Az energiaszolgáltatók sem tartják szerencsésnek az átláthatatlan árrendszert
DunaTV, Tények, Csepel.info
Befagyasztja az energiaárakat a kormány. A közüzemi díjak moratóriuma addig tart, amíg ki nem alakítanak egy új árszabályozási rendszert. A parlament ma dönthet arról a jogszabályról, amely szerint az új árak kihirdetése ezután nem az Energia Hivatal, hanem a nemzeti fejlesztési miniszter hatásköre lesz.
– Felkértem Fellegi Tamás miniszter úr által vezetett minisztériumot, hogy a közüzemi díjak emelésén rendeljen el moratóriumot – jelentette be Orbán Viktor kormányfő.
Idén ezért elmarad a nyári gázáremelés. A javaslat előterjesztője szerint a csökkentés jelenleg irreális elvárás.
A fideszes Rogán Antal úgy látja: „Az egy teljesen jogos elvárás, hogy egyébként ne lehessen minden költséget érvényesíteni az árakban, hanem csak azt, ami kifejezetten indokolt”.
A szocialisták szerint nem szerencsés, hogy végül a miniszter dönt, mert így újra a politika határozza meg az árakat.
– Egy új képletnek a megalkotását szívesen vennék, az ilyen voluntarista, hasra ütéses árszabályozást nem nagyon tudnánk elviselni – közölte Szanyi Tibor képviselő.
Az EMFESZ igazgatója azt mondja: szívesen tárgyalnak, a jelenlegi nehezen átlátható szabályozás nekik sem jó. A fogyasztók ugyanis nem tudják pontosan, miért fizetnek.
– A keresztfinanszírozásokat a rendszerből ki kell iktatni és elsősorban a mai rendszerhasználatban léteznek még ilyenek – Góczy István.
Az energia hivatal egykori vezetője szerint a moratóriummal a kormány csak elhalasztja a júliusi gázáremelést.
– Hosszútávon az új kormány sem tekinthet el attól, hogy ezeknek a szolgáltatásoknak az árában az e szolgáltatásokhoz kapcsolódó költségeket meg kell fizetnie a fogyasztóknak, mert ha nem, nem lesz olyan szolgáltató, aki ezt végzi, vagy nem lesznek olyan beruházók, akik az ellátás biztonságát garantálni fogják – vélekedett Kaderják Péter.
2003 óta a földgáz ára 2,5 szeresére nőtt Magyarországon.
Menjen már a picsába az mszp!
Jobb lett volna a háromharmad, sok a felesleges huhogás. Azt hittem legalább Lendvai Sopánkát nem kell minden nap elviselnem.
Meg az összes komonista.
Ezt már évek óta meg kellett volna csinálni.Helyette csak hazudoztak éjjel-nappal.
Szegény MSZP. Hová mennek panaszkodni? Bajnai még el tudott szaladni Sárközyhez a pécsi vízmű átvétele miatt, de gáz, villany ügyben hová lehet menni – Magyarország rossz hírét költeni?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de az önkori választások után meglesz az emelés…:( A teljesen átláthatatlan, mutyis-matyis képleteket egyértelművé kell tenni és legfőképp nyílvánossá. A szolgáltatók lekartellezik az árakat, a nép meg fizesse, ügyes…:(
A hatósági (központi) árképzés nem összeegyeztethető az uniós elvárásokkal, nem fenntartható szabályozás. Na most az ugye világos, hogy a földgázt 90%-ban importáljuk, és nem forintban fizetünk érte -ennek ugyebár nem sok köze van a hazai szolgáltatókhoz.
Az EMFESZ kb. 8%-kal az egyetemes szolgáltató ára alatt adja a földgázt, más kérdés, hogy meglehetősen zűrös hátterű Kft., mintha az NBH évkönyvében is olvastam volna burkolt utalást a cégre vonatkozóan. A T-Home árukapcsolással próbálkozik, amelybe a földgáz mellett a villanyáramot is bevonta, de egyelőre inkább az üzleti ügyfelek számára elérhetőek a kedvezményei.
Ne feledjük, hogy volt már egyszer árstop a Fidesz zászlaja alatt. Valahogy az MVM adósága sokmilliárdra duzzadt. (segítek: az MVM-mel finanszíroztatták a fogyasztói-, és piaci ár különbséget)
Én úgy tudom, abszolút hozzáértőtől, hogy a lakossági fogyasztást a hazai gázból fedezni lehet. Ha annyira veszteséges üzletág, miért nem adták át, amikor Orbánék kérték?
