csepel.hu
Immáron hetedik alkalommal rendezték meg a Jedlik Ányos Gimnáziumban a „kerek tízes” érettségi évfordulójukat ünneplő öregdiákok találkozóját. December 7-én újra találkozhattak egymással az 1958, 1968, 1978, 1988, 1998 és a 2008-as tanévekben érettségizők. A megjelent vendégek között köszöntötték Borbély Lénárd polgármestert, Morovik Attila alpolgármestert, Tóth Jánost, a Dél-pesti Tankerületi Központ igazgatóját, Tóth Endre tankerületi igazgató-helyettest, Zanati Béla nyugalmazott igazgatót, valamint Kispál György címzetes esperest.
Először Borbély Lénárd polgármester szólt az ünneplőkhöz. Örömét fejezte ki arról, hogy évről évre újra találkozhatnak egymással az öregdiákok s ezt az önkormányzat a jövőben is támogatni fogja. Felhívta a figyelmet arra, hogy az intézmény egy nagyszabású felújítás előtt áll. „Németh Szilárd országgyűlési képviselő jóvoltából és közbenjárásával a magyar kormány ötmilliárd forint támogatást nyújt a Jedlik gimnázium átépítésére” – tette hozzá.
Az öregdiákokkal való kapcsolattartás mindig kiemelt célja és feladata volt a gimnáziumnak, amellyel élményekben gazdagító közösségi együvé tartozást erősítjük – mondta el Bese Benő igazgató köszöntésében.
Hangsúlyozta: a találkozások fontos visszajelzést adnak az iskolának az oktatás színvonaláról, hogyan boldogulnak az egykori diákok, milyen sikeresek lesznek az életben.
Az igazgató megköszönte a csepeli önkormányzat és a tankerületi központ támogatását, majd emléklapot és ajándékcsomagot adott át a hatvan, ötven, negyven, harminc, húsz és tíz éve érettségizőknek.
Az ünnepi műsor után megkoszorúzták a földszinten az iskola névadójának, Jedlik Ányosnak a szobrát, és az alapító igazgató, Vályi Hugó bencés atya emléktábláját. Ezt követően az első emeleten Hegyi Balázs emléktáblájánál helyeztek el koszorút, majd a harmadik emeleten a Vermes-teremnél és a Kövesi-teremnél emlékeztek.
csepel.hu
Címkék: Rendezvények
„Németh Szilárd országgyűlési képviselő jóvoltából és közbenjárásával a magyar kormány ötmilliárd forint támogatást nyújt a Jedlik gimnázium átépítésére”.
Balliberális vezetés alatt mikor kapott Csepel ilyen nagyságrendű fejlesztést?
Lehet huhogni, gonoszkodni, személyeskedni. A tények beszélnek.
Ha fejlesztik az iskolat rendben, koszonjuk.
De akik 58- ban 68- ban stb vegeztek az otven hatvan eves baratsagokert jottek nem a pilitikusokert.
Udvariassagbol meghallgatjak a beszedeket de kit erdekel?
Bizonyára nem a politikusokért jöttek, még jó, hogy. Viszont örülhetünk az olyan politikusnak, politikusoknak, aki ötmilliárd forint támogatást eszközöl ki Csepelnek. Gyakran volt erre példa Csepel közelmúltjában, szocialista vezetés alatt? Őszintén…!