Magyar Hírlap
A befektetői hangulat támogatja a magyar piacot – mondta Peter Attard Montalto a CNBC-nek (Fotó: MH)
A londoni The Times után tegnap az amerikai hírcsatorna, a CNBC is a magyarok gazdasági szabadságharcával foglalkozott, méghozzá élő műsorában. Elhangzott: a jelenlegi kedvező nemzetközi befektetői hangulat támogatja a magyar piacot, és az állam képes magát finanszírozni.
Míg a múlt héten az 1956-os magyar szabadságharchoz hasonlította Orbán Viktor magyar miniszterelnök határozott kiállását a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) szemben a londoni The Times című napilap, addig tegnap élő műsorban foglalkozott Magyarországgal a CNBC. (A The Times cikkírója azt írta: éljen Magyarország, amiért szembeszállt a Nemzetközi Valutaalappal – a szerk.) A neves amerikai gazdasági hírcsatorna élő műsorában a magyar gazdasági szabadságharc volt a téma, s a Nomura International befektetési társaság londoni elemzőjét szólaltatták meg a stúdióban.
„A magyar kormány nem lát semmi okot arra, hogy továbblépjen a költségvetési konszolidáció terén, hiszen a jelenlegi kedvező nemzetközi befektetői hangulat támogatja a magyar piacot, és az állam képes onnét magát finanszírozni” – jelentette Peter Attard Montalto, a Nomura szakértője. Szerinte „alapvető félreértés tapasztalható a piaci szereplők körében a legutóbbi magyarországi fejlemények kapcsán”. Miközben ugyanis számos bírálat érte különböző pénzügyi körök részéről a magyar kormányt, addig a forint az elmúlt hetekben kiválóan teljesített, nem beszélve az állampapír-aukciók – kötvények és kincstárjegyek – eredményéről. (Az államkötvény-értékesítési terv június végére rekordot döntött, a tervezett 170 milliárd forintos kibocsátással szemben 340 milliárdos volt az eladási összeg – a szerk.) Montalto hangsúlyozta: hazánk addig lehet nyugodt, amíg a piac finanszírozza az állam adósságát. De számos kockázati tényezővel is számolniuk kell a magyaroknak a közeljövőben.
Korábban részletesen beszámoltunk róla, hogy Orbán Viktor kormányfő közölte: október után Magyarországnak már nincs dolga a valutaalappal, és nincs szükségünk újabb megállapodásra. Becsey Zsolt, a Nemzetgazdasági Minisztérium külkapcsolatokért felelős államtitkára e témakörben úgy nyilatkozott: Magyarország elindult a pénzügyi függetlenség felé. A politikusnak, aki korábban európai parlamenti képviselő volt, az a véleménye, hogy „2008-ban az Európai Unió is meg tudta volna finanszírozni Magyarországot, Romániát, Lettországot. Ha klubtagok vagyunk valahol, és valami baj van a klubon belül, nem egy kívülálló nagybácsinak a segítségét kell kérni” – utalt az államtitkár az IMF-re. „A legfontosabb most a gazdasági növekedés, és ez nem azonnali prést jelent. A GDP-arányos államadósság nyolc év után először csökken – 78 százalékról 77 százalékra –, és ez a legfontosabb” – jegyezte meg végül.
Figyelemre méltó, hogyan fordítja a Magyar Hírlap pontosan az ellenkezőjére azt, amit a CNBC-ben nyilatkozó szakértő mondott.
Itt van az eredeti videó:
http://www.cnbc.com/id/15840232?video=1560458924&play=1
Montalto éppen hogy azt mondja, hogy most még pozitív a befektetői hangulat Magyarországgal kapcsolatban, de ez félreértésen alapul, és legkésőbb ősszel rá fognak döbbenni a piacok, hogy Magyarország nem fog költségvetési konszolidációt csinálni, ha nem kényszerítik rá. Ezután hosszasan sorolja a várható kockázatokat, amelyek megfordíthatják a piac hangulatát: az IMF és az EU bekeményítése, az önkormányzati választások, az MNB-elnök esetleges leváltása, EU-s eljárások velünk szemben az uniós szabályok sorozatos megsértése miatt.
Montalto volt az, aki két hete azt nyilatkozta: tévhit az, hogy Magyarország az IMF támogatása nélkül finanszírozni tudja majd magát, ugyanis jelenleg kockázatkereső a piaci hangulat, de ez bármelyik pillanatban megfordulhat.
Szóval igen figyelemreméltó, hogy Montalto véleményét, amelynek a lényege az, hogy a piacok jelenleg túl optimistán ítélik meg a helyzetet és ez az ősszel meg fog fordulni, a Magyar Hírlap képes volt úgy tálalni, mintha Montalto támogatná a magyar “szabadságharcot”. Éppenhogy arról beszélt, hogy nagyon kockázatos a magyar kormány viselkedése, és ez vissza fog ütni ránk.