Befagyasztani !!!!!
“Szerdán is drágul az üzemanyag – lesz még áremelés a nyáron
Ezen a héten is jön a menetrend szerinti szerdai üzemanyagár-emelkedés, de az európai jegyzésárak alapján úgy tűnik, a folyamatnak ezzel messze nincs még vége.”
Bankháború / ingatlanárverések:
http://ingatlan.net/magazin/2010/06/exkluziv-magyar-bankvezerek-rendorsegi-tanuvallomasai-a-bankhaborurol/
Az EMFESZ-ről sok mende-monda keringett. Ha jól tudom, egy offshore cég vásárolta meg, ha jól tudom, 1 dollárért. Maga a cég azt állítja, hogy az orosz GASPROM a tulajdonosa, s mivel a földgáz tőlük származik, olcsóbban tudják adni. Tudtommal harc folyik a fogyasztókért a Fővárosi Gázműveknél. Én is átmentem hozzájuk, s szerintem érthetőbb a számlájuk, s valóban olcsóbbak. A gázművek azzal riogatja az ügyfeleit, hogy az EMFESZ ügyfelek esetleg gáz nélkül maradhatnak, ami hülyeség, mert ugyanazt a vezetéket, ugyanazt a gázt árulják, s nincs mód elzárni az EMFESZ csapját.
Egyébként pedig az energiaszolgáltatókkal szerintem nagyon elfutott a ló, mert tudják, hogy nélkülük nem lehet létezni, ezért pofátlanul emelgetik az árat, és még a levegővételüket is velünk fizettetik meg.
Úgy gondolom, a legnagyobb ostobaság, amit egy ország vezetése megtehet, hogy magánkézre játssza a víz, csatorna, gáz és áramellátást. Ezek közül szerintem kiemelten, stratégiailag fontos szerepe van a víznek, melyre minden élőlénynek szüksége van az élete fenntartásához. Ennek muszáj állami kézben, jó minőségben és hatósági árral léteznie!!!
Kedves zed!
“A hatósági (központi) árképzés nem összeegyeztethető az uniós elvárásokkal, nem fenntartható szabályozás.” Ebben nem értek veled egyet, ugyanis az energia (és egyéb, pl. élelmiszerárak) áraink magasan az UNIÓS szinten, ill. a fölött vannak. Az iparunkat és a mezőgazdaságunkat a rendszerváltás után teljesen tönkretették. Bagóért fölvásárolták az akkor jó székben ücsörgők, majd lepukkasztották. Sétálj csak végig a Csepel Gyártelepen, nézd meg a Posztógyárat, a Mag u-i telepet. Itt annó rengeteg ember dolgozott, s a munkája jövedelméből képes volt eltartani a családját. Most romhalmaz minden. Szégyen.
A mezőgazdaságunk – adottságainkból adódóan is – kiemelkedő volt. Jól működött a TSZ rendszer. Ki kellett árusítani. Tönkre kellett tenni, le kellett vágatni a szarvasmarhákat, ki kellett vágatni a szabolcsi almafákat. Ha elméssz az Auchan-ba, s hagymát szeretnél venni, akkor ott találod a kínálatot: holland és német hagymák. Mi történt Makóval???
Ezzel azt akartam mondani, hogy szétlopták az országot, s most dőzsölgetnek a milliárdjaikon egyesek, esetleg fölvásároltatják maguknak a szerencsétlenül járt emberek ingatlanjait. Ne hidd, hogy sajnálom a gazdagságot azoktól, akik megdolgoztak érte, akik okosan, ügyesen megteremtették maguknak, a családjuknak, amit bírtak. A becstelen tolvaj bandától viszont sajnálom, és azt is sajnálom, hogy ezzel már nincs mit kezdenünk, mert elmúlt, mert a múltat megváltoztatni nem lehet.
Azok a szerencsétlen, nyomorult emberek pedig, akik alól kilopták a munkahelyüket, akiket földönfutókká tettek élni szeretnének, ugyanis az élethez, az emberhez méltó élethez minden embernek joga van! Nekik pénzt kell keresni. Ők adót fizetnek. Fizetniük kell a hiteltörlesztésüket, vagy az albérletet és az egyre növekvő energiaárakat.
Mit akartok még? Ha megölöd a birkát, nem ad több gyapjat. Etetni kell, ha meg akarsz rajta gazdagodni, mert különben feldobja a bakancsot, és ilyen jó dolgotok a büdös életben sehol sem lesz.
