csepel.hu
Elődeink az elmúlt száz évben úgy építették meg a főváros csatornahálózatát, hogy az esővíz a szennyvízzel egy rendszerbe került, és jutott el a tisztítótelepekre. A soroksári, dél-pesti szennyvíztisztító telep az előírt határérték alatti, jó minőségű vizet bocsát a Kis-Dunába.
Ennek minőségét a Fővárosi Csatornázási Művek rendszeresen ellenőrzi. Ez így jó is lenne, ha nem változna az időjárás.
A klímaváltozással magyarázzák a meteorológusok azt a jelenséget, hogy egyre gyakoribbak a hosszú kánikulák és a felhőszakadások. Ilyenkor több hónapnak megfelelő csapadék is lezúdulhat egyszerre. Felhőszakadások idején a víztisztítók záportározóiba kerül a csapadék és a szennyvíz keveréke. Az egyre gyakoribb nagy felhőszakadások alkalmával azonban megtelik a soroksári záportározó, és a szennyezett csapadékvíz ilyenkor tisztítatlanul folyik ki a Kis-Dunába. Emiatt már Németh Szilárd polgármestersége idején kérte az önkormányzat a probléma rendezését.
Az új záportározó megépítése jelenleg is tart, és hamarosan készen lesz. A Dél-pesti Szennyvíztisztító Telep kapacitásnövelő beruházását a fővárosi önkormányzat végzi. A fejlesztés tehát tisztábbá fogja tenni a Kis-Duna vizét, ám előfordulhat, hogy ezen felül is csak újabb kapacitás-növelő beruházások oldják meg véglegesen a csepeli Kis-Dunát szerető közönséget irritáló problémát.
cs.a.
“Elődeink az elmúlt száz évben úgy építették meg a főváros csatornahálózatát, hogy az esővíz a szennyvízzel egy rendszerbe került, és jutott el a tisztítótelepekre.”
Ezért háborognak az emberek, ha minden betonozásra és/vagy térkövezésre kerül, mert az esővizet a csatornahálózatba lehet/kell a közterületről vezetni.
Egyben ez jelenti azt, hogy egyesített csatorna hálózat, és nem azt, hogy a csapadékvizet a közcsatorna hálózatba be lehet vezetni pl ingatlanról.
Amilyen időjárási szélsősőgeket tapasztalunk, sajnos várható, hogy eljön az az idő, hogy a most épülő záportározó kapacitása is kevés lehet.
Magyarul jó lenne, energiát fektetni abba, hogy ellenőrizzék a lakossági bekötéseket, hogy azok az ereszcsatornát rákötétték-e a közcsatorna hálózatra.
“Emiatt már Németh Szilárd polgármestersége idején kérte az önkormányzat a probléma rendezését.” Ez igen dicséretes, ám akkor nem lett belőle semmi. Most lett, amikor a IX kerületi ellenzéki képviselő (Baranyai Krisztina) nyakába vette ezt az ügyet is. (Őt most hálából az ottani mszp-momentum pakli fogja kinyírni.)
Rendkívül örvendetes, hogy a IX. kerületi ellenzéki képviselő – Baranyai Krisztina – nyakába vette a XX. XXI. XXIII. kerületiek ügyét!
Az igazság, hogy “a pesterzsébeti önkormányzatának környezetvédelmi és városfejlesztési bizottsága június 4-én úgy döntött, hogy kivizsgáltatja az ügyet és kezdeményezi a Fővárosi Csatornázási Műveknél (FCSM) és a fővárosi önkormányzatnál a mostani környezetszennyező állapot azonnali megszüntetését.”
Sebaj, ha Botka kezdeményezi, az is jó!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
https://greenfo.hu/hir/nagy-esok-utan-mindig-szaros-a-rackevei-duna-ag/
Eddig senkit nem zavart.
Itt senkit.
Csak hát csak a IX. kerületi hölgy már 2017-ben lépett, és 2018-ban ígéretet kapott a főpolgármester úrtól. Így könnyű 2019-ben határozatot hozni…
De boldog lehet, Pesterzsébet és Nagyapó: az ottani mszp-ellenzék könyörtelenül megfúrja az izgága hölgyet. (És saját magát.)
Nem mellékesen: Baranyai Krisztina zöldpolitikusként vette a nyakába a Kis-Dunát (ami, ha jól tudom, egyébként a IX. kerület szélén is elfolyik, Csepellel határosan) meg az Illatos úti méregtelepet, sőt a Szamos-szennyezést is, és mindenhol elért valamit. Ez értelemszerűen sokakat halálosan felháborít.
Én egyébként – üssön agyon, Nagyapó – az ellen sem tiltakoztam volna, bármilyen messze essen is Szeged, ha más vállalkozó híján Botka merte volna ki a sz..t a Kis-Dunából, de úgy tűnik, ő nem zöldül meg.