Montalto ezután még arra is felhívta a figyelmet, hogy a befektetők a Magyarország várható gazdasági növekedésével kapcsolatban is félreértésben vannak, ugyanis 3%-os vagy nagyobb gazdasági növekedést várnak 2011-2012-ra, holott a bankadó bevezetése ezt 1-1,5%-ra fogja leszorítani, és ezáltal megváltoztatja az adósságdinamikát is.
Én meg arra hívom fel a figyelmet, hogy milyen ember “csepeli” meg társai, akik az országgal szemben bekeményítőknek szurkolnak.
Arról nem is szólva, hogy azok sarkában lihegnek, akik a gazdasági függőség befejezéséért aggódnak.
codec: A bekeményítés az ország érdeke, mert a helyes gazdaságpolitikára akarja rászorítani az országot. Sajnos te bedőlsz a populizmusnak, ezért nem látod át. Mert ostoba vagy.
Ez nem a gazdasági függetlenségről szól (ami egyébként abszurdum, nem létezik, hülyeség), hanem a tartós növekedést biztosító gazdaságpolitikáról. A Matolcsy-Orbán kormány sajnos most nem ezt az utat járja.
csepeli egy nagyon okos tojás seggnyaló gané
Azt mondja a Fater, hogy a “trágár – tróger – hazudós” Csepeli nem ért a gazdaságpolitikához. Jobban tenné, ha csendbe maradna, vagy a holdat ugatná, mint a kutyák.
Csepeli mindenkinél okosabbnak, jólértesültebbnek, mindenhez jobban értőbbnek tartja magát nem veszitek észre, nagyon érdekelne, hogy milyen poszton ül, mit csinált a hosszú évek óta tartó baloldali vezetésben, talán a csepeli vezetésnek a jobbkeze, tanácsadója, akkor miért tart itt kerületünk, miért nem osztotta az észt a baloldali vezetésnek ott ahol kellett volna, miért buktak ekkorát a választáson ? Talán elege lett Csepel lakosságának ez eddigi semmittevésből, mutyizásból, baráti-haveri meggazdagodásokból, és ilyen “Csepeli” okostojásokból
Ennek a Nomura “szakértő” kölök dumájának a lényege az,hogy hogyan merészelt egy ilyen kis ország beinteni a mindenható IMF-nek.
“Fundamentally it comes down to attitude, attitude of the government to international lenders and the need for austerity,” Peter Attard Montalto from NOMURA International, told CNBC, after the Hungarian economic minister said the country would not “break its back” to cut its deficit in 2011.
Hogyaszongya:
Az alapvető probléma,a viselkedés,a (magyar) kormány viselkedése
a nemzetközi bankokkal szemben,és a szükséges megszortításokkal szemben,miután a magyar pénzügyminiszter azt mondta,hogy az ország
nem fogja eltörni a hátát (vagyis nem fogja kitörni a nyakát) azzal,hogy a deficitet csökkentse.(Dióhéjban erről van szó.)
Ugyanis rettegnek egy várható dominó-affektustól,mivel nagyon sokan szeretnének beinteni az IMF-nek.
A komcsik visítanának a legjobban,ha a kormány elfogadná a megszorításokat.Hogy milyen pontokat tartalmazna a megszigorítás,azt
sem az IMF,sem ez a kölök nem árulta el.De elég,ha odapislantunk Romániára:25% fizetés és nyugdíjcsökkentés,az energiaárak további emelése,stb.Ki tapsolna ezeknek a megszigorításoknak?
TISZTELT CSEPELIEK A SEGÍTSÉGÜKET KÉREM!
A csepeli választókhoz a Csepeli MSZP által 2006. szeptember 3-án 35 ezer példányban eljuttatott Csepeli Szegfű című színes választási újságban Tóth Mihály polgármester úrnak, a Csepeli MSZP elnökének, a csepeli szocialisták polgármester-jelelöltjének a 2006-2010 közötti időszakra szóló választási programjában egyebek mellett az alábbi választási ígéretek olvashatók:
A 2010-ig tartó időszakban elkészül
– a csepeli gerincút,
– a volt Csepel Művek területén a városközpontot tehermentesítő teherforgalmi elkerülő út,
– a Corvin csomópont kétszintes kereszteződése,
– a kerület teljes csatornázása,
– majdnem valamennyi utca szilárd útburkolatot kap,
– a Királyerdőben, a Szent István úton bevásárló központ épül.
Jövőre a Csepeli strand területén elkészül és megnyílik a fedett uszoda.
Kedves nálam jobban tájékozott Csepeliek!
Tekintettel arra, hogy a kerületünket irányító Csepeli MSZP 2005-ben jelentős ráfordítással elkészíttette Csepel „turisztikai-koncepcióját”, a családommal Csepelen szeretném eltölteni az éves szabadságom egy részét, ezért az alábbi kérésekkel fordulok Önökhöz:
1.) A csepel.infon szíveskedjenek megírni a Csepeli Strand területén 2007-ben megnyílt fedett uszoda hétköznapi és hétvégi nyitvatartási idejét!
