Gyurcsány fényes jövőről, új baloldalról, új politikáról, új pillérekről beszélt

Magyar Hírlap, MTI, Mno.hu

 

Fényes jövő vagy csúfos bukta

Fényes jövő vagy csúfos bukta

Baloldali értékekre alapuló, új politikát hirdetett meg Gyurcsány Ferenc az MSZP parlamenti frakciójának tegnapi ülésén. A Magyar Hírlap szerint a képviselők közel sem voltak olyan optimisták, mint a kormányfő-pártelnök. Ketten felmentést kértek az egészségbiztosítási törvény szavazása alól.

“Az új baloldali politika lényege, hogy az elmúlt másfél évben meghozott áldozatokat lefordítsa az embereknek, és kézzelfoghatóvá tegye nekik” – idézte Mesterházy Attila frakcióvezető-helyettes a zárt ajtók mögött elhangzott beszédéből. Az új politika fő pillérei az esélyteremtés, a munkahelyteremtés és az oktatásfejlesztés. A Magyar Hírlapnak több képviselő azt mondta, Gyurcsány Ferenc úgy beszélt, mint egy választási gyűlésen. Nyugodt, derűs hangvételű beszámolót tartott, hatalmas fejlődésről, fényes jövőről vizionált. “Győztünk, a teremben” – ironizált az egyik szocialista, jelezve, hogy kevesen osztották a miniszterelnök optimizmusát.

Megosztott volt a képviselőcsoport azzal a kormányfői vélekedéssel kapcsolatban is, hogy várhatóan eredménytelen lesz a márciusi népszavazás. A lap szerint a frakció túlnyomó többsége bizonytalan a kérdésben, a fennmaradó ötven-hatvan képviselőnek pedig a fele gondolja úgy, hogy nem lesz eredményes a fideszes referendum. “Ha mégis, az biztosan földindulást indít el a pártban és a kormányzatban” – jósolta az egyik szocialista.

Mint Tukacs Istvántól megtudtuk, a frakció tizenkét, az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényhez benyújtott módosító indítványt támogatott. Közülük kettőt emelt ki: az egyik biztosítja a járulékfizetők képviseletét a pénztárak felügyelőbizottságaiban és a felügyeleti tanácsban. A másik szerint a nagy értékű beavatkozásokat, amelyeket a pénztári rendszerből nem tudnak fizetni, az országos kockázatközösségi alapból finanszíroznák.

Karsai József megerősítette, a zárószavazáson nemmel kíván szavazni, ezért felmentést kért a kötelező támogatásról szóló frakciószavazás alól. Hasonlóan járt el Farkas Imre is, aki a decemberi voksoláson egyet nem értését úgy jelezte, hogy a szavazáskor kiment a parlament folyosójára.

Forrás: Magyar Hírlap

 

Az MSZP nemet mond a törvényt megerősítő népszavazásra

Az MSZP-frakció nemet mond az egészségbiztosítási törvényt megerősítő fideszes népszavazási kezdeményezésre, és támogatja az egészségbiztosítás új modelljét felvállaló törvényjavaslatot – jelentette be Lendvai Ildikó hétfőn, a képviselőcsoport évadnyitó ülése után újságíróknak. Kökény Mihály arról beszélt, hogy az MSZP-frakció 12 módosító indítvány benyújtását támogatja az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényjavaslathoz.

Azért nem támogatjuk a népszavazási kezdeményezést, mert azt visszaélésnek tartjuk a parlamenti és képviselői felelősséggel – fogalmazott Lendvai Ildikó, az MSZP parlamenti frakcióvezetője. Hozzátette: a döntést egyhangúlag hozták meg. A kormánypárti politikus emlékeztetett rá, hogy a rendszerváltás óta nem volt ilyen kezdeményezés. A szocialista frakció akkor sem élt ezzel – folytatta –, amikor előnytelenül megváltoztatták a nyugdíjemelés törvényes mértékét, illetve akkor sem, amikor a parlamenti ülésezést változtatta meg a Fidesz-kormány. „Vállaljuk a felelősséget az egészségbiztosítási törvény tartalmáért és kivitelezéséért” – mondta a frakcióvezető. Hozzátette: a törvényben biztosították a szolidaritás elveinek érvényesítését, a nemzeti kockázatközösség fennmaradását, azt, hogy ne szakadhasson ketté az ellátás gazdagok és szegények biztosítójára, és hogy az eddigi ingyenes ellátások továbbra is ingyenesen járjanak.

A szocialista frakcióvezető elmondta: Karsai József felmentését kérte a zárószavazás alól, míg Farkas Imre a szavazástól való távolmaradását kérte. A képviselőcsoport nem hagyta jóvá a képviselők kérését. A politikus közölte: amennyiben a két képviselő a frakció álláspontjával ellentétesen dönt, akkor a képviselőcsoport etikai bizottsága mérlegeli a történteket. Lendvai Ildikó elmondta, az indítványokat nem a képviselők, hanem az egészségügyi bizottság fogja benyújtani.

Kökény Mihály, az MSZP egészségügyi szakpolitikusa arról számolt be, hogy a frakció 12 módosító indítvány benyújtását támogatja, ezek 60-65 ajánlási pontot tartalmaznak. A szocialista képviselőcsoport úgy döntött, hogy a vizitdíjjal és a kórházi napidíjjal összefüggésben nem nyújt be módosító indítványt – közölte a képviselő. Kökény Mihály kitért arra, hogy az indítványok megfelelnek a köztársasági elnök elvárásainak, és a törvény eredeti céljával összhangban a garanciális elemeket, a társadalmi kontrollt erősítik. Elmondta: 2009. február 1-jével indulnak el a pénztárak. Az eredeti elképzelésekkel szemben – folytatta – nem lesz tagtoborzási időszak, a területi elv érvényesül. Hozzátette, hogy az első pénztárváltási időszak 2009 tavaszán lenne.

