Csepelen tesztelik a jövő postáját

Ripost

Jö­vőre be­kö­szönt az igazi XXI. szá­zad a pos­tá­nál! Min­den pos­tás­nál ott lesz egy ipari mo­bil­te­le­fon, és az aján­lott kül­de­mé­nyek­nél, cso­ma­gok­nál meg­szű­nik a papír alapú ad­mi­niszt­rá­ció, nem lesz több fe­les­le­ges alá­írás és ki­töl­teni való nyom­tat­vány. El­in­dult a teszt­idő­szak, a Ri­post el­ment Cse­pelre, hogy meg­nézze, ho­gyan mű­kö­dik a rend­szer!

Sokkal egyszerűbb és gyorsabb ez a modern technika, nekem nagyon tetszik

– mondta el Juhász Csabáné.

„Gyakran kapok ajánlott levelet, eddig mindig papíron kellett aláírni több helyen, ráadásul annyi példányban, ahány levelet kaptam. Nagyon jó, hogy ezt a sok adminisztrációs macerát egyetlen mozdulattal ki lehet váltani” – tette hozzá.

Papírok helyett okoskütyüvel jön a postás

A csepeli nő két ajánlott levelet vett át a postástól az új módszerrel. A kézbesítőnél a sok papír és nyomtatvány helyett most csak egy PDA volt. Ez a kis szerkezet lényegében egy ipari mobiltelefon, működése nagyon egyszerű.  Az aláírás a PDA-n is hasonlóan történik, mint a papíron, csak a PDA-n nem egy tollal kell aláírni, hanem egy ehhez az eszközhöz használható érintős ceruzával.

Új személyivel aláírni sem kell

Akinek újfajta személyije van, annak elég egy érintés is.  Az e-személyi ugyanis azonosításra is szolgál, ez a szerkezet pedig be tudja olvasni az adatainkat.

„Ez nem csak azonosításra lesz jó, hanem egyenértékű az aláírással is, így egy mozdulattal azonosíthatja magát az ember és el is ismeri a levél átvételét. Ez a funkció tovább gyorsítja a kézbesítési folyamatot. Mivel az emberek részéről semmilyen technikai tudást nem igényel, valószínűleg nem fog fennakadást okozni az átállás”

– közölte a Riposttal a Magyar Posta.

Jövőre állnak át teljesen

A modern rendszerre 2019 folyamán fog átállni a posta. A próbaüzem hét településen indult el.  Csepel mellett Ercsi, Gyöngyös, Miskolc, Monor, Sopron, Nagykáta bevonásával próbálják ki az új rendszert. Az új eszközöket használó postások pedig folyamatosan megosztják a tapasztalataikat, értékelik a rendszer és a felszerelések használatát.

Követhetjük a küldeményeinket a neten

A fejlesztésnek rengeteg előnye van: csökken az adminisztráció és nyomon követhető lesz a küldemények útja. A feladástól a kézbesítésig nyomon lehet majd követni az internetes felületen a csomagok útját, így nem csak elveszni nem tudnak a küldemények, hanem azt is láthatjuk, hogy melyik nap érkezik meg a csomagunk.  Ha feladók vagyunk, akkor elektronikus értesítést kapunk arról, ha a címzettünk átvette a levelet, így pontosan tudjuk, hogy mikor érkezett meg az illetőhöz a küldeményünk.

Üzenni fog a mobiltelefon, ha ajánlott levél jön

A postánál már fejlesztik a rendszert kiegészítő mobiltelefonos applikációt is. Ez még könnyebbé teszi a dolgunkat: aki letölti, annak majd üzen a rendszer, ha ajánlott levele érkezik, és meg tudja nézni ezen át is, hol tartanak az ő küldeményei.

A futárszolgálatok is ilyet használnak A PDA-s aláíró rendszerekkel csomagküldő szolgálatoknál, házhozszállításkor, recept átvételekor is találkozhattak az emberek.  A nagy áruházakban a készletezést, raktárfelmérést ilyennel végzik a dolgozók, így a készletadatokat nyomon követhetik a beszállítók. A kalauzok is ehhez hasonlót használnak menetjegyek ellenőrzésekor és nyomtatásakor.

Forrás: Ripost

5 hozzászólás “Csepelen tesztelik a jövő postáját” bejegyzésre

  1. Johnny szerint:

    10 év után felfedezte ez a léhűtő banda? 🙂
    Vicc egy cég lett ez is.

  2. Dagobert bácsi szerint:

    Arról is kapunk előre emailt, hogy mikor csöngetnek hajnalban, megérkezett a lefüggönyözött fekete autó?

  3. 0koska szerint:

    Jövő postája? Hol éltek, a múltban?
    A postán kívül már mindenki ezt használja.
    Fejlettebb országokban már rég ezen a szinten felül vannak!
    Egyes helyeken pedig már drónokkal viszik ki a csomagokat!

  4. Qqriq szerint:

    “Ébredj, kishaver!
    Ordítva hozza a postás a levelet,
    Megérkezett amitől féltél!”

Itt lehet hozzászólni !