2.) Szintén a csepel.infon szíveskedjenek megírni az elmúlt 4 évben a Szent István úton (Királyerdőben) épült bevásárló központ pontos címét és nyitvatartási idejét!
Fáradozásukat az alábbiak szerint megjutalmazom:
– Akik hitelt érdemlően megírják a csepeli strandon 2007-ben megnyílt fedett uszoda nyitvatartási idejét, azok számára átadok egy-egy éves bérletet ebbe a fedett uszodába.
– Akik hitelt érdemlően meg tudják adni az elmúlt 4 évben a Szent István úton (Királyerdőben) épült bevásárló központ pontos címét és nyitvatartási idejét, azoknak egy-egy 20.000,- Ft-os bevásárlását finanszírozni fogom ebben az üzletben.
Tisztelettel várom a fentebb kért információkat. „?!”.
csepelitől megtudhattuk, hogy a szocialisták ország lenyomorítását ( amit vezérei 8 év alatt véghez vittek) helyes gazdaságpolitikának tartják.
Aztán meg csodálkoznak hogy “bravúros” teljesítményükből nem kérnek az emberek.
Azt hazudják (annak aki beveszi), hogy a lakosság folyamatos megszorítása és a populizmus mellett nincs további választási lehetőség.
Bízom benne, hogy van.
URAM! Micsoda(patkány) emberek! A NEMZETÜK, HAZÁJUK ellen szurkolnak, akkor amikor erőt megfeszítve folyamatos tárgyalásokat folytat a kormány a trend méltányosabbá tételéért, mi értünk! Kik vagytok ti?
Mit kerestek e HAZÁBAN? Nektek mielőbb sátrat kell bontanotok és vándorútra indulnotok! Vándorútra, mert sehol sem fogadnak be benneteket ilyen mentalitással. Ti méltatlanok vagytok a NEMZETRE, E HAZÁRA, nektek valóban mielőbb mennetek kellene! Erre nevelitek gyermekeiteket is? Nem az lenne-e a helyes, hogy minden erőnkkel törvényes eszközzel támogassuk a jó szándékú, cselekvő, tettre kész kormányunkat? E helyett széthúzás, ellendrukkerek erősödő táborát láthatjuk. Éppen ez utóbbira játszanak a hatalmasok is, s ez van kedvetekre?! Normálisak vagytok? Vagy nekem van viszolygásom ilyen stílusú irományoktól? ÉRTI EZT VALAKI? HELLÓ EZ MAGYARORSZÁG ÉS MI ITT ÉLÜNK, ITT IS SZERETNÉNK MARADNI, DE NEM LEIGÁZOTT GYARMATKÉNT, MODERN RABSZOLGAKÉNT!!!! ÉS A GYEREKEINKNEK, UNOKÁINKNAK MIT HAGYNÁTOK ÖRÖKSÉGÜL? GONDOLKODJATOK!!!(
Vártam, hogy bunkó csepeli mennyi idő alatt talál valami magyarellenes cikket, amit reklámozni lehet a “szociálisan érzékeny” baloldal nevében.
Soká talált, és feladata egyre nehezebb lesz.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nem értem miért vagytok úgy felháborodva csepelin! Ha nem tudnátok ez a szarházi NEVET váltott: LABANCTALLÉR nevet vette fel! Annyi köze sincs a magyarsághoz mint a döglött kabócának. Nem magyar és nem baloldali csak egy “LABANCTALLÉR” !!!! 🙂
Királyerdei: “Hogy milyen pontokat tartalmazna a megszigorítás,azt sem az IMF,sem ez a kölök nem árulta el.”
De elárulta, csak te basztál elolvasni az IMF véleményét. A veszteséges, pazarló állami nagyvállalatoknál kéne strukturális reformokat véghezvinni. Mint pl. MÁV! De a Fidesz baszik ezt megtenni.
Mikor ismeritek fel már végre, hogy a Fidesz nem az ország érdekét, hanem a saját rövidtávú politikai érdekét tartja szem előtt! Az ország valódi érdekeit sajnos nem a Fidesz, hanem a jelen helyzetben az IMF és az EU képviseli!
Meg amit a ló himbál elvtársam!
“Az IMF-EU csapattal való viaskodás nagy valószínűséggel azt vetíti előre, hogy az Orbán-kormány nem úszhatja meg azokat a nagyobb szabású államháztartási – önkormányzati, egészségügyi, oktatási és más – reformokat, amelyekbe elődjeinek beletörött a bicskájuk. A Fidesz-KDNP kétharmados győzelmét azért üdvözölték a Magyarországot finanszírozó intézmények és befektetők, mert azt remélték, hogy ekkora felhatalmazással éppen ezekbe vág bele – és most éppen ezt kérik tőle számon. “
Csepeli!
Az IMF Román és Bolgár típusú megszorításokat is elvárt az országtól.
