csepel.hu
Miközben a Momentum meglepetést tudott okozni a májusi európai uniós választáson, és a vártnál jóval nagyobb támogatást kapott, a pártnak alig vannak olyan politikusai, akik képviselők szeretnének lenni.
Országos hírek szerint ennek tudható be, hogy a legtöbb helyen gond nélkül elfogadtak a valós politikai súlyuknál jóval kevesebb pozíciót, valamint az MSZP és a DK fővárosi dominanciáját.
A pártnak ezzel együtt sok olyan szavazója van, akik az LMP-ből és a Jobbikból épp úgy kiábrándultak, mint az MSZP-ből és a DK-ból. Ők a „se Gyurcsány-, se Orbán- szavazók”, akik nem fogadják el az olyan jelölteket sem, akik itt, Csepelen az MSZP és a DK színeiben indulnak. A Momentum ezeket a szavazókat veszítheti el akár véglegesen is, miközben – egyelőre – nincs emberük ahhoz, hogy teljes összefogás nélkül, az LMP-vel, a Jobbikkal, végső esetben önállóan induljanak. Bár a külön indulás nem valószínű, akkor nem kellene felvállalni a 2010 előtti vezetőket, sőt, a szavazók átfordulásával ki is szoríthatnák őket. Cserében viszont fideszes árulónak nevezné őket a régi baloldal. Súlyosabb helyzetben van az LMP és a Jobbik. A két párt gyakorlatilag összeomlott a tavaszi választáson. Az „összefogásban” azért vesznek részt, hogy néhány pozíciót, egzisztenciát még öt évre megtarthassanak. A Jobbik cserében Soroksáron és Ózdon polgármester-jelöltet is állíthat. Ennek tudható be, hogy amikor Pákozdi József csepeli képviselő jelezte, hogy a Szenteczky Jánossal és Horváth Gyulával fémjelzett MSZP– DK elfogadhatatlan, azonnal leváltották a tárgyalódelegációból. Az tehát, hogy a Jobbik beáll majd a választási koalícióba, elég valószínű. Még úgy is, hogy ezzel a párt csepeli frakciója és önkormányzati képviselete is megszűnhet. Az LMP helyi szervezete szabadon dönt a koalícióról. Vesztenivalójuk inkább akkor van, ha nem önállóan indulnak. Elég jelöltjük viszont nekik sincs, őket is leárulóznák, ráadásul a párt megszűnés előtti lelkiállapotban van.
Akik mindenképpen nyernek
Az őszi választás biztos győztesei ellenzéki oldalon Budapest legnagyobb részén a régi MSZP-s és DK-s vezetők lesznek. Ők a kompenzációs listáról mindenképpen bejutnak az önkormányzat testületébe és bizottságaiba. Bár a „NER lebontásáról” beszélnek, választások után mindig részt vesznek a bizottságokban, azok vezetésében. Az önkormányzatok működtetésében ugyanis mind a kormányzó pártoknak, mind az ellenzéknek vannak feladatai. A demokrácia szabályai szerint a választási eredményeknek megfelelően kell helyeket felajánlani. Amennyiben az ellenzék nyer, ígéretük szerint minden fejlesztést megpróbálnak megakadályozni, amit a kormány Budapestre tervez. Az ellenzéki kerületekben kapnak tanácsadói pozíciókat pártok segítői, onnan megy pénz a baloldali médiába és cégekbe, és Budapestről építenék fel a Gyurcsány Ferenc–Dobrev Klára kettős 2022-es országgyűlési kampányát. Az LMP és a Jobbik hamarosan eltűnik, az MSZP-s képviselőket elszívják a DK-ba – legalábbis ezek a folyamatok látszódnak most. Csepelen hasonlóan lesz, azok fognak minden körülmények között jól kijönni a választási küzdelemből, akikhez a 2010 előtti korrupciós ügyek, sikkasztások és egyéb bűnügyek kapcsolódnak.
TK
Szarból nem lehet várat építeni !
Én inkább arra lennék kíváncsi, Borbély indítja-e Nagyapót képviselőjelöltként! Meg persze a fideszes jelöltekre! Meddig várjunk a jelöltek közzétételére?
Dagobert! Mit izgatod magad? Messze még az október.
Az ellenzéki jelöltek nem érdekelnek? Én például azokat sem ismerem.
A Fidesz mellesleg ráér. Nagyon nem sürgős nekik. Egyébként is tök mindegy, kiket indítanak.
Kíváncsi vagyok, Jobban miért hallgatott el? Ezek szerint Bercsik nem lesz alpolgármester! Nagyapó változatlanul, de ritkán írogat, viszont mérgesen cenzúráz. Ezek szerint ő meg nem lesz képviselőjelölt!
Annak aki a képen baloldalon és középen álló hölgyek közül választotta a polgármesterjelöltet, lehet hogy politikai szempontjai vannak, de ízlése nincs! 😛