Metropol, Csepel.info
A csepeli rendőrök és közteresek folyamatosan büntetik a lomizókat, ám mindhiába. Ahogy odébbállnak, már újra a lomisok őrzik a házakból kihordott, megunt bútorokat, műszaki cikkeket. Ekkora üzlet lenne? A lomisok szerint igen, de csak a külső kerületekben, ahol – szerintük – pazarolnak az emberek.
A Metropolnak a lomisok elmondták, hogy vérre menő harc megy a különböző “csapatok” között, és a gazdagok nem dobnak ki semmit, ezért nem üzlet a budai kerületekben a guberálás. Az alábbiakban a Metropol cikke olvasható.
A lomizás már szinte „szakmává” nőtte ki magát, amely tele van íratlan szabályokkal, területfoglalási taktikákkal, sőt bandaháborúkkal is. A Metropol ellátogatott a csepeli Csillagtelepre, ahol már vasárnap hajnaltól javában folyt a „kincskeresés”. Délelőtt már egész tömeg guberált a kidobott tárgyak közül. A gyakran vidékről, lepusztult kisteherautókkal érkező csapatok már már napokkal a lomtalanítás kezdete előtt felmérik a körzetet, és a komolyabb zsákmánnyal kecsegtető helyeken otthagynak egy őrszemet, aki a lomokon ülve vigyáz a szerzeményekre, nehogy a konkurens banda szemet vessen rá. Az őrszemek többnyire egy nők, eközben a férfiak végzik a pakolást. A lomkupacok mellett gyakran tör ki tettlegességig fajuló veszekedés a helyi és vidéki gyűjtögetők között.
A peremkerületek a lomizók kedvencei
Egy csapat fiatal egy egész utcát „foglalt le”, és épp serényen pakolták fel a kacatokat. Először őket kérdeztük, mennyit lehet keresni a lomizással.
„Messziről jöttünk el idáig, de Budapesten mindig jól tudjuk értékesíteni a lomokat” – mondta az egyik férfi, aki a nevét nem árulta el. „Volt, hogy több százezer forintot kerestünk egy nap alatt. Király ez a lomtalanítás! Főleg aranyat és vasat keresünk. Az előbb jött ki egy hölgy és adott át nekünk egy csillárt. Ez nagyon jó fogás!” – tette hozzá.
Egy hatalmas lomkupac mellett egy idősebb férfi ült, várva, hogy társai megérkezzenek a szajréért.
„Nehogy elhiggyenek bármit is ezeknek a fiataloknak. Ha százezreket lehetne keresni ezzel, akkor már rég nem lennének itt. Lókötők, hazudik az összes!” – legyintett József, aki elmondása szerint már 40 éve űzi a lomis „szakmát”.
Ugyanakkor azt is elárulta, hol portyáznak a legszívesebben: „A budai gazdagok nem dobnak ki semmi, oda nem érdemes menni. Budapest külső kerületeiben sokkal több és értékesebb dolgot találunk.”
Rendszeresek a késes, baltás támadások
A területfoglalás vérre menő dolog. Szó szerint. A profi lomisok már éjszaka kimennek, hogy kiállítsák az őrszemeiket, a pofátlanabbak csak kilógatnak lánccal egy táblát az adott területre, amin ez áll: „Fogva”. A budapesti guberálók szerint az utóbbi a vidéki csapatok módszere, és akár vérre menő csetepaté származik abból, ha valaki levágja a tábláikat.
„Rendszeresek a késelések és a baltás támadások a vidéki lomisoknál. Azt hiszik, övék a környék! Én mindig levágom a táblát, mert nincs joguk lefoglalni a területet” – háborgott az egyik helyi lomis, aki épp egy furgonba pakolta be a zsákmányt, két már levágott tábla mellé.
A lomisok a kitett holmikat pillanatok alatt tízszer nagyobb területen szórják szét, miközben a rendőrségi autó lassan, lehúzott ablakkal szálingózik el mellettük. A házak közötti rétrn, meg kidobott gereblyével kergetik egymást a cigányasszonyok.
Folyamatosan büntetik a lomisokat, a rendőrség és a közterület-felügyelet is bírságol.
“Gazdagok nem dobnak ki semmit” Nem hát! Élethosszig használják vagy eltüzelik ha ráunnak a sezlonyra. A pórnép meg dobálódzik mert újabban van miből!
Mekkora kamu, hát ne csodálkozzunk, metropol!
A gazdagok konténert hozatnak, vagy szállítót hívnak és fizetnek, nem kerülgetik hónapokig a kacatjaikat a következő lomtalanítás időpontjáig. Egyrészt akik kiszállítják az új bútort vagy háztartási gépet, általában rögtön el is viszik a régit. Másrészt ha lom keletkezik, külön megbízzák a gondnokot vagy fizetnek a takarítónak, hogy intézkedjen a felesleges holmi eltüntetéséről (pl. ruhanemű, gyerekholmi, szőnyeg, kerékpár, műszaki cikkek). Tehát nem halmozzák fel, amire már nincs szükségük, hanem mielőbb megszabadulnak tőle.
XII.kerület, van lomtalanítás. II.kerület, van lomtalanítás. Ugyanilyen módon. Ott is emberek élnek. Metropol szerinted kimozdul egy ilyen cikkért a szerkesztőségből? Én nem tenném.
admin!
Ne etess már senkit. 😁👏👍
Ki hiszi ezt el?
Ma megint flexeztem… Anyjuk elé rakják ki, Beregsurányban, hogy “lomis fogva”!
Az Önkormányzat és annak Közterület Felügyelete alkalmatlan a feladata ellátására!
Mégpedig azért, mert a Majorban vagy 100 lomis tör-zúz reggel óta és senki nem jár erre?
Egy rendőrt, egy Közterületest nem láttam, de más sem.
Köbányán is Fidióta a “tanács” és ott rend tud lenni?
Tarthatatlan, hogy Nógrád, Borsod és Szabolcs no go zónáiból, meg ki tudja még honnan idesereglett, szinte osztódással szaporodó, párhuzamos társadalomban élő putrisok vegyék át a hatalmat Csepel utcáin! Csepel a magyar élettér része, mert itt még a magyar emberek vannak túlsúlyban, akiknek Csepel a szűkebb értelemben vett hazájuk. A csepeli magyarok nem kötelesek bármit eltűrni. A Magyar Önvédelmi Mozgalom és további hasonló, a magyar nemzeti értékrend és magyar életterület megvédésére, a magyarság megmaradása érdekében létrehozott szerveződések jelentik a tartós megoldást a lomizás problémájára.
Ott a kép, rajtaütöttek a hétpróbás gazembereken…
Statiszták, mint az orosz csaj a kislánnyal. 😜
https://scontent.fbud4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/273833127_255009100135636_1197561553727023240_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=i_IetlIg8_MAX9NuLkc&_nc_ht=scontent.fbud4-1.fna&oh=00_AT8A4tww5DqyQ5fU_qSOlMc7wGSPE4GbLh7oh09Mc9KnQA&oe=621958CB
vs:
https://www.shutterstock.com/hu/image-photo/mother-cute-daughter-portrait-huge-family-270864926
A magyar család, ugye?
Lehet van letelepedési kötvényük, diplomata útlevél, hamis kék villogó, kapát csak képen látva aranykalászos gazda cím…