Leegyszerűsítem a választást, bankadó vagy nyugdíjcsökkentés.
Te mint “igazi” baloldali mit választanál?
Arko: Tévedés, egyáltalán nem azt kérte. Messze nincs olyan rossz helyzet nálunk, mint a románoknál. Ne szopd már be a Matolcsy-féle hazugságokat.
Csepeli!
Világosíts már fel milyen egyéb megszorításból lehet 100 milliárdos nagyságrendben megtakarítani most azonnal.
A nagyvállalati strukturális reformok sajnos nem a legnagyobb problémák most. Azt nem tudom nálad “baloldalinál” mit jelent a reform, de az utóbbi 8 év után már el tudom képzelni (PLD.: áron aluli privatizáció haveroknak). Abban biztos vagyok, hogy nem hoz azonnal ekkora megtakarítást.
Arko: Az államigazgatás működésének a racionalizálásából.
Hát mikor kéne a veszteséges állami vállalatoknál reformokat csinálni, ha nem most? Majd egyszer valamikor? Ráérünk arra még? Az IMF pont ezt az egy elemet emelte ki a közleményében, mint azonnal megteendő lépést.
Az olyan típusú megszorításokat, amiket említettél, már az Oszkó-Bajnai kormány elvégezte. Ezermilliárddal csökkentették a kiadási oldalt. Orbánéknak már alig maradt valami. Nekik a reformokat kéne elkezdeniük, de basznak hozzáfogni, ehelyett ostoba szövegekkel, hazugságokkal hülyítik a népet. Közben meg az ország rámegy.
Ezt a HVG-cikket vajon miért nem veszi át a csepel.info?
http://hvg.hu/gazdasag/20100730_wsj_orban_gazdasagpolitika_imf
” A befolyásos amerikai üzleti napilap, a Wall Street Journal cikket közölt a magyar gazdaságpolitikai fejleményekről „A magyarországi befektetők elveszíthetik az étvágyukat” címmel. A szerző szerint a jelenlegi piaci nyugalom megtévesztő lehet.
Vajon Budapest gazdasági függetlenség iránti vágya teljesülhet? – teszi fel a kérdést Richard Barley, az írás szerzője, aki már korábban is foglalkozott a magyarországi pénzügyi és politikai helyzettel.
Amióta Magyarország kinyilvánította, hogy az IMF nélkül, egyedül kíván tovább haladni, a forint mozgolódott egy kicsit, de az árfolyam-kockázati költségek (CDS) csökkentek, s a kormány csütörtökön a vártnál nagyobb mennyiségű kötvényt tudott értékesíteni.
A magyar politikusok júniusban pánikot keltettek, amikor arról beszéltek, hogy Magyarország osztozhat Görögország sorsában. A hitelességi problémák felerősödtek, amikor az IMF és az EU küldöttségével való tárgyalások egy 20 milliárd eurós készenléti hitelről összeomlottak. Orbán úr most azt mondja, hogy az országnak nincs szüksége az IMF finanszírozásra és a piacra fog támaszkodni ehelyett. A kormány ragaszkodik hozzá, hogy teljesíteni tudja a 3,8 százalékos költségvetési hiánycélt, s állítja a rövidtávú likviditás megőrzése nem jelent problémát – ismerteti a cikk az utóbbi hetek fejleményeit.
A baj az – olvasható az elemzésben –, hogy ez a viszonylag jóindulatú kép nem feltétlenül marad folyamatos. Igaz, a külföldi befektetők már csökkentették részesedésüket a magyar államadósságban. A befektetések szintje – az Államadósság Kezelő Központ adatai szerint – az első negyedévben 2,2 billió forintra esett (ami a 2003-as nívónak felel meg) a 2008-as 3,2 billió forintról. Ennek ellenére a J.P. Morgan figyelmeztetett, hogy a befektetők tovább kurtíthatják magyar pozícióikat. Rossz esetben „az IMF-program politikai horgonya nélkül” nehéz lehet új befektetőket találni, különösen, ha a kockázatoktól való félelem ismét globálisan visszatér.
A hitelminősítések belobbanthatják e gyúanyagot. A hitelkockázati (CDS) piac Magyarországot már a befektetésre nem ajánlott kategóriába árazza. A hitelminősítő cégek még nem léptek, de egy leminősítés (például a Standard & Poor’s által érvényben tartott BBB-mínusz szint a legalsó befektetési grádics) további eladásokat válthat ki – olvasható a WSJ cikkében.
Orbán úr úgy tűnik, hogy számít a minősítési akciókra, de talán nem készült fel a potenciális következményekre abban, hogy mennyire lesz képes garantálni a piaci finanszírozást – vélekedik Richard Barley. Szerinte a minősítő cégek arra várnak, hogy a kormány ismét leüljön az IMF-fel. Ha Magyarország köti az ebet a karóhoz, leminősíthetik.
