Trianont relativizálta a Momentum az ATV-ben

A trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulóján Rónai Egon vendége volt az ATV Egyenes beszéd című műsorában Kerpel-Fronius Gábor, Budapest főpolgármester-helyettese.

A momentumos politikust nem nagyon hatotta meg a gyászos centenárium, sőt mi több, nagy nyilvánosság előtt fogott bele Trianon relativizálásába.

Kerpel-Fronius az adásban elmondta, nem gondolja, hogy Trianon közmegegyezés kérdése lenne, szerinte teljesen természetes, hogy ahány ember van, annyiféleképpen lehet értelmezni a békediktátumot és annak hatásait.

Természetesen az Országház közelében épülő, a Magyar Királyság 1913-as helységnévtára alapján az összes akkori település nevét tartalmazó Nemzeti Összetartozás Emlékhelye is megkapta a magáét.

Szimbólumnak tartom azt a trianoni árkot, amit az Alkotmány utcában épít a kormány trianoni emlékműként. Ez nem a száz évvel ezelőttnek az emlékműve, hanem annak a mesterséges hasítéknak az emlékműve, amit nap mint nap vernek bele a nemzetbe azzal, hogy megkövetelnek valami olyasfajta azonosulást, amivel nem feltétlenül lehet azonosulni, mert nagyon más viszonyulása van minden egyes embernek – elmélkedett Kerpel-Fronius Gábor.

Az elhangzottak nem számítanak annyira meglepőnek egy olyan politikus szájából, akinek pártja, a Momentum testvérpárti viszonyt ápol a magyarellenes politikát folytató Mentsétek meg Romániát Szövetséggel (USR).

Arra mindenesetre kíváncsiak lennénk, hogy Kerpel-Fronius Gábor más történelmi események kapcsán is rá merne-e tévedni a relativizálás rögös útjaira…

Forrás: 888

2 hozzászólás “Trianont relativizálta a Momentum az ATV-ben” bejegyzésre

  1. Qqriq szerint:

    “A Becsület Napja menetelői érzésem szerint nem szolgálják az élhető Magyarországot azzal a hagyománnyal, amelyet képviselnek, ezzel szemben a melegek megkülönböztetés nélküli élete olyasmi, amiért fontos kiállni. Ahogy eddig is elmentem a Pride-ra, főpolgármesterként sem tennék másként.”
    https://www.valaszonline.hu/2019/06/20/kerpel-fronius-gabor-momentum-budapest-interju/

    Vajon Kossuth, Deák vagy Széchenyi miként vélekednének a momentumosok politikai nézeteiről?

  2. Valdemar szerint:

    Vujity Tvrtko filmje viszont kiváló volt az ATV-ben június 4-én!

Itt lehet hozzászólni !