Birkózás: Sastinnak ment a legjobban

Csepel.hu

Összesen 99-en léptek szőnyegre október 27-én a Gladiolus-kupa felnőtt szabadfogású és női országos egyéni bajnokságon Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban. A csepeli sportolók egy arany, két ezüst és három bronzérmet birkóztak össze.

Szabadfogásban a Haladás VSE, a női birkózásban pedig a Vasas és az FTC-Gyál két-két aranyérmet nyert, a Vasas egyik aranyát a Csepelen élő Sastin Marianna szerezte meg, magabiztos versenyzéssel.

Aranyéremért birkózhatott a Csepeli BC két tehetsége Nyíri Milán és Gulyás Zsombor is, ám végül egyiküknek sem sikerült a dobogó legfelső fokára állnia. A pontverseny – meggyőző fölénnyel – a Vasas nyerte, miután nyolc versenyzőjük végzett az első hatban a különböző súlycsoportokban.

A csepeli érdekeltségű eredmények:

55 kg (7 induló). Döntő: Kovács – Nyíri 0:1 (kedvezményezettként levitel), 2:0 (levitel), 7:0 (levitel + 5 orsó)
Bajnok: Kovács Bence (Kaposvári Sportközpont és Sportiskola, edző: Takács László)
2. Nyíri Milán (Csepeli BC)
3. Turbucz István (Vasas) és Bagdi Dávid (Törökszentmiklósi BDSK)
5. Pásztor László (Balkány SE) és Pozsonyi László (Túrkevei VSE)

60 kg (8). Döntő: Molnár – Németh 3:0 (mögé kerülés + pörgetés), 6:0 (2 levitel+pörgetések, levitel)
Bajnok: Molnár József (Abonyi BC, edző: Lőrinczy Attila, Bánkuti Zsolt)
2. Németh Zsolt (Hőszig-IsoteQ-Szigetvári BSE)
3. Oláh Richárd (HI-Szigetvár) és Birkás Krisztián (Csepeli BC)
5. Jakab Gergő (Túrkevei VSE) és Hengán Csaba (Univer-KTE)

74 kg (8). Döntő: Tőzsér – Gulyás 0:1 (kedvezményezettként levitel), 1:0 (levitel), 3:0 (levitel, levitel + elutasított challenge)
Bajnok: Tőzsér Sándor (Debreceni Sportcentrum-TFSE, edző: id. Tőzsér Sándor, Barna Tibor)
2. Gulyás Zsombor (Csepeli BC-TFSE)
3. Czimre Dániel (Töröksztmikl. BDSK) és Ligeti Richárd (Haladás VSE)
5. Hódi Martin (Orosházi Sp.) és Molnár Bálint (HVSE)

84 kg (17). Döntő: Veréb – Antunovits 2:0 (kiléptetés, levitel), 4:0 (2 levitel+orsó)
Bajnok: Veréb István (Haladás VSE, edző: id. Veréb István, Gulyás István)
2. Antunovits László (Érdi Sp.)
3. Györgyi Péter (Csepeli BC) és Halasi Dániel (Kaposvári SK-SI)
5. Pusztai Tibor (Orosházi Sp.) és Bányi Olivér (Univer-KTE-TFSE)

96 kg (10). Döntő: Tóth – Szabó 1:0 (levitel), 1:2 (levitel, illetve levitel, mögékerülés), 2+:2 (átemelés, illetve levitel, mögékerülés)
Bajnok: Tóth Rafael (Ferencvárosi TC, edző: Kiss Sándor, Gulyás István)