Végül tanácsot is ad a magyar miniszterelnöknek. Szerinte óvakodnia kellene attól, hogy a viszonylag nyugodt piaci reakciót politikájának támogatásaként fogja fel. Sőt, ha az IMF-től való eltávolodástól reméli – ahogy mondta – Magyarország elveszített gazdasági függetlenségének visszanyerését, azzal hatalmat ad a piacnak. És ez még sokba kerülhet. “
Csepeli!
Tehát, ha jól értem amit írsz vegyenek el pénzt a most is csődben levő önkormánytól, vagy minisztériumoktól. Szerintem a hosszútávú reformok(nem “baloldali”) most azonnal pénzbe kerülnek.
Légy szíves konkrétan mond már el nekünk, mit értesz ezeken reformokon amik egyből ilyen megtakarítást hoz mint a bankadó és kielégítette volna az IMF-et is.
Arko: A párhuzamosságok megszüntetése, a bürokrácia leépítése a közigazgatásban és az önkormányzatoknál, MÁV működésének átalakítása.
Csepeli!
Ha jól értem több százezer alkalmazott elbocsátásáról beszélsz, ha rosszul értem akkor bocsánat, de én konkrétumokat kértem nem általános szövegeket.
De örülök válaszodnak, mert majdnem ezt mondta Orbán Viktor is szó szerint, mint a kormányprogram része.
Arko: Nem a létszámcsökkentés a lényeg, hanem a racionalizálás, a párhuzamosságok megszüntetése. Ez persze aztán a létszám csökkenését is maga után vonja, azt nem tudom, hogy mennyivel. A magyar gazdaság mindenesetre nem tud ekkora közszférát eltartani.
Orbán sok mindent zagyvál, de egyelőre zavaros, hogy mi fog történni. Nem tiszta az egykulcsos szja sem. Ha úgy csinálják, ahogy mondják, az jövőre 500 milliárd mínusz. Ez hogy lesz ellentételezve? Na, erről már nem szól a fáma.
Oszkó Péter: Egy szabadságharc margójára
aug 07
” Nem tervezek változtatni a kormányzati politikával kapcsolatos visszahúzódó magatartásomon, de látva az elmúlt hét politikusi megszólalásait és gazdasági publicisztikáit, úgy gondolom, hogy már csak a félreértések túlzott elterjedésének megállítása érdekében is érdeme tisztázni olyan fogalmakat, mint pénzügyi és gazdasági függetlenség és az azokért való küzdelem. Ugyancsak a félreértések elkerülése érdekében azonban azt is szeretném jelezni, hogy ebben a kérdésben itt leírom, ami kikívánkozik belőlem, de később semmilyen sajtóorgánumnak vagy egyéb médiumnak nem tervezek nyilatkozni, s minden érdeklődőnek azt fogom javasolni, hogy ha kívánja, idézze tőlem az alábbi gondolatokat.
A jelenlegi kormány azon cselekményeinek sorozatát ugyanis, melynek során különböző praktikákkal próbálna lehetőséget teremteni nagyobb költségvetési hiányra, azaz az államadósság növelésére és így tenne szert nagyobb politikai mozgástérre, mára már tendenciózusan szabadságharcként próbálja a közvélemény előtt népszerűsíteni. A közvélemény pedig szokás szerint nem csak hiszékeny, hanem feledékeny is, hiszen már nem emlékszik rá, hogy éppen ez a kormány akarta nem is olyan régen még kiterjeszteni és meghosszabbítani azzal a Nemeztközi Valutaalappal az együttműködést, akit most a függetlenségünk legmegátalkodottabb ellenlábasának igyekszik beállítani.
Érdemes lehet azonban figyelembe venni, hogy a nevezett szervezetekkel éppen arról folyik a vita, miszerint Magyarország csinálhat-e nagyobb költségvetési hiányt, azaz megint nagyobb államadósságot jövőre, illetve hogy valóban szándékozik-e a kormány az ország eladósodottságát csökkenteni és a gazdasági növekedését segíteni. Ennek alapján pedig fel kell tennünk a kérdést, hogy mégis miképpen lehetne úgy az ország kiszolgáltatottságával szemben és a függetlenség érdekében harcolni, ha a harc célja megint olyan adósságok felhalmozása, ami éppen kiszolgáltatottabbá és függőbbé tenne mindannyiunkat. A kormány kifejezett célja ugyanis nem más, mint azzal növelni saját politikai mozgásterét, hogy engedményt kapjon az ország külső adósságállományának csökkentéséből, azaz jövőre s később is több hitelt vehessen fel. Ha viszont próbálunk átlátni a színpadias külsőségeken, hamar felismerhetjük, hogy az ország éppen akkor válik egyre kevésbé kiszolgáltatottá, ha egyre csökken a külső eladósodottsága, azaz egyre kevesebb hitelttartozásba veri magát. Márpedig az IMF és az EU éppen erre akarná rávenni a kormányt, aki szabadságharcként és a függetlenségért folytatott küzdelemként próbálja eladni a politikai célú eladósodás érdekében velük gerjesztett mesterséges konfliktusokat.
