Munkásszálló bezárás Csepelen: megszólalt az üzemeltető Indotek

Csepel.info

Közleményben reagált a csepeli Zászlós Szálló bezárásával kapcsolatban a szállót üzemeltető Indotek csoport.

A cégcsoport részéről kiemelik: a szálló bezárása előtt megkeresték a főváros vezetését, ám semmilyen választ nem kaptak tőlük. “Az Indotek Group épp ezért őszinte és konstruktív egyeztetésre hívja a Fővárost, reménykedve, hogy vagdalkozás- és vádaskodásmentesen is lehetséges megoldást találni a közös problémára.” – fogalmaznak. Zászlós Szálló bezárásáról itt írtunk korábban. A közlemény az alábbiakban olvasható:

  1. Az Indotek Group tulajdonában lévő csepeli Zászlós Szálló hőszolgáltatási szerződését a helyi szolgáltató a nyár végén felmondta, új megállapodást – az Indotek Group ez irányú törekvései ellenére – azóta sem sikerült tető alá hozni. A tulajdonos mérlegelte valamennyi elérhető racionális alternatív fűtési megoldást, ám azok kiugróan magas, fenntarthatatlan költsége miatt úgy döntött, hogy a szigeteletlen épületben üzemelő szállást bezárja. A piaci alapon üzemeltetett munkásszállás bérlőit és lakóit, akik egyébként piaci alapon fizettek, és módjukban áll, hogy piaci alapon béreljenek máshol szállást, a döntésről időben értesítette.
  2. Ezzel a folyamattal párhuzamosan az Indotek Group értesítette a helyi és a fővárosi önkormányzatot, továbbá az illetékes szerveket a sajnálatos helyzetről. Az Indotek Group megkeresésére azóta sem reagált egyik szervezet sem.
  3. A 23 éve alapított, piaci alapon működő Indotek Group tisztában van a megnövekedett energiaáraknak az üzemeltetésében álló közösségi terekre és szálláshelyekre – irodaházak, bevásárlóközpontok, munkásszállók, szállók, szállodák stb. – gyakorolt negatív hatásával, és minden erőforrásával arra fókuszál, hogy az energiaár-robbanás és az infláció ellenére is biztosítsa azok zavartalan működését.
  4. A jelenlegi energiaválságban és az ebből adódó nehéz gazdasági helyzetben az Indotek Group mind meghatározó piaci szereplőként, mind felelős munkaadóként sajnálattal vette tudomásul Karácsony Gergely nyílt levelét, amelyben a Főpolgármester Úr a széles kontextusból kiemelve, résztényekre támaszkodva kérte számon a társaságot. Biztosak vagyunk benne, hogy ha a Főpolgármester Úr tisztában lenne valamennyi ténnyel, árnyaltabban látná ezt a rendkívül nehéz és összetett kérdést.
  5. Az Indotek Group ugyanakkor kifejezetten örül a nyílt levélnek – különösen, hogy a társaság eddigi segítségkéréseire a Zászlós Szálló ügyében semmi válasz nem érkezett –, megítélése szerint az ugyanis megteremti a lehetőségét egy őszinte diskurzusnak. A társaságnak erős meggyőződése, hogy a minden iparágat és szolgáltatót drasztikusan érintő energiapiaci válsághelyzet negatív következményei az önkormányzatok és a magánvállalatok kölcsönös bizalomra épülő együttműködésével lesznek csak minimalizálhatók.
  6. Az Indotek Group épp ezért őszinte és konstruktív egyeztetésre hívja a Fővárost, reménykedve, hogy vagdalkozás- és vádaskodásmentesen is lehetséges megoldást találni a közös problémára. A társaság emellett arra is kéri a Fővárost, hogy saját hatáskörében jelölje meg azt a szervezetet, amely gondoskodó segítséget tud nyújtani a munkásszálló esetlegesen szociálisan rászoruló lakói számára. Az Indotek Group ugyanis szeretné a kapcsolatot felvenni ezzel a szervezettel.
  7. Szándéka komolyságának alátámasztásaként az Indotek Group a Fővárossal közös támogatási program elindítására tesz javaslatot. A társaság egyrészt saját társadalmi felelősségvállalási programjának terhére lakhatási céltámogatási alapot nyit a szálló lakói számára, és arra kéri a Fővárost, hogy ebben vegyen részt saját teherviselési képessége arányában. Emellett felajánlja a szálló üzemeltetését a Főváros számára a téli hónapokra, és erre a célra is örömmel irányít át támogatást társadalmi felelősségvállalási programjából.
  8. Az Indotek Group fontosnak tartja kiemelni, hogy alapítása óta rendkívül aktív a társadalmi felelősségvállalás területén. A társaság célja, hogy hosszú távú, fenntartható, hathatós segítséget nyújtson hátrányos helyzetben lévő csoportoknak, valamint a jövő generációinak. Erre a célra az elmúlt két, Covidtól terhelt évben is több száz millió forintot fordított.
  9. Végezetül az Indotek Group fontosnak tartja hangsúlyozni, és erre buzdít minden gazdasági, társadalmi és politikai szereplőt, hogy tanúsítson önmérsékletet, illetve segítő szándékot egymáshoz ebben a mindenki számára rendkívül nehéz helyzetben. Valós, fenntartható megoldást csak közösen tudunk elérni.

