Még az előkészületekkel sem végeztek
Helyi Téma, Csepel.info
Útépítés a faliújságon…
Ismét elővette a fiókból a gerincút építésének tervét a csepeli önkormányzat és a főváros. Csakhogy van némi gond: a nyomvonalon lakik egy család, akik még nem kapták meg a házukért cserébe beígért lakást.
A csepeli önkormányzatnál kifüggesztett fővárosi propagandaanyagban a gerincút építésének tervezett kezdeteként 2010. januárt tüntették fel, holott az EU-s szabályozás szerint el sem indulhat a beruházás. A nyomvonal egyes ingatlanainak tulajdonviszonyai ugyanis tisztázatlanok.
Csőgyár utcai valóság
– Annak ellenére, hogy már két éve beleegyeztünk a költözésbe, még mindig a leendő gerincút nyomvonalán, a Csőgyár utcában lakunk. Mindig ránk mutogatnak, hogy miattunk nem kezdődhet az építkezés, de ez nem igaz. Mi mennénk, de még nem utalták ki nekünk a kialkudott önkormányzati lakást. Folyamatosan kérdezem a fővárosi és a csepeli önkormányzatot, mikor költözhetünk, de mindkettő egymásra mutogat az ügyben – panaszolta el a Helyi Témának az érintett család egyik tagja, aki azt is elmondta: nem ők az egyetlenek, akiknek ingatlana nincs a főváros tulajdonában. Egy Csőgyár utcai parkoló ugyanis az államé.
A fővárosi önkormányzat sajtóirodája a lap megkeresésére a következőket válaszolta:
– A főváros tavaly ősszel egyezett meg a családdal arról, hogy a költözésért cserébe két önkormányzati bérlakást kap, felújított állapotban. Mindkét lakást a csepeliek adják, a felújítást pedig a főváros végzi. Az egyik csepeli önkormányzati lakásban azonban még bérlő lakik. A főváros vállalta, hogy a bérlőt kifizeti (hogy abba a lakásba – miután a főváros felújítja – beköltözhessen a család a Csőgyár utcából). Az összeg átutalása azonban húzódik, mert az érintett ügyosztály szerint akkor teljesíthető a tranzakció, miután a közigazgatási hivatal határozatba foglalja a megegyezést.
Kiderült azt is, hogy a fent említett autóparkoló négy ingatlan területén helyezkedik el. Ezek közül az egyik a magyar állam tulajdona, a másik három a fővárosé. Az állami tulajdonú ingatlan a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. kezelésében van. A vagyonkezelőt két évvel ezelőtt kereste meg a főváros, azóta húzódnak az egyeztetések köztük.
– Az építési engedélyezési eljárások húzódása miatt tér el a beruházó a tervektől. A kivitelezőre vonatkozó közbeszerzési eljárást meghirdettük. A közbeszerzési törvény szerint legkorábban 2010 májusában köthetjük meg a szerződést. Ezt követően elindulhat a beruházás. Természetesen a kivitelezői szerződés tartalmazza majd azokat a garanciális kikötéseket, amelyek biztosítják a beruházás megvalósulását – ismertette a helyzetet a főváros.
A csepeli önkormányzat nem kívánt az ügyben nyilatkozni, mondván: a beruházás a főváros kompetenciája.
Forrás: Helyi Téma
hát persze, hogy nem nyilatkozik semmit a csepeli mszp-s önkormányzat. Lapítanak, mert már megint át akarták verni az embereket.
…és a sok kommancs szimpatizáns,akik még elhiszik a mesét…..Gulyás pénz vissza fizetései…..stb…..ezeknek kimaradt valami a gyerek korukból,esküszőm!
a “gazdálkodj okosan”-ban biztos mindig lenyomták őket, amikor nem ők kezelték a bankot is.
Drukkoljunk, hogy ez az ipse legyen az új főépítész:
http://index.hu/belfold/2010/valasztas/2010/02/09/interju/
Szerintem nevezzük gerinctelen útnak .Így sokkal találóbb. Szerintem
Annak is érdemes lenne utána nézni, hogy a kerületi Önkormányzat mennyit fizetett a saját ügyvédjüknek a kisajátítások, ügyintézések, szerződések jogcímén, és még mindig nincs rendben a terület, “érdekes lenne!!!”
A IX.kerületi lakosoknak tudtak venni lakást Csepelen, akkor a csepeli lakosnak miért nem tudnak venni, ha csak ez az akadály a GERINCÚT elkezdéséhez? Ez a csőgyárútcai ingatlan a “yoliyoker” a GERINCÚT-projektben…
Sosem lesz kész.