Jól élünk! – Szabadok vagyunk!
Csak az a baj, hogy kilóg a seggünk a gatyából.
Hajrá kapitalizmus!
T. Vica, Vica, Vica! GRATULÁLOK! Te legalább elmered mondani amiről tudsz! Nem vagy beszarva, mint sok honfitársad! (kommunista)
Tisztelt Honfitársaim idézem Makovecz Imre: “Vezérre van szükségünk cikkének egy részletét, abban a reményben, hogy van aki még nem olvashatta.”: “Amikor kiderült, hogy megvan a Fidesz kétharmados győzelme, sírva fakadtam örömömben. De már a, következő pillanatban a holnapi tennivalóimra gondoltam. Nem tudok Szdsz-ben, Fideszben, pártokban gondolkodni. Az én fajtám egy keleti nép, amelyiknek ha nincs vezére egymást marja. Nekem Orbán Viktor személy nagyon fontos. Tessék tudomásul venni, hogy nincs más alternatíva rajta kívül! Vezérre van szükségünk, és nem egy áldemokráciára, ahol háttérhatalmak mozgatják a politikusok kezét, akiknek elemi érdekük a Kárpát-medence megosztottsága. Miért volt Trianon, ha nem azért, hogy megosszák a Kárpát-medencét?……………Van egyáltalán valami, amin nem kell változtatni? – Különös nép vagyunk, mert amíg a háttérpolitika tette, amit tett, közben szívósan épült egy második Magyarország. Tessék elmenni vidékre, és megnézni a népzene újjászületését! Itt van például a Sebő együttes, táncházak működnek, de a tévében ezekről semmit nem hallani. Az emberek még mindíg termelnek káposztát, sárgarépát, annak ellenére, hogy ezek a nemzetközi gengszterek egy fillért nem fizetnek érte. Afrikából hoznak be almát, miközben arra kényszerülnek sokan, hogy kivágják az almáskertjüket. De még mindig vannak almáskertek, barackok, van borkultúra, méghozzá nem is akármilyen. Nem tragikus a helyzet, de a tragédiához vezető szálakat el kell tépni. Akik multimilliárdosok lettek, mert annyit loptak és hazudtak, azoknak a gazdasági életben van továbbra is a jövőjük.
Az új kormányunkat féltem is tőlük, mert gazdasági erővel fognak politizálni és nem politikai eszközökkel. Ha az elszámoltatás nem lesz radikális, csak húzzuk az időt, és a bíróságok Arany János című verse szerint “(Jobb felöl üt) nekem fütyől, / (Bal felől üt) s nem nekem fütyöl” stílusban intézik az ügyet, akkor baj lesz. Én államosítanék, elvennék tőlük mindent, és akkor tenném fel nekik a kérdést: Kommunisták akartok-e még maradni vagy nem? És akkor még úriember vagyok.” Ezeket szerettem volna kiemelni, amellyel a magam részéről egyet tudok érteni. Mi az hogy!
Az ugyebár tiszta, hogy a termelő erőforrások társadalmi tulajdonán, a tervezési mechanizmuson, ill. a jövedelem újraelosztásán alapuló gazdasági modell nem volt tartható, mivel már évek óta hitelből működött a rendszer. Ugyanakkor ahhoz, hogy a gazdasági szerkezetváltás végbemehessen, nem elegendő megváltoztatni a jogi kereteket. Hiszen ha minden köztulajdonban marad, semmi nem változik meg, ezért a tulajdonviszonyokat át kell alakítani. A piacgazdaságnak előfeltétele az osztálytársadalom, a kapitalizmus nem képes tőkésosztály nélkül működni, tehát ki kellett jelölni a kedvezményezettek körét. Akár a beáramló külföldi tőke is betölthette volna ezt a szerepet, csak hát kérdés, hogy jó e nekünk, ha nincsen hazai tőkésrétegünk. A kormányzat arra törekedett, hogy az átmenet minél gyorsabban megtörténjen, mivel ettől várta a gazdasági fejlődés megindulását. Hogyan lehetett volna másképpen csinálni?
Idézem zedet! “Az ugyebár tiszta, hogy a termelő erőforrások társadalmi tulajdonán, a tervezési mechanizmuson, ill. a jövedelem újraelosztásán alapuló gazdasági modell nem volt tartható, mivel már évek óta hitelből működött a rendszer. ”
Kérdéseim:
Ez a rendszer nem hitelből “működik”?
