nem is merek vagy akarok beszélni, hogy az elmult 20 év politikai váltógazdasága mekkora ritkitást végzett a szakemberek soraiba a politikai protezsáltak javára.
😀
“Egy merevszárnyú kisrepülőgép is megsértette a légteret, ez először kényszerleszállást imitált magyar terület fölött, de aztán alacsonyan repülve mégis kisiklott a légterünkből.”
Jól megetette a kisgép a haderőt.( He -he )
Félix! Abban igazat adok neked, hogy az új bánya megnyitására vagy rábólintanak a hatóságok, vagy nem. De abban – azt hiszem – végképp nem vitatkozhatunk, hogy a néhány napja bekövetkezett tragédia felelőseit nagyon gyorsan fel kell kutatni és nagyon szigorúan meg kell büntetni. Mert itt emberi mulasztásról van szó.
Nem tetszik nekem az az időhúzás, hogy a “nagyok” napokig vitatkoznak azon, hogy természeti katasztrófa vagy emberi mulasztás történt-e. Tudom, ennek nemcsak erkölcsi, de anyagi háttere is jelentős. Ha ugyanis természeti katasztrófának minősítik a kárt, az az államra komoly anyagi terheket róhat, miközben a Mal Rt. mentesül a nagyobb felelősségrevonás és a nagy összegű kártérítés alól. És röhög a markába.
Kedves Delamole.
Ha kiderül, hogy tudatos emberi mulasztásról van szó akkor a vétkesre, vétkesekre rohadjon rá a cella ajtó.
a “NAGYOK” meg, azzal fejezzék ki együtt érzésüket, hogy jól teszik a dolgukat.
A szakmai nyilatkozatokat meg haggyák a szakemberekre.
A önszorgalmu szakmai félmüveltekről már ne is beszéljünk.
Annyi ostobaság jelent már meg a különböző orgánumokban, hogy a Todományos Akadámia kénytelen vólt a valában tudományos megnyilvánulásra.
Arról meg csak egy pársoros hir volt /köszönet annak aki idehozta/, hogy egy másik település szinte egyedül birkozik ezzel a csapással.
Nagyok kiváncsi lennék arra is, hogy ennek mi az oka.
Gigi!
Igézem:”Ez egy olyan természeti katasztrófa, amire eddig nem volt példa Magyarországon!”
Felvettem, vita esetére!
Kösz, grün, időközben én is utánanéztem: a “természeti katasztrófa” egyaránt jelenti a természeti eredetű és ilyen következményű csapást.
Utóbbiban szerintem nincs vita se köztünk, se a döntéshozók között; elég a tényeket figyelembe venni.
Vita az eredetben van: a cégvezetés a természeti eredet mögé bújik, ezt OV nem fogadja el.
De – ahogy az első mondatban jeleztem – ezzel nem ellentmondásos (a jelenlegi vitahelyzetben legfeljebb félreérthető és nem túl szerencsés) megfogalmazás természeti katasztrófát emlegetnie.
Kedves “Gigi”, Te eredetileg 8 általános végzettségű minden lében kanál hazug firkász!
Csütörtökön 22:14-kor sértődötten írtad, hogy:
“Ejnye, ” ?! “, már megint kifordulsz önmagadból… Szerintem eredetileg Te is nyolc általánost végeztél ……
Ugyan már, tényleg mindig rá kell szállnod valakire (csepeli eltűnésével most énrám), Téged ez éltet?”
Közlöm, hogy nem szoktam kifordulni önmagamból, továbbá, hogy nem szoktam rászállni senkire, csak nem tűröm el, hogy egyes hazugládák hülyének nézzenek.
Ha erre irányuló törekvést tapasztalok, akkor a hazudozók orrára verek, és most is ez történt.
Személyedben egy hazudozó, a csütörtökön 09:53-kor feltett hozzászólásban nekem címezve a következőket írta:
“Már hónapok óta Illés Zoltán államtitkár egykori személyi titkára vezeti azt a környezetvédelmi felügyelőséget, amely két héttel a gátszakadás előtt ellenőrizte az ajkai timföldgyár vörösiszap-tárolóját – közölte az Index.
Az államtitkár júniusban nevezte ki az eredetileg általános iskolai tanár végzettségű Zay Andreát, aki korábban a Búbos Banka Kör aktivistájaként került kapcsolatba a környezetvédelemmel, a Közép- dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelet élére.”
A megjegyzéseim a fenti írásodhoz a következők:
1.) A KDT KTVF vezetője dr. Zaj Andrea, aki az alábbi végzettségekkel rendelkezik:
– Biológia és technika szakos tanár.
– Kémia és környezetvédelmi szakos tanár.
– Oktatástechnológus.
– Jogi egyetem, környezetvédelmi szakterület. (Ezért írhatja a neve elé a “dr”-t!!!)
A fenti felsorolást figyelembe véve az az állításod, hogy “az államtitkár az eredetileg általános iskolai tanár végzettségű Zay Andreát nevezte ki”, csak olyan mértékig igaz, mint az én állításom, hogy “Te eredetileg 8 általános végzettségű firkász vagy”.
Tehát arcátlan hazugság volt részedről, amikor dr. Zaj Andreának a végzettségeként csak az általános iskolai tanári végzettségére hivatkoztál, és elhallgattad a később megszerzett szakirányú végzettségeit.
2.) Írtad továbbá, hogy:
“Már hónapok óta Illés Zoltán államtitkár egykori személyi titkára vezeti azt a környezetvédelmi felügyelőséget, amely két héttel a gátszakadás előtt ellenőrizte az ajkai timföldgyár vörösiszap-tárolóját”.
