Csepel.info
Bár a Csepel újság ma még a helyi MSZP frakció méregdrága reklámlapjaként működik, és láthatóan csak muszájból és módjával kap helyet néhány nem MSZP-s hír (a Gulyás-botrányról most is hallgattak), a sorok közül mégiscsak ki-ki kandikálnak Csepel égető problémái.
Az alábbiakban egy, a Csepel újságban megjelent köszönőlevelet idézünk.
“Köszönet anyukám megmentőinek!
Édesanyám még szeptember 10-én este tartott haza a szülői értekezletről, és nem messze az iskolától váratlanul összeesett, és leállt a szíve.
Szerencsére éppen akkor sétáltatta kutyáit Csilla és Attila, akik a Repkény utca 89. szám alatt laknak. Anyukám pont az ő házukkal szemben lett rosszul. Hívták a mentőket, és a kiérkezésükig szívmasszást alkalmaztak. Mivel a mentő a Dél-Pesti Kórházból indult, és el is tévedt, több mint 25 perc telt el a kiérkezésükig. Azt, hogy megint anyukámmal együtt tölthetem a karácsonyt, a segítőkész, gyors helyzetfelismerő családnak köszönhetem!
Ezúton is köszönöm családom nevében is, hogy megmentették anyukám életét!
Tarczali Bernadett
10 éves olvasónk”
Arról, hogy mit kell tudni az újraélesztéshez, itt olvashatnak.
Bezárták a csepeli mentőállomást? Vagy esetleg a csepeliek úton voltak Moszkva és Leningrád felé? Aki érti, az magyarázza már meg, hogy ez így rendben van. Horváth Gyula hogy van ez???
“esetleg a csepeliek úton voltak Moszkva és Leningrád felé?”
Igen – akár így is lehetett (ha nem is az említett városok felé).
Adott esetben ha az összes csepeli mentő esetnél van, valakinek dönteni kell: honnan küldjenek kocsit – ez ilyen egyszerű. Hogy ki dönt és jól dönt-e, az már egy másik kérdés…
A Dél-pesti kórházban nincs is mentőállomás. Hmm…???
Sok idióta van, akiknek nincs jobb szórakozásuk, mint indokolatlanul riasztják a mentőket vagy a tűzoltókat, és emiatt esetleg a valóban sürgős esetekhez nem ér oda időben a segítség, ráadásul nincs ingyen egy-egy ilyen kivonulás. Az ilyen telefonbetyárokat agyba-főbe kellene verni!
A személyek egyébként valósak, reméljük, hogy azóta jól van az Anyuka is és a család is.
Zed!
Mi általában a pálya ellentétes oldalán állunk de most maximálissan eggyet értek veled! (Én behegeszteném a cellaajtot)!
Gondolom nem Horváth Gyula nickneve Matula !
Több olyan nap is van, hogy párszor megfordulok a piac környékén és szinte mindig látok ott “pihenő” csapatot. Ezzel nem a mentősöket akarom kritizálni, csak még mindig nem értem, hogyan működik a rendszer?
De mi van a híddal,a helikopterrel.
És ha az MO-án van valami, akkor Csepelnek,csepelieknek annyi??????
Nem – nem vagyok H.Gy.
és Igen, van amikor ott vannak és van amikor nem – én is sokszor látom őket.
A rendszer elvileg úgy működik hogy a diszpécser megpróbálja azt a kocsit küldeni amelyiknek esélye van leghamarabb elérni a helyszínt és amelyik az esetnek megfelelő felszereltséggel bír. Ez biztos nem olyan egyszerű, meg gondolom emberi hibák is előfordulhatnak. Reménykedjünk benne hogy többnyire sikerül…
Érdekes ezt a levelet tavaly nem hozta le a CSU.
Nagy örömmel olvastam a csepel.hu oldalon, hogy kerületünkben új mentőállomást avattak prominens személyek jelenlétében. Az ünnepségen részt vett dr. Vojnik Mária egészségügyi államtitkár, Horváth Csaba főpolgármester-helyettes, dr. Avarkeszi Dezső és Podolák György, Csepel két országgyűlési képviselője és dr. Göndöcs Zsigmond, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója is.
Hiszen valóban fontos, hogy a kerületben élő közel nyolcvanezer ember minél gyorsabban jusson segítséghez baj esetén.
Erre egy ma, 2008. 07. 11-én tehát a mentőállomás átadása után 10 nappal történt eset kapcsán szeretném felhívni a figyelmet.
A Hollandi út végén a Duna parton egy kerékpáros fiatalember nagyon csúnyán elesett , a lábán mély seb keletkezett , nem tudott lábra állni.
Értesítettem a mentőket és elkezdtünk várni hiszen tudtuk, hogy hamar itt a segítség hiszen július elsején átadták az új mentőállomást, ahol négy kocsi teljesít szolgálatot Csepel lakosságának ellátására.
Körülbelül 25 perc után ismét felhívtam a mentőket és érdeklődtem, hogy jó címre indultak -e, megnyugtattak, hogy igen és pár perc múlva itt a segítség. Ennek nagyon megörültünk és arra gondoltunk, hogy tényleg milyen jó, hogy például nem a ,,távoli “Erzsébetről kell jönnie a mentőnek, hiszen már nekünk is van mentőbázisunk
Negyven perccel az első hívásom után már kezdtünk türelmetlenkedni a sérülttel együtt, már hívtam volna a 104-et, hogy megkérdezzem , hogy ők nem halottak-e a 15 perces kiérkezési célról, amikor is szirénázva megérkezett a mentő.
A bázisok ugyebár ahhoz szükségesek, hogy a mentőszolgálat szakemberei a riasztástól számított 15 percen belül kiérkezzenek oda, ahol szükség van rájuk. (idézet a csepel.hu-ról)
Kérdésemre, hogy mi tartott ilyen sokáig , elmondták, hogy Dabasról jöttek, ekkor arra gondoltam, hogy ez igen, még a Dabasiakon is mi segítünk. Végül is a négy mentőnkből egyet nyugodtan elküldhettünk vidékre , az itteniekre még mindig maradt három .Azonban hamar kiderült, hogy nem a csepeli mentők segítettek a Dabasiakon és rohantak vissza hozzánk menteni, hanem a Dabasi mentőállomásról ( kb. 50km) jöttek hozzánk az ottaniak. A jelenlévők hamar megegyeztek abban , hogy ez tényleg egy gyors és költséghatékony megoldás volt. A sérültet természetesen szakszerűen ellátták és kórházba szállították.
Egy biztos, ahányszor elmegyek majd az ÚJ CSEPELI Mentőbázisunk elött , mindig el fog önteni egyfajta biztonságérzet, hiszen tudom, hogyha baj van akkor közel a segítség.
Kispajtás,van mentőállomás!Csak nyísd ki a szemedet!
Olyan nagy baj nem lehet a csepeli mentésbiztonsággal, hiszen Németh Szilárd még nem írt érdeklődő levelet a csepeli mentőszolgálat vezetőjének felajánlva a segítségét.
zed: 😀 ez most jó volt…