Felsőfokú osztrák-magyar zenei képzés kezdődik ősztől az Egressyben
Csepel.hu
A 2010/2011-es tanévtől, szeptembertől megkezdik a tanítást Csepelen, a Vienna Konservatórium Budapest Zeneművészeti Tanárképző Főiskolán.
A részleteket június 10-én, csütörtökön csepeli sajtótájékoztató keretében ismertették. Az eseményen, amelyen Balogh Gábor főigazgató beszélt az újságíróknak az új intézmény létrejöttének hátteréről és céljairól, részt vett Tóth Mihály, Csepel polgármestere is.
Az új felsőfokú oktatási intézmény nappali és esti képzésen három – klasszikus, jazz és pop-rock – tanszéket működtet. A főiskolára már lehet jelentkezni. Részletek a http://vienna.egressybeni.hu webodalon.
Fehér György, a Csepel újság munkatársa így számolt be az elhangzottakról:
Mintegy ötéves előkészítő munka után, Csepelen, az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola és Ének-Zenei Gimnáziummal karöltve, megnyílt a XXI. kerület első zenei felsőfokú oktatási intézménye, a Vienna Konservatorium Budapest Zeneművészeti Tanárképző Főiskola – jelentette be Balogh Gábor, az új intézmény főigazgatója az iskola-komplexum nemrég elkészült koncert-termében rendezett sajtótájékoztatón.
A főiskola nappali és esti tagozatára felvételi vizsgával lehet bejutni.
A Vienna Konservatorium főként magyar és más kelet-európai országból érkező hallgatóknak kínál nyugat-európai gyökerekből táplálkozó, az EU-országokban már bevált, korszerű oktatási formát. Ennek keretében a manapság szokásos 3+2 éves képzés helyett, nyolc féléves, folyamatos tanulás és a negyedik év végén leteendő sikeres vizsgák után juthatnak a Budapesten végzett hallatók a bécsivel azonos minőségű, de jóval kevesebb pénzbe kerülő felsőfokú diplomához.
A 2010-2011. tanévre már lehet jelentkezni (minden lényeges tudnivalóra kiterjedő részletek a http://vienna.egressybeni.hu webodalon – a szerk.). Az új felsőfokú oktatási intézmény nappali és esti képzésen három – klasszikus, jazz és pop-rock – tanszéket működtet. Ezek átjárhatóak akár oly módon is, hogy például a klasszikus zongora főtárgy mellé a hallgató a jazz-zongorát választja második, súlyozott főhangszerének, sőt: ha akar, tud és bírja anyailag és állóképesség tekintetében, ingázhat a két ország fővárosa között is.
Az Ausztria és Magyarország között századokon keresztül (főként a zenében is) létező keresztkapcsolatok további erősítése, s így a két nép együttműködésének még szorosabbra fűzése ez egyik fő feladatunk – monda végezetül a főigazgató, hozzátéve: a keresztkapcsolatokat nem csak fenn kell tartani, hanem tovább kell erősíteni azáltal, hogy közösen képezzük ki a jövő zenepedagógusainak generációit.
Forrás: Csepel.hu
ez igen!
Végre valami komoly Csepelen!
És végre egy komoly előrelépés a zene életben!
És akkor miért nem özönlenek ide a hozzászólások?… 🙁
Mert a zene iránti szeretetet is sikerült kiírtani az emberekből, az érdeklődés és a pénz hiánya -leginkább- teszi mindezt.
Legutóbb Szűcs Antal Gábor latin-estjén éreztem magam kínosan, amikor kb. húsz embernek is megtartotta a koncertjét a plázában.
Inkább osztottak volna ingyenjegyeket a zeneiskolásoknak.
Akkor ezért kellett nekik az az új épület!
Nem találtam sehol, hátha itt tud valaki segíteni: fizetős a fősuli, vagy államilag támogatottra is lehet menni? Ha csak fizetős, akkor esetleg valami ösztöndíjra lehet pályázni?
Előre is köszönöm a segítséget. 🙂