Forrás: Indotek Group

 

8 hozzászólás “Munkásszálló bezárás Csepelen: megszólalt az üzemeltető Indotek” bejegyzésre

  1. kormánypárti szerint:

    A közleményben az a kijelentés olvasható, hogy az Indotek korábban megkereste a Csepeli Önkormányzatot is, aki erre nem reagált. Ebből az következik, hogy a polgármester előbb tudott a problémáról, mint a nyilvánosság.

  2. Gyula szerint:

    Te eccsém, melyik szekeret tolod? 🤣

  3. Gyula szerint:

    Van itt valaki admin még?
    A kezdőlapon behal a hozzászólás követő ablak.
    Köszönet, ha tesztek valamit.

  4. admin szerint:

    A csepeli önkormányzat információink szerint azonnal jelezte a problémát, valamint a Humán Szolgáltatások Igazgatóságán keresztül felvette a kapcsolatot a lakókkal. Egyetlen kerületnek sincs ugyanakkor önmagában olyan kapacitása a fővárosban, hogy 200 embert el tudjon helyezni vagy egy ilyen szálló működtetéséről tudjon egyeztetni.

  5. csakúgy szerint:

    Hány ukrán menekültet sikerült elhelyezni a fővárosban?

  6. Burián Mária szerint:

    A fővárosi vezetésből hiányzik az empátia, és a pénzt sajnálják a probléma megoldására, mivel saját, s egymás zsebét tömögetik!

  7. kormánypárti szerint:

    A térség parlamenti képviselőjének fő feladata, hogy mindig naprakész legyen, képben legyen a választókörzetének megoldásra váró gondjaival, bajaival. Szabó Szabolcs ingerküszöbét látszólag nem ütötte át a munkásszálló ügye. Pedig emlékezzünk csak vissza, mennyire kiállt az új hajléktalanszálló létesítésének fővárosi terve mellett, amellyel szemközt egy óvoda működött volna. Ugye tudjuk, ő egy mezei megélhetési politikus, aki az ellenzék támogatását élvezi, az ellenzék szekértolója. Emiatt a személye felfogható egy amolyan indikátorként. Ami az ellenzék sara, az ellenzéki szereplők számára kínos, arról mélyen hallgat.

  8. Gyula szerint:

    Maris és barom!
    Mi köze a fővárosnak egy oligarcha magánakciójához? Csak kérdezem. Csepelnek sincs, nem is tettek semmit, mert nem tudnak, pedig itt ugye pénz is van.
    NEM HALLOM??? 😛

Itt lehet hozzászólni !