Pénzügyi és gazdasági függetlenségünket jóval nagyobb arányban segítette elő az az elmúlt kormányzati időszak, amikor a folyó fizetési mérleg tartósan pozitívvá vált, a költségvetés strukturális egyenlege pedig oly mértékben javult, hogy azt még a jelenlegi miniszterelnök is világbajnok teljesítménynek nevezte. Talán nem is érdemtelenül, hiszen a rendszerváltás óta első alkalommal fordult elő, hogy a tavalyi év utolsó negyedévében az államháztartás pénzügyi egyenlege pozitív lett, azaz nem szorult hitelfelvételre. De már azt megelőzően, tavaly nyáron sikerült elérni, hogy ne legyen szükség a valutaalap további hiteleire, amire egyébként ténylegesen most sem lenne, ha a kormány tartósan ésszerű gazdaságpolitikát folytatna. Az elmúlt néhány hónap hirtelen rögtönzéseit azonban nyilván nem tekinthetjük annak, hiszen azok visszaköszönő eleme a költségvetési hiányemelés, azaz az adósságnövelés, illetve az adóelvonások, az adócentralizáció növekedése, amely tehát olyan sajátos gazdaságpolitikai egyveleget alkot, amely egyszerre képes visszafogni a gazdaság növekedését és rontani a pénzügyi stabilitást, s így összességében jelentősen növelheti az ország pénzügyi kiszolgáltatottságát, bár ettől még politikailag lehet könnyen eladható. Mindezek kedvezőtlen, s a költségvetést éppen úgy, mint a lakosságot hátrányosan érintő, adósságterheiket, azaz függőségüket és kiszolgáltatottságukat jelentősen növelő hatásait is csak a kedvező nemzetközi környezetnek köszönhetően, illetve azért tudjuk átvészelni, mert az ország pénzügyi helyzete az elmúlt évben jelentős mértékben stabilizálódott.
A jelenlegi mesterséges politikai hangulatkeltés tehát legfeljebb annyira nevezhető szabadságharcnak, amennyire egy kamasz vívja ki azzal a szabadságát, hogy családja és környezete minden intelme ellenére rászokik a dohányzásra. Hiszen tudjuk, hogy azzal nem szabadságra tesz szert, hanem függőséget szerez. ”
http://oszkopeter.blog.vg.hu/2010/08/07/egy-szabadsagharc-margojara/
Anikó, szuper a hozzászólásod, csak így tovább !!!
csepeli, csepeli, nem változol a tények hatására sem!
Dolgoznak a komcsik ezerrel,hogy lenyomják a Forintot.
Ugyan miért is lehetett pl. Kósának egy debreceni kiscsoportos vállalkozói találkozón elhangzott szavait úgy felhabosítani, hogy zengjen a világsajtó?
Micsoda szépen dolgoztak az elftásak, hogy bedöntsék a forintot! Ment kifelé a mérges nyíl, amit csak vissza kellett ránk lőni!
Most meg hápognak,hogy “szakértő” létükre nem értik,hogy miért nem
350 Ft egy Euró.De dolgoznak rajta.
Csepeli!
Konkrétumokat kértem nem zagyválást, de úgy látom te csak fröcsögni tudsz.
Megoldás továbbra sincs tőletek, csak a megszorítások és hitelfelvétel.
Arko: milyen konkrétumot akarsz baszki? Én vagyok talán a pénzügyminiszter? Elmész te a picsába.
Kedves drága “csepeli”! Te spermabank agyú cuki-pofa!
Mi a csuda történt, hogy a saját gondolataid helyett szubjektív HVG és “Ofsor” Péter förmedvényeket másolgatsz?
Kedves “csepeli mszp-sek”!
Már csak 56 napotok van ebből az 1.461 napos ciklusból arra, hogy teljesítsétek a 2006-ban erre a ciklusra vállalt alábbi választási ígéreteiteket:
1.) Csepel északi részén új városrész épül.
(Az új városrész építése érdekében a mai napig egyetlen kapavágásra nem került sor. Csak egymásnak ellentmondó fejlesztési koncepciók készíttetésére pazaroltátok a közpénzeket.)
2.) 2010-ig elkészítjük a csepeli gerincutat.
(A gerincút megépítését 1994 óta mind a négy választás előtt megígértétek, de a mai napig egyetlen méter hosszban sem készült el a gerincút, és közelmúltban kampányfogásként elkezdet munkálatok is csak a gerincút első felének a megépítése címén lettek elindítva.
Az eddigihez hasonló hatékonyságotok esetén, a gerincút második felének a megépítésére, a megígért 2010-es határidővel szemben, kb. 2030-ban számíthatunk.)
3.) Megépítjük a városközpontot tehermentesítő teherforgalmi elkerülő utat.