Ma nincs végleteig eladósodva az ország?
Szerinted valaha vissza lehet fizetni az adósságot?
Akkor legalább sok mindenre futotta, miközben az ország eladósodott.
Ma az eladósodás milliók lenyomorodása mellett ment végbe.
“zed:
2010. június 14., hétfő 21:51-kor
A hatósági (központi) árképzés nem összeegyeztethető az uniós elvárásokkal”
Zed, Te hülye vagy. Mit nyalod a seggét az Uniónak???
Szerinted a népsanyargató mszp a jó a magyar embernek???
Sokan már nem tudnak fűteni, enni nem vesznek a gyereknek, a nénik nem váltják ki a gyógyszereket, Te meg ezzel jössz???
Menj a pi…ba!
zed döglött lovakon ül ( unió + hőn szerett pártja).
Úgy gondolom, nagy dolog, hogy lehetőségünk volt csatlakozni az Unióhoz. Nem vagyunk annyira erősek, hogy elszigetelődjünk, magunk megéljünk Európában.
Kedves zed!
“Az ugyebár tiszta, hogy a termelő erőforrások társadalmi tulajdonán, a tervezési mechanizmuson, ill. a jövedelem újraelosztásán alapuló gazdasági modell nem volt tartható, mivel már évek óta hitelből működött a rendszer.”
Igazad van, váltani kellett, s ezt jól felismertétek akkor. Nem a termelő erőforrások társadalmi tulajdona, a tervezési mechanizmus, vagy a jövedelem újraelosztásán alapuló gazdasági modell hibádzott, s nem is az, hogy “túl sok hitelünk volt”.
Egyszerűen változott a világ körülöttünk, s a változásokhoz alkalmazkodnunk kellett. Az akkori politikai elit látta, hogy a hatalmát nem tarthatja fenn a régi módon, így a számára lehető legjobb megoldást választotta. Felszámolta a szocializmust, s a saját emberei részére privatizált. A piacgazdaság átalakítása során “ki kellett jelölni a kedvezményezettek körét”, hiszen Ők, az akkori nagyrészt pártfunkcionárius vezetők voltak abban a helyzetben, hogy “új tőkésréteget” hozzanak létre a proletárdiktatúra vezetőiből. Úgy döntöttetek, hogy Ti voltatok erre a célra a legalkalmasabbak, mert ugye külföldi tőke is lehetett volna, de azt senki sem szerette volna… Hát azt valóban nem, de lehetőséget teremthettetek volna arra, hogy rajtatok kívül más/mások is hatalmi pozícióba kerülhessenek. Csakhogy ez nem volt érdeketek. Fölvásárolni egy gyárat mondjuk 10 milkáért, majd hagyni lepusztulni érdeketek volt…
“A kormányzat arra törekedett, hogy az átmenet minél gyorsabban megtörténjen, mivel ettől várta a gazdasági fejlődés megindulását.”
Igen, ugyanis így volt a legkisebb veszteni valója. Megadjuk a népnek, amit a nép akar. Kapitalizmust akar? Hát legyen. Nem így akarta? Az már legyen az Ő problémája. Mások is szerettek volna a tűz közelébe jutni? Nem jött össze Nekik, ugyanis nem Ők voltak helyzetben.
Ha nem lettetek volna olyan előrelátók, hogy magatok csináltok rendszerváltást, akkor hoppon maradtatok volna, s most nem ücsörögnétek többen a milliárdjaitokon. Ez pedig ostobaság lett volna, s Ti nem vagytok ostobák.
“Hogyan lehetett volna másképpen csinálni?”
Nektek sehogyan, hiszen így jártatok a legjobban, és senki sem bolond, ha van hozzá elég esze, hogy a saját érdekei ellen tegyen.
Idézet:
“Úgy gondolom, nagy dolog, hogy lehetőségünk volt csatlakozni az Unióhoz. Nem vagyunk annyira erősek, hogy elszigetelődjünk, magunk megéljünk Európában”
– ???
Csöbörből a jó nagy bilibe csöppentünk. 🙁
Folyik az ország teljes gyarmati sorba tiprása, teljes eladósítása.
Mindent elkövettek, hogy az ország még meglévő termelő egységeit megszüntessék.
A földet és mindent, ami a mezőgazdasághoz csatlakozott lerombolták és rombolják, rabolják tovább napjainkban is.
Véglegesen teszik tönkre az országot.
Sajnálom a FIDESZ- t, hogy ehhez asszisztálnia kell.