Ezzel kapcsolatban felhívom a figyelmedet az alábbiakra:
– A KDT KTVF igazgatósága dr. Zaj Andrea irányításával Székesfehérváron működik, és több megye tartozik a felügyelete alá, ezért dr. Zaj Andreának nem az a feladata, hogy személyesen végezzen helyszíni ellenőrzéseket, hanem a több szakterületet lefedő szervezet irányítása.
Tehát ha az általatok állandóan sérelmezett tisztogatások során még helyükön hagyott “régi elvtársak” nagyvonalúan vagy korrupt módon kezelték a vörös-iszap tórolók ellenőrzését, akkor az ellenőrzések hiányosságaiért az “illetékes elvtársak” terhetők felelőssé.
– Dr. Zaj Andrea csak kb. kettő és fél hónapja áll a felügyelet élén, és ez alatt a rövid idő alatt a gátszakadást okozó szerkezeti hibák csak földrengés vagy egyéb természeti katasztrófa esetén jöhettek volna létre. Ilyen katasztrófák azonban nem voltak.
Tehát aljas politikai szándékú csúsztatás, ha a gátszakadásért valaki dr. Zaj Andreára próbálja hárítani a felelősséget, mint ahogy Te ezt megkísérelted.
Különösen rendkívüli pofátlanság azt általad elkövetett politikai indíttatású hazugság azért, mert a hozzászólásod végére volt képed oda biggyeszteni, hogy:
“Hagyjuk ki ebből a politikát!”
Bocs a kifejezésért, de nagyon hülye vagy: ezek nem az én állításaim, hanem – forrásmegjelöléssel – idéztem a sajtóból!!!
Jó szándékkal nyitom fel a szemed: magadat járatod le, ha nem vagy hajlandó levenni a gyűlölködő szemüveget! Nézd a kenyéradóidat: itt, az info-n is elkezdődött az érdemi munka ideje, a kivívott hatalom birtokában a helyi konzervatívok majd annak és rendje módja szerint elvégzik, hogy a bűnösök meglakoljanak, a CSÚ bedobott legfrissebb számában (nem élek Csepelen, de bibi, nekem már olyan is van 🙂 ) Szilárd sem ígér fűnyíróelvet: ” (…) nem igazak a rémhírek, és nem fogunk mindenkit kirúgni – mint ahogy ezt többen terjesztették rólunk. Az elszámoltatás ügyek mentén, s nem személyek vagy csoportok ellen fog zajlani!”
Kedves “Gigi”, Te Csepelre bekiabáló minden lében kanál hazug firkász!
Egy tisztességes ember forrásmegjelöléssel sem tesz fel lejárató szövegeket erre a híroldalra, vagy ha fel teszi, akkor hozzáteszi a véleményét és felhívja a figyelmet az idézett szövegben lévő valótlan állításokra.
Te azonban nem ismered a tisztességet, és sunyi minden lében kanál firkászként nem fűztél hozzá egy szót sem, és ennek következtében azonosultál az idézett szöveggel.
Ami pedig a fűnyíró szerű leszámolás kérdését illeti, figyelmedbe ajánlom, hogy az elszámoltatással kapcsolatban ezen az híroldalon október 4-én leírt véleményemet az MSZP-sek a CSIP-re is átvitték annak bizonyítékaként, hogy “már” nem akar a jobboldal fűnyírószerű leszámolást.
Tehát, Te ne oktass engem ezzel kapcsolatban!
Tudom, tudom, Téged senki se oktasson, maga vagy a megtestesült bölcsesség!
A stílusodat, a téves következtetéseidet és képzettársításaidat meg nyelje le mindenki… 🙁
Ha nem csak magadból indulnál ki, akkor bizony megengednéd, hogy azonosulás – és eszköz híján igazságkereső oknyomozás – nélkül is hozzak ide megszólalásokat. Kezdettől fogva a széleskörű tájékozódás vezérel, és vallom: ha csak egyoldalúan közelítünk meg valamit, a fonákját meg – tudatosan vagy csak gondatlanságból – elhanyagoljuk, akkor nem biztos, hogy reálisan látunk.
Miért, hogy ez másokat nem zavar, csak Téged?
Admin tán letiltja ezeket?
Nem, mert szólás – és (a forrásmegjelölés szabályainak betartása mellett) idézésszabadság van!!! 🙁
A gát kidőlését talán nehezen, de meg lehetett volna akadályozni.
Viszont szigorú és gyors védekezésre kellett volna köteleznie a MAL Zrt-t a Felügyelőség vezetőjének! Vajon miért nem tette? Ehhez jogi diploma nem igen kell, legfeljebb
felelősségtudat és nem hatalomvágy meg nem pénzsóvárgás a most vásárolt lakásának kifizetése érdekében!
Más:
Iskolai végzettségei Zay nevű tanítónak:
1983.-ban közlekedési szakreferens
1987.-ben Ho-si-min Tanitóképző kémia meg mindegy már milyen szak, mert ami érdekes:
– 1983-1986. között házasságban él; – mégis nappalin, vagy levelezőn jár a Ho-Si-
Min-be?
– 1987.-ben másállapotban több hónapos kórházi kezelés után gyermeket szül.
– Vagy, nappalin végzi a Főiskolát és megkapja a kémia, környezetvédelmi
szakdiplomát 1987. évben, ahogy azt az életrajzában feltünteti.
Már ez 1987. év is hamiskás! És MI VAN A TÖBBI OKLEVÉLLEL?!
Forrás a Városatya hu. Zay Andrea lap, amit betiltatott! Vajon miért tette! És, MEGTEHETTE!
Lehet e ebben az esetben megfontoltságról szót ejteni, akár a kormány, akár a munkáját vagányságból elvállaló asszonnyal szemben?!