(Ezzel kapcsolatban is csak a közpénzből végeztetett többszöri tervezésig jutottatok el, de egyetlen méter utat nem építettetek meg, annak ellenére, hogy az északi terület bevételéből erre a célra több mint 700 millió Ft-ot elköltöttetek.)
4.) Megépítjük a Corvin csomópont kétszintes kereszteződését.
(A gerincút részeként 1994 óta ezt is minden választáskor megígértétek, de a mai napig ennek a tervezése sem fejeződött be.)
5.) 2007-ben elkészül és megnyílik a Csepeli strand területén a fedett uszoda.
(Ezzel kapcsolatban is sikerült tanulmánytervekre közpénzből elköltenetek egy csomó pénzt, de jelenleg már a terveitek között sem szerepel az ígéret teljesítése.)
6.) Meghosszabbítjuk a Hollandi utat.
(Ezt az ígéretet sem teljesítettétek, mert a teljesítést az ígéret megtételekor sem gondoltátok komolyan.)
7.) Áthelyezzük a Szent Imre téri buszpályaudvart.
(A teljesítési szándék igazolásaként erre vonatkozó szakvéleményekért is elköltöttetek egy csomó közpénzt, de az érdemi megvalósításhoz hozzá sem kezdtetek.)
8.) Előkészítjük Csepel-Háros belterületbe vonását.
(1994 óta ezt is minden választáskor megígértétek, de miközben a lázas tevékenység látszatát keltve, közpénzből több százezer Ft ráfordítással 5 vagy 6 soha fel nem használt rendezési tervet és szabályozási tervet készíttettetek, a terület belterületbe vonását az elmúlt 16 évben hivatalosan soha nem kezdeményeztétek.)
9.) 2010-ig befejezzük a kerület teljes csatornázását.
(Ezt a 2006-os választás előtt tutira ígértétek, de Tóth Mihály polgármesternek csak a Központi Szennyvíztisztító 2010. júliusi átadásakor jutott eszébe, hogy az ígéret teljesítéséhez eddig még hozzá sem kezdtetek.)
10.) Majdnem valamennyi utcát szilárd burkolattal látjuk el.
(Az ígéret ellenére jelenleg Csepelen kb. 60 km földút van.
Ilyenre a környező vidéki településeken sincs példa.)
11.) A Királyerdőben, a Szent István úton bevásárló központ épül.
(Annak ellenére, hogy ez Tóth Mihály polgármesternek a személyes választási ígéreteit tartalmazó programban is szerepelt, a mai napig nem lehet megtalálni ezt a bevásárló központot. Talán csak nem azért, mert az ígéret ellenére nem épült meg?)
A fenti 2006-os választási ígéretek mellett, ne feledkezzetek el az alábbi nem teljesített, de 2006-ban már meg sem ígért 2002-es választási ígéreteiteknek a teljesítéséről sem!
1.) Az északi terület eladásából származó bevételeket Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu és Háros fejlesztésére fordítjuk.
(Mi akadályozott meg benneteket abban, hogy a bevételt Királyerdő, Csillagtelep, Ófalu és Háros fejlesztésére fordítsátok, ha ezek a bevételek állítólag meg vannak?)
2.) Csepel körzeti megbízotti rendszerét két csepeli rendőrőrs létrehozásával bővítjük.
( 8 év állt rendelkezésetekre az ígéret teljesítésére, de a mai napig teljesítésre irányuló szándékot sem tapasztalhattunk.)
3.) Kezdeményezzük a csepeli Weisz Manfréd kórház korszerűsítését és fejlesztését.
(Ezzel az ígérettel szemben a kórházat elfekvő intézménnyé alakítottátok, és a csepeli lakosság más kerületek kórházainak a nemkívánatos és kiszolgáltatott betegeivé vált.)
4.) Kezdeményezzük, hogy törvény mondja ki a lakhatáshoz való jogot, továbbá azt, hogy az állam biztosítsa az első lakáshoz való jutás elérhető feltételeit.
(Az ígéret ellenére semmiféle kezdeményezés nem történt, pedig az önkormányzat ez irányú kezdeményezését segíthette volna az mszp-s miniszterelnökök csicskásaiként sündörgő két csepeli országgyűlési képviselő, Podolák György és dr. Avarkeszi Dezső is.)
Megjegyzés:
A jelentéktelen apróbb nem teljesített, és csak részben teljesített 2002-es és 2006-os választási ígéreteitek teljesítésének a számonkérésétől eltekintek, ezért azokat fel sem soroltam.
Csepeli mszp-sek!
Ha nagyon ügyesek vagytok akkor a mai nappal együtt hátralévő 59 napban még behozhatjátok a fentebb felsorolt sok éves lemaradásotokat.
Ha sikerülni fog, akkor még a választást is megnyerhetitek.
Ha viszont nem, akkor mentek a levesbe! (Vagy más meleg helyre.)
Hajrá csepeli mszp-sek!
Kapaszkodjatok! Mert csak 56 naptári napotok, azaz csak 40 munkanapotok van hátra.)