A fontosabb javaslatok között említette azokat, amelyek alapján az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) a pénztárak felügyelőbizottságaiba egy főt jelölhet az állami helyek „rovására”. A biztosításfelügyeleti tanácsba is delegálhat 2 tagot az OÉT, és így emelkedik a tanács létszáma – jegyezte meg. Kökény Mihály tájékoztatása szerint megerősítik a törvényben, hogy ez egységes, társadalombiztosítási rendszer, egybiztosítós rendszer, több pénztárral. Hozzátette, a módosítások között szerepel a pénztárak feladatainak felsorolása is. A képviselő azt mondta, az országos kockázatközösségi alapból finanszírozott nagy értékű ellátások, például transzplantációk körét törvényben szabályozzák.

Kökény Mihály közölte, a kisebbségi részvényértékesítés szabályai valamennyi pályázati fordulóban egységesek lesznek. Tukacs István országgyűlési képviselő délelőtt még 11 módosító indítványról számolt be. Az MTI úgy tudja, a 12. módosító javaslat a gyermekorvosi ellátásra vonatkozik, és a tárca kérésére döntött arról a szocialista frakció.

Forrás: MTI, Mno.hu

8 hozzászólás “Gyurcsány fényes jövőről, új baloldalról, új politikáról, új pillérekről beszélt” bejegyzésre

  1. Bubus szerint:

    Matematika példa másodikosoknak: ha Gyurcsány Ferenc miniszterelnök minden harmadik hónapban új politikát, új baloldalt ígér, átlagosan hét új pillérrel, akkor a 2006 április óta eltelt 21 hónapban hány új politikát, hány új baloldalt, és hány pillérrel csinált a kormány?

  2. atata szerint:

    Bubus a kérdés majdnem jó az illetékes elvtárs azonban azt is bevallotta, hogy eddig nem baloldali politizálást folytattak.
    A valódi kérdés milyen politikát folytattak eddig, és kinek az érdeke szerint?
    A fényes jövöt én személyszerint csak nélkülük tudom elképzelni a nemzeti érdekek és értékek mentén. Váljunk végre seggnyalóból saját érdekeink megvédése mellett önnáló magyar állam. (mintha Kossuth idejében is ilyeneket mondtak volna eleink)
    Lendvai pedig ha nem vettétek volna észre “lassan mondom hogy mindenki megértse” éppen hangosan tagadta meg a demokráciát!

  3. jani szerint:

    Az MSZP. soha nem volt baloldali csak szavakban ! A tettei, egészen másról beszélnek. Más híre reagálva már leírtam “nekik annyi közük van a balodalisághoz, mint medvének a maci sajthoz.” Vissza igazolták sok ember véleményét, hogy ők egyáltalán nem baloldaliak. A igazi baloldalt másutt kell keresni , mert van ilyen. MSZP. a kleptokrácia magas szintü képviselője. / kleptománia /

  4. Wass Albert barátja szerint:

    Azt is mondja Ferenc testvér,hogy ettől kezdve már baloldali politikát fog folytatni. Ha meg nem,akkor a választások elött újra bejelenti,hogy most tuti baloldali lesz. Tehát ismét hülyének néznek mindenkit. Albert és kis csapata megint “fröcsögünk” ? Antiék(piros pontot kapnak minden nyálas hozzászólásért) megragadnak minden alkalmas és alkalmatlan lehetőséget arra,hogy üssék a csepeli fideszes képviselőket,de ezek is erőtlen,szánalmas próbálkozások.

  5. Nagyapó szerint:

    Az MSZP-seket délben kell kérdezni, ugyanis “hazudtunk reggel, este meg éjjel”. Délben, tele szájjal nem lehet beszélni.
    Lendvai et.-nő szokás szerint nem mond igazat (biztos reggel beszélt). Az általa említett nyugdíjemelést Horn csak ígérte. A polgári kormány átlag 20%-t emelt, ezen belül a kis nyugdíjakat 25%-kal.
    Az elvtársak nem szavazzák meg a törvényt megerősítő népszavazást, így külön kell szavazni róla , vagyis az adófizetők pénzéből 4-5 milliárdot dobnak ki.
    A három igenes népszavazás is elkerülhető lett volna, ha nem vezetik be az adójellegű sarcot. Ez is 5 milliárd kidobott adóforint.
    Hát csoda, hogy így állunk?

  6. irci szerint:

    A sok pillérrel az a nagy baj hogy nincs megfelelő alapja, igy azok összeomlanak mint a szocializmus.

  7. jani szerint:

    Elég lenne a tartozkodás is, ha már a nem gombot nem merik megnyomni. Csak ne szavazzák meg !

  8. jani szerint:

    Azóta tisztult a kép. Mindenki tudja , hogy szavaztak, Egy két ember “pucájába “azért volt vér. Nagy kár , hogy csak ilyen kevesen voltak- az mszp.-s és szdsz..-k között. Undoritó volt az ujjongás, és az egymás csokolgatása. Igy őrülni, hogy sikerült eladni az ország egyik utolsó értéket, hát ez nem semmi. Remélem még nincs lefutva az ügy !

Itt lehet hozzászólni !