Az unió mindenkinek lehetőségeket ad. Van aki élni tud vele és van aki nem. Ez az adott tagállamon (pl.: gazdaságpolitika) és annak kormányán múlik.
Az egyik ilyen lehetőség a gazdasági nyitás, a határmenti gazdasági együttműködések létrehozása. Ez számunkra történelmi okoknál fogva is kiemelten fontos lehet. Nem volt véletlen hogy Slotáék a schengeni csatlakozás napján azonnal szaladtak kijelenteni, hogy a határok nem jelentéktelenedtek el, sőt nagyon is ott vannak ahol (azóta bejelenetették hogy Trianon, valamint Cirill és Metód szobrokat fognak emelni ennek kifejezésére).
Nekünk meg épp az ellenkezőjét kell propagálnunk, a határok (sokszor magyar és magyar között) eljelentéktelenedésének gondolatát.
folyt.köv
Persze vannak olyan bolsevik jobbikbalosok akik legszívesebben most is szögesdrótot húznának a 93030 km2 köré. Gyakorlatuk, hogy egyszerre beszélnek Trianon gyalázatáról (mely szögesdrótot emelt magyar és magyar közé), valamint ezzel párhuzamosan az ország elszigetelésének fontosságáról (senkit ne engedjünk be, szögesdrótot az ország köré, legyünk önellátóak minden szinten és hasonló baromságok). Kétszólamú kétszínű társaság. A magyar közélet perifériáján a helyük.
Kedves Jeniszej!
Talán nem az Uniót kellene hibáztatnunk azért, amit “mi” tettünk tönkre. Nem az Unió vásárolta föl és züllesztette le az iparunkat és a mezőgazdaságunkat, ugyanis az már jóval előtte megtörtént.
Szerintem egyszerűen hagyni kellene a vállalkozni vágyó, ill. már vállalkozó magyar állampolgárokat élni, dolgozni, és nem a külföldi tőkének adni adómentességet néhány évre, míg megszedi magát, majd lelép a fészkes fenébe.
Úgy gondolom, ha bűnbakokat keresünk a helyzetünkre, azzal nem oldunk meg semmit. Lépni kell, tenni kell és hagyni élni, nőni és felnőni a saját honfitársainkat, nem az idegenek s..gét nyalogatni!
Élni kell az Unió adta lehetőségekkel, amik léteznek, és végre európai polgárként, európai színvonalon magyarként élni.
Nincs szükség teljeskörű nyitott versenyre a magyar és a külföldi vállalkozó között, mert az erőviszonyok nem ugyanazok. Viszont az is tény hogy mivel tőkeszegény ország vagyunk (erről nem csak a kommunisták tehetnek, hanem az őket megelőző rendszerek és kutyaütő politikai elitek is) szükségünk van külföldi működő tőkére. Az egyensúly, az arany középút megtalálása a legfontosabb.
Az unió adta lehetőségekkel pedig sokkal jobban is élhetnénk. Trianon egyik legfontosabb ellenszere pont a határokon átívelő magyar-magyar, vagy esetleg magyar – utódállami nemzet közti gazdasági együttműköségek lehetnének (közös vállalatok, gazdaságélénkítő projektek, oktatás).
Ja, hogy ehhez dógozni is kellene nem csak protestálni meg nemzetet siratni? Hát igen. Utóbbit könnyebb.
“Úgy gondolom, ha bűnbakokat keresünk a helyzetünkre, azzal nem oldunk meg semmit”
De bizony kedves Vica! A semmittevés oly irányba szervezése, hogy az lázas munkának látszódjon a társadalom ősi dilemmája és erre megy rá a Zemberek mája meg a jövője!
Sőt, ha pájinkát főzünk, csakúgy legalice a májunk is!
Fel nem tudom fogni hogy a magyar baloldalnak miért fontos hogy ne főzhessen a vidéki ember pálinkát. Szerintem ezt ők maguk se tudnák értelmesen megfogalmazni. A szétesett és morális válságban élő magyar baloldal most dackorszakát éli.
Én sem értem, miért ne lehetne legálisan pálinkát főzni, azzal kereskedni (akár külföldre is) és jó adóforintokat perkálni ezzel az államkasszába.
Ja! Kedves grün!
A pálinkafőzéstől, a sörfőzéstől és a borászkodástól még tudtommal senkinek sem ment tönkre a mája. A fogyasztás más lapra tartozik, csakhogy a bóti pájinka sem roncsoja ám kevésbé a májat…
Gordon!