A neves amerikai gazdasági hírcsatorna, a CNBC foglalkozott legutóbb élő műsorban a magyar gazdasággal: elemzőjük méltatta az ország helyzetét. A szakértő szerint alapvető félreértés tapasztalható a piaci szereplők körében a legutóbbi magyarországi fejlemények kapcsán. Azt mondja, a befektetők pánikba estek a valutaalap és a kormány közötti tárgyalások megszakadása után, és rosszul reagáltak rá, pedig nem kellett volna. Szerinte ugyanis jól látszik, hogy a magyar állam képes finanszírozni magát a piacról.
A The Economist is azt írja, hogy túlzóak voltak az aggodalmak a stabilitás elvesztése miatt. Ezt támasztja alá egyébként az állampapírpiac forgalma is. A tárgyalások megszakadása óta ugyanis – a pillanatnyi rossz hangulatot követően – újra megnőtt a befektetők felvásárlási kedve. Jóval több kötvényt vesznek, ennek köszönhetően pedig jelentősen csökkent az állampapírok kamata. Vagyis – ennek eredményeként – kevesebbe kerül az államadósság finanszírozása. Elemzők szerint egyébként vélhetően a közeljövőben nem lesz szüksége Magyaroszágnak újabb részlet lehívására a valutaalaptól.
Kedvező változás történt a forint árfolyamában is. A grafikán jól látszik a fokozatos erősödés a tárgyalások megszakadása óta. Az euróval szemben kis kilengésekkel ugyan, de stabilan tartja magát a 280 forintos árfolyamon a forint.
Szakemberek szerint a közelgő önkormányzati választások hozták meg a fordulatot az ország megítélésében.
atv.hu
Az ATV-ről nem gondoltam volna, hogy ennyire félreérti a dolgokat. Mind a CNBC, mint az Economist pont az ellenkezőjét írta.
Gondoltam,hogy szerinted azok is hülyék.
http://atv.hu/cikk/20100807_fordulat_mar_nyugaton_is_meltatjak_a_magyar_gazdasagot_video?source=hirkereso
Mivel én megnéztem az eredeti CNBC-műsort (fentebb belinkeltem), és elolvastam az eredeti Economist-cikket (http://www.economist.com/node/16743945), így tudom, hogy az ATV erősen szelektíven idézett belőlük, és pont a mondanivalójuk ellenkezőjét hozta ki.
Aha.Ez a “lángosképüek” meg a “légyszívű kontárok” véleménye.
Érdekes cikk Varga Mihálytól:
http://nol.hu/gazdasag/20100809-asztalhoz_ulunk_az_imf-fel
Eddig is tudtuk, hogy a magánnyugdíj pénztárakat a bankárok megsegítésére hozták létre.
Csepeli!
Majd szóljál, ha lesz egy értelmes saját gondolatod.
Csak, hogy örüljünk veled.
A legnagyobb titokban meg akarta semmisíttetni Gyurcsány Ferenc egykori fotósa azokat a képeket, amelyeket havi másfél-két millió forintnyi közpénzért rendelt meg tőle az MSZP vezette kormány. A megsemmisítés végül elmaradt, a fényképeket rejtő lemezeket a napokban találták meg a Parlament alagsorában. A fotók között akad olyan, amelyen Gyurcsány Ferenc a haját vágatja, de olyan is, amelyen egy ismeretlen személy horgászik – írja a Magyar Nemzet.
Két hónapnyi keresés után a napokban végre rábukkantak azokra a fotókra, amelyeket Déri Miklós cége, a Déri és Társa Bt. készített a kancellária megrendelésére még a Gyurcsány–Bajnai-kormányok idején. A Magyar Nemzet értesülése szerint a képeket rejtő 178 CD-t és DVD-t az Országház alagsorában találták meg. Mellettük egy 2009. október 14-i keltezésű levél volt, amelyen az „udvari” fotós azt írta a kormányzati iratkezelési főosztály illetékesének: „A mai napon leadtunk kétdoboznyi adathordozót (CDDVD- t) megsemmisítésre. Köszönjük, Déri Miklós.” Azonban hiába szerette volna eltüntetni munkássága gyümölcsét a fotós, valaki kézzel azt írta a levél végére: „Javaslom a TÜK-irodának (titkos ügyiratkezelő – a szerk.) a figyelmét felhívni, hogy ne semmisítsék meg az anyagot.” Az aláírás olvashatatlan, így nem tudni, kinek köszönhető, hogy a fotók végül megmaradtak. (Szemben sok más fontos irattal, amelyet a kormányváltás előtt gyorsan megsemmisítettek.)
Mindenesetre a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban megkezdték a 178 adathordozó átvizsgálását. Információink szerint az eddig átnézett lemezeken a fotók teljesen rendszerezetlenek, sokszor azt sem lehet tudni, mikor és hol készültek a felvételek – olvasható a Magyar Nemzetben.