Csak azért mert két út áll előttünk az alkoholizmus, a másik járhatatlan!
Rosenfeld Mátyás mire eldöntötte, mi árt jobban a magyarnak, a Coca Cola vagy a kisüsti, addigra felittuk (vagy leittuk?) Magunkat a dobogóra!
Gorbatsov sem véletlenül szüntette meg az alkoholtilalmat anno.
Amelyik muzsik kijózanodott, mind a cár Atyuskát kereste!
Szerintem nem kellene összekeverni a gyártás, a forgalmazás és a fogyasztás kategóriákat. Egyébként pedig, mint jó alkoholista, meggyőződésem, hogy egy kis torokgyúladás elkerülésére feltétlenül orvosság a pálinkás toroköblögetés, torokfertőtlenítés. Próbáljátok csak ki lefekvés előtt egy korttyal. Mellékhatásként max. jobban fogtok aludni. Szerintem orvos is nyugodtan felírhatná receptre pl. napi egy kávéskanállal. 🙂
Aztán pedig az alkohol kis mértékben fogyasztva orvosság. Végülis semmit sem kell túlzásba vinni.
A fórumozást se Vica. Ezt ne feledd!
T.
Vica!
Kire gondoltál? – amikor ezt írod
“Talán nem az Uniót kellene hibáztatnunk azért, amit “mi” tettünk tönkre.
Milyen világ ez, amikor hazánkra szabadították a fejlett nyugati tőkés világot szabad garázdálkodásra.
Megmondták, hogy mit nem szabad nekünk termelni, vagy egyenesen megtiltották. A paprika hazájában csak csomagolják a magyar aranyat lassan.
A piros paprika, ha csak nyomokban tartalmaz magyar paprikát, azt eredeti magyarnak kell elfogadni.
A holland származású hagymát is csak csomagolják Makón.
A megmaradt hentes ipari termékekben sem vagyok biztos, hogy a felhasznált
alapanyagnak valami köze lenne a magyar gazdasághoz.
A kacsa és liba részleget is a fejlett tőkés világ és a bajnai félék igyekeztek tönkre tenni.
Szóval nagyon tisztességtelen helyzetbe kerültünk itt az EU-ban
“Gordon:
2010. június 16., szerda 17:01-kor
A fórumozást se Vica. Ezt ne feledd!”
Bagoly mondja bögölynek. bolond bögöly dögölj meg?
Igen Jeniszej, ez egy kemény világ, ahol mindenki meg akar élni. Ezért kell megküzdeni azért, hogy elfogadjanak, bizonyítani a kiváló minőséget (minőséget termelni, ugyanis időnként azért látok pl. nem csak csomagolásában magyar hagymát, ami a legsilányabb minőség a választékban). Ki kell vívnunk a többi tagállam megbecsülését, és piacot megtartani, szerezni, ha kell, az unión kívül is, s nem finnyogni pl. az oroszokra, hanem kereskedni velük, ha módunk van rá.
Hogy kire gondoltam? A “sikeres rendszerváltás” nyerteseire, akiknek valamiért nem volt érdeke, hogy a termelés tovább folytatódjon, lezüllesztették, tönkretették a gazdaságot, saját zsebre privatizáltak… Ezek “kedves” hazánk fiai voltak. Szerintem Ők a felelősek, csakhogy a visszatekintéssel, a mutogatással már nem megyünk semmire. Most van egy bizonyos helyzet, amit jobbá kellene tenni. Ha erre gondolunk, s a múlt sebeit nyalogatva gyűlölködünk mindenkire, nem jutunk előbbre.
Szóval véleményem szerint tovább kellene lépni, piacot teremteni, építeni, termelni, munkahelyeket teremteni, dolgozni, hogy nőjön a GDP…
Mi a gond Gordon? Mivel csípem már megint a szemedet? Ha mindenben egyetértenénk, akkor én Te lennék, azt pedig tényleg nem szeretném 🙂 .
Lássuk be, attól szép az élet, hogy mások vagyunk 🙂 .
Egyébként pedig az Uniónak nem lehet érdeke, hogy egy tagállama is a padlóra kerüljön, gazdasági csődöt jelentsen. Az lenne minden tagállam érdeke, hogy lehetőleg minden tagállama hasonló szintet hozzon, különben csak nyűg vagyunk a nyakukon.
🙂
T.Vica:
Igazd van!
“Csak nyűg vagyunk a nyakukon” – igy.
Majd az unokánknak……… ismerős ugye?
..a. 🙂